Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #3721
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Zatem: nabywcy Tonale nie siedzą w C-HR czy w T-Crossach. Nabywcy Tonale siedzą raczej w Volvach, Jagach, Peżotach, Cytrynach. Tam siedzą ci nabywcy.
    Boże drogi jak ty wszystko wiesz. Tak, wyśmiewa sje z ciebie gość, który po dwóch latach czekania na Tonale kupił KIA.
    Nie wiedziałem, że nie mogłem. Byś napisał wcześniej to bym siedział teraz w Jagu albo innym Volvo [emoji23]

  2. #3722
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Off-top, ale mogę się założyć Mamy taką 6tke z 2013 roku, czyli trochę więcej niż 5 lat, od dołu czysto i rdzy brak
    Samochód krajowy.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Jak się tak ładnie trzyma to dobry moment żeby ją sprzedać. To nie są samochody na nasze warunki atmosferyczne.
    Wracając do Alfy to nie jestem pewien czy samo wprowadzenie Tonale mocno ruszy sprzedaż. To nie będzie tani samochód skoro nastawiają się na hybrydy pług in w ofercie, nie będzie pewnie wersji czysto benzynowej co wpłynie na cenę i sprzedaż.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #3723
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    nie będzie pewnie wersji czysto benzynowej co wpłynie na cenę i sprzedaż.
    Miejmy nadzieję, że będzie, bo hybryda jest zawsze sporo droższa, w przypadku Compasa to była spora kwota. Chociaż teraz z jednej strony kary za CO2 też są w cenie, ale i tak chyba finalnie taniej wychodzi

  4. #3724
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Na serio na podstawie 3 letniego samochodu stwierdzasz, że Mazda nie ma już problemów z rdzą? To dobre .
    Jak skończy 10 lat i pod spodem
    Chyba przeoczyłeś to, co dzieje się od pewnego czasu w motoryzacji... 10-letnich aut bedzie coraz mniej z prostego powodu: produkuje się auta wypasione, naszpikowane bajerami, bezpieczne i och ach co tam jeszcze ale... jak wszystko obecnie, sa to produkty krotkiego czasu użytkowania.
    Sądzę, że może poza markami typu Rolls czy inny merol, wszystkie auta dziś wyprodukowane za 10 lat będą szmelcem na złomie albo zrecyklingowane zamienią się w nowe samochody.
    Zatem tak: mazda nie ma problemów z korozją. Biznes się musi kręcić i za 10 lat będziesz miał kolejne, niezliczone modele.

    Och, może poza alfą. Zapewne za 10 lat zakończy się produkcja Tonale, który nie będzie miał następcy))
    Przeczytamy wtedy o nowych, wspaniałych planach ekspansji marki, nowych modelach i zwielokrotnieniu wolumenu sprzedaży.
    Tak było w latach 2011-2012 przecież, tak samo jest w 2021. Wyluzuj więc z tą rdzą))

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał meiss Zobacz post
    Boże drogi jak ty wszystko wiesz. Tak, wyśmiewa sje z ciebie gość, który po dwóch latach czekania na Tonale kupił KIA.
    Nie wiedziałem, że nie mogłem. Byś napisał wcześniej to bym siedział teraz w Jagu albo innym Volvo [emoji23]
    Napisałem o Hondzie i VW. Nie pisalem o Kia.
    Przyklady Jaga i Volvo podałem jako jedne z wielu, przykładowe własnie. Wspominałem też o peżocie i cytrynie a to jest półka Kii.
    Poza tym; piszemy o problemie ogólnie, o pewnych ramach. To, że Ty kupisz Kię a inny gość Dacie, zamiast Tonale, nie ma wpływu na ogląd całości.
    Chyba tego nie pojmujesz, stąd ta dośc prymitywna odzywka, nacechowana uszczypliwością.
    Jeśli nie potrafisz rozmawiać na normalnym, spokojnym poziomie, to nie zabieraj głosu. Z Ciebie nikt się nie wyśmiewa więc nie brnij w tego typu klimaty.
    Mam nadzieję, ze to rozumiesz.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Off-top, ale mogę się założyć Mamy taką 6tke z 2013 roku, czyli trochę więcej niż 5 lat, od dołu czysto i rdzy brak
    Samochód krajowy.
    To trochę tak, jak z awaeyjnością alf. Tak samo to działa. Na tapecie jest "mazda rdzewieje". No jak nie rdzewieje, skoro "szwagier mowił, że rdzewieje".
    Tak samo, jak alfa to "awaria".
    Dziwi mnie takie powielanie schematów myślowych. Szkoda.
    Ostatnio edytowane przez Teddy Bear ; 02-11-2021 o 23:35

  5. #3725
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Miejmy nadzieję, że będzie, bo hybryda jest zawsze sporo droższa, w przypadku Compasa to była spora kwota. Chociaż teraz z jednej strony kary za CO2 też są w cenie, ale i tak chyba finalnie taniej wychodzi
    Na 100% będą silniki 1.3 benzynowe oraz 1.3 wraz z hybrydą. Dokładnie te same które są w Compassie. Co do ceny należy zapewny się spodziewać ceny Compassa + 20%.

  6. #3726
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Podlaskie
    Auto
    Stelvio TI 2.0 200
    Postów
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Twój przykład Andrzej jest cenny w tym wątku , bo on w dużej mierze tłumaczy dlaczego Alfy się nie sprzedają. Miałeś kiedyś nową Alfę 156, sparzyłeś się i już powiedziałeś sobie, że więcej Twoja stopa w salonie Alfy nie postanie. Wyszła Giulia, ale Ty dalej wiesz swoje. Przeczytałeś na forum ile problemów jest z tym wozem(jakieś hamulce, czujniki itp) więc zakładasz, że to ten dam shit co 156. Kupujesz Mazdę bo to bezawaryjne auto i nawet nie robisz jazdy próbnej Giulią , bo jakbyś zrobił to pewnie kolejnej Mazdy byś nie kupił.
    Takich zniechęconych do marki jest dużo więcej i to oni kreują obraz obecny Alfy i mają duży wpływ na sprzedaż. Dodatkowo też zniechęcają innych do zakupu tłumacząc , że „w Alfie jest po staremu, nic się nie zmieniło”.
    Mam prośbę żebyś ograniczył posty tego typu, bo nie są one zgodne z prawdą ale Ty nie możesz tego wiedzieć , skoro ostatnią nową Alfę kupiłeś 16 lat temu.
    Od czasu 156 Alfa bardzo mocno podniosła jakość swoich samochodów a średnia jakość sprzedawanych wozów nar rynku mocno spadła, co oznacza że nie są to już samochody tylko dla entuzjastów.
    Te podniesienie jakości nie ma jednak żadnego wpływu na podniesienie sprzedaży marki, bo ta cały czas spada. Zakładam wiec, że to nie w jakości leży główny problem. Zgadzam się jednak z Tobą, że jednym z przyczyn jest reputacja Alfy a ta była kreowana przez dziesięciolecia i szybko jej się nie zmieni , na co Twój przypadek jest najlepszym dowodem.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Mam Mazdę 3.5 roku, 80000km, codziennie dostaje baty, codziennie ciśnięta do przesuniętej (względem fabrycznej) odcinki. Liczba poza planowych wizyt w serwisie - 1. Pęknięta rurka od klimy - ubytek czynnika. Korozja jest na elementach zawieszenia. Podłużnice i karoseria na razie czyste chociaż lakier fabryczny paskudnej jakości, w zasadzie to ciężko mówić o jakiejkolwiek jakości (ilość odprysków na masce i błotników spokojnie przekroczyła 100).
    Stelvio mam 5 miesięcy i tyle samo wizyt w serwisie. Owszem, pierdoły i drobiazgi ale nerwy i czas stracony - to zostaje w głowie. Zdążyłem też już usłyszeć TTTM odnośnie wycia z napędu.

    I teraz tak... bardzo możliwe że w najbliższym czasie będę szukał czegoś w segmencie D. Mazdę 6 z 2.5 bardzo lubię. Giulię też, nawet w wersji 200 konnej. Tyle że są to totalnie nieporównywalne samochody i śmiem twierdzić że dla 80% nabywców Mazda będzie lepsza. Nie dlatego że jest lepszym autem ogólnie ale jest bardzo przyjazna na codzień. Taka user friendly. Z cyklu zero myślenia o aucie na codzień. Alfa taka nie jest i to też ma odzwierciedlenie w statystykach sprzedaży.

  7. #3727
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    To różne auta i wybór jednego z nich następuje według kryteriów, które dla danego użytkownika są ważniejsze. Jeśli ktoś potrzebuje auta, które na co dzień pracuje jako wół roboczy i musi być bezawaryjne to pewnie Mazda będzie do tego trochę lepsza. Ale 3,5 roku to za krótki okres by ocenić czy auto nadmiernie nie rdzewieje. A nadmierna korozja to spore wydatki i duży spadek wartości- te czynniki są bardzo istotne nawet w aucie o takim charakterze jak Mazda- chodzi przecież o pieniądze jej właściciela.

  8. #3728
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Podlaskie
    Auto
    Stelvio TI 2.0 200
    Postów
    71

    Domyślnie

    Alfist, to prawda, krótki czas. W moim przypadku jeśli korozja przez 10 lat nie wyjdzie na karoserie ani nie będzie zagrażać bezpieczeństwu to będzie ok. Po tym czasie i tak nie będę miał auta. Mazda ma w tej chwili inny problem i stąd bardzo słabe wyniki sprzedaży między innymi modelu 6 - cena. To co się zadziało w salonach Mazdy z cennikami przez ostatnie 3 lata to jest szaleństwo.

  9. #3729
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał mountain99 Zobacz post
    dla 80% nabywców Mazda będzie lepsza
    No ale przecież układ napędowy Mazdy to tak mocno średnio dowozi, nawet dla lekko ambitnego użytkownika. Giulia 200 KM to przy niej pocisk. 6,6s do setki vs. 8,1s i do Mazdy trzeba dorzucić 10 tysięcy złotych. I to odkładając kwestię FWD vs RWD na bok. Wersję 165 KM pominę milczeniem .
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 03-11-2021 o 12:09
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  10. #3730
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    No ale przecież układ napędowy Mazdy to tak mocno średnio dowozi, nawet dla lekko ambitnego użytkownika. Giulia 200 KM to przy niej pocisk. 6,6s do setki vs. 8,1s i do Mazdy trzeba dorzucić 10 tysięcy złotych. I to odkładając kwestię FWD vs RWD na bok. Wersję 165 KM pominę milczeniem .
    Ale edyyyytuujesz ! 10 sek, 8 sek, zaraz będzie 7 cośtam, rwd, fwd, użytkownik ambinty...

    A kolega przecież napisał "rózne auta" . Także pod wzgl tych 5 wizyt w serwisie w 5 miesięcy...

    Zresztą sprawy nie ma bo coś 6tka zniknęła z cenników widzę właśnie. Uff iluż się ucieszy

    Widać co się sprzedaje - suvy i crossovery. W cenniku Forda zniknał ... Focus ! ikona hothatcha, w ogóle hatchbacka (choć niegłupi był jak był kombi ST AT) . Zostały pumy, kugi itp.

    tak że parametry do setki, prowadzenia itp najwyraźniej klientów tak średnio obecnie interesują, lub klientów w takich ilościach, że producenci stawiają wobec braków surowców na to co "idzie" , o można na tej podstawie wnioskować co "idzie".
    Zresztą każdy ma swoje kryteria, ja np bez potężnego bagażnika, wspomnianego user friendly użytkowania, bezobsługowości maxymalnej, a jednocześnie DMC pozwalającej na ciągnięcie lawety z torówką na kat B bym pewnie gdzie indziej patrzył niż na Mazdę .
    0-100 się staje (ba od iluż już lat) niepoprawnym za bardzo politycznie parametrem, zresztą coraz skuteczniej obrzydzanym przez nieoznakowanych, pieszego przy przejściu itd.
    Niestety / stety dla wrażeń to już nie drogi. Z drugiej strony torowe jazdy weszły pod strzechy i po takich kilku trackdayach te 0-100 kompletnie traci na znaczeniu.

    [MENTION=71461]alfist[/MENTION] , twardo w swoim stylu " auta, które na co dzień pracuje jako wół roboczy i musi być bezawaryjne to pewnie Mazda będzie do tego trochę lepsza. " .. trochę, dobre

    Co do utraty wartości , spokojna głowa, chyba nie orientowałeś się ostatnio jak idą używane auta, japońskie zwłaszcza, na pniu .Ja w ogóle o sprzedaży nie myślę, zwłaszcza patrząc na szalejące ceny i okresy oczekiwania, ale już kilku chętnych co jakiś czas się przypomina że w razie czego to biorą.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory