Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #3571
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Jak pierwsze słyszysz, jakie inne fora to tutejsze (no z linkami do opisów tego samego problemu na innych)

    https://www.forum.alfaholicy.org/giu...hamowania.html

    zresztą i na naszym było więcej, czy przypadek pana Pertyna który po nagraniu odcinka z zachytami nad stelvio zdębniał ze strachu i zdziwienia gdy mu się zatrzymało na skrzyżowaniu.

    Ja wiem. Pech. Moje nie . Itp. Ale żeby zaklinać rzeczywistość że problem nie istniał ? to jakby twierdzić że nie istniał problem TSa

  2. #3572
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    U
    I jej fani wyczekują wytrwale odkładane wciąż premiery czego ? - lekkiego w duchu AR spiderka ? coupe jakoegoś ? roadstera ? no czegoś lekkiego/małego/zwinnego/mocnego ? nie ... jakiegoś kolejnego pokracznego corssovera !
    ?
    Alfa wpakowała masę czasu, kasy i energii w produkcje samochodów, o jakich piszesz, które wyprodukowano w groteskowo małych ilościach. Czy ktoś jeszcze pamięta 8C z 2007 roku? Przecież to było dzikie, niesamowite auto dla wielbicieli motoryzacji. No i co? wyprodukowali 500 sztuk i kolejne 500 chyba w wersji kabrioletowej. No i ile oni na tym zarobili, szczególnie w stosunku do kosztów?
    Kilka takich modeli bylo. Było i nie ma i nic z tego nie wyniknęło ani dla marki ani dla finansów.
    4C produkowano kilka lat ale też za mało tego sprzedawano i czy jest jakiś następca? Gadanina od o 6C. W gadaniu to oni sa jak Pinokio
    A Giulietta? Auto trzyma cenę, ma bardzo dobre recenzje, całkowicie obaliło opinie o awaryjności, sprzedawało się dobrze, i co z tego?
    Tłuczono je 10 lat, za długo jak na obecne wymagania rynku i gdzie jest następca? Inni tłuką tej wielkości autka, te różne i30 i inne golfy srolfy, fokusy srokusy, astry i wymieniać można długo. Czyli to się sprzedaje.
    Ale po co alfa ma zarobić?
    Lepiej gadać i bić pianę.

  3. #3573
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Ciekawa sprawa, ale tak jak pisze Żuczek w tym wątku, sprawa raczej nie jest masowa a są to pojedyncze przypadki, ja ze swej strony przejrzałem wpisy na grupie Quadrifoglio Polska, której jestem członkiem i nic tam o tym nie znalazłem. A piszą tam ludzie o przeróżnych usterkach swego sprzętu (zwykle drobnych) w okresie kilku lat.

  4. #3574
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    No i co że pojedyncze ? ile zaburzomnych hamowań potrzeba żeby się roz... gdy to się zdarzy przy dużej V i w zakręcie - wystarczy jedno.
    Czy przyszły potencjalny nabywca auta za > 100/150/200 tys, dość egzotycznego, które pojawiło się znikąd, firmy która nie słynie z jakości swych produktów, auta które nie jest ewolucją tego samego modelu z xx wcześniej lat (co w znacznym stopniu niweluje takie wtopy) - nie czyta, nie szuka, nie sprawdza? nie dysponuje wyobraźnią ? Że to się na sprzedaż nie przekłada? sory ale takich przypadków powinno być zero , a nie "pojedyncze" .
    Przy czym "pojedyncze" w przypadku niewielkiej sprzedaży to co innego niż "pojedyncze" jakiejś masówki męczonej i testowanej przez przedstawicieli handlowych w potężnych ilościach bez zmiłuj się, z 30to tys przebiegami dla oleju itd.

  5. #3575
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Że tak zapytam, bo nie kumam, gdzieś wyciągnąłeś jakiś wątek z hamulcami, gdzie tak naprawdę geneza tego nie była do końca poznana, to raz. Dwa, zakładając, że nawet była to wina samochodu to ile takich przypadków było w skali wszystkich samochodów? Ile spaliło się aut marki BMW przez wadliwy EGR? Drugie auto w domu u mnie to Audi A5, to auto jak i 500 tys. innych (tak słownie pięćset tysięcy innych), podlegało akcji przywoławczej 27h2. Auta mogły się spalić. Co najlepsze gdybym nie zrobił dymu w audi, to nie było części na wymianę i nie wiadomo kiedy by były, a jedyne co mi mogli poradzić, to nie parkować w garażu by mi się chata nie zjarała...
    Widzę, że kolega troszkę tak pomimo tego, że niby alfista, to nawet nie traktuje aut na równi z innymi, jedynie takie przypadki przytacza w przypadku Alfy, oczywiście inne auta są super. Może się starasz o etat w carosserii albo w Auto Świecie?

  6. #3576
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Może sobie kolega poczyta o akcji przywoławczej Volvo, gdzie tysiące samochodów wezwano do serwisu na wymianę zapięcia pasów, bo mogły nie zadziałać w razie wypadku. Żeby było śmieszniej, jakoś w maju wysyłali pismo, że części powinny być w październiku, a do tego czasu trzeba uważać (!).

    Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #3577
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Czy ktoś jeszcze pamięta 8C z 2007 roku? Przecież to było dzikie, niesamowite auto dla wielbicieli motoryzacji. No i co? wyprodukowali 500 sztuk i kolejne 500 chyba w wersji kabrioletowej. No i ile oni na tym zarobili, szczególnie w stosunku do kosztów?
    Ja pamiętam
    To są auta, które budują historię tej marki. Gdyby ich nie było, to zostałaby tylko historia psujących się TS-ów, drobnych usterek i ogólnej awaryjności.
    Poza tym zauważ, że zarówno 8C, jak i 4C są to modele, których wartość w tej chwili rośnie i jest wyższa niż w chwili zakupu. To nie lada wyczyn, zbudować dzisiaj takie auto.
    I one są potrzebne. Tak jak Disco Volante.
    Gdyby nie te perełki, to tej marki już by nie było.

    Myślisz, że dlaczego najpierw Włosi wypuścili Giulię Q, a dopiero potem "zwykłe" wersje?
    To jest dokładnie to. Jedziesz zwykłym modelem, ale w głowie masz legendę. I to Cię odróżnia od kierowcy Peugeota, Suzuki czy innej Kii.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  8. #3578
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Brawo! Ładnie napisane.

    Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  9. #3579
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Wielu właścicieli chwali jednak te auta, nawet tutaj , - bardzo mało jest większych wtop, przeważają drobne usterki, a i rankingi awaryjności (nawet te niemieckie) też coś o tym mówią. Nie ma aut bezawaryjnych , jednak ilość awarii w Giulii i Stelvio jest wyjątkowo mała, w porównaniu do innych modeli tej marki. Firma zrozumiała że bez poprawy jakości może nie przetrwać i skutecznie działa w tym kierunku- efekty widać. Modele są owszem nowe, ale projektanci, którzy je zrobili maja ponad 100 lat doświadczeń, to można też zauważyć jadąc tymi autami i porównując tą jazdę do konkurencji. Przeczytałem już wiele opinii np. posiadaczy kilku aut 500+, którzy twierdzą że Alfa z nich wszystkich jest najlepsza. A chwalą w niej nie tyle moc silnika, ile prowadzenie tego auta, które rewelacyjnie jeździ po zakrętach.

  10. #3580
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    [MENTION=81445]Kurynio[/MENTION] , no tak skoro argumentów brak to jedziemy ad personam , kolejny raz tak robisz w ostatnich wpisach w tym wątku . Bardzo alfowe/fanatyczne.
    Spokojna głowa o takie pierdoły jak etat się nie martwię . I Audi i BMW mnie guzik obchodzą, do auta trzeba podchodzić bez zamykania oczu. Swoją drogą była akcja na te hamulce w Alfie jak akcje w w/w szkopach?
    Wątek jest o przyczynach marnej sprzedaży gamy całych dwóch modeli. No na mnie sory ale mają wpływ tak poważne sprawy i wiem, że nie tylko na mnie. Kupując auto tzw daily mało kto chce grac nim w totka - tym razem uda się albo się nie uda.
    Co do kolejnych prezentacji premier odwoływanych itd trudno się oprzeć wrażeniu że decydenci Alfy mają coś innego w głowie niż zatrudnianie kolejnych person do tworzenia wizji ..coś jak nasze mierzeje i centr port lotniczy.
    Mnie osobiście wkurza że z takim potencjalem tak łatwo ta firma marnuje kolejne szanse mimo że drogi do sukcesu są przetarte, tylko brać i wdrażać. Tylko że wymagają trochę więcej wysiłku niż wsadziliśmy karbonowy wał i krótka maglownice oraz mamy historię.

    - - - Updated - - -
    [MENTION=81445]Kurynio[/MENTION] , no tak skoro argumentów brak to jedziemy ad personam , kolejny raz tak robisz w ostatnich wpisach w tym wątku . Bardzo alfowe/fanatyczne.
    Spokojna głowa o takie pierdoły jak etat się nie martwię . I Audi i BMW mnie guzik obchodzą, do auta trzeba podchodzić bez zamykania oczu. Swoją drogą była akcja na te hamulce w Alfie jak akcje w w/w szkopach?
    Wątek jest o przyczynach marnej sprzedaży gamy całych dwóch modeli. No na mnie sory ale mają wpływ tak poważne sprawy i wiem, że nie tylko na mnie. Kupując auto tzw daily mało kto chce grac nim w totka - tym razem uda się albo się nie uda.
    Co do kolejnych prezentacji premier odwoływanych itd trudno się oprzeć wrażeniu że decydenci Alfy mają coś innego w głowie niż zatrudnianie kolejnych person do tworzenia wizji ..coś jak nasze mierzeje i centr port lotniczy.
    Mnie osobiście wkurza że z takim potencjalem tak łatwo ta firma marnuje kolejne szanse mimo że drogi do sukcesu są przetarte, tylko brać i wdrażać. Tylko że wymagają trochę więcej wysiłku niż wsadziliśmy karbonowy wał i krótka maglownice oraz mamy historię.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory