Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #3521
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Od czasu modelu 159 jakość Alf znacząco się poprawiła, potwierdzają to jej pozycje w rankingach niezawodności. Jednak wielu dziennikarzy szczególnie niemieckich mediów jeszcze tego "nie zauważyła". Giulia i Stelvio żadnych wtop nie miały, psuja się drobiazgi.

  2. #3522
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Tak swoją drogą to co klienta kupującego nowe auto obchodzi czy pojedzie na nieplanowaną wizytę do serwisu na wymianę silnika czy jakiegoś plastiku ? - żadna różnica, tak samo satracony czas i pozmieniane plany.
    Nie no jednak jest różnica. W stresie chociażby.

    Opinia jest jak smoła, przylgnęła w czasach 147 156
    gdzie AR miała chyba ostatnią szansę na masową reprezentację i się klei do dzisiaj.
    Dziwię się tylko, że w czasach 159 AR nie zaczęła pracować na poprawę tej reputacji.

    Teraz zrobili fajny krok z gwarancją na 5 lat, nomen omen kopiując trochę drogę jaką obrała KIA ze strzałem 7 letniej gwarancji, która bardzo szybko zmieniła postrzeganie tej firmy na rynku.
    I rzeczywiście opinia o AR się poprawia, nie powiem, że nie.
    Tylko trochę wolno no i nie bardzo jest co kupić.

  3. #3523
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Giulia i Stelvio żadnych wtop nie miały, psuja się drobiazgi.
    Taaa, I szkoda tylko, że szansę na dobrą opinię o jakości Gulii zniszczył niekompetentny serwis i dealer, bo mamy jeden jebitny wątek na forum jak kolega się bujał z QV która żyła własnym życiem :/
    JEDEN egzemplarz, a smród się do dzisiaj ciągnie, podobnie miał Merc z jakimś klientem który wszystko dokumentował na YT

  4. #3524
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Tak swoją drogą to co klienta kupującego nowe auto obchodzi czy pojedzie na nieplanowaną wizytę do serwisu na wymianę silnika czy jakiegoś plastiku ? - żadna różnica, tak samo satracony czas i pozmieniane plany.
    No jak by Ci to napisać... Jak dzwonił do mnie przedstawiciel handlowy z mojej firmy, bo mu TRZECI (!!!) silnik mieli włożyć do Octavii przy przebiegu poniżej 100 tys. km (!), a jak się domyślasz, VAG nie robi takich rzeczy z uśmiechem na ustach i w ciągu 3 godzin (bardziej trwa szarpanina, kto za to zapłaci i dlaczego, a wizyta samochodu w serwisie trwa około miesiąca), to mocno nie przebierał w słowach, bo dla niego to podstawowe narzędzie pracy. Więc jednak ludziom robi to różnicę.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał meiss Zobacz post
    Taaa, I szkoda tylko, że szansę na dobrą opinię o jakości Gulii zniszczył niekompetentny serwis i dealer
    No cóż, tu pozostaje liczyć na Stellantis - natomiast mam jeszcze nowego Peżota i raczej nie liczyłbym na cuda w tym zakresie (wymiana opon w ASO 3 godziny "bo tak").
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  5. #3525
    Użytkownik Rowerzysta Avatar alehandro
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giuelietta 1.6 jtdm
    Postów
    258

    Domyślnie

    Jaki silnik mu wymieniali w skodzie 3 razy i z którego roku auto?

  6. #3526
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Rok chyba 2019, silnik 2.0 TDI.

    Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #3527
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał mountain99 Zobacz post
    mi po głowie ale miałem w głowie (i mam nadal jak pewnie wiele osób) że to nie jest i nie może być główny i jedyny samochód w domu.
    [MENTION=87091]mountain99[/MENTION] Co prawda żona ma drugie auto, ale chyba jestem ryzykantem, albo mam szczęście bo jak do tej pory oprócz jednego pada aku po zakupie jak auto stało 5 miesięcy przed zakupem to tylko przeglądy i wymiany oleju.
    Cytat Napisał mountain99 Zobacz post
    Auto mam niecałe 4 miesiące. W serwisie byłem już 2 razy i we wtorek jadę 3 raz. Ja wiem że to niby drobiazgi (narazie) ale błagam
    A cóź takiego, jeżeli można wiedzieć powoduje te ciągłe wizyty?

    Edit:
    A już wiem
    Cytat Napisał mountain99 Zobacz post
    Niemniej w żadnej innej marce nie musiałem poprawiać tablicy ze względu na czujniki (a i tak czasem znów piszczą bez powodu), nie musiałem czekać na kluczyk 2,5 miesiąca (a i tak przyszedł nie taki jak trzeba), nie zepsuło mi się pokrętło przy przebiegu mniejszym niż 5000km, nie wyło coś z tyłu przy większych prędkościach a elektryczne szyby nie wymagały kodowania czy czegoś w tym stylu. Ja się liczyłem z tym że będzie się działo i na razie się z tego śmieje. Zwłaszcza jak dodaje coś w kalendarzu i po wpisaniu Alfa telefon podpowiada następny wyraz "serwis"
    Stary jak Ty z perspektywy błędnie założonej tablicy oceniasz awaryjność marki, czy w kwestii niezakodowanego komfortowego sterowania szybami (powinien to zrobić serwis), albo wystarczy wrzucić pytanie w google i samemu to zrobić przez dłuższe przytrzymanie przycisku, to sorki wybacz, ale tak jak napisałeś każda marka eksploatowana przez takiego użytkownika będzie się się "psuć".
    Włącznik DNA padł? wymieniali, czy akumulator? Sorki wybacz, ale z wyciem, pewnie tak samo wyje, jak awaria szyb...
    Może lepiej zrób tę cesję...
    Sorki za takie słowa, ale współczuję serwisowi, powodzenia.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    wymaga większej ekwilibrystyki
    [MENTION=8766]radosuaf[/MENTION] Nie trzeba żadnej ekwilibrystyki, wystarczy zrezygnować z ramki, którą niektórzy dealerzy na siłę montują. Jak już to robią to racja powinni to zrobić porządnie.
    Ale błagam jak ktoś pisze, że takie rzeczy powinien producent poprawiać w liftingu, to ręce opadają... Co miał poprawić? Ewentualnie wydać dla debili w serwisie newsa, co by ramki nie zakładali

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał mountain99 Zobacz post
    W CR padła mi pompa wody ale wymieniłem na taką bez przesłony i tyle.
    No tak, w sumie nic takiego, wymiana pompy i tyle, a że mógł się przegrzać - drobnostka
    Ale panieee, tam tablica była źle założona i szyby nie działały... jak żyć

    Tak się składa, że od ponad roku nie pracuję już w branży, ale ostatnio odwiedziłem znajomych z ASO skody
    -w trakcie 3 silniki TDI 1,6 z pękniętymi paskami rozrządu i kolizją
    -2 skrzynie DSG 7 biegowe na gwarancji
    -a aktualizacji oprogramowania w Octavii 4 trwającej po kilka godzin już mają dość (dzieją się różne rzeczy, od niedziałającego radia, po kamerę cofania, czy nie działający infotainment włącznie), a niektóre floty przez te ciągłe akcje chcą zdać auta
    Ostatnio edytowane przez Kurynio ; 20-10-2021 o 19:37

  8. #3528
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Reputacja Alfy ciągnie się za nią niezasłużenie. Piszecie, że 5 lat gwarancji to strzał w dziesiątkę i jako przykład podajecie KIA z niegdysiejszą siedmioletnią. No tak, tylko wtedy KIA była w mediach wszędzie. Nawet przysłowiowe otwarcie lodówki kończyło się tym, że w środku była KIA z siedmioletnią gwarancją. Podobnie jest obecnie z Toyotą, wolkswagenem, hiundaiem, audi - one są teraz wszędzie. Byle portal a na nim "artykuł sponsorowany" - ta toyota bije rekordy sprzedaży, na tego hyundaia czekał świat, to audi zaora rynek. Glupoty w tych artykułach, ale działają. I tak dzień w dzień.

    A gdzie jest Alfa? Jak klient ma się dowiedzieć o piècioletniej gwarancji? Jak ma trafić do salonu? Alfa, no tak - był kiedyś taki samochód. To jeszcze go robią? - tak jest z większością klientów ( choć w duzym uproszczeniu ) bo reklamy innych marek ich atakują, cos tam w zagonionej głowie pozostaje i potem daje o sobie znać w momencie chodzenia po salonach. Tych salonach, które zapamiętał.

    Tonale - dla większości klientów bez znaczenia będzie opóźniona nocno data premiery, bo większość motoryzacją się nie interesuje na codzień tylko w czasie przymiarek do zakupu. Brak reklamy niestety rozwali tdn model, podobnie jak Giulię.

  9. #3529
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Chwilę nie zaglądałem, ale widzę że się trochę zmieniło, wydaje się po tych wpisach że głównym konkuretem Alfy Romeo Giulii jest teraz... Skoda Octavia?

  10. #3530
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Strategia marketingowa Alfy w Polsce - kiedy mają do dyspozycji Kubicę i Orlen - to jakaś kpina.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    wydaje się po tych wpisach że głównym konkuretem Alfy Romeo Giulii jest teraz... Skoda Octavia?
    Giulia nie ma konkurencji.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory