Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #3691
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Alfasud to tak stara historia , że podejrzewam że większość uczestników tego forum nie było jeszcze na świecie, gdy miała miejsce. Gwarancje 5 lat Alfa mogła wprowadzić po analizie awaryjności najnowszych modeli, które już kilka lat są eksploatowane. Widać wnioski były takie, że można sobie na to pozwolić - że nie narazi to firmy na zbyt duże wydatki. Obok działania marketingowego jest to potwierdzenie wzrostu jakości i niezawodności aut tej marki. Potwierdzają to tez niezależne statystyki i nawet wpisy na tym forum. Mówienie o Alfach jako autach awaryjnych jest coraz mniej zasadne.

  2. #3692
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Czytam od pewnego czasu ten wątek i nie dowierzam.Czytając jaiąkolwiek prasę motoryzacyjną,średnio co kilka miesięcy jest artykuł typu"stereotypy o Alfie już dawno nie aktualne"Są filmiki na YT gdzie równierz te stereotypy są obalane..Jestem aktywny na forum Lexusa i Infiniti i tam porównując auta rzadko mogę przeczytać śmieszki o awaryjności Alf-mało tego na forum Lexa taka Giulia jest mocno chwalona.Giulietta, Mito czy 159 są ogólnie uważane za auta solidne, no ale wchodzisz tutaj i co chwlę ktoś przypomina o 20-letnich 156-147.Rozmawiając z użytkownikami aut niemieckich to żarty o Alfie są jeszcze spotykane wśród użytkowników B5 i E46.Tylko raczej nie widzę ich jako klientów jakiegokolwiek salonu z nowymi autami
    I wyobrażcie sobie kogoś, kto wejdzie na nasz forumek chcąc zasięgnąć opini"ze żródła"-przerażony ucieknie
    Jakbym miał odnieść się do tytułu tematu to wg mnie
    .-brak takich naprawdę bieda wersji które tworzą volumen sprzedaży-coś typu Audi a4 z silnikiem 1.5 i napędem na przód.
    -brak kombi
    -brak hybrydy-dla mnie , jeżdzącego 95% po mieście to wręcz gamechanger.
    -sam charakter auta, który z założenia jest nieco niszowy-akcent rozłożony na sport niż komfort(który paradoksalnie na ten typ auta jest wysoki)
    -leasing jest korzystniejszy praktycznie wszędzie .



    '

  3. #3693
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Trudno nie zauważać uzasadnionej lub nie analogii - i Alfasud i Giulia obecna to nie wynik ewolucji a powstałe od zera modele. Ludzie pamiętają jak to się kiedyś skończyło
    Miałem już naprawdę nie pisać, ale nie wiem, coraz bardziej odjeżdżasz kolego, wyciągniesz jeszcze Alfasud, jako analogię do tego, że Alfy są awaryjne? Naprawdę? Auto, które zostało zaprezentowane w 1971 roku?
    Tak oczywiście, był to zjazd jakości, podyktowany polityką we Włoszech i zakładami na południu. Raz, że wyszła zupełnie inna mentalność ludzi z południa, odbywały się co rusz strajki. Na korozję przełożył się fakt, że w ramach wymiany za licencję za fiata 124 i budowę fabryki w Togliatti, ZSRR płaciło stalą, której wysoka zawartość węgla już sprzyjała korozji. Dodatkowo bliskość morza i sól niesiona wiatrem osadzała się na blasze która była składowana przy fabryce w Pamigliano dArco, stąd zajebista korozja tych aut, zgoda. Ale do cholery to było 50 lat temu!
    A Ty naprawdę wysnuwasz tezę o analogii Alfasud i Giulli? Zapewne, ktoś decydując, a raczej nie decydując się na Giulię, ma przed oczami Alfasud, niewątpliwie to go zniechęca...
    Sorki, ale odjechałeś już na dobre jak Pawłowicz

  4. #3694
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Miałem już naprawdę nie pisać, ale nie wiem, coraz bardziej odjeżdżasz kolego, wyciągniesz jeszcze Alfasud, jako analogię do tego, że Alfy są awaryjne? Naprawdę? Auto, które zostało zaprezentowane w 1971 roku?
    Tak oczywiście, był to zjazd jakości, podyktowany polityką we Włoszech i zakładami na południu. Raz, że wyszła zupełnie inna mentalność ludzi z południa, odbywały się co rusz strajki. Na korozję przełożył się fakt, że w ramach wymiany za licencję za fiata 124 i budowę fabryki w Togliatti, ZSRR płaciło stalą, której wysoka zawartość węgla już sprzyjała korozji. Dodatkowo bliskość morza i sól niesiona wiatrem osadzała się na blasze która była składowana przy fabryce w Pamigliano dArco, stąd zajebista korozja tych aut, zgoda. Ale do cholery to było 50 lat temu!
    A Ty naprawdę wysnuwasz tezę o analogii Alfasud i Giulli? Zapewne, ktoś decydując, a raczej nie decydując się na Giulię, ma przed oczami Alfasud, niewątpliwie to go zniechęca...
    Sorki, ale odjechałeś już na dobre jak Pawłowicz
    A może zanim odpiszesz (głównie powtrarzając to co ja napisałem )zobaczysz na co zasadniczo odpisujesz i czym wywołane "wyciąganie Alfasuda" ? :



    carramba: Wiadomo Alfa. Nie to co mazda ������ W mazdzie jedyne emocje to jak słyszysz chrupanie karoserii

    Krzemol: No, Alfy w ogóle, nigdy nie rdzewiały

    Andrzejsr: Ba, historia tej wspominanej reputacji AR mocno z owym utlenianiem się wiąże.\


    Skoro uważasz że ta historia (po niej produkcja na południu pozostała) nie miała wpływu na dalszą więc i obecną reputację AR, to możesz sobie uważać. I wymyślać teorie spiskowe nie wiem, szkopskich złych dziennikarzy czy nie wiem co tam obecnie w modzie jest modne jako przyczyna zła i pozostać ze zdziwieniem, że tak świetne samochody nie są w zasadzie jednymi jeżdżącymi po drogach.

  5. #3695
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Skoro uważasz że ta historia (po niej produkcja na południu pozostała) nie miała wpływu na dalszą więc i obecną reputację AR, to możesz sobie uważać. I wymyślać teorie spiskowe nie wiem, szkopskich złych dziennikarzy czy nie wiem co tam obecnie w modzie jest modne jako przyczyna zła i pozostać ze zdziwieniem, że tak świetne samochody nie są w zasadzie jednymi jeżdżącymi po drogach.
    Jaką obecną reputację?
    Zła opinia o Alfach zaczęła się zmieniać już od 159.
    Na obecną Gulię i Stelvio nikt już nie narzeka.
    Najwięcej narzekania na stereotypową opinię o Alfach widać na tym forum, bo mam wrażenie że 3/4 alfaholików jest po prostu przewrażliwionych.

    Alfa ma na dzisiaj inne problemy, brak ciągłości modelowej, małą gamę modeli i wieczne opóźnienia skutkujące wprowadzaniem na rynek modeli będących pod względem systemów czy multimedii za konkurencją.
    Jak zapowiadali Tonale to było wow, Tonale nie ma za to WSZYSCY już pomysł skopiowali i zasypali rynek crossoverami z segmentu B/C o sportowej linii nadwozia.
    Miałbyć hit będzie… paliwo do wątku o niskiej sprzedaży.
    Bo potencjalni klienci na Tonale siedzą już w Toyotach C-HR, Hyundai Konie czy T-crossie.

    O słabych dealerach i ASO nie wspomnę.
    Ostatnio edytowane przez meiss ; 01-11-2021 o 19:10

  6. #3696
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Naprawdę to już ostatni mój wpis, w tym wątku, który już coraz bardziej, w dużej mierze dzięki Tobie, ma coraz mniej sensu i coś wspólnego z tematem.

    Odpowiadając, tak widzę co piszę i na co dopisuje. Na już dobre odjechane filozofie w stylu:
    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Trudno nie zauważać uzasadnionej lub nie analogii - i Alfasud i Giulia obecna to nie wynik ewolucji a powstałe od zera modele. Ludzie pamiętają jak to się kiedyś skończyło (fatalna jakość , mało kto będzie dociekał czy wynikająca ze strajków lenistwa i braku przygotowania pracowników na południu )… też prowadziła się wspaniale.
    Analogia Alfasud do Giulii? Zakładasz, że tak samo się to kończy? Człowieku, jacy ludzie pamiątają? Większość obecnych nabywców Alfy, poza ludźmi naprawdę interesującymi się marką, nawet nie wie, że Alfasud istniała, pomijając już fakt, że nawet wtedy nie żyli, to było 51 lat temu!

    Cytat Napisał meiss Zobacz post
    Skoro uważasz że ta historia (po niej produkcja na południu pozostała) nie miała wpływu na dalszą więc i obecną reputację AR, to możesz sobie uważać.
    No tak, nawet pewnie nic się w tej fabryce nie zmieniło przez 50 lat, dalej tak produkują... To już jakiś odjazd, którego w najgorzej stereotypowej recenzji nie słyszałem, żeby ktoś do obecnych alf sugerował, że dalej produkują na południu, co źle się skończyło pół wieku temu...
    Co jeszcze wyciągniesz, że jak Nicola Romeo zakładał firmę w 1910 roku, to nie miał standardów ISO i to ludzi odstrasza przed zakupem i spędza sen z powiek przyszłym nabywcom?
    Człowieku, masz jakąś wewnętrzną misję, wszystkim udowodnić, że Alfa to najgorsze co może spotkać nabywcę. Nie jest w stanie Cię przekonać nic i nikt. Tak jakby inne marki nie miały w swojej historii żadnych wtop.

    Ja absolutnie nie twierdzę, że marce jest wszystko ok. Powody sprzedaży były już wiele razy przytaczane i w sumie dobrze podsumował je kolega [MENTION=18217]meiss[/MENTION] w poście wyżej.

    Ja już odpuszczam definitywnie z Tobą jakąkolwiek polemikę, bo tak, jak napisał kolega [MENTION=67978]AdiCarrion[/MENTION], najwięcej złych rzeczy o Alfach można przeczytać na forum pasjonatów marki, tylko że ostatnich kilka stron tego wątku to brak konkretów jeżeli chodzi o wady współczesnych modeli, ale gównoburza i udawadnianie na siłę, że nie ma nic gorszego od Alfy na podstawie indywidualnych doświadczeń z autem produkowanym ponad 20 lat temu i cofanie się w czasie, nie do lat 90 tych, ale już 50 lat wstecz, dlatego ja wymiękam.

  7. #3697
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Jakbym miał odnieść się do tytułu tematu to wg mnie
    .-brak takich naprawdę bieda wersji które tworzą volumen sprzedaży-coś typu Audi a4 z silnikiem 1.5 i napędem na przód.
    -brak kombi
    -brak hybrydy-dla mnie , jeżdzącego 95% po mieście to wręcz gamechanger.
    -sam charakter auta, który z założenia jest nieco niszowy-akcent rozłożony na sport niż komfort(który paradoksalnie na ten typ auta jest wysoki)
    -leasing jest korzystniejszy praktycznie wszędzie .
    +1
    może z wyjątkiem bieda wersji - moim zdaniem właśnie fajnie, że jak kupujesz Alfę to nawet najsłabsza wersja ma 6.5s do 100 i niezłe osiągi - to takie "włoskie premium" zamiast tabletów i wodotrysków.

    Cytat Napisał meiss Zobacz post
    Alfa ma na dzisiaj inne problemy, brak ciągłości modelowej, małą gamę modeli i wieczne opóźnienia skutkujące wprowadzaniem na rynek modeli będących pod względem systemów czy multimedii za konkurencją.
    Jak zapowiadali Tonale to było wow, Tonale nie ma za to WSZYSCY już pomysł skopiowali i zasypali rynek crossoverami z segmentu B/C o sportowej linii nadwozia.
    Miałbyć hit będzie… paliwo do wątku o niskiej sprzedaży.
    Bo potencjalni klienci na Tonale siedzą już w Toyotach C-HR, Hyundai Konie czy T-crossie.
    Niestety tak właśnie jest. Przykłady nawet u nas na forum.
    Odnoszę wrażenie, że Włosi spięli poślady, zrobili Giulię i Stelvio i zamiast iść za ciosem i podbić rynek to powietrze uszło z nich jak z dziurawego balona i tyle. Cisza, plany, pitu-pitu, jakiś pseudo lift, obcinanie opcji wyposażenia... A start (też z opóźnieniem, ale mimo wszystko) był naprawdę dobry: świetne czasy na ringu, bardzo dobre recenzje w prasie, wejście od razu do porównań z modelami premium.
    Zostało to zaprzepaszczone i w zasadzie teraz mogą co najwyżej startować znów od początku - o tyle tylko lepiej, że temat awaryjności się poprawił i ten jeden punkt mają teraz na dużo lepszym poziomie. Rynkowo tak to IMO wygląda.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  8. #3698
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał meiss Zobacz post
    Tonale nie ma za to WSZYSCY już pomysł skopiowali i zasypali rynek crossoverami z segmentu B/C o sportowej linii nadwozia.
    Miałbyć hit będzie… paliwo do wątku o niskiej sprzedaży.
    Bo potencjalni klienci na Tonale siedzą już w Toyotach C-HR, Hyundai Konie czy T-crossie.
    Nie chcesz nam chyba powiedzieć, że przykłady, które podałeś to te skopiowane pomysły konceptu Tonale?

  9. #3699
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Nie chcesz nam chyba powiedzieć, że przykłady, które podałeś to te skopiowane pomysły konceptu Tonale?
    Chodzi chyba raczej o pomysł auta tej wielkości i ciekawej/sportowej stylistyce. AR przespało boom na tego typu auta, a mogli wejść na początek mody i sprzedać mnóstwo samochodów...
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  10. #3700
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Nie chcesz nam chyba powiedzieć, że przykłady, które podałeś to te skopiowane pomysły konceptu Tonale?
    Chcę ci powiedzieć, że po dwóch latach czekania na Tonale, w październiku udałem się do salonu innej marki i wyjechałem innym crossoverem.
    I nie jestem w tym jedyny.

    A co do podanych przykładów. Jeżeli konceptem Tonale jest sportowy z wyglądu Crossover, to tak te przykłady są odpowiednie.
    Jeżeli chcesz dodać do tego mityczne prowadzenie i sportowe osiągi to możemy dołożyć do porównania audi i BMW.

    W momencie zapowiedzi wizualizacja TONALE to było wielkie WOW. Dzisiaj nawet Renault Arkana czy Opel Mokka wygląda dobrze. AR straciła szansę, na zgarnięcie rynku.

    Oczywiście możesz podnieść argument, że wymienione auta nie mają sportowych osiągów, ale nie sądzę, żeby to było decydujące dla dzisiejszego klienta.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory