Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #3481
    Użytkownik Świeżak Avatar BTX
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    Giulia 2.0 280 KM / Giulietta 2.0 JTDM 170 KM
    Postów
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    F-Pace'm jechałeś?
    Nigdy, nawet w zasadzie nie przyszedl mi do glowy. Warto?

  2. #3482
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

    No jeżeli żaden inny samochód nie dawał ci tyle radości co AR, a prowadzenie auta jak widać po twoim wpisie jest dla ciebie najważniejsze to bierz Stelvio się nie zastanawiaj. Na mnie nie patrz
    Ja jasno sygnalizowałem wcześniej że sportowa jazda w suvie nie interesuje mnie.
    A to co będzie lepsze dla mnie, nie musi i raczej nie podpasuje tobie.
    Ostatnio edytowane przez meiss ; 12-10-2021 o 10:13

  3. #3483
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał BTX Zobacz post
    Nigdy, nawet w zasadzie nie przyszedl mi do glowy. Warto?
    Umów się na jazdę i zobacz . Generalnie Stelvio, F-Pace i Macan to są samochody, które coś tam sportowego w sobie mają. Reszta to raczej dupowozy. Tak czy owak wybrałbym Stelvio, ale przejechać się można.
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 12-10-2021 o 10:23
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  4. #3484
    Użytkownik Świeżak Avatar piotruś1
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Giulietta Veloce / Subaru Forester 2,5XT / Hyundai I30N Performance / Ioniq 6
    Postów
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał BTX Zobacz post
    Z ciekawosci jakie sa fajniejsze SUVy w tej cenie? Sam rozgladam sie za autem i jestem rozdarty (co zreszta widac po moich postach) jezdzilem juz nawet np. Kią Sorento czy Sportage, ale to niestety zarty, a nie samochody i troche glupio je stawiac w jednym szeregu ze Stelvio bo prowadza sie jak taczka. SUVy od BMW sa calkiem fajne w prowadzeniu, ale to jednak nadal nie jest to samo co Stelvio. Ja jestem otwarty, jedna AR na pewno sobie zostawie wiec chetnie dowiem sie, ktore te SUVy sa fajniejsze bo mam wrazenie, ze testowalem juz wszystko i zaden inny samochod nie dawal mi tyle radosci co AR.

    Ogolnie te KIA czy Hujdaje sa fajne dopoki stoi i patrzy sie z zewnatrz lub pojezdzi chwile. Natomiast jak przyjdzie przejechac dluzsza trase albo dokladnie obejrzec auto to czar pryska niestety. Siostra kupila Ceeda. Super fajne auto z wszelkimi bajerami, wyglada w srodku tez fajnie i nowoczesnie, niestety feeling wciskania sprzegla niewiele rozni sie od tego w Cinquecento, a prowadzeniem mocno ustepuje Passatowi B5. Jezdzilem tez sluzbowo Hujdajem i30 i uwazam, ze te samochody powinny miec kaganiec do 100km/h bo powyzej sa po prostu niebezpieczne. I taki sam feeling mam w SUVach tych marek niestety.

    Natomiast zgoda co do asystenta jazdy, mialem na dluzsza chwile Giulie z tym bajerem i momentami bylo niebezpiecznie jak potrafil sie wylaczyc i zgubic droge w polowie zakretu, na tyle niebezpiecznie, ze zona zabronila mi tego uzywac. nie wiem jak tam u innych bo nie potrzebne mi to, ale jestem w stanie uwierzyc, ze jest duzo lepiej.

    Jeśli w grę wchodzi nieduży SUV, to przejedź się Hyundai Kona N. Ja mam I30N Performance i (Kona N ma ten sam silnik i wyposażenie). To zupełnie inne samochody niż ich zwykłe odpowiedniki. Mamy przejechane dopiero 8tys. i bez przerwy banan na twarzy. Zapomnij o tamtym I30, którym jeździłeś kiedyś ;-). Przed zakupem testowaliśmy też Ceed'a GT (204KM) i nawet nie ma porównania ;-). A jeśli chodzi o te asystenta, o którym wspominaliście, to w I30N, Kona N kierowca ma możliwość wybierać czy system ma tylko ostrzegać czy również korygować, no i każdej chwili wszystko można wyłączyć - wszystko jednym przełącznikiem na kierownicy.

  5. #3485
    Użytkownik Rowerzysta Avatar alehandro
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giuelietta 1.6 jtdm
    Postów
    258

    Domyślnie

    Jak juz tak idziemy to osobiscie popatrzył bym na Cupre Formentora.
    W tej mocy i cenie żaden inny SUV nic nie oferuje, a pod katem serwisu łatwizna.

    Moim zdaniem ciekawa opcja.

  6. #3486
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    I silnik ma poprzecznie! Żyć nie umierać .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #3487
    Użytkownik Rowerzysta Avatar alehandro
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giuelietta 1.6 jtdm
    Postów
    258

    Domyślnie

    Lepiej było by jak by był centralnie, no ale za tę kasę to juz sie nie dało

  8. #3488
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Już potwierdzono, że Tonale będzie miało premierę w marcu 2022 roku. W 2023 roku wypuszczą kolejny model, najprawdopodobniej jeszcze mniejszego SUVa. W 2024 wyjdzie kolejny nowy model Alfy Romeo.
    W 2025 kolejny nowy model a w 2026 roku.... kolejny nowy model. Wygląda na to, ze portfolio marki zostanie sprawnie odbudowane i będą to ostatnie Alfy z napędem spalinowym.
    ) Ty to tak na poważnie)? Mnie od lat wszelkie plany i prognozy odnośnie AR rozbawiają do łez) Bo NIC się nie sprawdza.

  9. #3489
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

    Cytat Napisał alehandro Zobacz post
    Jak juz tak idziemy to osobiscie popatrzył bym na Cupre Formentora.
    W tej mocy i cenie żaden inny SUV nic nie oferuje, a pod katem serwisu łatwizna.

    Moim zdaniem ciekawa opcja.
    Proszę Cie. Formentor z praktycznie niedziałająca elektronika to porażka, ludzie na grupie Formentor na FB narzekają strasznie na infotainment, a ze dwóch z tego powodu pozbywa się ich w cesji. I to mocnej wersji VZ. W dodatku to badziew, niestety. Stelvio ma ten sznyt, a w Quadrifoglio zjada bez popity ten szajs.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #3490
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Bez silnika wzdłużnie to w ogóle nie ma o czym dyskutować...

    Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory