Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #3461
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Ale np. nowe BMW M3 ukierunkowane jest właśnie na wrażenia z jazdy i Alfa przy nim to dużo lepszy, wygodny dupowóz.
    Ludzie boją się dużej utraty wartości drogiego przecież auta, częstych i drogich awarii (a te niestety bywają w Alfach drogie), a media (w większości niemieckie) jeszcze u nich te obawy podtrzymują. Bywają nawet dziennikarze motoryzacyjni, którzy po otrzymaniu Alfy do testów powtarzają stare , nieaktualne stereotypy, mówią o awariach innych modeli, albo wygłaszają taki tekst: "chętnie pojechałbym szybciej, ale boję się że coś się popsuje".

  2. #3462
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    "chętnie pojechałbym szybciej, ale boję się że coś się popsuje"
    Mało tego, poprzez takie stereotypowe pierdolety, uchodzą za takich fajnych i z poczuciem humoru i wszyscy inni znafcy pośmieją się z nim z politowaniem, sami zaciskając z dumą dłonie na wyślizganej po milionie przebiegu kierownicy, porządnego, niemieckiego auta... Mi na nerwy szczególnie działa ten łysy z caroserii, który testując Stelvio, powiedział, że kiedyś (miał na myśli rozwiązanie tarcz przy skrzyni) nie powiedział, że powodowało to skuteczne zmniejszenie masy resorowanej, powiedział, że po tak się grzały tarcze od skrzyni, że po kilku hamowaniach się krzywiły... Ręce opadają i takiego kretyna ludzie oglądają...

  3. #3463
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Obejrzyjcie sobie, czy po takim czymś, bylibyście zdecydowani kupić taką Alfę ?:

    https://www.youtube.com/watch?v=mPwFr-5MPTE

    Jak ludzie naoglądają się takich recenzji i wysłuchają takich "dobrych rad", poczytają podobne artykuły i testy w niemieckich gazetach, to im zaraz ochota na Alfę przechodzi.
    U mnie, póki co 6300 km i wszystko sprawne. Nie boję się pojechać szybko, jak ten z linku wyżej -szybka jazda jej nie szkodzi. Znam nawet takiego, który zmienia opony w Giulii co 5000 km (zmienił już 8 kompletów) i dziwi się jak ona takie upalanie wytrzymuje, bo BMW na pewno już by dawno padło.

  4. #3464
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał meiss Zobacz post
    To co wzbudziło największe zainteresowanie to fakt, że kierowca nowszej mógł w trakcie jazdy na spokojnie odczytać maile na telefonie ew. coś przesłać dalej.

    A może wystarczyło żeby te dzbany z AR zaprogramowały aystenta pasa ruchu jak w innych markach, a nie że wyłącza się po kilku sekundach?
    Jak ktoś chce pisać maile w trakcie jazdy, to polecam PKP. Ja korzystam i nawet można sobie laptopa otworzyć.
    Nawet nie wiem, jak to skomentować. Tylko tak, że to niezgodne z prawem i można za to dostać mandat...

    Asystent, jak sama nazwa wskazuje, to tylko asystent i nie ma prowadzić samochodu, a jedynie pomagać w prowadzeniu.



    Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  5. #3465
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Asystent, jak sama nazwa wskazuje, to tylko asystent i nie ma prowadzić samochodu, a jedynie pomagać w prowadzeniu.
    Już tu kiedyś pisałem, że ja cały czas czekam na asystenta krajobrazu, bo jak długo można oglądać te same krajobrazy za szybą. Patrząc na to, co jest dzisiaj uważane w reklamach za "postęp technologiczny", to wiem, że kiedyś się doczekam
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  6. #3466
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

    Fajnie. Tylko ten Asystent z Alfy nie pomaga wcale, bo potrafi mieć problem z zauważaniem lini nawet na S3 :/
    Do reszty się nie odniosę. Robienie Auta ze sportowym zacięciem nie wyklucza zrobienia dobrze działających asystentów. W BMW dają radę, ba nawet wyśmiewana przez was KIA w Stingerze potrafiła to pogodzić.


    Ta recenzja Marka… No co powiedzieć.
    Przecież tam nie kłamał. Zresztą wątek o zepsutej Guli q4 mieliśmy tu na bieżąco.
    Na pocieszenie podam, że po niemieckich autach też jedzie.
    Ostatnio edytowane przez meiss ; 10-10-2021 o 20:42

  7. #3467
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał meiss Zobacz post
    Fajnie. Tylko ten Asystent z Alfy nie pomaga wcale, bo potrafi mieć problem z zauważaniem lini nawet na S3 :/
    Tu akurat bredzisz kolego. Asystent pasa ruchu w Giulii działa na tyle dobrze, że trzeba go wyłączać, żeby nie denerwował pasażerów i kierowcy
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  8. #3468
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie

    To albo dobrze albo denerwująco. Podpowiem, że KIA asystent działa tak dobrze, że nie trzeba nic wyłączać.
    Ale to już takie nasze przepychanki, nie zmieniające nic we właściwym temacie.

    Widocznie się zmieniły moje preferencje na tyle, że „radość z prowadzenia” nie jest najważniejszym czego szukam w aucie.
    A sytuacja z premierą Tonale tylko przechyliła szalę goryczy.

  9. #3469
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał meiss Zobacz post
    To albo dobrze albo denerwująco. Podpowiem, że KIA asystent działa tak dobrze, że nie trzeba nic wyłączać.
    Jak Cię żona, siedząca na prawym fotelu, trzeci raz zapyta: "czemu to auto znowu się drze, przecież dobrze jedziesz", to będziesz się tłumaczył asystentem, czy poszukasz, gdzie się go wyłącza? Decyzja należy (jeszcze na razie) do Ciebie
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 10-10-2021 o 21:25
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  10. #3470
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Jak Cię żona, siedząca na prawym fotelu, trzeci raz zapyta: "czemu to auto znowu się drze, przecież dobrze jedziesz", to będziesz się tłumaczył asystentem, czy poszukasz, gdzie się go wyłącza? Decyzja należy (jeszcze na razie) do Ciebie
    Ale to jest dokładnie to o czym mówię. W KIA się nie drze tylko koryguje tor jazdy. Jechałem demo carem Guli po esce i właśnie te działanie w AR łącznie z darciem bardzo mnie irytowało.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory