Strona 18 z 484 PierwszyPierwszy ... 891011121314151617181920212223242526272868118 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 4837

Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #171
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Zaporożec 968, Giulia
    Postów
    252

    Domyślnie

    Fiat w końcu uruchomił konfigurator elektrycznej piećsetki...

  2. #172
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Taki test mi się trafił. Prędkość autostradowa 130 km/h... Temp powietrza 14 stopni.
    Co by było gdyby jechać żwawiej a temperatura była powiedzmy -8 stopnia, albo +30 i musiałaby działać klimatyzacja???
    https://motoryzacja.interia.pl/rapor...zu,nId,5760308

  3. #173
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    No wow, odkrycie roku. Samochody, szczególnie te duże, przy prędkościach autostradowych zużywają więcej energii/paliwa, a co za tym idzie maja mniejszy zasieg.

    Zużycie paliwa/energii, a co za tym idzie zasięg, nie pokrywa sie z deklaracjami producenta (ktore jest podawane dla okreslonej normy/warunków). Wow, no nie wiedziałem
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  4. #174
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    No wow, odkrycie roku. Samochody, szczególnie te duże, przy prędkościach autostradowych zużywają więcej energii/paliwa, a co za tym idzie maja mniejszy zasieg.

    Zużycie paliwa/energii, a co za tym idzie zasięg, nie pokrywa sie z deklaracjami producenta (ktore jest podawane dla okreslonej normy/warunków). Wow, no nie wiedziałem
    Nie wiem skąd ta złośliwość. Nie chodziło mi o to, że to przełomowy test, ale bardziej to, że przy idealnych warunkach i jak dla mnie bardzo niskiej prędkości autostradowej, zasięg jest do dupy. Poza tym nie spada mi w oczach zasięg jadąc benzyną jak włączę sobie ogrzewanie bo jest mróz. [MENTION=53152]Tomtrz[/MENTION] w benzynie też Ci spada zasięg w sumie o 40 - 50 % (w sensie spalanie o tyle wzrasta) jak jedziesz 110-130 km/h ze stałą prędkością od deklarowanego? Nie mówiąc już o ile by spadł gdyby włączyli ogrzewanie zimą czy nie daj bóg grzanie foteli
    Ostatnio edytowane przez Kurynio ; 12-01-2022 o 20:13

  5. #175
    Użytkownik Świeżak Avatar piotruś1
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Giulietta Veloce / Subaru Forester 2,5XT / Hyundai I30N Performance / Ioniq 6
    Postów
    140

    Domyślnie

    Z testu wynika, że producenci "oszukują" bo przy prędkości 130 km/h zasięg spada o 30 ÷ 40 % od deklarowanego.

    A o ile procent mamy większe spalanie w naszych "benzynówkach" w stosunku do deklaracji producenta?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	QV spalanie.JPG
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	26.3 KB
ID:	282214

    Czy komuś w jeździe poza miastem Giulietta QV spalała 6,2 l/100km? Komu wyświetliło się średnie spalane 5,8? I o ile procent to jest więcej od deklarowanego?

  6. #176
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Nie wiem skąd ta złośliwość. Nie chodziło mi o to, że to przełomowy test, ale bardziej to, że przy idealnych warunkach i jak dla mnie bardzo niskiej prędkości autostradowej, zasięg jest do dupy. Poza tym nie spada mi w oczach zasięg jadąc benzyną jak włączę sobie ogrzewanie bo jest mróz. [MENTION=53152]Tomtrz[/MENTION] w benzynie też Ci spada zasięg w sumie o 40 - 50 % (w sensie spalanie o tyle wzrasta) jak jedziesz 110-130 km/h ze stałą prędkością od deklarowanego? Nie mówiąc już o ile by spadł gdyby włączyli ogrzewanie zimą czy nie daj bóg grzanie foteli
    No tak, miejskie auta z małymi silniczkami potrafią na autostradzie spalić pod 10 litrów, podczas gdy "powinny" 5. Auta z dużymi silnikami podczas jazdy w miescie potrafią palić po 20 litrów, chociaż "powinny" 10. Przy krótkich trasach, szczególnie w zimę w każdym samochodzie spalanie drastycznie wzrasta. I co, ktoś robi z tego dramę? No nie

    I te 350-400km to jest niby jakos strasznie do dupy? No kaman. Moja delta na pełnym baku niewiele więcej przejedzie w mieszanym trybie.

    Jesli chodzi o ten mityczny zasieg w zime, to wszystko zalezy od modelu. W niektorych zamiast klasycznego grzania stosuje sie pompy ciepła i te roznice przestaja byc dramatyczne.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  7. #177
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Zmniejszenie zasięgu w spalinowcu to żaden problem- zajeżdżamy na pierwszą lepszą stacje benzynową, trzy minuty i jedziemy dalej. Z elektrykiem tak to nie wygląda. Ani to będzie trzy minuty, ani pierwsza , lepsza stacja.

  8. #178
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał BTX Zobacz post
    Do tego auto jest po prostu dynamiczniejsze i swiezsze wiec nie rozumiem skad zdziwienie cena. Jezeli natomiast stwierdzisz, ze Tobie nie sa potrzebne te durne bajery jakies tablety czy inne badziewia typu swiatla LED i zmieniony design deski...
    Postanowiłem przenieść wątek tutaj, bo nie ma co zaśmiecać temat o Tonale. [MENTION=80956]BTX[/MENTION], nie no ok, uspokoiłeś mnie. Ledy, deska, tablet, powiew świeżości tłumaczy wzrost ceny o prawie 70 tys., co w tym przypadku daje wzrost ceny o 100%...
    Odnośnie wady mitycznego zasięgu. Wczoraj spotkałem kolegę, wiem, że jeździł elektrykiem, konkretnie Mazda MX-30. Pytam, jak mu się jeździ i eksploatuje. Mówi, że sprzedał, zrobił cesję leasingu, bo to dla niego pomyłka. Wyjazd we trzy osoby i pies z Lublina do Kazimierza. W drodze powrotnej pod koniec, samochód już prawie wszystko wyłączył, ledwo dojechali. Mówił, że zasięg przy wskazaniach najniższego zużycia to max 200km.

  9. #179
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Postanowiłem przenieść wątek tutaj, bo nie ma co zaśmiecać temat o Tonale. [MENTION=80956]BTX[/MENTION], nie no ok, uspokoiłeś mnie. Ledy, deska, tablet, powiew świeżości tłumaczy wzrost ceny o prawie 70 tys., co w tym przypadku daje wzrost ceny o 100%...
    Odnośnie wady mitycznego zasięgu. Wczoraj spotkałem kolegę, wiem, że jeździł elektrykiem, konkretnie Mazda MX-30. Pytam, jak mu się jeździ i eksploatuje. Mówi, że sprzedał, zrobił cesję leasingu, bo to dla niego pomyłka. Wyjazd we trzy osoby i pies z Lublina do Kazimierza. W drodze powrotnej pod koniec, samochód już prawie wszystko wyłączył, ledwo dojechali. Mówił, że zasięg przy wskazaniach najniższego zużycia to max 200km.
    Ale przecież taki dokładnie zasięg deklarowała Mazda-max 200 km.Kupił auto nie wiedząc o tym?

  10. #180
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Ale przecież taki dokładnie zasięg deklarowała Mazda-max 200 km.Kupił auto nie wiedząc o tym?
    Nie wiem, z tego co mówił to 200 km, to absolutny max, nie jakiś przeciętny wynik do osiągnięcia. Tak właśnie patrzyłem dokładnie, z Lublina do Kazimierza jest 58km, a ledwo wrócił. Chyba to go dobiło, bo to ok 120, no niech tam 140 km

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory