Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #3491
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    ) Ty to tak na poważnie)? Mnie od lat wszelkie plany i prognozy odnośnie AR rozbawiają do łez) Bo NIC się nie sprawdza.
    U Włochów faktycznie niewiele się sprawdzało ale Francuzom, którzy teraz Alfą zarządzają można chyba zaufać Swoje modele wypuszczają regularnie i bez opóźnień.

  2. #3492
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Wszystko to słowa, słowa, słowa. Poza tym: Francuzi tym nie rządzą, to koncern ponadnarodowy. Kilka francuskich nazwisk nie decyduje o kierunkach rozwoju marek.
    Czytam te plany z uśmiechem, bo zawsze się bije pianę, aby uzasadnić rozmaite biznesy.
    Owszem, jest droga na skróty ale ona pozbawi tę markę WSZELKICH CECH, jakie dotąd, od ponad stu lat, budowały jej oryginalność.
    Wpakują flaki z innych marek w jakąś nową budę i tyle.

    Czym innym jest np. Opel Grandland niż Peugeot 3008? Identyczne auta w różnych budach. Takie przyklady można mnozyć. I co, teraz taka sama ma być alfa?

  3. #3493
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

    Nie żebym popierał taką drogę ale np. Opel Mokka wygląda dla mnie na tyle interesująco, że bym brał gdyby nie silnik i miejsce dla pasażerów.
    I jakoś nie czuję, że jakiś PUG czy cytryna to jest to samo.

    Co do planów wydawniczych AR.
    Jeździłem chyba 4 lata 156, 7 lat 159 jestem z marką na bieżąco, nie takie plany potrafili odwołać.
    No i mam nadzieję, że Tonale wyjdzie odrazu w wersji poliftowej, bo ten samochód wyglądał świeżo kilka lat temu na prezentacji.
    Teraz może nie być tak kolorowo.
    Ostatnio edytowane przez meiss ; 17-10-2021 o 21:17

  4. #3494
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    U Włochów faktycznie niewiele się sprawdzało ale Francuzom, którzy teraz Alfą zarządzają można chyba zaufać Swoje modele wypuszczają regularnie i bez opóźnień.
    Taaa [emoji23][emoji28][emoji1787]

    https://spidersweb.pl/autoblog/maser...22-opoznienie/

  5. #3495
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Ten temat to jest kopalnia memów z zatwardziałymi fanatykami w rolach głównych.

    Rzeczywistość jest taka, że to nie jakiś brak asystenta czy inna zmowa niemieckich dziennikarzy motoryzacyjnych (niezmiernie mnie to śmieszy od dawna) mają wpływ na to ze tych aut sprzedaje się niewiele.
    To chyba przede wszystkim fatalna reputacja, na którą firma sobie skrupulatnie przez lata pracowała, a jednocześnie nie zrobiła NIC, żeby z tą reputacją walczyć, sprawia że temat w którym piszemy w ogóle się pojawił i ciągle jest aktualny.
    Oprócz tego dwa modele, to niezbyt wiele jak na markę, która kiedyś w ofercie miała autka miejskie, sedany, kombi, coupe, w różnych rozmiarach. Teraz albo któreś z tych dwóch ci się podobają, albo idziesz gdzieś indziej, bo nic innego w ofercie nie Włosi nie mają.

    Jest jeszcze jedna rzecz. Słupków sprzedaży nie napędzają entuzjaści, tylko "zwykli" klienci. Porozmawiajcie może ze znajomymi z pracy, ilu z nich faktycznie się interesuje samochodami. Pracuje w branży, w której większość osób może sobie pozwolić na coś powyżej średniej, ale duża część jeździ zwyczajnymi samochodami, z punktu A do punktu B. Dla nich takie abstrakcyjne pojęcia jak "lepiej się prowadzi" nie niosą żadnej wartości. Za to większy (w domysle - wygodniejszy) ekran, lepiej grające audio, może jakieś bajery w zegarach - owszem, szczególnie jeśli cena/finansowanie są atrakcyjne, a gwarancja ma z 5 albo 7 lat. Samo BMW przyznało, że większość ich klientów nie rozróżnia, ani nie orientuje się, czy auto ma napęd na przód czy tył, co ma przecież olbrzymi wpływ na to jak dane auto się prowadzi. Ludzie tego nie znają, nie rozumieją, nie odróżniają - nie obchodzi ich to wręcz.
    Faktem tez jest, że koreańskie marki przez ostatnie lata bardzo poprawiły swoją opinię, niemieckie (słusznie czy nie - to bez znaczenia!) mają w polskiej świadomości dobrą od lat, a Alfa Romeo? Wiadomo jak jest, nawet jeśli w przypadku obecnej gamy modelowej, jest to opinia krzywdząca (ponownie - to, czy jest prawdziwa czy nie, jest bez znaczenia - tak czy siak ma wpływ na decyzje zakupowe).

    Ogólnie, to w czasach kiedy czytamy o coraz mniejszej ilości osób robiących prawo jazdy, dużej konkurencji na rynku itp rzeczach, utrudniających utrzymanie pozycji rynkowej, niedopuszczalne jest, żeby salony marki zajeżdżały polmozbytem, sprzedawcy nie oddzwaniali, nie odpisywali na maile itd - a mieliśmy na to wiele świadectw.

  6. #3496
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    widzę że nic się przez kilka lat nie zmieniło .. Słusznie Takumi pisze, dokładnie tak to jest. Dodam że i całe to " prowadzenie się" w warunkach drogowych to ot tak żeby o tym pogadać chyba, wszystko obecnie w zasadzie "się prowadzi" w korkach czy na prostych autostradach czy z V dopuszczalnymi na drogach publicznych . W czynniku reputacji te różnice są już mocno znaczące jak po tej sprzedaży widać.

  7. #3497
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    widzę że nic się przez kilka lat nie zmieniło .. Słusznie Takumi pisze, dokładnie tak to jest. Dodam że i całe to " prowadzenie się" w warunkach drogowych to ot tak żeby o tym pogadać chyba, wszystko obecnie w zasadzie "się prowadzi" w korkach czy na prostych autostradach czy z V dopuszczalnymi na drogach publicznych . W czynniku reputacji te różnice są już mocno znaczące jak po tej sprzedaży widać.
    Jak ktoś choć trochę ogarnia motoryzację, to wystarczy szybciej przejechać przez rondo i dodać gazu przy wyjściu - różnice między Giuliettą a Giulią są olbrzymie. No ale zgadza się, przeciętny użytkownik pewnie nie załapie, o co chodzi.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  8. #3498
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Jak ktoś choć trochę ogarnia motoryzację, to wystarczy szybciej przejechać przez rondo i dodać gazu przy wyjściu - różnice między Giuliettą a Giulią są olbrzymie. No ale zgadza się, przeciętny użytkownik pewnie nie załapie, o co chodzi.
    Ale kto to robi, nawet tzw fan marki raz na jakiś czas w pierwszym miesiacu i tyle, wtedy też ma świeżutkie opony w porównaniu ze swoim jakimś starszym wozem i bankowo w nowym jest przyjemniej. Ale póżniej po prostu jeździ, wsiada, wysiada, pakuje jak coś ma do przewiezienia, rozmawia przez tel, podjeżdża w korku. A auto ma go możliwie przyjemnie oczywiście - dowieźć i jechać do serwisu w przewidywalnym terminie za rok i ani razu więcej. A później kupuje kolejne auto i rozważa czy to rondo co jakiś czas (zresztą chyba nic się nie zmieniło w temacie wyłączenia fabrycznym guzikiem ESP? ) to warte wszelkich niedogodności i niepewności auta ? czy nie. I to się przekłada na sprzedaż. Dzieci takiego użytkownika też to widzą, i one później kupują / nie kupują danych aut. Moje mimo ( a może raczej dzięki 3ech w tej chwili, a w szczycie 4rech na raz, bankowo nigdy żadnej Alfy nie kupią. Może jakąś starą z sentymentu do dzieciństwa, ale to nie przekłada się na sprzedaż nowych. To są te lata zapracowania sobie na siebie marki.

  9. #3499
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    1. No cóż, ja mam 36 km do pracy w jedną stronę, kilka zakrętów, które bardzo dobrze znam, których lepsze pokonywanie w różnych warunkach pogodowych sprawia mi autentyczną przyjemność i nie wyobrażam sobie, żebym codziennie spędzał jakieś 1,5 godziny w samochodzie, który ma mnie tylko dowieźć z domu do pracy i z powrotem.
    2. Co do serwisu - jak patrzę, jako były użytkownik 147, że masz dwie 156-ki i 166-kę, to może faktycznie masz jakąś traumę związaną z AR, ja natomiast po 147 (co do której awaryjności też nie mam ŻANDYCH zastrzeżeń, ale miałem ją tylko 1,5 roku) miałem dwie Giulietty, 75-kę, a teraz Giulię i nie bardzo wiem, o co chodzi. Jedna Giulietta raz jechała na lawecie (30-letnia 75-ka kompletnie niezawodna przez 9 lat, łącznie z bytnością na kilku track dayach, chociaż trochę pieniędzy w nią poszło), poza tym zero problemów przez 10 lat i jakieś 200 tys. km.
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 19-10-2021 o 13:18
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  10. #3500
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    1. No cóż, ja mam 36 km do pracy w jedną stronę, kilka zakrętów, które bardzo dobrze znam, których lepsze pokonywanie w różnych warunkach pogodowych sprawia mi autentyczną przyjemność i nie wyobrażam sobie, żebym codziennie spędzał jakieś 1,5 godziny w samochodzie, który ma mnie tylko dowieźć z domu do pracy i z powrotem.
    2. Co do serwisu - jak patrzę, jako były użytkownik 147, że masz dwie 156-ki i 166-kę, to może faktycznie masz jakąś traumę związaną z AR, ja natomiast po 147 (co do której awaryjności też nie mam ŻANDYCH zastrzeżeń, ale miałem ją tylko 1,5 roku) miałem dwie Giulietty, 75-kę, a teraz Giulię i nie bardzo wiem, o co chodzi. Jedna Giulietta raz jechała na lawecie (30-letnia 75-ka kompletnie niezawodna przez 9 lat, łącznie z bytnością na kilku track dayach, chociaż trochę pieniędzy w nią poszło), poza tym zero problemów przez 10 lat i jakieś 200 tys. km.
    To co ja mam czy Ty i jakie z tym przygody nic nie znaczy. To trochę jak "panie jaki covid mi nic nie jest" . Reputacja ( a to decyduje o sprzedaży masowej jednak) marki nie wzięła się znikąd . Lata pracy nad tym od marketingu/produkcji (zapowiedzi i wieloletnie poślizgi z wypuszczaniem modeli nowych) , gama znikoma, jakość serwisów , slalonów (w badaniach co rusz oceniane na jedne z najgorszych) tak samo awaryjność. Giulietta jedna nic tu nie zmieni, zresztą wobec konkurencji sportu w niej za wiele nie było chyba każdy przyzna, niewysilone auto łatwiej zrobić niezawodne. Tak jak w np Toyocie jednej czy dwóch jakiś feler /model jeśli się zdarzy zawodny nic nie zmieni w drugą stronę.
    Żeby była jasność - jak jadę na przejażdżkę którąś Vką to oczywiście że to JEST fajne i przyjemne, rodziny nie biorę, nie jestem umówiony, nic nie zawalę jak stanie, mam assistance, więc ze spokojną głową sobie burczę Vką. Ale to przejażdżka. Codzienność wymaga innych cech auta niż chwilowa przyjemność.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 19-10-2021 o 13:38

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory