Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #1691
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Ja to się dziwię, że jeszcze ludzie jakieś spalinowe w ogóle kupują, a koledzy, którzy tak dbają o planetę, to już od dawna powinni jeździć.
    Za niewiele ponad 95 tys. zł masz:
    fajnie, ale takie auto mozna zrobic za odpowiednik 25k PLN. To jest dzis najlepiej sprzedający sie EV w chinach.
    https://profiauto.pl/blog/2022/07/05...aja-chinczycy/
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  2. #1692
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Przeciez auta dzisiaj są cieższe, niz 40 lat temu, bo są:

    1)bezpieczniejsze
    2)wieksze, po prostu wieksze, te same modele
    3)maja wiecej wyposazenia

    i nikt jakos nie płacze z tego powodu, ze przy okazji nabrały masy.
    Otóż to. Zaś elektryki są znacząco cięższe pomimo, że:

    1) nie są bezpieczniejsze, co najwyżej reprezentują podobny poziom
    2) nie są większe, mimo wzrostu wagi ( klasa B elektr cięższa od klasy D spalinowej )
    3) nie mają więcej wyposażenia, co najwyżej podobny poziom

    Masa poszła w baterie i tylko tam. I mimo że to już - jak mówią sami producenci - granica, to baterie wciąż za słabe.
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  3. #1693
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Ja to się dziwię, że jeszcze ludzie jakieś spalinowe w ogóle kupują, a koledzy, którzy tak dbają o planetę, to już od dawna powinni jeździć.
    Za niewiele ponad 95 tys. zł masz:
    -45 koni mocy
    -przyspieszenie do 100 już w troszkę ponad 19 sekund
    -jak nie będziesz za bardzo włączał manualnej klimy, wycieraczek, świateł i nie katował tych 45 rumaków, to zrobisz do 230 km na jednym ładowaniu
    -14 calowe felgi, szyby elektryczne i radio z dwoma głośnikami, a i centralny zamek z kluczyka

    Spalinowe już też drożeją, żeby elektryczne nie wydawały się za drogie.

    No nie? spalinowe takie "osiągi" dziesiątki lat temu oferowały, za ułamek ceny. No nie da się inaczej , niż sztucznie kosząc konkurencję czegoś takiego sprzedać. A i to dla "wybranych" bo skoro w PL średni wiek auta to zdaje się 15 lat? 15to letnie auta raczej nie kosztują 95 tys zł . A ze swą całą 15to letniością , użytkowością i uniwersalnością na łeb i szyję takie entry-level bateryjne auto pogrążają.
    Przemysł obuwniczy powinien skorzystać. Ale on też z Chin

  4. #1694
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Ja to się dziwię, że jeszcze ludzie jakieś spalinowe w ogóle kupują, a koledzy, którzy tak dbają o planetę, to już od dawna powinni jeździć.
    Za niewiele ponad 95 tys. zł masz:
    -45 koni mocy
    -przyspieszenie do 100 już w troszkę ponad 19 sekund
    -jak nie będziesz za bardzo włączał manualnej klimy, wycieraczek, świateł i nie katował tych 45 rumaków, to zrobisz do 230 km na jednym ładowaniu
    -14 calowe felgi, szyby elektryczne i radio z dwoma głośnikami, a i centralny zamek z kluczyka

    Spalinowe już też drożeją, żeby elektryczne nie wydawały się za drogie.
    Nie wiem dlaczego podajesz przykład tej chińskiej padliny sprzedawanej w Europie pod Rumuńską marką skoro prawdziwy fan motoryzacji nie wsiada w nic poniżej 6 cylindrów. Miejskie auta z automatu powinny być więc traktowane przez was jak powietrze.
    Ja podałem przykład samochodu klasy średniej ale Tesla obniżyła ceny wszystkich swoich modeli. Za nią będą musieli pójść inni co produkują konkurencyjne elektryki. Oznacza to, że już niedługo od klasy średniej w górę CENA nie będzie miała wpływu na to, czy kupisz samochód elektryczny czy spalinowy. Decydować będą o tym tylko upodobania kupującego i chyba o to wam chodziło, żeby była uczciwa konkurencja.
    Tym, którzy narzekają na kary za emisję dla samochodów spalinowych przypomnę tylko, że elektryki kar nie płacą bo nie wytwarzają gazów cieplarnianych. Elektrownie przy wytwarzaniu prądu oczywiście emitują CO2 i to one płacą stosowne kary za emisję.

  5. #1695
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Żuczek, bukasz 2 obłokach "będzie" , "niedługo" i inne życzeniowe mrzonki.

    Weź tu i teraz jakie kiedyś. Masz dacie eko zdrowa a jezdzisz smrodem którym całymi latami wzmacniała potęgę putina.
    Te banialuki fanatyczne opowiadając rozgrzeszenia nie dostaniesz nie ludz się.

    Chcesz zmieniać świat zacznij od siebie. Tylko nie od marzeń a od działań.

  6. #1696
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    fajnie, ale takie auto mozna zrobic za odpowiednik 25k PLN. To jest dzis najlepiej sprzedający sie EV w chinach.
    Po pierwsze w Chinach, a my mieszkamy w Chinach? Są u nas dostępne w takiej cenie, czy najtańszy jest za 95 tys. ?
    Po drugie, dysproporcja cen będzie jeszcze rosła. Przez mesjanizm Europy, zakazywanie węgla, opłaty za emisję, itp. itd. spowoduje, że ceny produkcji będą jeszcze mniej korzystne w Europie i docelowo nie tylko w motoryzacji produkcja czegokolwiek będzie u nas w Europie o wiele droższe. Zatem albo nas zaleją auta z Chin, albo będą cła.
    Zatem jak będą u nas te samochody w takiej cenie, to wtedy je wrzucaj, bo inaczej to zupełnie bez sensu.

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Nie wiem dlaczego podajesz przykład tej chińskiej padliny sprzedawanej w Europie pod Rumuńską marką skoro prawdziwy fan motoryzacji nie wsiada w nic poniżej 6 cylindrów. Miejskie auta z automatu powinny być więc traktowane przez was jak powietrze.
    Podałem jedynie przykład najtańszego EV, jakie można u nas kupić. Ja nadal traktuje EV, jak powietrze i te i te inne. Dziwię się, że jak staniały, to Ty jeszcze nie zamówiłeś. Przecież dobro planety jest dla Ciebie istotne, a dalej jeździsz i trujesz i zabijasz misie polarne. Trochę to bez sensu

  7. #1697
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Tym, którzy narzekają na kary za emisję dla samochodów spalinowych przypomnę tylko, że elektryki kar nie płacą bo nie wytwarzają gazów cieplarnianych. Elektrownie przy wytwarzaniu prądu oczywiście emitują CO2 i to one płacą stosowne kary za emisję.
    A ja jestem ciekaw, kiedy w obliczu doniesień prasowych o pożarach elektryków, wzrosną ceny ubezpieczenia tychże i nagle się okaże, że utrzymanie elektryka jest 2x droższe niż teraz.

    Inna sprawa, jak to będzie z dostępem do parkingów podziemnych. Bo auta na LPG nie mogą tam wjeżdżać, choć doniesień o wybuchających samochodach brak. Ja osobiście wolałbym mojego spalinowca nie parkować obok elektryka, skoro istnieje jakaś tam szansa (wcale nie taka znów mała), że to auto spłonie i to tak skutecznie, że nie da się go ugasić...
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  8. #1698
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    A ja jestem ciekaw, kiedy w obliczu doniesień prasowych o pożarach elektryków, wzrosną ceny ubezpieczenia tychże i nagle się okaże, że utrzymanie elektryka jest 2x droższe niż teraz.
    Jeżeli już to wzrosną wszystkie, bo taki krok byłby niepoprawny ekologicznie i ideologicznie

  9. #1699
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Jeżeli już to wzrosną wszystkie, bo taki krok byłby niepoprawny ekologicznie i ideologicznie

    No podatki od spalinowca są zdaje się w kamieniach milowych wpisane więc to pewnik dziwnie pomijany.
    W ten czy inny sposób rozwinięta i sprawną technologie należy wykoleic, dla nowego gdzie indziej produkowanego produktu budującego inna potęgę, mająca w d zanieczyszczenia i CO2, czy urzadzen go napędzających, tu przez ludzacych się wiecznym życiem zapieprzajacych zaraz całą dobę w robocie produkujących podatki .

    Żuczek. Cokolwiek polecając należałoby spróbować . Jak ja Mazd. Ile lat zim i ileset tysięcy km wypróbowałes auto na baterie ? Jakie. Co z nim robisz ? Co potrafi? Ile kosztuje? Jakie ma osiągi? Jako zasięg? Ile się ładuje? Co potrafi przewieźć? Co uciągnąć?

  10. #1700
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    No podatki od spalinowca są zdaje się w kamieniach milowych wpisane więc to pewnik dziwnie pomijany.
    To mnie właśnie wkurwia w elektrykach. Nie same elektryki. To, że wciskają je nachalnie, chamsko (normy, które wycinają nie emisję, a spalinowe, dopłaty, zakazy, teraz dowalą dodatkowe podatki od spalinowych) i dalej co poniektórzy tego nie widzą, albo nam nie przeszkadza. Niektórzy jeszcze wrzucają, że w Chinach można przecież tanie ev zrobić i jest gitara. Najpierw przez to wszystko sprzedaż ev będzie rosła, bo ludzie przecież chcą, żadnych zakazów nie ma, możesz kupić V8 jak chcesz...Później skończą się dopłaty, bus pasy i inne łechtanie i dla wielu niestety również dla tych, którzy się tym nie podniecali, że względu na ceny pozostanie jeden elektryczny pojazd- hulajnoga

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory