Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #1981
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Mając EV, trzeba być świadomym użytkownikiem, a nie randomem onanistą, jak to napisali na portalu na FB (fanpage Mój Samochód EV), polecam swoją drogą.
    Niestety, p. Mizgalski (autor tego fanpage) zablokował mnie
    Bredził kiedyś, że przecież za 30k PLN bez problemu da się kupić rodzinnego elektryka. Jak mu udowodniłem, że zarówno na polskim rynku jak i niemieckim za tą kwotę można kupić jedynie stare ZOE bez baterii, Renault Twizzy albo uszkodzonego Leafa to mnie zablokował.



    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  2. #1982
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Niestety, p. Mizgalski (autor tego fanpage) zablokował mnie
    Możemy założyć klub
    Dużo nie trzeba, jeden komentarz nie po odpowiedniej linii wystarczył, że z węgla rosyjskiego też był prąd do EV, a nie tylko ropa do, jak on to ujął "sadzomiotów" i ban. Dodatkowo wszystkie komentarze wyczyszczone. To jest sekta nie fanpage

  3. #1983
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Ja tak jeżdzę-nie mam z tym żadnego problemu.Mało tego, moi znajomi też tak jeżdzą-może mam szczęście obracaś się w towarzystwie ludzi, którzy wyrośli już z etapu "cisnę ile chcę, znaki są dla frajerów"
    Rozumiem, że zarówno ty, jak i wszyscy znajomi jeżdżą w miarę nowymi autami premium - tak tylko się upewniam, bo tego dotyczył wpis.

    Moje obserwacje są takie, że jak jadę autostradą tudzież S-ką, to większość tego typu aut mnie wyprzedza. Nawet jak jadę powyżej limitu - a zdarza mi się. Mimo, że wyrosłem dawno z etapu "cisnę ile chcę".
    Tak gwoli ścisłości, to pomiędzy jazdą powyżej danego limitu, a "cisnę ile chcę" jest całe kontinuum prędkości pośrednich - to tak jeśli byś nie widział różnicy pomiędzy 150, a 250 na autostradzie na ten przykład.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  4. #1984
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Ale jaja z tym od hasthtag sadzomiotow

    Prąd był planowany nie z putinowskoego gazu wcale a wcale. Sztucznie napędzane ruchy anty atom tez.

    Sadzomioty ,.tego nie znałem.

    Żuczek - miotasz sądzą !

    Mam pytanie do wyznacow (chyba raptem trzech na tym forum?) - po co wam samochód? Jakie potrzeby ma spełniać w zasadzie?
    Bo biorąc pod uwagę to planowanie sikanie jedzenie to PKP i wars i kibel w każdym wagonie robią to lepiej. I taniej. I zdaje sie lepiej dla planety.
    Czy MZK jak całe życie ma polegać na dojeździe do pracy i z pracy.

  5. #1985
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Przejazd elektrycznego ciężarowego Volvo na trasie 3000 km. Zurych-Walencja. Pewnie było to źle zaplanowane, bo trwało 7 dni, zamiast 4 w przypadku diesla. Czas brany pod uwagę dla jednego kierowcy, zatem w przypadku diesla mogło być jeszcze krócej, gdyby obsada kierowców była podwójna.

    https://www.instalki.pl/aktualnosci/...ternautow.html

  6. #1986
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Mówiłem. Pojedziesz autostradą 150 czy czasem 160 i już jesteś mordercą. Na szybkiego ruchu pojedziesz 135 już jesteś zasranym troglodytą, który leje na wszelkie ograniczenia,.
    Jaki masz problem z zachowaniem dozwolonej prędkości?

  7. #1987
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Jaki masz problem z zachowaniem dozwolonej prędkości?
    Ogólnie nie mam, czasami ograniczenie jest z dupy, np. w moim mieście, kiedy to włodzarze i drogowcy pomylili obszar zabudowany z terenem zabudowanym, więcej tutaj
    https://youtu.be/Nds0vMhFQ9U
    Zapewne takich miejsc jest więcej.
    Poza tym, przyznaję się bez bicia, że czasem przekraczam dozwoloną prędkość, zapewne ani Tobie ani Twoim dojrzałym i świadomym znajomym nigdy, przenigdy się to nie zdarza, szacunek.

    Z tego co piszesz, są dwie kategorie ludzi:
    -jedna dojrzała i świadoma, która zawsze przestrzega przepisów i nigdy nie zdarza się przekroczyć nawet o 1 km/h
    -druga, tu już nie ma pośrednich tematów (po prostu leją na prawo, wszyscy grzeją ile fabryka dała, szydzi z przepisów, no i oczywiście jest synonimem gówniarstwa i głupoty)

  8. #1988
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Z tego co piszesz, są dwie kategorie ludzi:
    -jedna dojrzała i świadoma, która zawsze przestrzega przepisów i nigdy nie zdarza się przekroczyć nawet o 1 km/h
    -druga, tu już nie ma pośrednich tematów (po prostu leją na prawo, wszyscy grzeją ile fabryka dała, szydzi z przepisów, no i oczywiście jest synonimem gówniarstwa i głupoty)


    No tak-i standardowy chwyt erystyczny typu "Ja zrobiłem drobne przewinienie, a Ty porównujesz mnie do przestępcy".
    Jest pewna różnica między chwilowym drobnym przekroczeniem prędkości a grzaniem non stop powyżej dozwolonej prędkości (bo przypominam,że zaczęło się od pytania "kto jeżdzi 90 na krajówce "
    Skoro łamaniie przepisów nie jest dla ciebie gówniarstwem, ani czymś nagannym to czym w takim razie jest?

  9. #1989
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Skoro łamaniie przepisów nie jest dla ciebie gówniarstwem, ani czymś nagannym to czym w takim razie jest?
    No to może inaczej. Widzisz jakąś różnicę pomiędzy jazda droga ekspresową stałe 210 km/h, a np. 130-135 km/h, czy to dla Ciebie to samo?
    Czyli mam rozumieć, że Tobie nigdy się nie zdarza przekroczyć prędkości, tak? Nigdy nawet o 1 km/h?
    A no i odpowiadam na pytanie, czym jest przekroczenie prędkości? Jest wykroczeniem

  10. #1990
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    No to może inaczej. Widzisz jakąś różnicę pomiędzy jazda droga ekspresową stałe 210 km/h, a np. 130-135 km/h, czy to dla Ciebie to samo?
    Owszem widzę róznicę.Nigdziy nie pisałem,że to to samo przecież,
    Zapytam jeszcze raz-jaki jest problem jechać 120 km/h( czy to przysłowiowe 121 km/h) na drodze na krórej jest ograniczenie 120 km/h.

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory