Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #3511
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał mountain99 Zobacz post
    Niemniej w żadnej innej marce nie musiałem poprawiać tablicy ze względu na czujniki (a i tak czasem znów piszczą bez powodu)
    Jeśli nie widzisz różnicy w mocowaniu tablicy w AR, a w reszcie samochodów osobowych (pomijam egzotyki), to ja nie wiem... Taka uroda Alfy, że tablica jest z boku i Włosi projektują je pod swój rozmiar . Do Ferrari też byś o to miał pretensje?

    U mnie na chwilę obecną jest 2.969 km i pomijając wyżej wskazane drobiazgi, z samochodem kompletnie nic się nie dzieje. Przez chwilę coś brzęczało w drzwiach pasażera z przodu, ale przestało .
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 20-10-2021 o 11:40
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  2. #3512
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Jeśli nie widzisz różnicy w mocowaniu tablicy w AR, a w reszcie samochodów osobowych (pomijam egzotyki), to ja nie wiem... Taka uroda Alfy, że tablica jest z boku i Włosi projektują je pod swój rozmiar . Do Ferrari też byś o to miał pretensje?
    Takie rzeczy powinien zrobić serwis PRZED wydaniem klientowi auta. Ale serwis i salon - autoryzowany w końcu, więc reprezentujący markę i będący częścią jej reputacji - ma to w poważaniu. To element tej wiadomej reputacji . Co to mówi użytkownikowi - "nasz czas jest ważniejszy niż twój klienciku, zapieprzaj z powrotem do nas za tydzień, miesiąc , dwa jak miałeś taki pomysł żeby Alfą próbować jeździć, bo nam się nie chciało wszystkiego co należy sprawdzić i poprawić przed wydaniem". No sory, reputacji to nie podnosi.
    Jak włosi projektują auto pod swój rozmiar tablicy, nie potrafią pod inne , to po kiego sprzedają je poza swoim krajem ?.

  3. #3513
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Podlaskie
    Auto
    Stelvio TI 2.0 200
    Postów
    71

    Domyślnie

    Ależ niech będzie z boku, to bardzo fajnie wygląda. Jednak wydaje mi się że Alfa to nie Ferrari a auto jest sprzedawane na wszystkie rynki EU gdzie wymiary tablicy są standardowe. Żeby nawet przy liftingu tego nie poprawić? No ja Cię proszę. Zresztą podkładka pod tablicę nie jest pod włoski rozmiar a pod standard europejski. Podkładka ORYGINALNA i produkowana przez AR.

  4. #3514
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    1. O jakości serwisu to wszyscy wiemy. Natomiast czy w innych jest tak różowo? Różne słyszę historie - natomiast co do tego, że w AR jest pole do poprawy, nie zamierzam dyskutować .
    2. Nie, że nie potrafią - tylko instalacja poza Włochami wymaga większej ekwilibrystyki . U mnie wszystko jest przykręcone do oryginalnej podkładki i działa poprawnie.

    Lancer Evo też nie jest raczej egzotykiem, a tam tablicę się w ogóle ciężko montuje - no ale chyba nie ma przednich czujników, więc problemu też nie ma .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  5. #3515
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Dobry konstruktor samochodu doskonale zna "jakość" serwisów, i wie że byle pierdoła może być tam problemem, po drugie pierwsze wie, że każda jedna ingerencja serwisu to ryzko że coś sknocą , porysują itp aby się do danego elementu dostać. A to klienta bardzo wkurza i dobrego wrażenia nie zostawia, nie będzie dumał czy to niechluj mechanik czy co. Auto marki X wymaga xx wizyt w pierwszym roku, podczas których popsuli mi to i to .
    Więc dobry konstruktor tak konstruuje aby auto jak najmniej wymagało od serwisu. I tak powstaje ta dobra reputacja.

  6. #3516
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Więc dobry konstruktor tak konstruuje aby auto jak najmniej wymagało od serwisu. I tak powstaje ta dobra reputacja.
    No jeśli wymaganie właściwego dokręcenia podkładki do zderzaka to zbyt dużo dla serwisu, to cóż - może być ciężko. Natomiast wolę problemy z dokręceniem tablicy od permanentnych problemów z TSI i TDI przez ostatnie 10 lat, które nie kończą się 10 minutową wizytą i dokręceniem śrubki, tylko remontami za grube tysiące złotych.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #3517
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Podlaskie
    Auto
    Stelvio TI 2.0 200
    Postów
    71

    Domyślnie

    Nie wiem ile miałeś tych TDI ale aż tak traumatycznych doświadczeń nie mam. Obecnie mam 2 (jeden PD, drugi CR) i mimo wybitnie ciężkich warunków eksploatacji (PD krótkie dystanse i ciągle zimny, CR regularnie ciąganie ciężkiej i dużej przyczepy) większych problemów nie mam. W CR padła mi pompa wody ale wymieniłem na taką bez przesłony i tyle.
    Generalnie, jak pisałem, wszystko się psuje, Vagi nie są tu wyjątkiem.

  8. #3518
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    1. No cóż, ja mam 36 km do pracy w jedną stronę, kilka zakrętów, które bardzo dobrze znam, których lepsze pokonywanie w różnych warunkach pogodowych sprawia mi autentyczną przyjemność i nie wyobrażam sobie, żebym codziennie spędzał jakieś 1,5 godziny w samochodzie, który ma mnie tylko dowieźć z domu do pracy i z powrotem.
    Mam tak samo, w 100% rozumiem i zgadzam się!


    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Natomiast wolę problemy z dokręceniem tablicy od permanentnych problemów z TSI i TDI przez ostatnie 10 lat, które nie kończą się 10 minutową wizytą i dokręceniem śrubki, tylko remontami za grube tysiące złotych.
    To takie trochę stwierdzenie jak "Alfy się psują" popierane zawsze kilkoma przykładami kolegów/znajomych znajomych itd.
    Miałem jedno TFSI (co prawda krótko) i silnik był zajeb...y. Życzyłbym sobie takiej charakterystyki, dźwięku i spalania w innych autach (punkt "dźwięku" dotyczy też Giulii).

    A prawda często jest taka: jak dbasz tak masz. Wiem, że były ewidentne wtopy po stronie VAG - tak, jak wszędzie. Kolega w niezawodnym Porsche ma problem ze skrzynią po przejechaniu 30tys km... z drugiej strony czytałem o ludziach, którzy nie dojechali do domu z salonu nową Alfą... także cóż
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  9. #3519
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Od czasu TS 16V (a to było już trochę czasu temu) ciężko powiedzieć, żeby Alfa miała jakieś grube wtopy z silnikami. A że komuś szyby nie działają albo uszczelka się odklei - to chyba nie jest aż tak duży dramat...

    Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  10. #3520
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Od czasu TS 16V (a to było już trochę czasu temu) ciężko powiedzieć, żeby Alfa miała jakieś grube wtopy z silnikami. A że komuś szyby nie działają albo uszczelka się odklei - to chyba nie jest aż tak duży dramat...

    Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka
    To skąd ta niepodważalnie zła reputacja Alfy i skąd przy tym dobra reputacja np japońskich marek, czy rozpychających się łokciami koreańskich ? no bo spisek dziennikarzy jednak odłóżmy tam gdzie foliarze itp . Lata pracy na to i zero tej pracy w kierunku reputacji dobrej. A że się da przez lata wybudować reputację dobrą to kilka marek dalekowschodnich pokazuje. Teraz też zdaje się spory obsuw z premierą Tonale czy co tam szykują a miało być wg cudnych prezentacji lata temu. No kto poważnie takiego producenta będzie traktował i podbijał mu słupki sprzedaży.

    Tak swoją drogą to co klienta kupującego nowe auto obchodzi czy pojedzie na nieplanowaną wizytę do serwisu na wymianę silnika czy jakiegoś plastiku ? - żadna różnica, tak samo satracony czas i pozmieniane plany.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory