Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #3451
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    [MENTION=8766]radosuaf[/MENTION], daj spokój kolegom i pozwól im zmienić auto (i forum). Jaki gust, takie wybory auta, tylko nie wiem, po co to dorabianie ideologii, że to zmiana z powodu słabej sprzedaży marki. To ile tych "Alfów" chcieli kupić? Fabryka nie wyrabiała z zamówieniami? Jakoś tak od samego początku tego wątku najbardziej zatroskani sprzedażą tej marki są ludzie, którzy nie zamierzają jej kupić Nie wiem, skąd się to bierze? Może to jakieś kompleksy?
    Ty zawsze dyskutujesz sam ze sobą, a raczej z argumentami które wymyślasz czy tylko dzisiaj?
    Pisałem coś o tym, że zmieniam markę z powodu słabej sprzedaży AR?
    Zmieniam bo nie doczekałem się Tonale przez kilka lat, a gdybym chciał zwiększyć budżet to w cenie Stelvio są fajniejsze SUVy.

    Mam nadzieję, że znajdziesz chwilę w dyskusji przed lustrem, żeby to odczytać [emoji28]
    Ostatnio edytowane przez meiss ; 10-10-2021 o 18:46

  2. #3452
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Wnętrze premium jest w DS-ach... Czy mają podejście do Alfy? No średnio. Każdy inaczej definiuje premium. Dla mnie to platforma RWD i historia marki - czyli Alfa, BMW, Jag, Mercedes.

    Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka
    To ciekawa definicja, że premium to RWD.
    Ja też mam swoją, wsiadam do auta i od razu czuję czy się czuję jak w aucie klasy premium czy niezbyt.
    W Stelvio czułem, w Guli trochę, dopóki nie wsiadłem na tylną kanapę. To obok premium nie stało

  3. #3453
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał meiss Zobacz post
    Ty zawsze dyskutujesz sam ze sobą, a raczej z argumentami które wymyślasz czy tylko dzisiaj?
    Pisałem coś o tym, że zmieniam markę z powodu słabej sprzedaży AR?
    Zmieniam bo nie doczekałem się Tonale przez kilka lat, a gdybym chciał zwiększyć budżet to w cenie Stelvio są fajniejsze SUVy.

    Mam nadzieję, że znajdziesz chwilę w dyskusji przed lustrem, żeby to odczytać [emoji28]
    Po co przed lustrem, znajdę czas, żeby tutaj pogratulować Ci wyboru nowego auta. Mam nadzieję, że na nowym forum znajdziesz odpowiedni wątek dotyczący sprzedaży Twojej nowej ulubionej marki
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  4. #3454
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

    Szczerze to mi taki wątek wisi i powiewa.
    To co piszesz świadczy o tym, że nie rozumiesz po co powstał ten tutaj.
    I nie, nie dla mnie
    To jak bardzo cześć osób jest tutaj zabetonowana w poglądach jest porażające.
    Schemat od kilku lat jest ten sam.
    Ktoś tu zadał pytanie, ludzie którzy opuszczają AR odpowiadają dlaczego. I tak powinno być.
    W sensie odpowiedź - pytanie.
    Po czym pojawiają się tacy jak ty i hurr durr, nie doceniacie, nie pasuje to wyjazd, się nie znacie…
    Ty mnie chcesz tu przekonać do czego?
    Żebym kupił AR?
    Tonale nie ma wiec się nie da. A Stelvio nie jest konkurencyjne.
    Żebym nie narzekał na brak oferty AR?
    To zgłoś wątek do admina, niech kasuje i załatwione.

    Zmieniając markę wpadłem zostawić jakieś przemyślenia po sobie, nie moja wina, że jakaś blokada nie pozwala ci dostrzec czegoś więcej niż obrazy majestatu.
    Ostatnio edytowane przez meiss ; 10-10-2021 o 19:08

  5. #3455
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał meiss Zobacz post
    Zmieniając markę wpadłem zostawić jakieś przemyślenia po sobie, nie moja wina, że ciasny umysł nie pozwala ci dostrzec czegoś więcej niż obrazy majestatu.
    Mimo tego, Ze już drugi raz w ciągu godziny próbujesz mnie obrazić, to ja nadal dobrze Ci życzę. Ciesz się nowym autem, wychwalaj jego zalety na nowym forum i pozwól Alfie sprzedawać swoje auta tym, którzy potrafią je docenić
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  6. #3456
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał meiss Zobacz post
    To ciekawa definicja, że premium to RWD.
    Ja też mam swoją, wsiadam do auta i od razu czuję czy się czuję jak w aucie klasy premium czy niezbyt.
    W Stelvio czułem, w Guli trochę, dopóki nie wsiadłem na tylną kanapę. To obok premium nie stało
    Zdaje się, że jeśli chodzi o definicję premium z tylnej kanapy, to Superb przoduje xD. Jeśli nie potrafisz docenić prowadzenia się Alfy i ważniejsze są dla Ciebie wrażenia na tylnej kanapie (żadnym swoim samochodem nie jechałem na tylnej kanapie, a prawo jazdy mam od 24 lat , to faktycznie mogą się znaleźć ciekawsze auta. Ciężko mi oceniać, bo ten argument jest dla mnie kompletnie nieistotny. Jeśli są nawiewy na tylną kanapę, to reszta mnie nie interesuje.

    Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #3457
    Użytkownik Świeżak Avatar azi
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    159 1.9 16V JTDm
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał meiss Zobacz post
    znam takich u których Stelvio przegrało z KIA Sorento czy Hyundayem Sandra Fe.
    Ktoś taki nigdy nie był targetem dla Stelvio tak samo jak nie jest targetem dla BMW X5 itd.

  8. #3458
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Mimo tego, Ze już drugi raz w ciągu godziny próbujesz mnie obrazić, to ja nadal dobrze Ci życzę. Ciesz się nowym autem, wychwalaj jego zalety na nowym forum i pozwól Alfie sprzedawać swoje auta tym, którzy potrafią je docenić
    Pierwszy, na poprzednią wypowiedz sobie zasłużyłeś, a tu masz rację, więc złagodziłem troszkę przekaz zanim odpisałeś.

    Ale ja Alfie nic nie bronię sprzedawać. Nawet bym chętnie kupił, ale okres oczekiwania na Tonale przebił mój próg bólu.

  9. #3459
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    …Jeśli nie potrafisz docenić prowadzenia się Alfy i ważniejsze są dla Ciebie wrażenia na tylnej kanapie (żadnym swoim samochodem nie jechałem na tylnej kanapie, a prawo jazdy mam od 24 lat ,…
    Kanapa to jedno. Asystenci kierowcy to drugie, wykonanie pewnych elementów to trzecie.
    Jedyne w czym Alfa przoduje to wrażenia z jazdy.
    Jak widać po sprzedaży to chyba nie jest najważniejsze dla klientów.
    Tak anegdotycznie… jechaliśmy na spotkanie firmowe na dwie BMW. Jedna nowa druga z przed dwóch generacji.
    To co wzbudziło największe zainteresowanie to fakt, że kierowca nowszej mógł w trakcie jazdy na spokojnie odczytać maile na telefonie ew. coś przesłać dalej.
    No sorry… w tym kierunku zmierzają gusta.
    Pomimo tego, że obydwoje kierowcy mogliby zamiast o asystentach ruchu porozmawiać o wrażeniach z prowadzenia. [emoji847]
    I nie ukrywam, że jeżdżąc dosyć dużo, i mając dużo więcej bodźców i powiadomień w trakcie jazdy niż kilka lat temu, możliwości autonomicznej jazdy auta były dla mnie ważniejsze niż sportowe emocje.
    Może zgrzybiałem i nie jestem już targetem dla AR?

    A może wystarczyło żeby te dzbany z AR zaprogramowały aystenta pasa ruchu jak w innych markach, a nie że wyłącza się po kilku sekundach?

  10. #3460
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał meiss Zobacz post
    Ale ja Alfie nic nie bronię sprzedawać. Nawet bym chętnie kupił, ale okres oczekiwania na Tonale przebił mój próg bólu.
    Chyba nie sądzisz, że napisałem to wszystko, żeby namawiać Cię na zakup Alfy. Żadnego mojego znajomego nie namawiałem, choć wielu pytało (nie wiem czemu). Żeby kupić nową Alfę najpierw trzeba bardzo chcieć kupić nową Alfę, a to nie jest takie proste i niektórzy się boją (albo wymiękają za wcześnie)
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory