Strona 101 z 484 PierwszyPierwszy ... 51919293949596979899100101102103104105106107108109110111151201 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,001 do 1,010 z 4837

Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #1001
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Ile razy trzeba powtarzac, ze takie megarchargery nie musza stac wszedzie? Po co komu megacharger, ktory ładuje auto w godzine, skoro ma na ładowanie kilkanaście godzin? Dla hecy chcesz miec przy kazdym miejscu parkingowym taką ładowarkę??
    to ty zacząłeś temat z ładowaniem 1MW. wg mnie już ładowanie 50 pojazdów razy 100kW jest na dzień dzisiejszy i w perspektywie kilkunastu lat czystą abstrakcją.

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    A z kablem, to na samej prezentacji powiedzieli, ze nie bedzie wyraznie grubszy od tego zwykłego (nowy system chłodzenia), z którym jakoś nie słyszałem, żeby sobie ktos nie mógł poradzić.
    Fizyki nie oszukasz. Tu jest prosta zależność pomiędzy ilością przesłanej energii, przekrojem oraz materiałem z jakiego zrobiony jest kabel i temperaturą. Miałem raz przyjemność pracować z kablem 5x80mm i nie jest to łatwe. Latem.

  2. #1002
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    to ty zacząłeś temat z ładowaniem 1MW. wg mnie już ładowanie 50 pojazdów razy 100kW jest na dzień dzisiejszy i w perspektywie kilkunastu lat czystą abstrakcją.
    Ale jaka abstrakcja? Byles kiedys w duzym miescie? Kazde osiedle ma wieksze stacje trafo, kazda hala produkcyjna, hale magazynowe itp itd. To nie jest zadna abstrakcja, po prostu komus wyobrazni brakuje.

    W Polsce i Europie jest znacznie więcej kilometrów linii kolejowych, niż autostrad. I przy liniach kolejowych jakoś dało się zbudować sieć trakcyjną i jakoś nikogo to nie dziwi. Oczywiscie to nie są rzeczy tanie, i proste, ani do zrobienia w perspektywie kilku lat, ale to nie jest zadne historyczne przedsięwzięcie.

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Fizyki nie oszukasz. Tu jest prosta zależność pomiędzy ilością przesłanej energii, przekrojem oraz materiałem z jakiego zrobiony jest kabel i temperaturą. Miałem raz przyjemność pracować z kablem 5x80mm i nie jest to łatwe. Latem.
    jeszcze raz - sprawdz sobie prezentację. Kabel będzie aktywnie chłodzony. Nie będzie trudniejszy w użyciu, niz kabel do zwykłego superchargera.
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 05-12-2022 o 12:56
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  3. #1003
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Podziwiam cię za optymizm. Zastanawiam się tylko, dlaczego nie robisz kariery w jakimś ośrodku naukowym. Z takimi talentami co rok Nobel.

  4. #1004
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Sam pojazd elektryczny nie jest zły, rzekłbym, że bardzo dobry. Ale akumulatory to przedmioty specjalnej troski, bardziej niż moduł MA w Alfie.

  5. #1005
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirekmiras Zobacz post
    Sam pojazd elektryczny nie jest zły, rzekłbym, że bardzo dobry. Ale akumulatory to przedmioty specjalnej troski, bardziej niż moduł MA w Alfie.
    To tak, jakbyś powiedział, że samochód napędzany atomem jest bardzo dobry, tylko ten minireaktor w bagażniku to przedmiot specjalnej troski
    Od początku akumulator to była pięta achillesowa pojazdów elektrycznych i po tylu latach nadal nią jest.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  6. #1006
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    To tak, jakbyś powiedział, że samochód napędzany atomem jest bardzo dobry, tylko ten minireaktor w bagażniku to przedmiot specjalnej troski
    Od początku akumulator to była pięta achillesowa pojazdów elektrycznych i po tylu latach nadal nią jest.
    Skąd wiesz, że ten minireaktor takim by był? Bo akumulator wysokiego napięcia na pewno takim jest.

  7. #1007
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirekmiras Zobacz post
    Sam pojazd elektryczny nie jest zły, rzekłbym, że bardzo dobry. Ale akumulatory to przedmioty specjalnej troski, bardziej niż moduł MA w Alfie.
    No tak, bo podłączenie kabla do gniazdka, to jest zbyt duze zmartwienie. lepiej jezdzic, wymieniac olej, nasłuchiwać, nie pałować na zimnym, nie gasic na gorącym i tak dalej i tak dalej xD
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  8. #1008
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,553

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    1.Jeszcze raz - w tej wersji szoferki najwyarzniej nie ma. Nie ma szans, zeby wersji z szoferką nie było. A juz na pewno nie na rynku amerykańskim.
    2.Ładowarki 100kw odchodzą do lamusa. Powoływanie się na PL, gdzie nie ma nic, to co zmienia?
    3.Cały czas uzywasz takich samych zasad dla ciezarowek, co dla osobowek. Jest to oczywisty błąd. Limity czasowe sa zrobione po to, zeby ktos nie blokował ładowarki.

    A odliczenie vatu nie dotyczy de facto paliwo samego w sobie, tylko eksploatacji pojazdu, więc dla prądu zasady powinny byc dokładnie takie same (tak jak by to miało jakies znaczenie)
    1. Pożyjemy, zobaczymy. Patrząc na dostępne zdjęcia wewnątrz to jednak klitka jest straszna. Ciekawi mnie co jest za tylną ścianą wewnątrz kabiny, bo do jej końca jest tam jeszcze sporo przestrzeni.

    2. Dlatego oprócz PL przytoczyłem wrażenia właścicieli elektryków z podróży po Europie - nie wiem czy zauważyłeś.
    Ale może przytoczmy liczby - wg ACEA i IEA tylko 1 na 7 ładowarek to szybka ładowarka. Przy czym mianem szybka określają każda ładowarkę DC, czyli o mocy powyżej 22kW.
    Natomiast wg raportu ChargeUp Europe ładowarki o mocy do 100kW stanowią ok. 11% wszystkich ładowarek, a te powyżej 100kW jedynie ok. 3%.

    Rzeczywiście te 100kW odchodzą do lamusa A może odejdą, ale za kilka lub kilkanaście lat.

    3. Niestety na chwilę obecną nie da się inaczej tego policzyć niż przyjmując warunki obecnie istniejące dla osobówek.
    Jeśli podasz mi rzeczywiste warunki dla ciężarówek to policzymy to wg tych zasad.

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Na prąd też jest akcyza....
    A na podatek drogowy, to pytaj ustawodawców. Jak juz mówimy o dokładaniu, to od kiedy auta spalinowe dokładają się do leczenia chorób układu oddechowego?
    A od kiedy dokładają się elektrownie węglowe? A może właściciele domów ogrzewanych paliwami stałymi i płynnymi?

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  9. #1009
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Znów artykuł, który napisał jakiś kompletny oszołom i odklejeniec

    https://www.wnp.pl/motoryzacja/czarn...an,651603.html

  10. #1010
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    No tak, bo podłączenie kabla do gniazdka, to jest zbyt duze zmartwienie. lepiej jezdzic, wymieniac olej, nasłuchiwać, nie pałować na zimnym, nie gasic na gorącym i tak dalej i tak dalej xD
    Ale rozmawiamy poważnie, czy się wygłupiamy? Bo jeśli to drugie, to szkoda prądu (nomen omen).

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory