Strona 29 z 484 PierwszyPierwszy ... 19202122232425262728293031323334353637383979129 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 281 do 290 z 4837

Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #281
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Przeciwnicy samochodów elektrycznych w całej tej dyskusji zapominają o jednym fakcie - samochody elektryczne stają się coraz bardziej popularne bo po prostu są lepsze od samochodów spalinowych. Mają lepsze parametry, lepszą charakterystykę rozwijania mocy i po prostu przyjemniej się nimi jeździ na co dzień.
    Oglądam kilku testujących samochody na youtubie i o ile 3 lata temu wszyscy nabijali się z samochodów elektrycznych to obecnie zdecydowanej większości zrzedła mina i albo przyznają, że samochody elektryczne stały się ciekawą alternatywą albo wręcz sami kupują elektryka i promują samochody z takim napędem na swoim kanale.
    Przy coraz gorszych samochodach spalinowych z jakimi obecnie mamy doczynienia i drogich paliwach popularność elektryków będzie rosła w zastraszającym tempie.

  2. #282
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    tylko pasażerskie:
    https://w3.unece.org/PXWeb/en/Countr...dicatorCode=44

    i też top. Nie ma co zaklinać rzeczywistości.
    Przeczytałeś ze zrozumieniem, co napisałem w punkcie drugim?

    Oczywiście, nie ma co zaklinać rzeczywistości, więc dlaczego ją zaklinasz pomijając fakty?

    Zestawienie z tej stronki fajne, taki pasujące pod tezę. Tylko znowu zapomniałeś, że to zestawienie bazuje na ilości zarejestrowanych w CEPiKu samochódow. Tymczasem mamy ogromną ilość zarejestrowanych samochodów "widmo" i również wg CEPiKu ponad 6,5 mln zarejestrowanych samochodów osobowych to takie widma właśnie.

    Zatem po przeliczeniu mamy tych samochodów na 1000 osób nie 655, a 500.

    Nadal to jest top?

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  3. #283
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Przeczytałeś ze zrozumieniem, co napisałem w punkcie drugim?

    Oczywiście, nie ma co zaklinać rzeczywistości, więc dlaczego ją zaklinasz pomijając fakty?

    Zestawienie z tej stronki fajne, taki pasujące pod tezę. Tylko znowu zapomniałeś, że to zestawienie bazuje na ilości zarejestrowanych w CEPiKu samochódow. Tymczasem mamy ogromną ilość zarejestrowanych samochodów "widmo" i również wg CEPiKu ponad 6,5 mln zarejestrowanych samochodów osobowych to takie widma właśnie.

    Zatem po przeliczeniu mamy tych samochodów na 1000 osób nie 655, a 500.

    Nadal to jest top?
    no tak, bo "martwe samochody", to są tylko u nas , a za granicą to nie ma (w takich niemczech, to te auta stojace w komisach sa wszystkie zarejestrowane, i mają TUV, na bank).

    I to ja próbuję udowodnić sobie jakąś tezę, szukająć na siłę argumentów, że niby dane wcale nie pokazują tego, co pokazują?
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 07-09-2022 o 11:08
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  4. #284
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Przeciwnicy samochodów elektrycznych w całej tej dyskusji zapominają o jednym fakcie
    Czytałeś na pewno ten wątek?

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Oglądam kilku testujących samochody na youtubie i o ile 3 lata temu wszyscy nabijali się z samochodów elektrycznych to obecnie zdecydowanej większości zrzedła mina
    12 lat temu był odcinek zakupu kontrolowanego, w którym auto kupowała Kinga Rusin. Do wyboru było BMW x5, Volvo XC60, Jaguar ( ostatecznie wybrała Jaguara ). Było też w tym odcinku o samochodach elektrycznych. Oboje - Kinga Rusin i Pan Kornacki - stwierdzili, że energia do elektryków w Polsce jest po prostu brudna. 12 lat później, czyli dziś, nic się w tej kwestii nie zmieniło. Nic poza podejściem Pana Kornackiego. Raczej to mi rzednie mina.
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  5. #285
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    12 lat temu był odcinek zakupu kontrolowanego, w którym auto kupowała Kinga Rusin. Do wyboru było BMW x5, Volvo XC60, Jaguar ( ostatecznie wybrała Jaguara ). Było też w tym odcinku o samochodach elektrycznych. Oboje - Kinga Rusin i Pan Kornacki - stwierdzili, że energia do elektryków w Polsce jest po prostu brudna. 12 lat później, czyli dziś, nic się w tej kwestii nie zmieniło. Nic poza podejściem Pana Kornackiego. Raczej to mi rzednie mina.
    A żebyś się nie zdziwił. Duzo sie mowi o nas o węglu, ale w rzeczywistosci mix energetyczny w PL jest bardziej zroznicowany, niz ludzie myślą

    https://app.electricitymaps.com/zone/PL

    Tak, energia w PL jest brudna, ale nie aż tak brudna. Analizy pokazują, że nawet w PL elektryki mają niższe emisje w całym cyklu życia, niż spalinowe. Minimalnie, ale jednak.


    I właśnie, jak wspomniał [MENTION=9316]Żuczek[/MENTION] , nie samym eko człowiek żyje. Elektryki to nie tylko eko, czy tam nie eko. To cały szereg walorów użytkowych, a dyskusja cały czas schodzi na eko, i wszyscy udajecie, ze nie wiecie o co chodzi z tym momentem obrotowym dostępnym od zera, "automatem" w standardzie, większymi bagaznikami, itp itd.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  6. #286
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    no tak, bo "martwe samochody", to są tylko u nas , a za granicą to nie ma (w takich niemczech, to te auta stojace w komisach sa wszystkie zarejestrowane, i mają TUV, na bank).

    I to ja próbuję udowodnić sobie jakąś tezę, szukająć na siłę argumentów, że niby dane wcale nie pokazują tego, co pokazują?
    A czy ja napisałem, że tylko u nas?
    Tylko jaka jest skala tego zjawiska np. w Niemczech? Z tego co wiem to skala jest nieporównywalnie mniejsza.
    Co do aut stojących w komisach to jeśli nie są zarejestrowane, to nie są uwzględniane w statystykach, które przytaczasz, więc nie rozumiem argumentu

    A dlaczego tak wysoko stoimy? Powód jest prosty - poprzednia wersja CEPu była tak dziurawa i pozwała na tak absurdalne rzeczy, że teraz mamy statystykę jaką mamy, a mamy ja ciekawą

    Szukając na siłę argumentów? Sorry, ale to jest po prostu fakt - 25% istniejących w CEPiKu samochódow to martwe wpisy w systemie. To pokazuje jak miarodajne są statystyki przytaczane tu przez Ciebie.

    Wiesz co pokazują te dane, na których się opierasz? Na przykład to, że w Polsce nadal mamy na ulicach taki kwiatki jak:
    "1. Fiat 126p, znany jako Maluch - 1 804 624 szt.,
    2. Fiat 125P - 628 655 szt.,
    3. Polonez - 522 672 szt.,
    4. Syrena 105 - 134 611 szt.,
    5. Wartburg - 97 319 szt.,
    6. Trabant - 91 023 szt.,
    7. Skoda 105 - 70 458 szt.,
    8. Lada 2105/2107 - 50 139 szt.,
    9. Zastava 1100 - 46 629 szt.,
    10. Syrena 104 - 34 558 szt.,
    11. Dacia 1300 - 33 548 szt.,
    12. Skoda S100 - 33 445 szt.,
    13. Warszawa - 31 540 szt.,
    14. Skoda 120 - 23 546 szt.,
    15. Zaporożec - 22 498 szt."

    I to ja szukam na siłę argumentów, żeby pokazać, że jednak dane nie pokazują tego co pokazują? To pokaż mi te miliony samochodów z czasów PRLu na ulicach

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  7. #287
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Tylko jaka jest skala tego zjawiska np. w Niemczech? Z tego co wiem to skala jest nieporównywalnie mniejsza.
    to ile ich jest? I nie wydaje mi się, tylko jakiekolwiek dane.

    chłopie, jest mnóstwo tego rodzaju analiz, korzystających z roznych metodologii i danych, wszystkie pokazują to samo

    "Vehicles in use"
    https://www.acea.auto/publication/re...e-europe-2018/

    nadal top.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  8. #288
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    to ile ich jest? I nie wydaje mi się, tylko jakiekolwiek dane.

    chłopie, jest mnóstwo tego rodzaju analiz, korzystających z roznych metodologii i danych, wszystkie pokazują to samo

    "Vehicles in use"
    https://www.acea.auto/publication/re...e-europe-2018/

    nadal top.
    Nie wiem ile, nie znalazłem danych liczbowych.
    Jeśli chcesz udowodnić, że w Niemczech też tak to wygląda to musisz sam to sobie znaleźć.

    Chłopie, Ty czytasz co linkujesz czy tylko wrzucasz?
    A co ma innego pokazać ta czy inna analiza, skoro każda z nich bazuje na tym samym - liczbie ZAREJESTROWANYCH samochodów.

    PS. To gdzie te blisko 2 mln Maluchów się podziało?



    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  9. #289
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Nie wiem ile, nie znalazłem danych liczbowych.
    Jeśli chcesz udowodnić, że w Niemczech też tak to wygląda to musisz sam to sobie znaleźć.
    no tak, zeby udowodnic swoja teze wystarczy "wydaje mi sie"


    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Chłopie, Ty czytasz co linkujesz czy tylko wrzucasz?
    A co ma innego pokazać ta czy inna analiza, skoro każda z nich bazuje na tym samym - liczbie ZAREJESTROWANYCH samochodów.

    PS. To gdzie te blisko 2 mln Maluchów się podziało?
    VEHICLES IN USE.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  10. #290
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    no tak, zeby udowodnic swoja teze wystarczy "wydaje mi sie"
    Tyle, że to nie moja teza, bo ja nie udowadniałem tego jak to wygląda w przypadku Niemiec, a w przypadku Polski - w skrócie udowodniałem, że te statystyki są niemiarodajne patrząc na dane dot. Polski.
    Jeśli twierdzisz, że w Niemczech też jest tyle martwych wpisów, to chętnie się zapoznam z takimi danymi

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    VEHICLES IN USE.
    Czyli nie czytasz, a tylko wrzucasz

    To teraz wyjaśnij mi dwie rzeczy:
    1. Skoro są to Vehicles in use to z jakiego źródła są te liczby?
    2. Jak to możliwe, że wg raportu ACEA w użytku w 2016 roku było 21,675,388 pojazdów osobowych podczas gdy dokladnie tyle samo było ich w Polsce zarejestrowanych w CEPiKu?

    Czyli co, te Maluchy, kredensy, Borewicze, Łady itd. były wtedy w użytku - VEHICLES IN USE?

    PS. Oczywiście dla pozostałych typów pojazdów dane ACEA są również zgodne z CEPiKiem, dziwne nie?

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 07-09-2022 o 13:15

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory