Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #3471
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał meiss Zobacz post
    Ale to jest dokładnie to o czym mówię. W KIA się nie drze tylko koryguje tor jazdy. Jechałem demo carem Guli po esce i właśnie te działanie w AR łącznie z darciem bardzo mnie irytowało.
    No i tu się różnią nasze oczekiwania. Jak dla utrzymania swojej prędkości "ścinam" zakręt najeżdżając na środkową linie, to wiem co robię i nie oczekuję, że jajko będzie mądrzejsze od kury i odbije mi kierownicę. Na szczęście, mam "tak starą wersję Alfy", że mój asystent w takiej sytuacji tylko się drze i można go wyłączyć. Ty już na to nie możesz liczyć - zwolnij przed zakrętem, albo mocuj się z kierownicą - wybór należy do Ciebie
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  2. #3472
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Ja myślałem że ten asystent powinien ostrzegac czy wręcz obudzić kierowcę, gdy ten zasypia, jeśli zamiast tego będzie korygować tor, to przecież prędzej czy później nastąpi kraksa gdy zaśniemy. Ja go włączam tylko w nocy. A ten program o Alfie tego Marka jest nieobiektywny i wręcz tendencyjny, właściwie on nie musiał jeździć tym autem by to wszystko powiedzieć. Takich programów i artykułów jest więcej.

  3. #3473
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał meiss Zobacz post
    Tonale nie ma wiec się nie da. A Stelvio nie jest konkurencyjne.
    Coś się tak czepił tego Stelvio? w czym niby nie jest konkurencyjne? Bo nie jest jeżdżacym tabletem? Nie lubię suvów, nie uważam ich za sensowne pojazdy, więcej w nich minusów niż plusów (chyba, ze gabaryty mają przedłużyć włascicielowi jego hm... ego), ale akurat Stelvio prowadzi się (jak na suva) znakomicie i spełnia wszyskie oczekiwania, jakie można mieć od pojazdu.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał meiss Zobacz post
    Chciałbym. Bo pomimo miłości do marki to jak pisałem wcześniej zamówiłem sobie hybrydę Innej firmy.

    A jeżeli uważacie że aktualne dwa modele AR są wyczesane w kosmos i nic lepiej się nie dało zrobić to może lepiej zamknąć ten temat na forum.

    Bo wychodzi jasno, że auta super tylko klienci się nie poznali.
    Spłycasz temat.
    Alfa ma za wąską ofertę, więc dlatego się słabo sprzedaje.
    A dlaczego ma tylko dwa modele, to akurat inny temat. Dekadę temu mocno się temu przysłużył grabarz marki, śp. Sergio M,. swięć Panie nad jego duszą. Nie tylko on, oczywiście. To splot wydarzeń, w tym pięcioletni proces przejmowania Chryslera, który zahamował inwestycje w inne marki, w tym spowodował zgon Lancii (poza Włochami) i kiepską formę Alfy. To miało trwać rok czy dwa a trwało pięć lat.
    W efekcie debiut Giulii zwiastował porażkę już na starcie: raz że prezentacja była opóźniona bodaj o rok czy nawet dwa lata, to jeszcze w salonach auto pojawiło się ... w rok po prezentacji. To jest zaprzeczenie wszelkim zasadom marketingu, promocji i paru innych, wpływających na losy produktów, spraw.
    Auto zbytnio upodobniono do beemy trójki, poza przodem, zatem alfa straciła swoją stylistyczną oryginalność, a to zawsze było kojarzone z tą marką. W necie do dziś można znaleźć zdjęcia profilowe, gdzie praktycznie Kowalski czy Schmidt nie rozpozna co to za auto.
    I tak można pisać dalej. Giulietta, sprzedawana przez 10 lat, trzymająca cenę na rynku wtórnym, mająca swietne opinie, została bez następcy. To wszystko są decyzje, za które odpowiedzialni w koncernie, powinni wylecieć na pysk.
    No i Tonale; powtarza historię Giulii. A rynek nie czeka.

    Trudno powiedzieć, czemu ta marka jest od dekad tak zarządzana. Nie samochody są złe ale właśnie zarządzanie. Do 159, auta przepięknego i ponadczasowego stylistyczne, wsadzano tak groteskowe silniki jak 1.8 MPi czy diesle 8v, motory dobre do napędzania wózka na ziemniaki, a nie półtoratonowego auta z długim nosem i cudownym, rozpoznawalnym wszędzie przodem. Za późno, kiedy model był już na rynku opatrzony, wsadzono doń znakomite jednostki TBi i 2.0 JTDM. Cztery lata za późno. We współczesnej motoryzacji to niemal epoka.

    I tak można długo.

    Ale skoro marka to wszystko przetrwała i ma ponad 110 lat to znaczy, że będzie istnieć. I zawsze będzie MARKĄ a nie koreańskim no name, jak Kia czy Hyiundai. W zyciu nie kupię sobie Kia, szczególnie, że jedyne, rasowe i znakomite auto tej marki, czyli Stinger fatalnie się sprzedaje i niebawem zakończą jego produkcję.
    Dlaczego fatalnie się sprzedaje? Bo to Kia. Nikt, kto jest pasjonatem motoryzacji, a samochody tej klasy kupują tylko tacy, nie sprawi sobie no name cara....

    To jest przypadek VW Phaetona, pamiętasz? Czy wypasiony prezes milioner kupi sobie Volkswagena?
    Ostatnio edytowane przez Teddy Bear ; 10-10-2021 o 23:06

  4. #3474
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Coś się tak czepił tego Stelvio?
    Bo niczego innego nie ma [emoji23]. Jeździłem 156, 159 i trzeciego sedana już nie chcę, a nawet jak bym chciał to wyprowadzka na wieś sprawiła, że na chęciach się skończy.
    Więc zostaje tylko Stelvio z palety AR. Trochę dla mnie jednak za duże, a sportowe emocje w SUVie muszą dla mnie iść z masą tabletów i udogodnień w codziennej jeździe.

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Alfa ma za wąską ofertę, więc dlatego się słabo sprzedaje.
    A dlaczego ma tylko dwa modele, to akurat inny temat. Dekadę temu mocno się temu przysłużył grabarz marki...
    Całkowita zgoda. Z całym twoim wywodem.

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    No i Tonale; powtarza historię Giulii. A rynek nie czeka.
    Czego jestem przykładem. Tzn ja jeszcze poczekałem, bo gdyby nie zapowiedzi to zmieniłbym 159 z dwa lata temu. Ale stwierdziłem, że poczekam na Tonale trochę… jedną obsuwę premiery jakoś zniosłem, ale ile można?
    Jak piszesz „rynek nie czeka” i to jest chyba najlepsza odpowiedź na zadane w temacie pytanie.


    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    W zyciu nie kupię sobie Kia
    No widzisz, a ja kupiłem. Bo chciałem suva w hybrydzie trochę tańszego i mniejszego od Stelvio.
    Mniejszy, tańszy, hybryda… gdyby AR potrafiło wypuścić auto w dwa lata od zapowiedzi, a nie dekady to było by od razu Tonale.
    Ostatnio edytowane przez meiss ; 11-10-2021 o 06:50

  5. #3475
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał meiss Zobacz post
    Ale to jest dokładnie to o czym mówię. W KIA się nie drze tylko koryguje tor jazdy. Jechałem demo carem Guli po esce i właśnie te działanie w AR łącznie z darciem bardzo mnie irytowało.
    Ale to chyba kwestia pakietu - u mnie się drze i nie koryguje, bo nie dokupiłem pakietu, w którym koryguje. W Peżocie mam ten pakiet dokupiony - koryguje i się nie drze .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  6. #3476
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    "Trochę dla mnie jednak za duże, a sportowe emocje w SUVie muszą dla mnie iść z masą tabletów i udogodnień w codziennej jeździe"...
    Hmm.. z tego wywodu rozumiem tylko tyle, że Stelvio jest za duże.

    Jakie to jednak "udogodnienia w codziennej jeździe" oraz "cała masa tabletów" tak bardzo ułatwiają Ci codzienność za kierownicą? W czym ta Kia tak bardzo przerasta Stelvio?

  7. #3477
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

    Z KIA to przegrał brak Tonale, a nie Stelvio, bo rozważałem coś w okolicach 150k.
    Stelvio nigdy nie rozważałem na poważnie, z dopłatami do systemów które chciałem mieć mocno
    przebijała mi budżet.


    Ale skoro pytasz o systemy to fakt faktem, że w AR nie podoba mi się działanie asystentów.
    Tak się składa że w mojej mieścinie salon FCA i KIA to jeden budynek jednego dealera, na obrzeżach S3 więc miałem okazję przetestować sobie działanie ich w KIA i w AR.
    W KIA asystent trzyma mi pas ruchu bez wycia alarmami i takie działanie jest dla mnie optymalne.
    Co więcej po zjeździe z s3 potrafił ominąć także wysepkę na ulicy.
    W AR tam gdzie KIA trzymała pas to AR raz widziała linie, a raz je gubiła.
    Dodatkowo po puszczeniu kierownicy AR wyłączała po kilku sekundach asystenta pasa ruchu.

    Było to dla mnie niedopuszczalne i lepiej żeby takich systemów nie było wcale i jak mają być i działać tak jak w AR.

    I może coś przegapiam, ale w AR nie widziałem opcji na tempomat z systemem stop&go. Dziwne to trochę.
    Ostatnio edytowane przez meiss ; 11-10-2021 o 23:43

  8. #3478
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Już potwierdzono, że Tonale będzie miało premierę w marcu 2022 roku. W 2023 roku wypuszczą kolejny model, najprawdopodobniej jeszcze mniejszego SUVa. W 2024 wyjdzie kolejny nowy model Alfy Romeo.
    W 2025 kolejny nowy model a w 2026 roku.... kolejny nowy model. Wygląda na to, ze portfolio marki zostanie sprawnie odbudowane i będą to ostatnie Alfy z napędem spalinowym.

  9. #3479
    Użytkownik Świeżak Avatar BTX
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    Giulia 2.0 280 KM / Giulietta 2.0 JTDM 170 KM
    Postów
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał meiss Zobacz post
    (...)a gdybym chciał zwiększyć budżet to w cenie Stelvio są fajniejsze SUVy. (...)
    Z ciekawosci jakie sa fajniejsze SUVy w tej cenie? Sam rozgladam sie za autem i jestem rozdarty (co zreszta widac po moich postach) jezdzilem juz nawet np. Kią Sorento czy Sportage, ale to niestety zarty, a nie samochody i troche glupio je stawiac w jednym szeregu ze Stelvio bo prowadza sie jak taczka. SUVy od BMW sa calkiem fajne w prowadzeniu, ale to jednak nadal nie jest to samo co Stelvio. Ja jestem otwarty, jedna AR na pewno sobie zostawie wiec chetnie dowiem sie, ktore te SUVy sa fajniejsze bo mam wrazenie, ze testowalem juz wszystko i zaden inny samochod nie dawal mi tyle radosci co AR.

    Ogolnie te KIA czy Hujdaje sa fajne dopoki stoi i patrzy sie z zewnatrz lub pojezdzi chwile. Natomiast jak przyjdzie przejechac dluzsza trase albo dokladnie obejrzec auto to czar pryska niestety. Siostra kupila Ceeda. Super fajne auto z wszelkimi bajerami, wyglada w srodku tez fajnie i nowoczesnie, niestety feeling wciskania sprzegla niewiele rozni sie od tego w Cinquecento, a prowadzeniem mocno ustepuje Passatowi B5. Jezdzilem tez sluzbowo Hujdajem i30 i uwazam, ze te samochody powinny miec kaganiec do 100km/h bo powyzej sa po prostu niebezpieczne. I taki sam feeling mam w SUVach tych marek niestety.

    Natomiast zgoda co do asystenta jazdy, mialem na dluzsza chwile Giulie z tym bajerem i momentami bylo niebezpiecznie jak potrafil sie wylaczyc i zgubic droge w polowie zakretu, na tyle niebezpiecznie, ze zona zabronila mi tego uzywac. nie wiem jak tam u innych bo nie potrzebne mi to, ale jestem w stanie uwierzyc, ze jest duzo lepiej.
    Ostatnio edytowane przez BTX ; 12-10-2021 o 09:57

  10. #3480
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    F-Pace'm jechałeś?
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory