Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #3631
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Gorzej, przecież przy właściwym serwisie olejowym takich historii w TS-ach nie ma, nawet wariator wytrzymuje.

  2. #3632
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Gorzej, przecież przy właściwym serwisie olejowym takich historii w TS-ach nie ma, nawet wariator wytrzymuje.
    Alfist, ciężką robotę masz, co prawda ... jak by to delikatnie... nieprawda powtarzana milion razy staje się prawdą , ale dopiero gdy wymrą ostatni pamiętający jak to było naprawdę. I ich dzieci. I wnuki.I ... czyli chyba nie stanie się prawdą jednak... A i tak kiedyś jakąś stodołę ktoś gdzieś odkopie.


    [MENTION=181]salatin[/MENTION] - zapomniałem właśnie o tym wyżej opisując modyfikacje TSów przynajmniej mojego (dwóch w zasadzie tych ostatecznych, pierwszych nie ) , nie wiem jak u Tomiego ale pewnie też - mają zalożone panewki sputterowe , i jakieś "łezki" w nich dorabiane. Poza tym zaślepione wałki balansujace bo tam to ciśnienie uciekało , oraz wszystkike natryski na denka tłoków poprawione bo potrafią lać i ciśn ucieka też.

  3. #3633
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Alfist, ciężką robotę masz, co prawda ... jak by to delikatnie... nieprawda powtarzana milion razy staje się prawdą
    Bo rozumiesz [MENTION=71461]alfist[/MENTION], nieważne że w BMW dzieje się to teraz, ważne że TS-y sprzed 20 lat takie były, rozumiesz i weź tutaj nie mów, że było inaczej. Tak poważnie to wydaje mi się, że jakakolwiek dyskusja nie ma sensu. Przypomina mi to taki dowcip, "a ty zając znowu bez czapki".
    Cokolwiek by się nie przytoczyło, cokolwiek by się nie napisało, to master Andrzej wie lepiej i nic nie zmieni jego opinii. Alfa to gówno i to takie najgówniejsze gówno. Zatem z dedykacją ode mnie specjalnie dla kolegi Andrzeja

    https://www.youtube.com/watch?v=uskGTyO3Mtk&t

  4. #3634
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Ja mam też TS-a, co prawda 1,8 ale zawsze to TS, więc to co napisałem pisze z własnych doświadczeń. Przebieg ma koło 200000km, nie miał jeszcze wymienianych panewek ani nawet wariatora. Ale muszę przyznać że pilnuję zawsze oleju, może to dlatego tak jest. Ale Andrzej nie uwierzy ,. on swoje wie i koniec...a z tego co pamiętam to wcześniej też tak malkontencił na Alfy, ale jeździ Alfa po torach- to mu się szacunek należy

  5. #3635
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Tak jest, nikt inny oleju nie pilnuje po prostu, czynność nadludzka jakaś.
    Kurynio wszyscy to znają, z YT albo z życia...

  6. #3636
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Nie wiem, może pilnują może nie, ale wystarczy w TS nie sprawdzać przez kilka tysięcy km i może się zaświecić kontrolka oleju- wiele TS-ów bierze sporo oleju, dlatego ktoś kto jest przyzwyczajony że zużycie oleju jest małe (np. w VW albo BMW- najmniej awaryjnym samochodzie świata ) i zacznie jeździć TS-em to może go dopiero kontrolka poinformować o tym , że oleju jest za mało (o wiele za mało), wtedy już bardzo prawdopodobne jest przycieranie się panewek a nawet gładzi (nie wspominając o wariatorze). Jak pisałem, ja to co napisałem wyżej o TS opieram o swoje doświadczenia z nim, a mam go od nowości więc nikt inny poza mną nie kontrolował oleju. No ale nie wiem- może trafił mi się wyjątkowy (bezawaryjny) egzemplarz, tego właściwie nie można wykluczyć. A, i jeszcze leję taki olej jaki zaleca producent.

  7. #3637
    Użytkownik Znawca Avatar salatin
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    ALBA
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 Q2 2003,Giulia 2.9 V6 Bi Turbo.155 2.0 16V 97.
    Postów
    1,369

    Domyślnie

    MENTION=181]salatin[/MENTION] - zapomniałem właśnie o tym wyżej opisując modyfikacje TSów przynajmniej mojego (dwóch w zasadzie tych ostatecznych, pierwszych nie ) , nie wiem jak u Tomiego ale pewnie też - mają zalożone panewki sputterowe , i jakieś "łezki" w nich dorabiane. Poza tym zaślepione wałki balansujace bo tam to ciśnienie uciekało , oraz wszystkike natryski na denka tłoków poprawione bo potrafią lać i ciśn ucieka też.[/QUOTE]

    Dzieki,mam drugi silnik calkiem sprawny ktory sobie lezy w garazu juz kilka lat z przebiegiem 194tys,zrobilem nim polowe z tego.Kilka lat temu kiedy go jeszcze uzywalem zrobilem cala glowice kompletna i w zasadzie tyle.Cos chcialbym z nim zrobic w pewnym momencie.W gre wchodzi tylko 155,uwielbiam to auto, mimo ze jestem juz tym modelem 20 lat.
    Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 Bi Turbo
    166 3.0 V6 Q2-Jest 230KM 265NM B6+Eibach.Decat manifolds+Equal length pipes+ Ragazzon.
    155 2.0 16v -Jest.CSC Marmitte,B4

    164 3.0 V6 12v- Byla
    155 1.7 TS- Byla
    159 1.75 TBI Ti - 261KM 435Nm-Byla
    Lancia Kappa 2.4 TDS-Byla
    https://www.flickr.com/photos/188123998@N07/albums

  8. #3638
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    155 chyba lżejsza więc i obciążenia mniejsze . I sylwetka coraz bardziej "z epoki" ( w dobrym słowa znaczeniu) . Jak w dobrym stanie to warto nie łoić za bardzo chyba w sensie trackadyow Ew czasem classicautocup . One chyba jeszcze rozsądnie miały WSK ciśnienia oleju w odróżnieniu od 156 więc w razie czego wylapiesz . U mnie te natryski na denka dawały już niższe odczyty ciśnienia tak samo wyrobione panewki wałków balansujacych. Najtaniej więc pewnie te walki i nic więcej ( catcams, jak będę przy komp to spr numer) . Jak cisn oleju choć trochę będzie niepokojące to już trzeba szukać czy te natryski czy walki balansujące puszczają czy może pompa ( u mnie jedna po kilkunastu tys torowych się rozleciała konkretnie ta główna zębatka pompy. Znana sprawa. Są w uk niby wzmocnione AHM Motorsport robi i sprzedaje nietanio ale chyba taniej nówkę pompę oleju znaleźć gdzieś po magazynach, ja dwie zapasowe trzymam nowe na W .
    Z tanich drobnych koni to filtr powietrza luźniejszy były kiedyś testy na Alfaclub.pl coś 4konie dawał i jest wieczny ( mycie i olejek).
    Ja muszę mieć to podliczenie wtedy zdecyduje czy te ostrzejsze walki wkładać i popychaczy kpl itd wtedy te moje bym miał na sprzedaż. Ale to przyszły sezon najwczesniej. Poza catcams sa pipercams tańsze ale przez brexit były problemy nawet z kontaktem..może się wykaraskali. No i im trzeba wysłać standardowe na wymianę. No i bacci romani ale ja się nie odważyłem z racji pochodzenia z kraju " jakoś to będzie " i "kiedyś przyślemy"
    Z tanich sposobów to trochę mniejsza średnica kół ciut momentu dodaje ( niższy profil opony) .
    W ogóle to szkoda że na forum sportowej marki dział z rozwiązaniami nie istnieje.

  9. #3639
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    alfist to jest taki typowy przykład twardego betonu z tego forum, który na wszystko ma jakąś odpowiedź w stylu "a u was (ostatnio najczęściej w BMW) to biją murzynów". I na to wszystko powiem tylko tyle - w tej całej Bawarii od 30 lat nie potrafią dobrze zrobić panewek, czasem innych rzeczy, a i tak ludzie wolą kupować ich samochody, zamiast tych idealnych Alf Romeo, w których "psują się tylko drobiazgi".

  10. #3640
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    alfist to jest taki typowy przykład twardego betonu z tego forum, który na wszystko ma jakąś odpowiedź w stylu "a u was (ostatnio najczęściej w BMW) to biją murzynów". I na to wszystko powiem tylko tyle - w tej całej Bawarii od 30 lat nie potrafią dobrze zrobić panewek, czasem innych rzeczy, a i tak ludzie wolą kupować ich samochody, zamiast tych idealnych Alf Romeo, w których "psują się tylko drobiazgi".
    Myślę, że przesadzasz i to mocno. Każda akcja budzi reakcję. Alfy nie są idealne, ale nie są też takim szmelcem, jak się to często przedstawia. I o dziwo, to własdnie zwolennicy niemieckiej motoryzacji najczęściej mają tu coś do powiedzenia.
    Faktem też jest, że zestawienia awaryjności często są mocno przerysowane, nieistotne usterki wchodzą do puli z tymi ważnymi na równych prawach, co daje efekt statystyczny.
    Cała ta propaganda prowadzi do tego, że jak widzisz na poboczu zepsute bmw czy audi, mówisz: ojej, ale pech, auto się zepsuło. Ale jak widzisz alfę w takiej sytuacji, automatycznie klepiesz komunały o awaryjności tej marki. Takie reakcje widziałem wiele razy.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory