Strona 425 z 445 PierwszyPierwszy ... 325375415416417418419420421422423424425426427428429430431432433434435 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,241 do 4,250 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #4241
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Miesiąc nie mogłeś poczekać na cennik ? Nie wygłupiaj się . Kupiłeś Niemca bo wiedziałeś ze będzie tańszy i tyle. Teraz są takie terminy oczekiwania , ze nawet jakbyś poczekał na cennik kwartał to Tonale by pewnie pierwsze przyjechało niż samochód niemieckiej popularnej marki. Bo chyba nie zakładasz, że Alfa będzie hitem sprzedaży....


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #4242
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

    Już w 2020 miałem miesiąc maks 3 poczekać na premierę Tonale.
    Jak jest to widać dzisiaj.
    Poza tym 130 km mnie nie rusza, a tego kiedy będzie można zamawiać z innymi silnikami nikt nie wie. Tego kiedy będą do odbioru po zamówieniu też nie.
    To auto jest dla mnie, a nie ja dla AR, żebym odkładał wszystko o miesiąc i o miesiąc i tak przez 3 lata.

    Ogólnie będę się powoli żegnał z forum i marką.
    Bo jakoś nie mam ochoty inwestowania w premium które części zamienne trzyma na magazynach krócej niż Opel czy Dacia… z tego miejsca pozdrawiam posiadaczy 166 z tylnym zawiasem do robienia
    Ostatnio edytowane przez meiss ; 17-04-2022 o 18:31

  3. #4243
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Napisz lepiej ile będziesz czekał na ten niemiecki bolid - rok czy więcej ? I ty chcesz żeby w takich warunkach rynkowych Alfa wypuściła nowy model w 2 tygodnie zapewniając samochody na wszystkie rynki zbytu.
    Ten rok nie jest najlepszym na zakup nowego samochodu a na wprowadzanie nowego modelu to totalnie fatalny okres.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #4244
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał meiss Zobacz post
    Już w 2020 miałem miesiąc maks 3 poczekać na premierę Tonale.
    Jak jest to widać dzisiaj.
    Poza tym 130 km mnie nie rusza, a tego kiedy będzie można zamawiać z innymi silnikami nikt nie wie. Tego kiedy będą do odbioru po zamówieniu też nie.
    To auto jest dla mnie, a nie ja dla AR, żebym odkładał wszystko o miesiąc i o miesiąc i tak przez 3 lata.

    Ogólnie będę się powoli żegnał z forum i marką.
    Bo jakoś nie mam ochoty inwestowania w premium które części zamienne trzyma na magazynach krócej niż Opel czy Dacia… z tego miejsca pozdrawiam posiadaczy 166 z tylnym zawiasem do robienia
    Masz Stelvio od ręki za 190-210k. Napisz co kupiłeś.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #4245
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Wielu malkontentów zapomina chyba o tym, że Alfa nie jest marką masową i idą za tym pewne niedogodności. Nie będzie nigdy pełnej siatki wyposażenia ani wszystkich wersji nadwoziowych.
    O ile jestem w stanie zrozumieć, że nie będzie wszystkich wersji nadwoziowych, tak pełna siatka wyposażenia to już temat dyskusyjny. Bo tak: skoro marka chce być premium, to musi dać wybór. Chociażby z tych opcji, które już SĄ. Pełna dowolność konfiguracji. Nie powiesz mi, że są jakieś przeciwwskazania techniczne do konfigurowania czerwonych foteli z niebieskim lakierem tudzież dołożenia przycisku RACE do Veloce. Jak czegoś nie ma w ogóle, to OK - to jest inna sprawa.

    Drugie: to może się w końcu zdecydujmy - niszowa marka premium, czy jednak masowa produkcja? Bo marketingowo mamy przekaz o zwiększaniu sprzedaży, siatka uproszczeń w konfiguracji też idzie w stronę masówki właśnie. Jak kupowałem Mazdę, to właśnie tak było - mega słabe możliwości konfiguracji (typu kolory, materiały tapicerki itp.), za to bogate wyposażenie, ale wszystko równo pod linijkę - marka masowa, trudno. Masz dużo, ale bez personalizacji. Marka premium polega m.in. na tym, że personalizujesz swoje auto. Natomiast AR skutecznie to utrudnia zabraniając różnych opcji - bez sensu!

    Są wzorce na rynku, np. Jaguar. Niska sprzedaż, ale premium. Osobiście takiej Alfy bym sobie życzył
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  6. #4246
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    ....
    Czyli Alfy powinny być tylko najbiedniejsze, bo każdy układ więcej, potęguje szansę wtopy, tak? A szyby elektryczne mogą być czy już nie?

    ...

    Wszystko może być, nawet napęd grawitacyjny. Jak się to coś potrafi wykonać tak jak należy nie psując czegoś innego. Jak się nie potrafi, to się powinno zaczynać nawet i od korbek, trudno.

    Każda jedna opcja, to konieczność testowania jej połączenia z innymi, co by to nie było, już o przestojach gdy do niej podzespoły/elementy nie dotrą itd. Mnie tez w Maździe raziły te 3 wersje i kropka. O ile wiem to japońska szkoła. Ale to jest jeden z elementów budowania niezawodności - mimimalizacja ryzyka awarii.
    Co się napędza samo zresztą i potęguje, bo brak konieczności poprawek w ASO , po produkcji - nie wymaga wizyty w serwisie, która to każda, niesie ryzyko sp...nia czegoś przez serwisanta. Nie ma wizyty = jest _pewność_ serwis nie popsuje.

    Sam robię banalne kitkary i wiem jak modyfikacja jednego elementu może wpływać na coś kompletnie niby niezwiązanego z tym pierwszym. Co dopiero we współczesnym, skomplikowanym, naszpikowanym samochodzie, mogącym napotkać przeróżnych użytkowników, serwisantów , warunki pogodowe, drogowe itd itp. W dodatku w aucie, nie będącym ewolujcją poprzedniej generacji bo co generacja to odkrywanie koła na nowo. Testowanie na użytkownikach na nowo.
    Wiec jak się ma problem ze skomplikowanym autem, terminowością , jednoznacznymi konfiguratorami, itd, to się powinno robić prostsze rzeczy, bez pitolenia o premium, wałach itd a zacząć od budowania zaufania na najprostszych polach.

  7. #4247
    Użytkownik Znawca Avatar salatin
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    ALBA
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 Q2 2003,Giulia 2.9 V6 Bi Turbo.155 2.0 16V 97.
    Postów
    1,369

    Domyślnie

    Cytat Napisał meiss Zobacz post
    Już w 2020 miałem miesiąc maks 3 poczekać na premierę Tonale.
    Jak jest to widać dzisiaj.
    Poza tym 130 km mnie nie rusza, a tego kiedy będzie można zamawiać z innymi silnikami nikt nie wie. Tego kiedy będą do odbioru po zamówieniu też nie.
    To auto jest dla mnie, a nie ja dla AR, żebym odkładał wszystko o miesiąc i o miesiąc i tak przez 3 lata.

    Ogólnie będę się powoli żegnał z forum i marką.
    Bo jakoś nie mam ochoty inwestowania w premium które części zamienne trzyma na magazynach krócej niż Opel czy Dacia… z tego miejsca pozdrawiam posiadaczy 166 z tylnym zawiasem do robienia
    Wszystkie elementy do zawieszenia tylniego w 166 sa dostepne i w zasadzie ORI .Kupowanie w dzisiejszych czasach niemieckiego lub francuskiego samochodu to nie jest powod do dumy.
    Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 Bi Turbo
    166 3.0 V6 Q2-Jest 230KM 265NM B6+Eibach.Decat manifolds+Equal length pipes+ Ragazzon.
    155 2.0 16v -Jest.CSC Marmitte,B4

    164 3.0 V6 12v- Byla
    155 1.7 TS- Byla
    159 1.75 TBI Ti - 261KM 435Nm-Byla
    Lancia Kappa 2.4 TDS-Byla
    https://www.flickr.com/photos/188123998@N07/albums

  8. #4248
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał salatin Zobacz post
    Wszystkie elementy do zawieszenia tylniego w 166 sa dostepne i w zasadzie ORI .Kupowanie w dzisiejszych czasach niemieckiego lub francuskiego samochodu to nie jest powod do dumy.
    No, to akurat można dalej pociągnąć, w nieskończoność wręcz. W zasadzie chyba żadnego samochodu. Włoskiego też (o ile chodzi Ci o koneksje z ruskimi) ? wszędzie wrogowie. Alfa już zresztą w zasadzie francuska ? a ile w niej niemieckich części czy układów, ho ho. Ile chińskiej prod elementów ? a własności instytucji finasowych obsługujących te wszelkie transakcje związane z produkcją , finansowaniem , paliwami itd . Uuu, powodzenia obecnie w doszukiwaniu się czystych, wolnych od wroga któregokolwiek produktów... Już w zasadzie o kupowaniu samochodu w ogóle, kazdego, można tak powiedzieć (że nie powód do dumy) wobec nieszczęść, cierpień i zacofania potężnej częsci ludności tego świata . A tu w obszarze dobrobytu - kierowca sobie dla fanaberii kupuje co rok/dwa/trzy .
    Choć germański odwieczny najeźdźca mimo swych "zasług" , ma u nas faktycznie jakiś dziwny kult, przeze mnie też niezrozumiały, chyba po prostu kult stety niestety ale lepszego i silniejszego. Bo czym sami możemy konkurować.

  9. #4249
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

    Myślicie jakimiś szufladkami.
    Niemiecki, francuski.
    Akurat zawsze kupowałem takie jakie mi się podobały.
    Dlatego tez kupiłem 156 czy 159 - i też słyszałem z boku, że kupowanie włoskiego auta mija się z celem
    Jak za 5 lat będzie mi się podobało inne to kupię, bez znaczenia czy będzie to BMW czy Dacia.

    Prawda jest taka, że dla mnie jako klienta na nowe auto AR jest niewiarygodna.

    Kia (tak wiem to nie premium) zaprezentowała nowe sportage w listopadzie, w styczniu czy lutym pierwsi klienci w PL odebrali zamówione samochody. Dzisiaj je widać już na ulicach.
    Z marek premium też żadna nie ma takiego laga jak Alfa.

    AR? Prezentacja Tonale w czasach gdzie byłem nie tylko piękny, ale jeszcze młody.
    Cennik może kiedyś będzie.
    Zamówienia? No po tym jak będzie cennik.
    Odbiór realizacji? Panie… w dzisiejszych czasach?

  10. #4250
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał salatin Zobacz post
    Wszystkie elementy do zawieszenia tylniego w 166 sa dostepne i w zasadzie ORI .Kupowanie w dzisiejszych czasach niemieckiego lub francuskiego samochodu to nie jest powod do dumy.
    Wszystkie dostepne nowe i w oryginale?
    A chociażby górne poduszki amortyzatorów tylnych?

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory