Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #2641
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Wiedza zdobywana przez lata, dostępna w książkach i opracowaniach naukowych to "mądrości ludowe i plotki"?.
    Ja już z nim o tym "dyskutowałem" parę miesięcy temu.... Dla niego wiedza to linki: wklepanie pojęcia do gogla i linki. Podesłałem mu więc linka do Towarzystwa Płaskiej Ziemi. Tam też jest "wiedza oparta o wiarygodne dane". Jakoś mu ten kierunek nie pasował)
    Wcześniej wykazał się tym, o czym piszesz; brakiem WIEDZY. On nawet nie miał pojęcia, że w historii Ziemi występowały cykliczne zmiany klimatu. Nie ma sensu, to jest albo kompletny beton, albo troll.

  2. #2642
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Najpierw piszesz, że
    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    To znaczy, ze sobie wybraliscie takie rzady, jakie wybraliscie.
    ??? Kto wybrał? Podglądałeś kto jakie głosy oddawał?

    Za chwilę wrzucasz link do wypowiedzi Bosaka. Co ma Bosak do ludzi z forum?
    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Najsmutniejsze wcale nie jest to, ze wy tak uwazacie. Ignoranci zawsze byli, są, i bedą. Najsmutniejsze jest to, ze wy sie publicznie do tego przyznajecie, i kompletnie tego nie wstydzicie, jeszcze robicie z tego cnotę.
    https://twitter.com/krzysztofbosak/s...50130965323776
    https://en.wikipedia.org/wiki/Alternative_facts
    I oczywiście fakty alternatywne...

    Mam jedno pytanie: skoro tu jest tak źle i to wszystko jest smutne, najsmutniejsze, to dlaczego tu się udzielasz? I dyskutujesz z tą bandą (wpisz sobie co chcesz)?
    Nurtuje mnie to, przesiadujesz tu całymi dniami, tocząc zacięte batalie z wyznawcami faktów alternatywnych, płaskoziemcami, antyszczepionkowcami też się mogło pojawić, było tu pełno epitetów od Ciebie.
    Dlaczego nie zostawisz tej swołoczy? Znajdziesz sobie na pewno ludzi na Twoim poziomie, z którymi będziesz mógł dyskutować o naukowych faktach.

  3. #2643
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,280

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Ja już z nim o tym "dyskutowałem" parę miesięcy temu.... Dla niego wiedza to linki: wklepanie pojęcia do gogla i linki. Podesłałem mu więc linka do Towarzystwa Płaskiej Ziemi. Tam też jest "wiedza oparta o wiarygodne dane". Jakoś mu ten kierunek nie pasował)
    Wcześniej wykazał się tym, o czym piszesz; brakiem WIEDZY. On nawet nie miał pojęcia, że w historii Ziemi występowały cykliczne zmiany klimatu. Nie ma sensu, to jest albo kompletny beton, albo troll.
    uderz w stół

    nastepny, który uważa, ze jego "wydajemisię", "slyszałem", jest równoznaczne z faktem. Doskonale wpisuje się w zjawisko "faktów alternatywnych".

    zgodnie z waszą doktryną, dyskusje w zasadzie nie maja wiekszego sensu. Kazdy moze sobie plesc, co mu slina na jezyk przyniesie. Nie ma potrzeby weryfikowania tego w zewnetrznych zrodlach, bo po co ? przecież mi się wydaje, i tak napisałem, wiec to z automatu prawda! Po co w takim razie dyskutowac, skoro jednoczesnie każdy ma racje, i nikt nie ma racji?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Maxi Zobacz post
    Za chwilę wrzucasz link do wypowiedzi Bosaka. Co ma Bosak do ludzi z forum?
    przeciez ten tweet pokazuje dokładnie ten sam pomysł na dyskusje, co ma tutaj kilku kolegów z forum - nie ma potrzeby weryfikacji faktów. Ba, w ogole weryfikacja faktów jest zła! Po prostu sobie pleciemy co chcemy, i pewnie wygrywa ten, co plecie głośniej.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  4. #2644
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,619

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    przeciez ten tweet pokazuje dokładnie ten sam pomysł na dyskusje, co ma tutaj kilku kolegów z forum - nie ma potrzeby weryfikacji faktów. Ba, w ogole weryfikacja faktów jest zła!
    No to właśnie Twoja zacna osoba weryfikuje fakty wrzucając linki.
    Weryfikacja, to bardziej zderzenie rzeczywistości z teorią. Jak np. zasięg Mustanga Mach E i to przy temp. ok. 10 stopni na plusie. 490 km w teorii, do troszkę więcej niż 200.
    Tak, tak wiem. W benzynie też spada strasznie zasięg, jak się jedzie, jak szaleniec czasami 150 km/h, a głownie 130

  5. #2645
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,280

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Jak np. zasięg Mustanga Mach E i to przy temp. ok. 10 stopni na plusie. 490 km w teorii, do troszkę więcej niż 200.
    Tak, tak wiem. W benzynie też spada strasznie zasięg, jak się jedzie, jak szaleniec czasami 150 km/h, a głownie 130
    eeee, ze co? 490km w teorii, wedlug cyklu WLTP. Troszke więcej niż 200 w praktyce, ale przy kompletnie innym cyklu. Widzisz rożnicę? Wy macie problem ze zrozumieniem tego, czy udajecie? Nikt nie obiecuje, ze auto przejedzie tyle w kazdych warunkach, a wy namietnie próbujecie przekonac swiat, ze was ktos oszukuje
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  6. #2646
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,619

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    kompletnie innym cyklu. Widzisz rożnicę? Wy macie problem ze zrozumieniem tego, czy udajecie?
    A Ty udajesz czy naprawdę nie wiesz o co mi chodzi?
    Uważasz, że jadąc przeciętnym samochodem z silnikiem spalinowym, nie szalejąc nie wiadomo jak, jadąc ok 140-150 km/h, też zasięg spadnie o blisko 2,5 raza?? Serio? Problem jest w tym, że Ty udajesz, że nie widzisz o co chodzi, chyba że nie udajesz... Tak czy inaczej nie wiem co gorsze

  7. #2647
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    JEST: Giulia Veloce Ti MY21, 166 FL 3.2, BYŁY: 166 2.0TS, 156 1.8TS
    Postów
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Napisał Tomtrz
    kompletnie innym cyklu. Widzisz rożnicę? Wy macie problem ze zrozumieniem tego, czy udajecie?
    A Ty udajesz czy naprawdę nie wiesz o co mi chodzi?
    Uważasz, że jadąc przeciętnym samochodem z silnikiem spalinowym, nie szalejąc nie wiadomo jak, jadąc ok 140-150 km/h, też zasięg spadnie o blisko 2,5 raza?? Serio? Problem jest w tym, że Ty udajesz, że nie widzisz o co chodzi, chyba że nie udajesz... Tak czy inaczej nie wiem co gorsze
    Kolega Tomtrz zwyczajnie "pali głupa" (no chyba, że nie musi ... ) w sytuacji w której opowiada głupoty i zostaje to publicznie rozpoznane - np. w tej konkretnej sytuacji - spadek zasięgu w przypadku elektryków w różnych sytuacjach w porównaniu z silnikami spalinowymi to zupełnie inne zjawisko - ilościowo i jakościowo.

    Podejmując żenujące próby stawiania znaku równości pomiędzy tymi dwoma zjawiskami sam sobie wystawia świadectwo - i jakie ono jest, każdy widzi.
    To coś zbliżonego do: "PiS i PO to to samo."
    Cóż poradzić.

  8. #2648
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    A Ty udajesz czy naprawdę nie wiesz o co mi chodzi?
    Doskonale wie. Ale to jest troll. Nakręca celowo dyskusję, żeby wrzucać swoje nonsensy i "fakty" wyjęte z rozlicznych linków. Kazał mi linkować wiedzę o tym, że w historii Ziemi cyklicznie zmieniał się klimat. Zauważ, jak czesto on pisże "wy". Do "was".

    Samotny, uzbrojony w linki, rycerz walki o FAKTY. Zalinkowałem mu strony o płaskiej Ziemi. Nadal nie podjął dyskusji. Ma jakieś swoje kryterium, które linki niosą wiedzę a które bajki.
    Oczywistym, że wiedza jest w tych linkach, które jemu pasują do teorii. Jak mu nie pasuje bazowa wiedza, jakiej uczą już w szkołach, każe "linkować".

    To jest świadome sprowadzenie rozmów na poziom absurdu. I jemu własnie o to chodzi. To dewiant, ma z tego przyjemność. A my mu jej dostarczamy.
    Ostatnio edytowane przez Teddy Bear ; 24-03-2023 o 15:31

  9. #2649
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,280

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Kazał mi linkować wiedzę o tym, że w historii Ziemi cyklicznie zmieniał się klimat.
    kłamiesz najzwyczajniej w świecie łżesz

    gdzie kazałem ci to linkować? możesz dać cytat, kłamco ?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    A Ty udajesz czy naprawdę nie wiesz o co mi chodzi?
    Uważasz, że jadąc przeciętnym samochodem z silnikiem spalinowym, nie szalejąc nie wiadomo jak, jadąc ok 140-150 km/h, też zasięg spadnie o blisko 2,5 raza?? Serio? Problem jest w tym, że Ty udajesz, że nie widzisz o co chodzi, chyba że nie udajesz... Tak czy inaczej nie wiem co gorsze
    ale co ja niby udaje? Przeciez ja nie zaprzeczam, ze zuzycie energii rosnie. Ty po prostu masz pretensje, ze nie płacze z tego powodu tak głośno, jak ty A i tak sie jeszcze przezornie zapytam, majac nadzieje, ze od ostatniego razu czegos sie nauczyłeś - czy patrzyłeś na rzeczywiste zuzycie pradu, czy tylko na predykcje zasiegu? Bo ja umiem w swojej benzynówce w 30 kilometrów zbić 200km zasiegu z komputera.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  10. #2650
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    ...
    Po dynamicznej jeździe (zaczynaliśmy zasieg pokazywał 360 km), wg WLTP 490 km, przejechaliśmy dokładnie 186 km i zostało 40 km zasięgu. Czad, wchodzę w to po same bile
    O, kolejne randomy co instrukcji nie czytają .
    Choć w sumie ciekaw jestem czy w niej stoi "użytkując pojazd normalnie podziel zasięg WLTP przez dwa."?

    I czy jest w niej określony zasięg w użytku na przykład trackdayowym nie będącym żadnym wyzwaniem zasiegowo-czasoym dla spalinowej.
    Może dla pojazdów na baterie pojęcie trackday zmienia się na trackweek?(żeby być w stanie tyle samo przejechać , dojechać na kołach i wrócić bo na tym polega trackday dla drogowego spalinowego auta)
    Może w zasadzie to bez znaczenia skoro te elektryki tak podniosą wiek życia człowieka to co tam tydzień jak będziemy dzięki nim żyli kilkaset lat w sprawności 20-30to latka.

    Mustang na baterie..już pomijając jak to brzmi (to sformułowanie bo resztę pomińmy milczeniem) to chyba ten co rekordy spadku zasięgu bije przy mrożących krew w żyłach minus jeden-minus sześć st C.

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory