Strona 443 z 445 PierwszyPierwszy ... 343393433434435436437438439440441442443444445 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,421 do 4,430 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #4421
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacool.n Zobacz post
    Andrzej. Zgadzam się z tym, że obsługa auta powinna być łatwa. Jednak łatwo to było w PF125. Pamiętasz jak wiara narzekała na 126 BIS bo do wymiany świec trzeba było koło zdjąć? Ile kwiatków jest we współczesnych autach gdzie trzeba silnik wyjmować do prostych napraw.... Wymieniać można bez końca. Z drugiej strony wg mnie nie masz racji, że pierdoły nie mają znaczenia. Właśnie, że mają (pomijam fakt że falująca maska to nie pierdoły). Gdybyśmy skupiali się tylko na mechanice i osiągach to niektóre auta byłyby obudowanymi autami wyścigowymi. Czy tego chcemy? Chyba nie. Inna sprawa, że każde kolejne auto powinno być bardziej dopracowane. Przykład uszczelki smoka pokazuje, że coś poszło nie tak. Ogólnie giulia w wielu miejscach wydaje się autem mniej dopracowanym niż 159

    Moja 159 ma prawie 300kkm i nie mogę powiedzieć żeby jej coś dolegało. W dodatku ma odtwarzacz CD


    Za czasów jak jeździłem 126 to wiedziałem, o samochodach tyle że świece mają gdzie tam o wymianie
    Może być łatwo (stosunkowo) i we współczesnych, od samego projektu poczynając - łańcuch dożywotni a nie pasek rozrządu, dostępy do filtrów , oświetlenia, zapinki el plastikowych nie powodujące po demontazu odstawania, skrzypów i trzasków itd, kostki, umieszczenie wrażliwych elementów bez narażenia na wodę itd, i pewnie setki innych spraw. Wszystko to się sumuje.
    Co do obudowania auta wyścigowego - tak, w takim się takie sprawy (utrudnienia serwisowe) wybacza - choć tylko jak nie da się inaczej zrobić, w sportowym dostep jest mega ważny o ile nie jeździ się z zespołem serwisowym a nawet i z nim i akurat tak, takiej Alfy Romeo bym chciał ,a nie udającej sportową - w materiałach marketingowych.
    Pierdoły znaczenie mają, ale dopiero po opanowaniu podstaw - niezawodności.

  2. #4422
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Z tym wiecznym łańcuchem to pojechałeś [emoji16] szczególnie jak jest od strony rozrządu. Z pozostałymi pełna racja. Kiedyś był montaż na śrubki. Mniej egelancki ale trwalszy i ... droższy

    Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

  3. #4423
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Nigdzie nie pojechałem , ale jeżdżę z takimi (no z pojęciem wieczności w odniesieniu do auta w ogóle to tak, powiedzmy dożywotni). Tak wiem od odgrodziowych konstrukcjach i to z wyciąganiem sie tych łańcuchów w bmw , ale akurat o bmw generalnie nie myślę, więc nie je miałem na myśli. Po prostu istnieją i działają takie rozwiązania i " da się ".

  4. #4424
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Wiem że się da. Tylko mam wrażenie, że Włosi idą w drugą stronę. Siedzą w Alpach przy bombardino i tak sobie gadają: zrobiliśmy fajny i dobry silnik. Pół świata go zazdrości. Co by tu spierdzielic? No to zróbmy 1.9, 2.0, 2.2. tak żeby części do siebie nie pasowały... Klienci i mechanicy będą zadowoleni, że z każdym nowym modelem będą się uczyć silnika na nowo... Przecież nie zrobimy silnika jak VW, żeby znak go każdy mechanik

    Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

  5. #4425
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Pomijając fakt, że nie zauważyłem żadnego z tych problemów (mam MY21), to gdyby 159 albo 156 miały tylko takie problemy, dzisiaj Alfa by miała pewnie ze 100 tys. więcej sprzedawanych egzemplarzy rocznie.
    Dwa lata i 55 tys km zrobiłem 159 i nie mam zadnych problemów, poza wymianami eksploatacyjnymi. Och, sorry, jedna sprawa; jeden tylny reflektor mi wysiadł, kabelki się przetarły. Teraz czyszczę EGR. Przebieg całkowity auta to 238 tys. Daj już spokój z tym kontenstowaniem 159. Przy modelu 156 to jest kosmos. W OGÓLE NIE MA PORÓWNANIA w jakości wykonania, trwałości, awaryjności.
    Natomiast Giulia mojej znajomej, MY2017, co miesiąc praktycznie trafiała do serwisu. poszła na sprzedaż w końcu.
    Tak, że mitologię do kieszeni, Radek.
    Pablo słusznie wyłapał te idiotyzmy ale one są celowe. Zarabiać na drogich naprawach i wymianach mają autoryzowane serwisy . To nie tylko akurat problem alfy.

  6. #4426
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Daj już spokój z tym kontenstowaniem 159. Przy modelu 156 to jest kosmos. W OGÓLE NIE MA PORÓWNANIA w jakości wykonania, trwałości, awaryjności.
    Tu się absolutnie zgadzam. Natomiast 159 nie jest modelem, który konstrukcyjnie robi jakąś wybitną robotę na tle konkurencji. 155 też nie była nie wiadomo jak dopasiona, ale miała chociaż silniki V6 Busso i TS 8V.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #4427
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Dwa lata i 55 tys km zrobiłem 159 i nie mam zadnych problemów, poza wymianami eksploatacyjnymi. Och, sorry, jedna sprawa; jeden tylny reflektor mi wysiadł, kabelki się przetarły. Teraz czyszczę EGR. Przebieg całkowity auta to 238 tys. Daj już spokój z tym kontenstowaniem 159. Przy modelu 156 to jest kosmos. W OGÓLE NIE MA PORÓWNANIA w jakości wykonania, trwałości, awaryjności.
    Natomiast Giulia mojej znajomej, MY2017, co miesiąc praktycznie trafiała do serwisu. poszła na sprzedaż w końcu.
    Tak, że mitologię do kieszeni, Radek.
    Pablo słusznie wyłapał te idiotyzmy ale one są celowe. Zarabiać na drogich naprawach i wymianach mają autoryzowane serwisy . To nie tylko akurat problem alfy.
    Nie sądzą aby były celowe. Celowo (aby skierować auto częściej do serwisu) można to innymi sposobami sprawić, bez podtrzymywania marnej reputacji dotyczącej awaryjności i mieszkania w serwisach (interwały wymian, spec narzędzia do obsługi tego i owego, dłuższa gwarancja, itd).
    A takie "utrudnienia" to bardziej brak ewolucji danych rozwiązań, takie podskakiwanie zrobimy to! , zrobimy tamto! będzie łał ! (wał , porywanie się z motyką na księżyc bez wcześniejszych podstaw w postaci zbieranych doświadczeń własnie pod kątem niezawodności i potencjalnych źródeł problemów. Ale taka polityka ostanie ze 30ci lat (rozpoczęte też od przeskoku na 145/146 -> 156/147/Gt/166 tu jakaś kontynuacja choć bez popraw w TSach czego ewolucja by wymagała, później kompletnie inne 159, kompletnie inne Giluietta , Mito, kompletnie inne 4c, kompletnie inne Giulia , Stelvio, teraz kompletnie inne Tonale.. Za każdym razem wynajdywanie koła na nowo, za każdym razem co innego jest "prawdziwą Alfą Romeo ( łącznie z cięzkim FWD w dieslu ) " , to nie może dobrych efektów przynieść. Podobne 30 lat w wydaniu ... czego by tu na przykład .. hmm dla odmiany - Mazdy MX5 - przemyślana koncepcja motorsportowa (less is more , rwd, możliwie minimalna masa ) gwarantująca kolejne pokolenia odbioróców (to się zawsze podoba) , podpatrzona od Anglików ? -tak, i poprawiona, i twardo KONTYNUOWANA przez te dziesięciolecia, ewoluująca, bez rzucania się na nieosiągalne cele , z właściwościami gwarantującymi popularność, ciągły napływ klientów, popularność w sporcie wśród entuzjastów amatorów różnego portfela, przez co aftermarketowy ocean rozwiązań za takimi amatorami idący. To podobne no trochę więcej 30+ lat. Miotania się vs ewolucji.

  8. #4428
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Czy ja gdzieś napisałem chociaż słowo o Tonale ???
    Przecież pisałeś że nie mam racji uważając, że Tonale będzie prostsze w serwisowaniu niż Giulia/Stelvio.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #4429
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Przecież pisałeś że nie mam racji uważając, że Tonale będzie prostsze w serwisowaniu niż Giulia/Stelvio.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    aaaa, ok, przepraszam, za dużo na głowie
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  10. #4430
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Giulia sprzedaż cały 2021 rok w Europie: 5269 sztuk
    Styczeń - marzec 2022: 1432 sztuki (analogiczny okres w 2021: 1257 sztuk).
    W czerwcu 2019 roku sprzedaż miesięczna Giulii po raz ostatni przekroczyła 1000 sztuk.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory