Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #4351
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    Ale co to jest do rozumienia i czczenia?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Firma ,która praktycznie zbankrutowała dzięki VW funkcjonuje dodatkowo rozszerzając gamę modelową-no w sumie masz rację- żadne osiągniięcie.

  2. #4352
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,453

    Domyślnie

    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    Powtarzam - nie wiemy jak wyglądałaby Alfa, bo tego wiedzieć nie możemy. Tu się ciągnie niełatwy rodowód, nieduża oferta. Nie zawsze duży i możny właściciel gwarantuje sukcesy sprzedaży i rozwój marki, powinieneś to wiedzieć.
    A Ty powinieneś wiedzieć, że właściciel który ma w swoim portfolio kilka takich udanych akcji ma o wiele większe szanse na kolejne podobne przedsięwzięcie (mając już duży know-how) niż ktoś, kto tego nigdy nie robił. Patrząc na marki w koncernie VAG wnioskuję, że chłopaki wiedzą jak pozycjonować markę - obstawiają właściwie wszystkie segmenty rynku. Widać w tym plan i konsekwencję.
    I co najważniejsze - nie zabijają ducha marki. Lambo pozostało Lambo. Bentley jest nadal Bentleyem. A Bugatti to już w ogóle hit.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  3. #4353
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    A Ty powinieneś wiedzieć, że właściciel który ma w swoim portfolio kilka takich udanych akcji ma o wiele większe szanse na kolejne podobne przedsięwzięcie (mając już duży know-how) niż ktoś, kto tego nigdy nie robił. Patrząc na marki w koncernie VAG wnioskuję, że chłopaki wiedzą jak pozycjonować markę - obstawiają właściwie wszystkie segmenty rynku. Widać w tym plan i konsekwencję.
    I co najważniejsze - nie zabijają ducha marki. Lambo pozostało Lambo. Bentley jest nadal Bentleyem. A Bugatti to już w ogóle hit.
    Nie przeczę - mogłoby tak być, jak piszesz. Ale mam wrażenie, ze po wzięciu AR byłoby za ciasno w koncernie o mogłoby dojść do kanibalizacji oferty VW czy Audi. Lub kto wie- być może VW widział… zbyt mały potencjał w AR.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #4354
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,453

    Domyślnie

    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    Ale mam wrażenie, ze po wzięciu AR byłoby za ciasno w koncernie o mogłoby dojść do kanibalizacji oferty VW czy Audi.
    Myślę, że zamiast tworzyć sztucznie Cuprę, zrobiliby sportowe auta w ramach marki AR. Widać, że szukali emocji - najbardziej z emocjami kojarzył się w koncernie Seat, więc na jego fundamencie zrobili nową markę. Gdyby przejęli AR to mieliby gotowe wszystko jak na tacy i pewnie już byśmy mieli kilka fajnych pomykaczy nastawionych na sport i doznania z jazdy, a nie mdławego crossovera ze słabą hybrydą. Szkoda... jeszcze kiedyś marzył mi się hothatch ze stajni Alfa Romeo, teraz to już tylko mogę sobie 147 odbudować
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  5. #4355
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Myślę, że zamiast tworzyć sztucznie Cuprę, zrobiliby sportowe auta w ramach marki AR.
    Na MQB? Dziękuję, postoję .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  6. #4356
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    .. Szkoda... jeszcze kiedyś marzył mi się hothatch ze stajni Alfa Romeo, teraz to już tylko mogę sobie 147 odbudować
    Może nie szkoda żadna, fiksując się na jedynie słusznej marce traci się wszystko inne, w tym prawdziwe hothatche, faktycznie szybkie a nie z szybką duszą tylko czy sercem. Tego kwiatu pół światu, pojedziesz swoją 147 na pierwszy jej TD, zobaczysz co robią clia, meganki, a45, focusy , i30 , seaty , o civicach nie wspominając, to się ucieszysz że nie czekasz na hothatcha Alfy za jakieś 40-50 lat , i jako wolny człowiek, masz do dyspozycji tyle frajdy wokół do wyboru czekającej tylko by ją brać i się cieszyć.

  7. #4357
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Myślę, że zamiast tworzyć sztucznie Cuprę, zrobiliby sportowe auta w ramach marki AR. Widać, że szukali emocji - najbardziej z emocjami kojarzył się w koncernie Seat, więc na jego fundamencie zrobili nową markę. Gdyby przejęli AR to mieliby gotowe wszystko jak na tacy i pewnie już byśmy mieli kilka fajnych pomykaczy nastawionych na sport i doznania z jazdy, a nie mdławego crossovera ze słabą hybrydą. Szkoda... jeszcze kiedyś marzył mi się hothatch ze stajni Alfa Romeo, teraz to już tylko mogę sobie 147 odbudować
    Tu się zgadzam, a Cupra sama w sobie mi sie nie podoba ( szczególnie wnętrze, czuć jakąś taką plastikowość, jest dosyć brzydko w środku imo ). Jakby na sile chcieli stworzyć coś ze sportowym sznytem, co im się udało, ale oglądając recenzje tych aut nie jestem przekonany. Bardziej do mnie przemawia choćby Giulia Veloce niż Cupra Leon.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #4358
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,546

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Na MQB? Dziękuję, postoję .
    SCCS lepsze?

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  9. #4359
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    SCCS lepsze?

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Nie. Giorgio (STLA Large) tak .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  10. #4360
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    Tu się zgadzam, a Cupra sama w sobie mi sie nie podoba ( szczególnie wnętrze, czuć jakąś taką plastikowość, jest dosyć brzydko w środku imo ). Jakby na sile chcieli stworzyć coś ze sportowym sznytem, co im się udało, ale oglądając recenzje tych aut nie jestem przekonany. Bardziej do mnie przemawia choćby Giulia Veloce niż Cupra Leon.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    A to już inne kwestie, podoba , nie podoba, wszystko zależy do czego.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory