Strona 20 z 484 PierwszyPierwszy ... 10111213141516171819202122232425262728293070120 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 4837

Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #191
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał BTX Zobacz post
    Np. Tesla w M3 potrafila zwiekszyc zasieg o blisko 17% nie zwiekszajac jednoczesnie pojemnosci netto baterii
    No na pewno z upływem czasu będzie z tym lepiej. Tutaj wydaje się ewentualna przyszłość. Nie zwiększając pojemności, co wiąże się ze sporym wzrostem masy, tylko właśnie z ograniczaniem apetytu na spożycie tegoż prądu.

    Cytat Napisał BTX Zobacz post
    A nie? Podlicz teraz przecietny przebieg 15.000km rocznie, dolicz serwisy ICE i daj znac ile Ci tam tej kasy wyszlo
    Ok, coś na pewno w tym jest. Odpadają niewątpliwie pewne koszty eksploatacyjne (olej, filtry, świece, paski rozrządu itp.), co nie znaczy, że nie będzie przeglądów (tak sobie myślę). Ja odszedłem od automotive dwa lata temu, ale pamiętam, że importer dość mocno się nad tym zastanawiał co z tym zrobić, bo spadki w zyskach obsługi posprzedażnej szacowali potężne.

  2. #192
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    mercedes 300 SE, Fiat MW 2,0 20v
    Postów
    274

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    A co do spalinówek, czym teraz są żeby tak bardzo żałować ? , wykastrowanymi z reakcji na gaz, zakresu obrotów, brzmień dolotu turbawkami, w budach półtorej / dwie tony, gdzie nic i tak "samochodowości" nie czuć, ile koni by taki kloc nie miał .
    Chodzi o możliwość wyboru, kolego. Dla mnie jest nieakceptowalne narzucanie jedynie słusznej opcji poruszania się elektrykiem. Równie dobrze można by wyliczyć zalety japońskich kobiet-robotów. Złego słowa nie powie, nigdy nie boli ją głowa, jeść nie woła... i po co komu rozkapryszona baba...
    specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych.

  3. #193
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Widzę, że argument "narzucanie siłą" wciąż mocny.
    Nie wiem tylko jak się ma ten argument do tego,że auta spalinowe nie dość,że powszechnie dostępne, to jeszcze tańsze
    Po prostu wchodzisz do dealera z gotówką, już masz kupić jakąś benzynkę albo dizelka, kiedy nagle policja łapie Cię pod boki i kieruje do salony Tesli.
    No ale podobno już za moment mają przestać produkować spalinówki-na 100% forumkowi eksperci to wiedzą.

  4. #194
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Ok, coś na pewno w tym jest. Odpadają niewątpliwie pewne koszty eksploatacyjne (olej, filtry, świece, paski rozrządu itp.), co nie znaczy, że nie będzie przeglądów (tak sobie myślę). Ja odszedłem od automotive dwa lata temu, ale pamiętam, że importer dość mocno się nad tym zastanawiał co z tym zrobić, bo spadki w zyskach obsługi posprzedażnej szacowali potężne.
    Problem już został rozwiązany :
    https://www.auto-swiat.pl/ev/wiadomo...-2-tys/s8lmlbn
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  5. #195
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał hak64 Zobacz post
    Chodzi o możliwość wyboru, kolego. Dla mnie jest nieakceptowalne narzucanie jedynie słusznej opcji poruszania się elektrykiem. Równie dobrze można by wyliczyć zalety japońskich kobiet-robotów. Złego słowa nie powie, nigdy nie boli ją głowa, jeść nie woła... i po co komu rozkapryszona baba...

    Taa, nieakceptowalne... To nie akceptuj, sądzę że nikogo to nie ruszy. Ruszyłoby gdyby się nie sprzedawały . A sprzedają. Ruszyłoby gdybyś miał na tyle siły żeby zahamować promowanie elektryków. A nie masz. Więc sobie możesz nieakceptować w zaciszu.
    Swoją drogą to czy akceptowalne jest promowanie pojemności < 2 litrów ? (spora akcyza) ? jakoś jest . Lud jeździ małymi pojemnościami lub buli ( lub cwaniakuje na pograniczu prawa z uszkodzeniami gdy chodzi o używki, ale to pomijalne, o nowe chodzi) . Więc i akceptowalne będzie / jest promowanie elektryków. Może sobie jeden z drugim tupać nóżką, już i tak akceptowaniem pomniejszych i większych "promocji" w ciągu swego życia wydał zgodę na taki system konsumpcji , więc skąd zdziwienie teraz . Tylko te dotychczasowe może jakoś się składalo że pasowały bo się bardziej w budżecie mieściły , a ten elektryczne nie w każdym, ale nie w każdym muszą.
    Dochodzi obawa przed nowym / innym itd . Zrozumiałe . Interesował się ktoś tutaj fotografią ? gdy cyfrówki wchodziły - o laboga, pikseloza, nigdy takiej tonalności, głebi nie będzie (zasięg ) itd, a jakie ceny! kogo na to będzie stać! a jak się skonczą baterie ? a teraz w każdej kieszeni aparat i malo kogo ciągnie do przelewania chemii w E6 żeby piekne slajdy pod świato podziwiać.

    Zresztą przecież wiadomo że dziesiątki lat przynajmniej i spalinowe i elektryczne będą współistnieć. A że nie na równych zasadach to też wiadomo. Ale _zmuszania_ do zakupu elektryka na horyzoncie ja nie widzę. To że w efekcie dopłat będzie tańszy to nie zmuszanie, nie ma przymusu kupowania tańszych dóbr. Ba, w ogóle nie ma przymusu kupowania.

    EDIT , co do serwisów to faktycznie, z takimi napięciami praca to dziesiątki pewnie procedur, specjalnych izolowanych narzędzi , ubioru , procedur rozładowywania aku, kondesnatorów, odłączania, itd. A nawet jak nie to serwisy coś tam wymyśla. Zresztą teraz nikt nie zauważył dysproporcji kosztów np wymiany oleju czy jakiegoś filtra p pylk (no , w pewnych modelach spec troski to faktycznie czynnosc nieprosta ) do stopnia skomplikowania tej czynności?
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 11-08-2022 o 11:32

  6. #196
    Użytkownik Świeżak Avatar BTX
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    Giulia 2.0 280 KM / Giulietta 2.0 JTDM 170 KM
    Postów
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    No na pewno z upływem czasu będzie z tym lepiej. Tutaj wydaje się ewentualna przyszłość. Nie zwiększając pojemności, co wiąże się ze sporym wzrostem masy, tylko właśnie z ograniczaniem apetytu na spożycie tegoż prądu.
    Wiele rozwiazan jest testowanych i rozwijanych. Na pewno jest bardzo duzy problem masy - bo to nie tylko kwestia przyjemnosci z prowadzenia, ale i bezpieczenstwo. Wg. mnie dwie tony masy rozwijajace 0-100 czy nawet 0-200 km/h w mgnieniu oka, z takim momentem to nie jest nic dobrego. Teraz jeszcze jezdzi tego malo, ale wraz z dostepnoscia technologii moze byc bardziej niebezpiecznie.


    Ok, coś na pewno w tym jest. Odpadają niewątpliwie pewne koszty eksploatacyjne (olej, filtry, świece, paski rozrządu itp.), co nie znaczy, że nie będzie przeglądów (tak sobie myślę). Ja odszedłem od automotive dwa lata temu, ale pamiętam, że importer dość mocno się nad tym zastanawiał co z tym zrobić, bo spadki w zyskach obsługi posprzedażnej szacowali potężne.
    Z tymi przegladami niestety to nie do konca tak jest. Problem szeroko rozwinietej sieci serwisow "klasycznych" producentow jest bardzo duzy. Temu staraja sie na sile wciskac obowiazkowe przeglady - ktore i tak sa tansze niz w ICE, ale jednak sa i zawsze te kilkaset zlotych dostana. Rezygnacja i zwiniecie setek ASO nie jest latwym przedswiewzieciem. Natomiast sam fakt tego, ze maja problem ze zbyt duza iloscia serwisow pokazuje kolejna przewage BEV - bezawaryjnosc i prostote obslugi. Rozmawiajac z technikiem BMW ostatnio sam stwierdzil, ze niedlugo "klasycznym" mechanikom przyjdzie zwijac manatki.
    Do obowiazkowych przegladow i serwisow podchodza troche inaczej nowoczesne marki - Tesla, Xpeng, NIO, ale znowu oni nie maja problemu z serwisami bo nie wciskali przez ostatnie 100 lat skomplikowanych maszyn nastawionych na regularne psucie sie.

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    No przecież wrzucałem wyżej:
    https://www.facebook.com/photo.php?f...6701955&type=3

    "Przegląd" w elektrycznej Konie - 2 700 zł. To ja za przegląd Giulii płaciłem 1 300 i to z dezynfekcją klimatyzacji oraz wymianą filtra przeciwpyłkowego, które też w elektryku trzeba zapewne robić. Sama wymiana oleju + przegląd wyszły poniżej 1 000 zł. Oczywiście, przyjdą wymiany świec, rozrządów itp., ale zanosi się na to, że przy elektrykach jakoś specjalnie taniej nie będzie.
    Ale ty wrzucasz co chwile jakis idiotyczne linki z AŚ wiec pomijam te posty.
    Niektore marki ("klasyczne") wlasnie w taki sposob sie ratuja przy kosztach serwisu, to prawda. I co?
    Tym bardziej nalezy ich po prostu unikac, jak ktos cie robi w chuja to po prostu u niego nie kupujesz. Dlaczego nie lowisz jakichs kwiatkow typu Passat B5 gdzie do wymiany zarowki trzeba pol samochodu zdemontowac?

    Cytat Napisał hak64 Zobacz post
    Dla mnie jest nieakceptowalne narzucanie jedynie słusznej opcji poruszania się elektrykiem.
    Uwaga hak64 z forum alfaholikow nieakceptuje narzucania BEV.
    Tymczasem sprzedaz samochodow w Europie: https://www.tesmanian.com/blogs/tesm...cedes-benz-glc
    Ostatnio edytowane przez BTX ; 11-08-2022 o 12:41

  7. #197
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał BTX Zobacz post
    staraja sie na sile wciskac obowiazkowe przeglady - ktore i tak sa tansze niz w ICE, ale jednak sa i zawsze te kilkaset zlotych dostana.
    No przecież wrzucałem wyżej:
    https://www.facebook.com/photo.php?f...6701955&type=3

    "Przegląd" w elektrycznej Konie - 2 700 zł. To ja za przegląd Giulii płaciłem 1 300 i to z dezynfekcją klimatyzacji oraz wymianą filtra przeciwpyłkowego, które też w elektryku trzeba zapewne robić. Sama wymiana oleju + przegląd wyszły poniżej 1 000 zł. Oczywiście, przyjdą wymiany świec, rozrządów itp., ale zanosi się na to, że przy elektrykach jakoś specjalnie taniej nie będzie.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  8. #198
    Użytkownik Świeżak Avatar BTX
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    Giulia 2.0 280 KM / Giulietta 2.0 JTDM 170 KM
    Postów
    65

    Domyślnie

    Jako ciekawostka - przez miesiac sprawdzilem jak wiele trace czasu na tankowanie i ile zyskalbym go majacj juz BEV. Nieprawdopodobny wynik jakby sie tak zastanowic. Oczywiscie - nie bedzie on staly dla kazdego. Ja tankuje sie raz w tygodniu, 4x w miesiacu. Do pracy mam 34 km w dwie strony. Droga do/z pracy zajmuje normalnie ok. 25 minut, a przy wiekszym natezeniu ruchu 35 (w zimie to i 45 minut). Zeby zatankowac musze odbic z mojej standardowej drogi z pracy ok 1.5km i pozniej na nia wrocic - dodaje 3 kilometry. Przez miesiac (4 tankowania) mierzylem czas stracony na tankowaniu - na dojazd na stacje, tankowanie i powrot na docelowa droge powrotu z pracy. Sredni wynik to 22:17 zatem lacznie trace miesiecznie ok. 90 minut na samo tankowanie (!), rocznie ok. 18 godzin. Swietna sprawa, ze przechodzac na BEV mozna zaoszczedzic nie tylko pieniadze, ale i czas - oczywiscie pod warunkiem, ze mozemy sie ladowac w domu i operujemy samochodem jak przecietny Kowalski (a nie przecietny Petrolhead walacy 1000 km dziennie na dojazdach do roboty ).

    Ciekawe kiedy jakies BEV od Alfy, moze kolo 2026 cos sie pojawi.

  9. #199
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał BTX Zobacz post
    oczywiscie pod warunkiem, ze mozemy sie ladowac w domu
    To by było idealne rozwiązanie, trzeba mieć tylko dom i ładować się w domu . Poza tym, gdzie Ty mieszkasz, żeby musieć 1,5 km do stacji jechać?
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  10. #200
    Użytkownik Świeżak Avatar 68oct
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Fiat bravo 1,4t-jet 207KM 300Nm Red maranello + AR Stelvio 2.0 Seria 280KM Competizione Red
    Postów
    122

    Domyślnie

    Hej, Jeśli pracodawca oferuje możliwość ładowania pod biurem totalnie odpada potrzeba ładowania auta w innych miejscach. Mam kone electric po pelnym naładowaniu można nią przejechać prawie 500km, dokładnie po naładowaniu pokazuje zasięg 485km. Ładujemy ją jedynie pod biurem, ładuje sie w czasie pracy "do pełna".
    W czasie dłuższej nieobecności w biurze, ładujemy w czasie zakupów, wystarczy 50 minut aby naładować ją do pełna, koszt to ok 40pln.
    Kiedys byłem na nie, ale to autko jezdzi naprawde fajnie, niski srodek ciężkości, płaski wykres momentu, wciskasz gaz i znikasz. Na miasto mega rozwiazanie.
    Ładowanie w domu z sieci to dramat, 18h na normalnym gniazdku, 2,7kW, z siłą by było szybciej ale nie mam potrzeby kombinować z ładowarka z przyczyn jak wyżej.
    Załaczam foto z grudnia zeszlego roki, wtedy ostatnio ładowaliśmy auto pod domem:-)
    Pozdrawiam!

    Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory