Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #1531
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,553

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    4 osobowe auto z normalnym bagażnikiem i odrobinę twardszym zawieszeniem, normalnym wyciszeniem i wyposażeniem to nie to samo co dwuosobowe auto bez bagażnika, w którym masz silnik za plecami.
    147 GTA była autem w którym bez prob;lemu można było jeżdzić z żoną i dwójką dzieci-zrób to w 4C.
    147 o ile nie przesadzałeś z gazem była normalnym cywilizowanym autem-4C zawsze jest twarde, głośne i niewygodne.
    Wszystko się zgadza, ale nadal nie udowodniłeś w jakikolwiek sposób, że większość 147 GTA była wykorzystywana do codziennej jazdy. Natomiast to co przedstawiłem nadal pokazuje, że SPORTOWA marka lepiej sprzedaje ryczące, absurdalnie drogie kompakty, niż tak samo drogie sportowe samochody. Tyle.

    A co z Giulią Q? Ta też nie jest samochodem do codziennej jazdy?

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Statystyka opierająca się na kilkunastu egzemplarzach?
    Statystyka? Nie, zbyt mała próbka na statystykę.
    Ale chętnie zobaczę statystykę, zgodnie z którą większość egzemplarzy GTA było używane do codziennej jazdy po bułki

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 05-01-2023 o 15:42

  2. #1532
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Wszystko się zgadza, ale nadal nie udowodniłeś w jakikolwiek sposób, że ktoś wykorzystywał 147 GTA do codziennej jazdy. Natomiast to co przedstawiłem nadal pokazuje, że SPORTOWA marka lepiej sprzedaje ryczące, absurdalnie drogie kompakty, niż tak samo drogie sportowe samochody. Tyle.

    A co z Giulią Q? Ta też nie jest samochodem do codziennej jazdy?



    Statystyka? Nie, zbyt mała próbka na statystykę.
    Ale chętnie zobaczę statystykę, zgodnie z którą większość egzemplarzy GTA było używane do codziennej jazdy po bułki

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Ależ Giulia Q jest autem do codziennej jazdy.Czemu miałaby nie być?W przeciwieństwie do 4C jest normalnie wyciszona, w normalnym trybie zawieszenie nie wybija zębów,mają gdzie podróżować 4 osoby, mają gdzie włożyć bagaże, ma pełne wyposażenie, jest o wiele bardziej przewidywalny przy jeżdzie na gorszej nawierzchni...
    Panowie z tym udowadnianiem "codziennej jazdy" to pojechaliście.Udowodnijcie,że Alfa 155 autem do codziennej jazdy-jak to niby udowodnicie-macie zeznanina świadków pod przysięgą?
    Ostatnio edytowane przez AdiCarrion ; 05-01-2023 o 15:47

  3. #1533
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Ty też nie widzisz róznicy między 147 GTA a 4C?
    Lekką widzę. Poprosiłem Cię tylko o statystykę. Tak jak Ty kolegę wcześniej

  4. #1534
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maxi Zobacz post
    Lekką widzę. Poprosiłem Cię tylko o statystykę. Tak jak Ty kolegę wcześniej
    Podaj ststystykę,że Golfem 3 można było jeżdzić do pracy.
    O jaką statystykę prosiłem?Zacytuj moją prośbę, bo chyba nie o taką.

  5. #1535
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Podaj ststystykę,że Golfem 3 można było jeżdzić do pracy.
    O jaką statystykę prosiłem?Zacytuj moją prośbę, bo chyba nie o taką.
    Masz rację, nie prosiłeś.
    Ale uważasz, że ktoś wyciąga wnioski po iluś tam egzemplarzach z ogłoszeń i że tak nie można.
    To jest nie do udowodnienia, czy ktoś tym jeździł na co dzień, czy nie.
    Natomiast było wiele wersji 147 i jak ktoś kupował GTA, to raczej nie po to, żeby tym na wakacje jeździć i po mieście na co dzień, choć pewnie zdarzyli się i tacy.
    GTA to zabawka, paląca jak smok. Spokojnie to można nazwać sportowym samochodem. I sprzedało się tego sporo, mimo, że miało wielki, nieekonomiczny silnik.
    Po przytoczonych ogłoszeniach widać jednak, że większość tych aut ma znikome przebiegi jak na wiek samochodu, więc raczej nie było używane do jazdy "po bułki".

  6. #1536
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,553

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Podaj ststystykę,że Golfem 3 można było jeżdzić do pracy.
    O jaką statystykę prosiłem?Zacytuj moją prośbę, bo chyba nie o taką.
    Nie można wykonać statystyki, że Golfem 3 "można" było jeździć do pracy...
    Nie da się wykonać statystyki z niepoliczalnych faktów... Albo tym Golfem ktoś jeździł do pracy, albo nie jeździł.

    Podaj proszę, jak chcesz policzyć przypadki kiedy "można było jechać Golfem do pracy"

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  7. #1537
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Nie da się wykonać statystyki z niepoliczalnych faktów.a
    No właśnie.
    Tylko,że to Wy panowie pytaliście o statystyki,że 147 GTA jest codziennym autem, prawda?

  8. #1538
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,553

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    No właśnie.
    Tylko,że to Wy panowie pytaliście o statystyki,że 147 GTA jest codziennym autem, prawda?
    Nie, nie pytałem o statystykę, czy 147 GTA mogła być używana do codziennej jazdy - bo tego się nie da policzyć czy mogła być używana.

    Natomiast ile egzemplarzy było używane do codziennej jazdy już jest całkowicie policzalne, mega trudne do policzenia, ale policzalne.

    Dlatego przedstawiłem przebiegi tych egzemplarzy, które są wystawione do sprzedaży. Wg Ciebie przebieg rzędu 2500 - 5000 rocznie to użytek codzienny w Niemczech?

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  9. #1539
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maxi Zobacz post
    47 i jak ktoś kupował GTA, to raczej nie po to, żeby tym na wakacje jeździć i po mieście na co dzień, choć pewnie zdarzyli się i tacy.
    .
    Być, może tak, być może nie.
    Ale 147 GTA mogłeś to robić jeśli chciałeś, a 4c, choćbyś się uparł, to rodziny ani bagażu nie zapakujesz.
    147 GTA poza paleniem jak smok oferowała znośny komfort, 4C to głośne i twarde auto.
    A teraz największa róznica, któramiałaa wpływ na sprzedaż tych aut, a której Panowie zdaje się zapominają.
    147 GTA to produkcja seryjna.Alfa 4 C to była produkcja na zasadzie manufaktury przez Maserati , która po prostu nie była w stanie wyprodukować aut dla wszystkich chętnych-tego auta po prostu nie można było wyprodukować więcej.Zresztą nawet u Nas w kraju lista chętnych była o wiele większa niż liczba aut przeznaczonych na nasz rynek.
    Dlatego porównywanie sprzedaży tych aut z których jedno po prostu nie mogło być produkowane w większej liczbie egzemplarzy ma jakikolwiek sens?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Nie, nie pytałem o statystykę, czy 147 GTA mogła być używana do codziennej jazdy - bo tego się nie da policzyć czy mogła być używana.

    Natomiast ile egzemplarzy było używane do codziennej jazdy już jest całkowicie policzalne, mega trudne do policzenia, ale policzalne.

    Dlatego przedstawiłem przebiegi tych egzemplarzy, które są wystawione do sprzedaży. Wg Ciebie przebieg rzędu 2500 - 5000 rocznie to użytek codzienny w Niemczech?

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Podałem Ci przykład Passata o przebiegu 3500 km rocznie-to normalne?
    Czy może opieranie się na ogłoszeniach na przykładzie dawno nie produkowanych aut są bez sensu?

  10. #1540
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,553

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    147 GTA to produkcja seryjna.Alfa 4 C to była produkcja na zasadzie manufaktury przez Maserati , która po prostu nie była w stanie wyprodukować aut dla wszystkich chętnych-tego auta po prostu nie można było wyprodukować więcej.Zresztą nawet u Nas w kraju lista chętnych była o wiele większa niż liczba aut przeznaczonych na nasz rynek.
    Dlatego porównywanie sprzedaży tych aut z których jedno po prostu nie mogło być produkowane w większej liczbie egzemplarzy ma jakikolwiek sens?
    Nie można było wyprodukować więcej?
    Wytłumacz mi zatem w jaki sposób w 2015 i 2016 mogli wyprodukować i sprzedać blisko 1700 sztuk rocznie, w 2019 już tylko 350 sztuk rocznie, a w 2020 roku tylko 110?

    Dlaczego nie mogły być produkowane w takiej samej ilości?

    Cytat z opisu dot. produkcji 4C:
    "Roczna liczba dostępnych samochodów Alfa Romeo 4C jest ograniczona i wynosi 3.500 egzemplarzy - z czego 1.000 jest przeznaczonych na rynki europejskie."

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 05-01-2023 o 16:33

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory