Strona 28 z 484 PierwszyPierwszy ... 18192021222324252627282930313233343536373878128 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 271 do 280 z 4837

Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #271
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Idąc tym torem myślenia, to kwestia czasu, kiedy można powiedzieć. Proszę, Pana jest nas za dużo, stwierdziliśmy, że ta grupa społeczna, nie przedstawia żadnej wartości i dodatkowo wydychając CO2, truje nas wszystkich, ze względu bezpieczeństwa nas wszystkich, proszę przyjąć Pavulon extra. Proszę zrozumieć, to dla bezpieczeństwa nas wszystkich
    Ok, to niech sobie kto chce pali śmieciami w piecach
    A poza sezonem to do rowu, jak ich nie stac na odbior przez zakład.
    Przeglądów technicznych też nie, i prawa jazdy, bo ich nie stać. Nie bedziemy przeciez ograniczach wolnosci ludzi do poruszania sie samochodem tylko dlatego, ze ich nie stac na takie formalności.

    a z drugiej strony jak tacy jestesmy fajni i realizujemy takie fanaberie jak "wolnosc do jezdzenia samochodem jakim mi sie podoba", to bedziemy ich zniewalac w kwestiach podstawowych potrzeb, jak jedzenie, czy dach nad głową? Bo jak kogoś nie stać, a by chciał, to niech sobie ukradnie.

    Tak, ze tyle, jesli chodzi o te wolności.

    Samochody w cenie roweru to jest patologia, i doskonale o tym wiecie.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  2. #272
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Samochody w cenie roweru to jest patologia, i doskonale o tym wiecie.
    Ok przejaskrawiłem na pewno, zgoda są granice. Jednak uważam, że wzrost cen np. nowego megane z 90 tys. i to w przypadku już hybrydy do 169 tys. w przypadku elektryka, to lekko mówiąc przegięcie. Wybacz to nie jest dla mnie krok w dobrą stronę

  3. #273
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Samochody w cenie roweru to jest patologia
    Nie. To nie jest patologia. Patologią jest brak kultury motoryzacji. Będzie to też dotyczyć elektryków, zmiana napędu nie przełoży się na zmianę mentalności. Dlatego nie rozumiem Twoich wpisów odnośnie przeglądów, wywalania czegoś do rowu itd. Wkrótce po rowach mogą leżeć akumulatory, a elektryki u Pana Henia z autokomisu ( Fernando Alfonso: samochodokomisu ) będą groziły samozapłonem.

    Ponadto niesprawiedliwe jest wrzucanie biedniejszych do worka z określeniem "patologia". Wielu z nich ma zadbane stare auta zaś patologią mógłbym równie dobrze nazwać zmianę samochodu przez bogatych co dwa, trzy lata.
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  4. #274
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Nie. To nie jest patologia. Patologią jest brak kultury motoryzacji. Będzie to też dotyczyć elektryków, zmiana napędu nie przełoży się na zmianę mentalności. Dlatego nie rozumiem Twoich wpisów odnośnie przeglądów, wywalania czegoś do rowu itd. Wkrótce po rowach mogą leżeć akumulatory, a elektryki u Pana Henia z autokomisu ( Fernando Alfonso: samochodokomisu ) będą groziły samozapłonem.

    Ponadto niesprawiedliwe jest wrzucanie biedniejszych do worka z określeniem "patologia". Wielu z nich ma zadbane stare auta zaś patologią mógłbym równie dobrze nazwać zmianę samochodu przez bogatych co dwa, trzy lata.
    To jest patologia. Samochód w cenie roweru po prostu nie ma prawa byc sprawny i bezpieczny dla innych uczestników ruchu.

    I to sie bierze właśnie z tej mentalności "każdy musi mieć samochód", ktora idzie jeszcze dalej, i robi z samochodu jakis wyznacznik status społecznego w naszym kraju.
    Dlatego właśnie u nas ludzie zamiast kupic samochod niższej klasy, mniejszy, który będą w stanie utrzymać na przyzwoitym poziomie, to kupują starą kałdice a6, i jezdza na lysych oponach.

    I nie, nie zrównuje biedniejszych ludzi z patologią. Zrównuje ludzi, których nie stać na samochód, a jednak go kupują, i stwarzają zagrożenie na drodze, z patologią. I nie "przecież oni MUSZĄ MIEĆ AUTO". Nie muszą.

    https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...les_per_capita
    zobacz sobie ile "biedni" niemcy mają samochodów na osobę, a ile jest u nas. I jakoś żyją.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  5. #275
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    zobacz sobie ile "biedni" niemcy mają samochodów na osobę, a ile jest u nas. I jakoś żyją.
    Zacznij od Siebie. Masz imponującą listę ssmochodów, którymi jeździłeś.

    Ponadto używasz argumentów, które łatwo wytrącić Ci z ręki. Zapewniam Cię, że na drogie elektryki znajdzie się szybka odpowiedź panów z autokomisów ( Fernando Alfonso - tak, to ) , którzy będą oferować elektryki w cenie przysłowiowego roweru. Oczywiście nie bite. Od dziadka, co do kościoła tylko trasę robił.

    Dzięki, ale czytam sobie właśnie Atlas zbuntowany, więc pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Krzyk ; 06-09-2022 o 21:14
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  6. #276
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Zacznij od Siebie. Masz imponującą listę ssmochodów, którymi jeździłeś.
    tak, i przez to też doskonale wiem, że "tani samochód" wcale nikoniecznie jest w ostatecznym rozrachunku tanim samochodem

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Ponadto używasz argumentów, które łatwo wytrącić Ci z ręki. Zapewniam Cię, że na drogie elektryki znajdzie się szybka odpowiedź panów z autokomisów ( Fernando Alfonso - tak, to ) , którzy będą oferować elektryki w cenie przysłowiowego roweru. Oczywiście nie bite. Od dziadka, co do kościoła tylko trasę robił.
    nie handlarze wyznaczają podstawową wartość rynkową. Czasy bardzo tanich samochodów na pewno sie skończą, bo w pewnym momencie trupa po prostu nie bedzie sie dało zreanimować

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Dzięki, ale czytam sobie właśnie Atlas zbuntowany, więc pozdrawiam.
    a to mi akurat wiele zdradza w kontekscie dość ekstrawaganckich koncepcji wolności
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  7. #277
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    a to mi akurat wiele zdradza w kontekscie dość ekstrawaganckich koncepcji wolności
    Na to liczyłem . Pozdro.
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  8. #278
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Ok przejaskrawiłem na pewno, zgoda są granice. Jednak uważam, że wzrost cen np. nowego megane z 90 tys. i to w przypadku już hybrydy do 169 tys. w przypadku elektryka, to lekko mówiąc przegięcie. Wybacz to nie jest dla mnie krok w dobrą stronę
    Tak bym sie nie rozpedzał z takimi porownaniami wersji EV do najtanszej bazowej. Wersje EV maja zwykle na wstepie lepsze wyposaznie, mocniejszy silnik, i "automat" zamiast manuala.

    Ja wiem, ze dzisiaj elektryki jeszcze nie sa dostepne dla kazdego. Jeszcze pare lat temu nie było dostępne prawie dla nikogo. Dzisiaj do 200k juz mozna kupic auto, ktore realnie, takze ceną konkruje z innymi autami o podobnych parametrach, patrz tesla 3, czy mustang mach mach-e. A takich aut jednak jezdzi dosc sporo. Rynek jest skupiony na jak najwiekszych zasiegach, z drogimi akumulatorami, zeby skompensować brak infrastuktury do ładowania. Sa duzo tansze (i uwaga, trwalsze) rodzaje akumulatorow z mniejsza gestoscia energii, ktore z powodzeniem mozna pchać do tanszych aut. 250 km zasiegu nie jest duzym problemem, jesli szybkie ładowarki będą na każdym rogu.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  9. #279
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,553

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    I nie, nie zrównuje biedniejszych ludzi z patologią. Zrównuje ludzi, których nie stać na samochód, a jednak go kupują, i stwarzają zagrożenie na drodze, z patologią. I nie "przecież oni MUSZĄ MIEĆ AUTO". Nie muszą.

    https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...les_per_capita
    zobacz sobie ile "biedni" niemcy mają samochodów na osobę, a ile jest u nas. I jakoś żyją.
    Tomtrz i tak bezkrytycznie wierzysz w tą statystykę?
    Po pierwsze zawiera ona nie tylko samochody osobowe, ale również samochody dostawcze i ciężarowe. Te chyba jednak nie są kupowane dla przyjemności posiadania?
    Po drugie wg statystyki z CEPiKu w zeszłym roku blisko 10mln pojazdów było samochodami martwymi - zarejestrowane, ale bez OC i PT.

    Jaką wtedy liczba nam wyjdzie na 1000 mieszkańców? Około 583, czy to aż tak duża liczba?

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  10. #280
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Tomtrz i tak bezkrytycznie wierzysz w tą statystykę?
    Po pierwsze zawiera ona nie tylko samochody osobowe, ale również samochody dostawcze i ciężarowe. Te chyba jednak nie są kupowane dla przyjemności posiadania?
    Po drugie wg statystyki z CEPiKu w zeszłym roku blisko 10mln pojazdów było samochodami martwymi - zarejestrowane, ale bez OC i PT.

    Jaką wtedy liczba nam wyjdzie na 1000 mieszkańców? Około 583, czy to aż tak duża liczba?

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    tylko pasażerskie:
    https://w3.unece.org/PXWeb/en/Countr...dicatorCode=44

    i też top. Nie ma co zaklinać rzeczywistości.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory