Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #3551
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    2. Już to pisałem - wystarczy dodać mocniej gazu przy wyjściu z zakrętu, żeby wiedzieć, co jest premium, a co nie. I nie trzeba do tego 500 KM.
    Tutaj taka mała dygresja… mam za sobą trasę doskonale mi znaną z mnóstwem ostrych zakrętów.
    Tam gdzie 159 wchodziła 80-100 km/h bez problemu „nie premium” KIA prawie wyleciałem z zakrętu przy 70 [emoji28]
    Więc akurat pod tym się podpiszę obiema ręcyma.


    P.S. O co chodzi z segmentem C, D itp. też nie mam pojęcia.
    To dla mnie jakieś już od dawna nie aktualne definicje skoro niby w tej samej klasie jest Golf, Octavia i Mercedes C klasa [emoji2369]
    Nawet nie wiem w jakiej klasie jest Gulia.
    Jakoś przeszło mi po tym jak podobno 156 i 159 to był segment D, a pomiędzy tymi autami w środku przepaść.
    Ostatnio edytowane przez meiss ; 21-10-2021 o 07:56

  2. #3552
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał meiss Zobacz post
    Tutaj taka mała dygresja… mam za sobą trasę doskonale mi znaną z mnóstwem ostrych zakrętów.
    Tam gdzie 159 wchodziła 80-100 km/h bez problemu „nie premium” KIA prawie wyleciałem z zakrętu przy 70 [emoji28]
    Więc akurat pod tym się podpiszę obiema ręcyma.
    O widzisz - dużo nas nie zostało, ale jednak jeszcze jesteśmy .


    Cytat Napisał meiss Zobacz post
    niby w tej samej klasie jest Golf, Octavia i Mercedes C klasa
    No nie - Octavia i Golf to segment C, a klasa C to segment D. Segment C w Mercedesie to klasa A.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #3553
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Podlaskie
    Auto
    Stelvio TI 2.0 200
    Postów
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Stary jak Ty z perspektywy błędnie założonej tablicy oceniasz awaryjność marki, czy w kwestii niezakodowanego komfortowego sterowania szybami (powinien to zrobić serwis), albo wystarczy wrzucić pytanie w google i samemu to zrobić przez dłuższe przytrzymanie przycisku, to sorki wybacz, ale tak jak napisałeś każda marka eksploatowana przez takiego użytkownika będzie się się "psuć".
    Włącznik DNA padł? wymieniali, czy akumulator? Sorki wybacz, ale z wyciem, pewnie tak samo wyje, jak awaria szyb...
    Może lepiej zrób tę cesję...
    Sorki za takie słowa, ale współczuję serwisowi, powodzenia.
    Serio? Tak tu trzeba rozmawiać? Szkoda. Takiego użytkownika... to znaczy jakiego? Znamy się? Wspaniale.

    W tych wpisach odniosłem się do tytułu wątku. Tak, uważam że nawet takie drobiazgi wpływają na reputacje marki. Zajmują dużo czasu i wymagają logistyki. NIE OCENIAŁEM AWARYJNOŚCI marki tylko odniosłem się do pytania z tytułu wątku. Dlatego ludzie nie kupują AR.
    Nie zrobię cesji i bo jak zapewne przeczytałeś (i pewnie zrozumiałeś ale wolałeś udać że nie) z auta jestem bardzo zadowolony, świetnie mi się nim jeździ i wpisuje się w moją miłość do Tricolori. Pozwolisz że będę się nim cieszył dalej czy nie jestem godzien?
    Nie wiem czy przełącznik pad czy nie pad ale po tym co przeczytałem na forum Alfa jest pod ładowarką minimum raz w miesiącu a aku nie daje absolutnie żadnych objawów zużycia. Dowiem się podczas 3 wizyty w ASO i zapewne podczas 4 uda się to wymieniać. Może nawet się tak cudownie złoży że grot do kluczyka do auta z rocznika 2020 które stało w salonie od końca 2020 a zostało sprzedane w czerwcu dotrze do końca roku i uniknę kolejnej wizyty w ASO przed planowanym przeglądem.
    Chętnie porozmawiam o przyczynach porażki sprzedażowej tej marki ale bardzo bym prosił, nie w tym stylu co zaprezentowałeś powyżej.

  4. #3554
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Grot do kluczyka? Ja nawet jeszcze nie sprawdzałem, czy u mnie jest .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  5. #3555
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Podlaskie
    Auto
    Stelvio TI 2.0 200
    Postów
    71

    Domyślnie

    Też bym nie sprawdzał. Jednak przy kupnie dostałem tylko jeden kluczyk. Drugi okazał się od jakiegoś innego auta. W związku z powyższym dwa miesiące po odebraniu auta pojechałem na kodowanie kluczyka (znów drobiazg ale w moim przypadku z dojazdem 4 godziny...) i okazało się że kluczyk jest już ok ale grot przyszedł źle przycięty. No jak to jest ok to ja nie wiem co jest. Auta są świetne ale cała reszta niestety z tym nie koresponduje.

  6. #3556
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Nie mogą takich rzeczy kurierem wysłać?
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #3557
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    [MENTION=87091]mountain99[/MENTION], ok. przesadziłem, przepraszam. Chyba ciężki dzień, nie powinienem w taki sposób.
    Po prostu może źle odebrałem to co napisałeś, że pod kątem niezaprzeczalnej winy serwisu (ogólnie obsługi posprzedażnej) wiążesz to bezpośrednio z awaryjnością marki. Przyznaj, że można było nieco tak to odebrać, jeżeli napisałeś, że w sumie posiadanie Alfy jako jedynego auta nie jest najlepszym pomysłem.

  8. #3558
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    XD

    Każda wizyta w serwisie jest irytująca, nawet jeśli chodzi o drobiazgi. A może zwłaszcza jeśli chodzi o drobiazgi. Po pewnym czasie wszystko powinno być już jak trzeba, wtedy tylko raz na jakiś czas wystarczy na wymianę MA czy aku. ;-)

  9. #3559
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Wywiad z Imparato:
    https://www.ledauphine.com/magazine-...our-alfa-romeo

    Między innymi o nowym modelu sprzedaży (praktycznie brak samochodów na placach, produkcja pod zamówienie) i wykasowaniu 25% dilerów.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  10. #3560
    Użytkownik Świeżak Avatar BTX
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    Giulia 2.0 280 KM / Giulietta 2.0 JTDM 170 KM
    Postów
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Umów się na jazdę i zobacz . Generalnie Stelvio, F-Pace i Macan to są samochody, które coś tam sportowego w sobie mają. Reszta to raczej dupowozy. Tak czy owak wybrałbym Stelvio, ale przejechać się można.
    Coz, nie przejechalem sie. Ogladalem sporo roznych aut ostatnio, ale kolejny raz wsiadlem do Giulii i zdalem sobie sprawe, ze jezeli nie kupie tego auta teraz to prawdopodobnie bede zalowal do konca zycia. No i co no.. kupilem ta 280 konna maszynke. Stelvio to tez wspaniala maszyna, ale jako, ze nie mam rodziny to na SUVa czy kombi jeszcze bedzie czas w przyszlosci. Zona co prawda troche zawiedziona (bo jak to kobieta, dla niej rozmiar ma znaczenie), ale stwierdzila, ze widzac moja mine kiedy prowadze i zadowolenie z jazdy jakos to auto przezyje.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory