Strona 427 z 445 PierwszyPierwszy ... 327377417418419420421422423424425426427428429430431432433434435436437 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,261 do 4,270 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #4261
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    To kupuj Lexusa.... ale nic z tego, bo nie mają teraz w ofercie sedana wielkości Giulii. Czyli jednak Alfa Romeo oferuje większy wybór, bo można kupić sedana klasy D , chociaż w ograniczonych wariantach kolorystycznych


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


    Hipotetyczny fan Lexusa prędzej coś tam dla siebie znajdzie spośród 9ciu modeli, niż fan Alfy spośród 2 i niewiadomokiedy 3ech.

    Co do tego braku możliwości wyłączenia kontroli trakcji w aucie RWD i to reklamowanym jako reinkarnacja prawdziwej Allfy i powrotu do RWD, z opcjami szpery w wersjach niższych, to naprawdę dziwne. To nie mogło być zaniedbanie, pomyłka, olewactwo nawet biorąc pod uwagę kraj pochodzenia auta. Ale dlaczego ? same się dziwne wytłumaczenia cisną
    - w AR założyli , że Alfisti po kilkudziesięciu latach w FWD pozabijaliby się zaraz, a że raczej i tak będą jeździć bulwarowo więc po co im to, a kierowcy BMW raczej do AR masowo by nie przeskakiwali więc na slupki sprzedaży możliwość jazdy bokami nie ma wpływu
    - konstruktorzy obawiali się że auta zaczną być użytkowane faktycznie ostro , uznane jako dobra baza do tuningu, na przyczepnych torowych oponach, a nie drogowo / bulwarowo , czego mogłoby przeniesienie napędu nie wytrzymać (raczej jest inne w Q ?) i dokładać do wątłej renomy w zakresie wytrzymałości
    - ? inne ?
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 18-04-2022 o 21:55

  2. #4262
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Kupując auto dla siebie obchodzi mnie mój gust, a nie Włochów
    Lexus jest elegancką i stonowaną marką i jakoś nie zabrania połączenia czerwonej tapicerki z niebieską karoserią.Już nie wspomnę o BMW gdzie mogę sobie listwy dopasować niezależnie od tapicerki, koloru,czy pakietów
    A fotele sportowe są po prostu wygodniejsze, więc czemu nie mógłbym ich sobie zamówić do wersji, którą chcę?W innych markach nie ma tego problemu.
    Powtórzę jeszcze raz-auto kupuję pod siebie a nie pod opinię czy Włochom się to podoba czy nie.
    Idąc dalej tym tokiem rozumowania: dlaczego nie ma Giulii z napędem na przód, trybem Race, welurową tapicerką w kolorze różowym i mocą 105 km? Ja takie auto chcę bo to auto dla mnie.

    Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

  3. #4263
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luke77 Zobacz post
    Idąc dalej tym tokiem rozumowania: dlaczego nie ma Giulii z napędem na przód, trybem Race, welurową tapicerką w kolorze różowym i mocą 105 km? Ja takie auto chcę bo to auto dla mnie.

    Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
    Zaraz się okaże, ze kluczem do sukcesu byłaby Giulia w kombi z silnikiem 1.9 TDI 130 km w szmacie, w manualu, napęd ośka, mega tanie plastiki w środku i cena na poziomie 100 tys zł. Ale chłopaki tutaj pozapominały, ze nikt takiej Alfy Romeo nie chce i takiej AR nigdy nie będzie. Zapominają, ze chodzi cały czas o docelowość klienta. AR schodzi słabo, bo nie ma opinii premium, te dysputy tutaj, ze mało silników, późno wchodzi na rynek i nie ma zielonej tapicerki nic nie da - AR to nisza i nic tego nie zmieni. Mając długo 2 auta z 3/4 silnikami, niedużą siatką sprzedaży nie można mówić o potencjalnej dużej sprzedaży. Ja jestem szczęśliwy, ze jeżdżę piękną, dopracowaną i niebanalną Giulia Veloce.

  4. #4264
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    Grube bzdury tutaj idą. O czym wy piszecie? Mało kolorów do wyboru? Jak konfigurowalem Superba Sportline pół roku temu za prawie 200k to miałem do wyboru raptem 9-10 kolorów, kolor wnętrza JEDEN
    To równamy do Skody teraz??? Czy jednak ma być Premium?
    Nosz ludzie, zdecydujcie się :-O
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  5. #4265
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    To równamy do Skody teraz??? Czy jednak ma być Premium?
    Nosz ludzie, zdecydujcie się :-O
    To był przykład. Wziąłem na tapetę Volvo S60 - 9 kolorów nadwozia, skóra w dwóch kolorach, w Alfie w ubiegłym roku miałeś w 3 kolorach. Wiec Alfa aż tak żałośnie nie wypada. Nie ma szału, ale nie ma turbo biedy. Mało sprzedaje się, wiec nie będą na sile utrzymywać wszystkich opcji, tak to działa w takiej sytuacji.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #4266
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    To był przykład. Wziąłem na tapetę Volvo S60 - 9 kolorów nadwozia, skóra w dwóch kolorach, w Alfie w ubiegłym roku miałeś w 3 kolorach. Wiec Alfa aż tak żałośnie nie wypada. Nie ma szału, ale nie ma turbo biedy. Mało sprzedaje się, wiec nie będą na sile utrzymywać wszystkich opcji, tak to działa w takiej sytuacji.

    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    No dobrze, ale nie wiem w sumie do jakich wypowiedzi nawiązywałeś. Bo jeśli do mojej, to ja nie narzekałem na "za mało kolorów", tylko na to, że nie dało się niektórych ze sobą łączyć. Bo ktoś sobie w słonecznej Italii wymyślił, że np. czerwone skóry nie pasują do Misano Blu. No bzdura jakaś, ale... takich bzdur jest/było więcej - kwestia wyboru foteli, felg itd. Chodziło mi o to, że skoro są to czemu nie można ich wybrać? Dlaczego ktoś ma decydować za mnie, jakie kolory/wersje/elementy wyposażenia do siebie pasują lub nie. Chcesz mieć np. całe auto w wersji Sport, ale komfortowe fotele, bo nie wiem, masz na ten przykład chory kręgosłup. Marka Premium polega właśnie na tym, że masz ten wybór, że możesz mieć fanaberię i zestawić carbon z drewnianą kierownicą. Wiem, że bez sensu, ale może ktoś tak lubi? I chce za to zapłacić?
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  7. #4267
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    No dobrze, ale nie wiem w sumie do jakich wypowiedzi nawiązywałeś. Bo jeśli do mojej, to ja nie narzekałem na "za mało kolorów", tylko na to, że nie dało się niektórych ze sobą łączyć. Bo ktoś sobie w słonecznej Italii wymyślił, że np. czerwone skóry nie pasują do Misano Blu. No bzdura jakaś, ale... takich bzdur jest/było więcej - kwestia wyboru foteli, felg itd. Chodziło mi o to, że skoro są to czemu nie można ich wybrać? Dlaczego ktoś ma decydować za mnie, jakie kolory/wersje/elementy wyposażenia do siebie pasują lub nie. Chcesz mieć np. całe auto w wersji Sport, ale komfortowe fotele, bo nie wiem, masz na ten przykład chory kręgosłup. Marka Premium polega właśnie na tym, że masz ten wybór, że możesz mieć fanaberię i zestawić carbon z drewnianą kierownicą. Wiem, że bez sensu, ale może ktoś tak lubi? I chce za to zapłacić?
    Rozumiem. Faktycznie przy aucie do produkcji mogli to zostawić jako opcja, raczej by nie wydłużyło realizacji, choć w sumie czort jeden wie. Choć chyba wszędzie się znajdzie opcja, ze danych felg do danej wersji wyposażenia nie weźmiesz ( vide felgi z Laurin&Klement do Sportline w Skodzie i na odwrót, niektóre kolory podobnie - przerabiałem to ).


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #4268
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    JEST: Giulia Veloce Ti MY21, 166 FL 3.2, BYŁY: 166 2.0TS, 156 1.8TS
    Postów
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    Zaraz się okaże, ze kluczem do sukcesu byłaby Giulia w kombi z silnikiem 1.9 TDI 130 km w szmacie, w manualu, napęd ośka, mega tanie plastiki w środku
    ... o to mój ulubiony config - bo kombi i diesel

  9. #4269
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    I mój, bo szmaciane fotele.
    Nie zamieniłbym Alfatexu nawet na najlepszą skórę.

  10. #4270
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    Rozumiem. Faktycznie przy aucie do produkcji mogli to zostawić jako opcja, raczej by nie wydłużyło realizacji, choć w sumie czort jeden wie. Choć chyba wszędzie się znajdzie opcja, ze danych felg do danej wersji wyposażenia nie weźmiesz ( vide felgi z Laurin&Klement do Sportline w Skodzie i na odwrót, niektóre kolory podobnie - przerabiałem to ).
    No właśnie to jest to, o co mi chodzi. Tyle że Skoda (i większość innych marek) to nie premium. A już np. w BMW masz program Individual i konfigurujesz idealnie pod siebie. Alfa jako marka stawiająca jednak mimo wszystko mocno na design też powinna mieć taką możliwość
    Ot chociażby po to, żeby Andrzej mógł sobie wziąć Alfatex do najwyższej opcji wyposażenia - bo lubi.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory