Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36

Temat: Z ostatniej chwili....FCA anuluje kilka planowanych nowych modeli w tym GTV i....

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar Michalwawa
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    160

    Domyślnie

    Trochę szkoda potencjału marki a niestety Psa nie radzi sobie w segmencie premium. Ds to jedna z najgorzej sprzedających się marek w Europie. Alfa mogła wejść w niszę między BMW i AMG. Takie bardziej wystylizowane i ekstrawaganckie wersje M3, M5. Teraz schodzą na poziom X3 i Q5, a to krwawy teren. Na razie Ds7 nie poradził sobie, za to C5 aircross swietnie się sprzedaje, ale to absolutnie nie jest segment wyższy. Pewnie będą celować modelami powyżej Citroena i w pobliże DS7 tylko o bardziej sportowym charakterze, ale to może boleć.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Smuteczek że Giuliettę uwalili GTV i 8c poza zasięgiem dla mnie, smuteczek też.

    Alfa Romeo a.d. 2022 - 3 SUVy i 1 sedan :O :|

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    680

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Smuteczek że Giuliettę uwalili GTV i 8c poza zasięgiem dla mnie, smuteczek też.
    Po 10 latach bez żadnych istotnych zmian? To już niemal youngtimer

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Cytat Napisał mareksz159 Zobacz post
    Po 10 latach bez żadnych istotnych zmian? To już niemal youngtimer
    Liczyłem na konkretny lifting

    Przy BMW zmieniającym jedynkę na przód napęd, Giulietta na platformie Giorgio z napędem na tył to byłoby coś! Można sobie pomarzyć...

  5. #15
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Zupełnie jakby FCA sobie radziła w premium. Nawet sprzedaż Widelca jest kiepska, a to marka premium pełną gębą. Alfa tak jak DS - jest przez właściciela pozycjonowana na premium. Ale klienci tego pozycjonowania ewidentnie nie kupują - i w przenośni i dosłownie. DS7 sprzedaje się nieźle (sam wyrobił w UE prawie taką samą sprzedaż jak wszystkie AR), ale tym wozem jeździ francuski prezydent więc z automatu JEST luksusowym samochodem. Alfa dla żadnego modelu nie ma tego rodzaju wsparcia wizerunkowego.

    Więc nie jojczcie, Alfa raczej nadal będzie, sądząc z tego co się dzieje, pozycjonowana na premium więc będziecie dalej mogli się łechtać że jeździcie marką premium. A to czy normalny klient to kupi (znów - dosłownie i w przenośni) to się okaże.

    PSA wyciągnęło Opla za łeb z szamba to może i z Alfą sobie poradzi.

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar TILT
    Dołączył
    09 2008
    Auto
    Giulia Sprint MY21
    Postów
    428

    Domyślnie

    Przy tej biednej ofercie aż się prosi o Giulię SW. Niewysokim nakładem można przyciągnąć nowych klientów.
    Ostatnio edytowane przez TILT ; 10-11-2019 o 10:32
    Giulietta 1.4 MA / AR 147 JTDM 16V

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170, Toyota GT86
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał TILT Zobacz post
    Przy tej biednej ofercie aż się prosi o Giulię SW. Niewysokim nakładem można przyciągnąć nowych klientów.
    nadziei juz sobie nie robie..
    czekalem na nia ... potem na giuliette na platformie giorgio ... teraz patrze na bmw i merca niestety , wiec pewnie nastepne auto bedzie bmw 3 lub nowa c klasa co ma wyjsc w przyszlym roku.

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marczy
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Ford S-Max 2.2 TDCi
    Postów
    341

    Domyślnie

    Alfa jako marka uznawana za "sportową" według mnie powinna mieć Giulię w wersji podobnej do BMW 4 i Audi A5, czyli coupe i stylizowany na coupe 5 drzwiowy liftback, do tego Stelvio zgodnie z modą też powinno uderzać wersją w stylu X4 czy GLC Coupe. Ale przegrali ostatnią dekadę i raczej sportowego wizerunku nie odbudują, a o konkurowaniu z "niemieckim premium" nie ma mowy... Tonale według mnie też nie nawojuje, marka jak jej nie sprzedadzą koncernowi z zapleczem finansowym i pomysłem będzie do wygaszenia jak SAAB, czy Lancia... Niestety fuzja Fiata z Chryslerem wychodzi bokiem... Tak jak wcześniej Mercedesowi.
    Ford S-Max 2.2 16v TDCi '13
    FIAT Barchetta 1.8 16v VFD '00
    FIAT Punto 1.1 8v FIRE '99

  9. #19
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,619

  10. #20
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Pisałem o nim w drugim temacie to nawet nikt nie zareagował. Gówno burza fanatyka VW kontra fanatycy Alfy widać istotniejsza

Podobne wątki

  1. Przesunięte premiery nowych modeli
    Utworzone przez mackul w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-10-2010, 11:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory