Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #2481
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Ta przestarzala i do niczego się nie nadająca technologia paliw płynnych : 200zl i kilka chwil wieczorkiem - Range Extender dający z grubsza zasięg auta na baterie za 107 tys złotych:

    [ATTACH=CO]286298[/ATTACH]

    Co do CO2... Ktoś mi ostatnio zwrócił uwagę na takie spostrzeżenie - CO2 stężenie w sypialni blokowiska. Dane do znalezienia.
    (No bo problemem są gazy przeróżne w miastach ..poza aglomeracjami noxy sroxy coxy są bez znaczenia (no ale tam żyjących też trzeba "uratować" zakazem oczywiscie) zresztą nie trzeba linków chyba fizjologia oddychania jest znana z podstawówki.)
    Oczywiście termicznie oszczędnej sypialni między pracą a praca, żeby nie niszczyć planety grzaniem łącznie z wietrzeniem, z superszczelnymi oknami.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20230308_010640973.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	84.3 KB
ID:	286298  
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 08-03-2023 o 01:38

  2. #2482
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Nie mogę już tych bredni czytać. Nie tylko jesteś trollem. Ty nie masz pojęcia kompletnie o niczym. Zatruć się CO2 jest raczej cieżko jprdl...
    Ty kretynie bez mózgu.
    Hiperkapnia. Nie znasz tego pojęcia.


    a jednak nie powstrzymałeś się. Pierwszy próbujący wnieść cokolwiek post w dyskusji, i oczywiscie bzdury

    pokaz mi jedna osobe, która zatruła sie dwutlenkiem węgla z powodu wzrostu jego stężenia w atmosferze : D Ktos? cos? A przypadkiem te zatrucia, nie biora sie raczej z przyczyn wewnętrznych?

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Jak możesz znać, jak nie masz pojęcia o zmianach klimatycznych w historii Ziemi.
    Powiedz to durniu dwóm ludziom, jakich znałem, a którzy weszli kiedyś do ujęcia wody mineralnej w Polanicy i już z niego nie wyszli. Przez dwutlenek węgla.
    Rozumiesz istotę chemiczną przejścia dwutlenku węgla w tlenek węgla, na przykład?
    Rozumiesz, że osoba z niewydolnością oddechową zatruje się na śmierć nawet przy niewiele większym od przyjętych norm stężeniu CO2?
    No fajnie Juz pomijajac to, ze raczej nie zatruli sie dwutlenkiem węgla. Udusili sie z braku tlenu. Co2 jest ciezsze od tlenu, i potrafi ten tlen wypierac. Tylko nie bardzo rozumiem, co to ma do atmosfery.
    ja przypominam, ze stezenie co2 w atmosferze to ok 0,04%. Stezenie natychmiast smiertelne, to ok 10%. Troche nam do tego daleko

    Absolutnie podtrzymuje w takim razie, ze emisja co2 do atmosfery nie jest bezposrednim zagrozeniem dla naszego zdrowia No chyba, ze gdzies pojdziesz, i wsadzisz łeb do komina. Patrzac na to, co wypisujesz, rzeczywiscie musze wziac ten scenariusz pod uwagę dla niektórych jednostek. Dziekuje za to, ze otworzyłeś mi oczy na ludzkie deficyty.

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Czy ty durniu wiesz, jaka jest emisja CO2 do atmosfery ze skorupy ziemskiej? masz pojęcie, że codziennie na świecie wybucha kilkadziesiąt wulkanów, codziennie podkreślam i one emitują gigantyczne ilości gazów, w tym CO2?
    (wulkanizm podmorski w strefach ryftowych, podpowiem ci, durniu, bo zaraz wyskoczysz z durnym pytaniem, gdzie te wulkany, czemu w tv nie podają).
    ojoj. Czekałem, kiedy w końcu sie pojawią te mityczne wulkany

    https://www.climate.gov/news-feature...man-activities

    ano ludzie emituja wiecej CO2, niz wulkany. Tak dużo więcej. Dużo dużo dużo. Tak 60+ razy więcej.

    mało tego, wulkany pomimo tego, ze emitują CO2, to akurat zwykle przyczyniają się do obnizenia temperatury na ziemi, bo oprócz gazów cieplarnianych, emitują też popioły, które zwiekszaja albedo ziemi (czyli współczynnik odbijania promieni słonecznych). Nie wiem, czy słyszałeś kiedyś o takim pojęciu, jak zima wulkaniczna.

    Czy nie było moze o tym w komentarzach na onecie, skad bierzesz te swoje pseudonaukowe bzdury?

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Terror wyszczekanych i pewnych siebie kretynów to gangrena internetu. Niestety, mamy na forum takiego osobnika, który znajduje przyjemność w kompromitowaniu się i wzniecaniu, nieustannym, kolejnych "dyskusji". Panowie, OLEJCIE TROLLA. On się Wami bawi i zabiera wam czas.
    ja się absolutnie z tym zgadzam! Ci śmieszni ludzie, którzy próbują się mądrzyć, ale nie mają absolutnie żadnych źródeł, żeby poprzeć swoje odważne tezy. Żenada!
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 08-03-2023 o 09:07
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  3. #2483
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Infografika wskazująca na okazje inwestycyjne związane z EV:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DRIV-Infographic-Design-Brief-Client-V4.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	23.8 KB
ID:	286316

    Niestety jakość urwało, więc link do całości:

    https://www.visualcapitalist.com/sp/...tric-vehicles/

    Tu jeszcze nakłady inwestycyjne na przestrzeni lat:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Global_transition - Copy 1.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	87.2 KB
ID:	286317


    A u nas głównie odmowy wydania warunków przyłączeniowych. Oprócz tego farmy PV w przyszłości tylko na terenach z MPZP ( warunki zabudowy odpadają ) no i "ustawka" wiatrakowa.

    Za tym stoją już duże pieniądze. I nie, to nie o klajmat chodzi.
    Ostatnio edytowane przez Krzyk ; 08-03-2023 o 19:54
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  4. #2484
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Za tym stoją już duże pieniądze. I nie, to nie o klajmat chodzi.
    Oczywiscie, ze stoja za tym duze pieniadze. Tak jak za ropą stoją duże pieniądze. I za lekiem na raka, tez będą stały duze pieniądze. Za internetem, komputerami, telefonami, tez stoja duze pieniadze.

    I co w zasadzie z tego wynika?
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  5. #2485
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Oczywiscie, ze stoja za tym duze pieniadze. Tak jak za ropą stoją duże pieniądze. I za lekiem na raka, tez będą stały duze pieniądze. Za internetem, komputerami, telefonami, tez stoja duze pieniadze.

    I co w zasadzie z tego wynika?
    Z tego wynika, że im więcej takich obrońców klajmatu, jak Ty, tym lepiej się bawią ci z dużymi pieniędzmi.

    Skąd pochodzą największe pieniądze? Dlaczego tambylcy nie narzucają sami sobie końca ICE w 2035?. Dlaczego Europa wystraszona wojną i gospodarką niedoboròw jest łatwym poligonem doświadczalnym?

    Ja Ci powiem tak: pfizer też ratował niedawno życia, czy tego życia chciały, czy nie. Kiedyż to plankton zaczął kupować akcje? Czemu to się pokrywaxz dodrukiem pieniądza? Kiedy plankton spuszczono po bandzie?

    Baw się dalej w obrońcę. Jesteś potrzebny. Moźe coś wskurasz.
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  6. #2486
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Z tego wynika, że im więcej takich obrońców klajmatu, jak Ty, tym lepiej się bawią ci z dużymi pieniędzmi.

    Skąd pochodzą największe pieniądze? Dlaczego tambylcy nie narzucają sami sobie końca ICE w 2035?. Dlaczego Europa wystraszona wojną i gospodarką niedoboròw jest łatwym poligonem doświadczalnym?

    Ja Ci powiem tak: pfizer też ratował niedawno życia, czy tego życia chciały, czy nie. Kiedyż to plankton zaczął kupować akcje? Czemu to się pokrywaxz dodrukiem pieniądza? Kiedy plankton spuszczono po bandzie?

    Baw się dalej w obrońcę. Jesteś potrzebny. Moźe coś wskurasz.
    Ale nadal nie odpowiedziałęś na to pytanie. Co w zasadzie z tego wynika, ze za czyms stoja duze pieniadze? Jesli za lekami na rozne choroby stoja duze pieniadze to nie wiem, te choroby nie istnieja? Istnieje jakis globalny spisek, który wmawia nam, ze choroby istnieja, włącznie z aktorami, ktorzy te choroby udają, czy nie wiem o co chodzi?
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  7. #2487
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Ale nadal nie odpowiedziałęś na to pytanie. Co w zasadzie z tego wynika, ze za czyms stoja duze pieniadze? Jesli za lekami na rozne choroby stoja duze pieniadze to nie wiem, te choroby nie istnieja? Istnieje jakis globalny spisek, który wmawia nam, ze choroby istnieja, włącznie z aktorami, ktorzy te choroby udają, czy nie wiem o co chodzi?
    A jakiś spisek jest potrzebny? Zastanów się.

    Wirus był. Nikt nie przeczy.
    Czy zabijał wszystkich, czy też można jednak było wskazać szczególnie zagrożonych?
    Dlaczego inne choroby w tym czasie tajemniczo zniknęły z pola zainteresowań?

    Spalinówki trują. Nikt temu nie przeczy.
    Czy trują wszystkich, czy jednak można wskazać szczególnie zagrożone aglomeracje?
    Dlaczego inne źródła trucia tajemniczo znikają z pola zainteresowań?

    Jest paniczne zapotrzebowanie na ratowanie życia, bezpieczeństwa, klimatu i czego tam jeszcze sobie chcesz. Jest podkręcanie paniki przez media.

    Chleba i igrzysk im dajcie. Tak sobie mówią, kiedy przylecą odrzutowcami sobie pogadać.

    Sam wyciągaj wnioski, dorosły facet jesteś. Ja wolę setny raz obejrzeć szklaną pułapkę, niż setny raz pisać Ci o tym.
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  8. #2488
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    A jakiś spisek jest potrzebny? Zastanów się.
    nadal nie rozumiem co w tym takiego oburzajacego, ze w czyms są pieniadze. Mi to przypomina insynuacyjne ględzenie w stylu kaczyńskiego "jak ktos ma pieniadze, to skądś je ma". Kazdy sobie moze dopowiedziec jaka tam folie wyznaje.

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Spalinówki trują. Nikt temu nie przeczy.
    a globalne ocieplenie?

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Czy trują wszystkich, czy jednak można wskazać szczególnie zagrożone aglomeracje?
    Trują wszystkich. No wiadomo, ze w miastach truja bardziej. I co, tylko zakaz w miastach? Przeciez to kompletnie bez sensu. Jak ty bys to niby widział niby??

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Dlaczego inne źródła trucia tajemniczo znikają z pola zainteresowań?
    jak to znikają? Jakie niby? Znowu syndrom ofiary? Wszyscy jak leci płacą za emisję. Nawet prąd do tych elektryków. Co, znowu chcemy wracać do wprowadzania praw na wodach miedzynarodowych? A moze widziales gdzies jakis samolot elektryczny?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Wirus był. Nikt nie przeczy.
    Czy zabijał wszystkich, czy też można jednak było wskazać szczególnie zagrożonych?
    Dlaczego inne choroby w tym czasie tajemniczo zniknęły z pola zainteresowań?
    No nie, nie zebym byl jakims fanem tego, co sie działo, ale zabijał w ciul ludzi. I co ci by przyszlo ze wskazania tych szczególnie zagrozonych? Ci szczególnie zagrozeni, zeby im sie cos stalo, to musza sie od kogos zarazic. Na przykład od tych mniej zagrozonych. Wiec no zle kombinujesz. Inne choroby zniknely z pola zainteresowan? Pierwsze słysze. Nie zniknęły. Szukasz dzialan jakiejs tajemniczej, niewidzialnej reki w czyms, co bylo zwyczajna nieudolnoscia rządzących. Jak ktos tam jakis bonus przytulił, to oni najwięcej
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 09-03-2023 o 00:20
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  9. #2489
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    nadal nie rozumiem co w tym takiego oburzajacego, ze w czyms są pieniadze.
    Ja już wiele postów temu napisałem, że mnie egoizm innych nie oburza, bo sam taki jestem.


    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    a globalne ocieplenie?
    Jak wyżej, wiele postów temu .... że jest. I że bywało już parę razy w historii ludzkości.


    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    No wiadomo, ze w miastach truja bardziej. I co, tylko zakaz w miastach?
    Zatem będzie też zakaz na wsiach.


    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Wszyscy jak leci płacą za emisję.
    My płacimy. Konkretnie my, ludzie z samego dołu piramidy Ponziego.


    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    . I co ci by przyszlo ze wskazania tych szczególnie zagrozonych? Ci szczególnie zagrozeni, zeby im sie cos stalo, to musza sie od kogos zarazic. Na przykład od tych mniej zagrozonych.
    I dlatego zamknęliśmy wszystkich jak leci doprowadzając do obecnego kryzysu.


    No to:
    Kto zarabia na kryzysach?
    Czy jest lek na raka, a jeśli by był, to czy opłacalne byłoby wyleczenie, czy lepiej ciągle leczyć?
    Czy pieniądze zainwestowane w elektomobilność zwróciłyby się w ciągu życia inwrstora, gdyby było to na zasadzie rynkowych reguł?
    Dlaczego więc przyspieszono transformację w elektryki?
    Czy wymuszone i przyspieszone transformacje nie wywołują czasem kryzysów?
    Wróć do pytania pierwszego.


    W USA grube portfele twierdzą, że obecny kryzys trwa już nieco przydługo. Jeszcze Jerom obiecuje podwyżki stóp, ale zaraz skończą zacieśnianie i zacznie się easing. Pieniądz tani i nic nie wart wróci na rynek jak za czasów pandemii. Tym razem pójdzie na transformację energetyczną - plankton kupi akcje, samochody, abonamenty, czyli wszystko to, w czym grube portfele już siedzą. A potem pieniądz zbierze się z rynku tak jak teraz.


    Obiecuję Ci, że jutro zamiast tu klepać obejrzę powtórkę szklanej pułapki po raz 101.
    Ostatnio edytowane przez Krzyk ; 09-03-2023 o 01:55
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  10. #2490
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    ja się absolutnie z tym zgadzam! Ci śmieszni ludzie, którzy próbują się mądrzyć, ale nie mają absolutnie żadnych źródeł, żeby poprzeć swoje odważne tezy. Żenada!
    Powtórzę, zmęczony: z półidiotą nie rozmawiam. Żyj dalej w świecie linków, ja Ci już podsyłałem linki, udowadniające płaskość Ziemi. Łykasz jak indyk kluski wszelkie informacje, jakie znajdziesz w necie. I nazywasz je "źródłami". Atakujesz, obrażasz, szydzisz z rozmówców, walczysz chyba z połową forum. TY naprawdę nie masz nic do roboty w życiu? Jesteś jak ta upierdliwa gnida, która zawsze ale to zawsze MUSI mieć ostatnie zdanie i ostatni wpis. Jak wesz na tyłku.

    Dodam tylko, że islandzki wulkan, który w 2011 roku odpalił i dymił przez niecały miesiąc, a zasadniczo przez dwa tygodnie, wyemitował tyle CO2, co wszystkie auta w Europie wyemitowały przez kilkanaście lat. Twój "link" nie odnosi się zupełnie do wulkanizmu ryftowego i strefy ogniowej. Ty nie masz oczywiście pojęcia, że takie coś istnieje. Takiemu durniowi można wszystko sprzedać, byle był "link". Jak ci dam link do smietnika, to polecisz tam wyjadać resztki, bo w linku bedzie napisane, że to jadłodajnia.
    Ludzie o których mówisz, zginęli od nadmiaru CO2 i nie powinieneś suszyć tu pyska w temacie, o jakim nie masz pojęcia. Ale oczywiście będziesz go suszył.
    Susz. Ja się już słowem nie odezwę.

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory