Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #1341
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Pytałeś jak się sprzedają silniki 1.0?
    Nie tak brzmiało pytanie. W każdym razie dobrze, że nie odpowiedziałeś statystykami sprzedaży motorowerów w Malezji.

  2. #1342
    Użytkownik Świeżak Avatar andie
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    śląsk
    Auto
    Giulia 2.0; BMW E46 touring
    Postów
    160

    Domyślnie

    Ale że wam się chce.
    Po co UE wprowadziła normy skoro klienci sami wyparli duże pojemności z rynku?
    Czy koncern płaci kary za sprzedaż aut z przekroczonymi normami?
    Ile fordów 1,0 sprzedaje się w USA?

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka

  3. #1343
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał andie Zobacz post
    Ile fordów 1,0 sprzedaje się w USA?
    w USA nie ma takiego silnika w opcji.
    Ford Ecosport w Europie jest dostępny z jakim silnikiem? Oczywiście z potworem 1,0 Ecoboost, ewentualnie 1,0 Ecoboost (pewnie zaraz usłyszymy argument, że to powrót do korzeni Forda, kiedy był dostępny czarny, albo czarny). Tymczasem W USA te głupki jakieś 2,0 wsadzają. Trzeba im czym prędzej wysłać Tomtrz, Adiego i Żuczka, żeby ich nawrócili na jedynie prawilną drogę.

  4. #1344
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Z innej beczki, ja wiem to nic nie znaczący niuans w porównaniu z samymi plusami... Poza tym już duży przebieg
    https://www.wyborkierowcow.pl/11-let...nym-ladowaniu/

  5. #1345
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał andie Zobacz post
    Ale że wam się chce.
    Mi już się nie chcę

    Zastanawiam się, po co w ogóle EU wprowadza jakiekolwiek regulacje, skoro sami klienci wybierają te wszystkie "ekologiczne" nowinki, rezygnują z różnych modeli czy całych wersji nadwozia. Chętnie kupują elektryki, chcą przejść na ten rodzaj motoryzacji, najlepiej w wynajmie.
    Po co te wszystkie ulgi, dodatki, kary i normy?
    Ludzie sami tego chcą

    Polecam nowy odcinek na kanale miłośników 4 kółek prezentujący koszt przygotowania jednego stanowiska w warsztacie pod elektryki oraz stan wiedzy i przygotowania do serwisu w PL, jakoś 25 lat po wprowadzeniu pierwszych hybryd na rynki. Bardzo ciekawy temat. Powodzenia życzę wszystkim elektroentuzjastom jak dojdzie do jakiejkolwiek naprawy w tych ich cudownych bolidach przyszłości
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  6. #1346
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    specjalnie nie odpowiadasz na pytanie, czy udajesz, że nie rozumiesz?

    dlaczego co 4 ford z 1.0ecoboost? nie jest niczym dziwnym, że auto rozmiaru Fiesty ma 1,0. ale to że do Focusa możesz wybrać 1,0 MT, ewentualnie 1,0 MHEV, albo jeszcze 1,0 MHEV (trochę mocniejszy) już jest dziwne. Nie licząc wersji ST.
    w Hundai-u to samo co dziwnego w tym, że auta segmentu A, czy B mają 1,0? Dobrze że chociaż przy i30 jest alternatywa 1,6.

    Pytanie jakie ekologiczne uzasadnienie ma 1,0TSI w dużym SUV-ie segmentu C (zawadzającego o D) o aerodynamice cegły. Bo ma niskie CO2 na teście WLTP? a na drodze przy 140km/h pali więcej niż V6? Przy pełnym obciążeniu bagażami i pasażerami pewnie w okolicach V8. Wariantu z przyczepą nawet nie chcę rozważać (wg homologacji masa maksymalna 1900kg + 1300kg przyczepy).

    Inny kwiatek. Nowa wersja sportowego Nissana Z Performance. Na EU oczywiście nie będzie, bo "w europie drastycznie spada popyt na samochody sportowe"....
    Wejdz sobie taka octavie na otomoto albo autoscouta i sprawdz, ile jest wystawionych w kazdej wersji, zamiast opowiadac wyssane z palca farmazony. Ludzie to kupują. 11 sekund do setki i >200kmh vmax to jest za mało do normalnego uzytkowania auta? No chyba nie. Nie wiem, moze ty bys sie czuł mało męsko, majac tylko 3 cylindry, ale wiesz, nie kazdy potrzebuje do tego cylindrów

    I wiesz, na autostradach rzeczywiscie małe silniczki nie pala wcale mało, tylko pomyslales moze, ze ktos jezdzi glownie po miescie i w takich warunkach one sie sprawdzaja doskonale? Czy moze tez jestes jak nasz Andrzej 1%, co jednak na terenówkę skusić się nie chce?
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 02-01-2023 o 14:21
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  7. #1347
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Nie tak brzmiało pytanie. W każdym razie dobrze, że nie odpowiedziałeś statystykami sprzedaży motorowerów w Malezji.
    Człowieku, nie wiem co chcesz udowodnić?Ludzie widzą sens kupowania aut z małymi silnikami, mimo że Ty nie widzisz.Możesz je krytykować, al;e to kupujący decydują o zasadność takiej oferty.
    P.S Naprawdę nie napisałeś "I pytanie jak te się sprzedają"? Może jednak sprawdż ?
    Ostatnio edytowane przez AdiCarrion ; 02-01-2023 o 14:27

  8. #1348
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Wejdz sobie taka octavie na otomoto albo autoscouta i sprawdz, ile jest wystawionych w kazdej wersji, zamiast opowiadac wyssane z palca farmazony. Ludzie to kupują. 11 sekund do setki i >200kmh vmax to jest za mało do normalnego uzytkowania auta? No chyba nie. Nie wiem, moze ty bys sie czuł mało męsko, majac tylko 3 cylindry, ale wiesz, nie kazdy potrzebuje do tego cylindrów

    I wiesz, na autostradach rzeczywiscie małe silniczki nie pala wcale mało, tylko pomyslales moze, ze ktos jezdzi glownie po miescie i w takich warunkach one sie sprawdzaja doskonale? Czy moze tez jestes jak nasz Andrzej 1%, co jednak na terenówkę skusić się nie chce?
    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Człowieku, nie wiem co chcesz udowodnić?Ludzie widzą sens kupowania aut z małymi silnikami, mimo że Ty nie widzisz.Możesz je krytykować, al;e to kupujący decydują o zasadność takiej oferty.

    Z ciekawości sprawdziłem na otomoto. Seat Ateca 1,0 9 ofert na 218 (~5%). Skoda octavia pow. 2013r. 67 na 2455 ofert (~3%). także klienci wybrali.
    Skody oktavii RS powyżej 2013r jest 128 ofert na 2455. Wniosek z tego taki, że klientów na mocne auta jest 2 razy więcej niż fanów pseudeeokologii, a rachunek ekonomiczny nakazywałby zwiększenie oferty aut o dużej mocy i usunięcie modeli z pseudosilnikiem. Tymczasem w Europie......


    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    P.S Naprawdę nie napisałeś "I pytanie jak te się sprzedają"? Może jednak sprawdż ?
    napisałem. "Po co w takim razie producenci wprowadzają na rynku EU takie wynalazki jak duża buda z silnikiem od kosiarki? I pytanie jak te się sprzedają."

    Wystarczy pogrubić, czy jeszcze trzeba większą czcionką? Chyba że dla ciebie jest za trudne ogarnięcie ze zrozumieniem 2 zdań.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 02-01-2023 o 15:07

  9. #1349
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Z innej beczki, ja wiem to nic nie znaczący niuans w porównaniu z samymi plusami... Poza tym już duży przebieg
    https://www.wyborkierowcow.pl/11-let...nym-ladowaniu/



    160km/h (i to jest Vmax ! Brava 1,2 miala o ile pamietam 170, tylko ciut dłużej ) przez 38 kilometrów, łał, to niebezpieczne przeież jest w ogóle dziwne że nikt nie zginął, po co tak gnać. I to z ogrzewaniem, ale ktoś ma głupie pomysły na tak dziwaczne użytkowane samochodu. Zamiast do i z pracy i ... i to wszystko w zasadzie.

  10. #1350
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Z ciekawości sprawdziłem na otomoto. Seat Ateca 1,0 9 ofert na 218 (~5%). Skoda octavia pow. 2013r. 67 na 2455 ofert (~3%).
    serio, zestawiasz diesle z benzynami? I wyciagasz za lata, gdzie silnik 1.0 nie występował??

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    "Po co w takim razie producenci wprowadzają na rynku EU takie wynalazki jak duża buda z silnikiem od kosiarki? I pytanie jak te się sprzedają."
    No najwyrazniej sie opłaca je trzymac w ofercie, wiec ktos chyba kupuje? I nikt nikogo nie zmusza, zeby taka wersje kupił. Jaki masz więc problem?
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory