Strona 26 z 484 PierwszyPierwszy ... 16171819202122232425262728293031323334353676126 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 251 do 260 z 4837

Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #251
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Piękna, acz dyskusyjna:
    Piękna, ale taki napęd do tego nadwozia? To już dziwce majtki bardziej pasują

  2. #252
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Piękna, ale taki napęd do tego nadwozia? To już dziwce majtki bardziej pasują
    A właśnie - ostatnio z kolegą przy drineczku wymyśliliśmy sposób na biznes: dla klientów niezadwolonych ze swoich Tesli ( czyli wkrótce większość ) będziemy robić swap na silniki spalinowe.
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  3. #253
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    A właśnie - ostatnio z kolegą przy drineczku wymyśliliśmy sposób na biznes: dla klientów niezadwolonych ze swoich Tesli ( czyli wkrótce większość ) będziemy robić swap na silniki spalinowe.
    No co Ty. To tak jakby niezadowolonym weganom, bo humus był kwaśny, zaproponować karkówkę. Nie przejdzie

  4. #254
    Użytkownik Świeżak Avatar 68oct
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Fiat bravo 1,4t-jet 207KM 300Nm Red maranello + AR Stelvio 2.0 Seria 280KM Competizione Red
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    No co Ty. To tak jakby niezadowolonym weganom, bo humus był kwaśny, zaproponować karkówkę. Nie przejdzie
    Hehe dobre, myśle, że jakbyś tą karkówkę opatrzył metką, "Vegan" to by zjedli:-D

    Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

  5. #255
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Pozwolę sobie wkleić wypowiedź jednego z internautów pod filmem : https://www.youtube.com/watch?v=uqiMCodvX08


    Sławomir Pawlak13 dni temu

    Zachowujemy się jak stado baranów, może nie dlatego, że jesteśmy tacy głupi, tylko dlatego, ze nie mamy wyjścia. Ale, żeby to jeszcze co sie dzieje chwalić to juz chyba przesada. Jak ceny samochodów na tyle relatywnie spadły, że prawie każdy mógł coś kupić używanego za 10.000-40.000 zł, a nowy za mniej niż niż 100 000 zł, to niby w imię ekologii to wszystko chcą zmienić, odebrać prawie wszystkim ludziom taką możliwość, bogacąc sie przy tym w maksymalny sposób, też kreując popyt przez konieczność wymiany pojazdów. Smog, zatrucie środowiska to przede wszystkim przemysł ale też ogrzewanie domów, ogrzewanie wody itp. to wszystko dałoby się rozwiązać przez bardzo tani prąd i tu nie trzeba ważących setki kilogramów akumulatorów, stacji ładowania, tracenia czasu jak przy pojazdach na naładowanie. Gdzie zatem ten tani dostępny dla wszystkich prąd w domach ??? - zamiast tego węgiel, a teraz ... chrust. Kierowcy to idealna grupa do ograbiania ich, a jakieś do tego chwyty o ekologii to już znęcanie się, robienie z ludzi idiotów. Jazda samochodem elektrycznym to w porównaniu ze spalinowym jakaś paranoja, szukanie ładowarek, obliczanie trasy jak przy jakiejś wyprawie survivalowej, niczym nieuzasadnione przetrzymywanie dzieci rodziny w upale czy mrozie podczas przerw naładowanie ( czy ktoś widział co dzieje sie na stacjach paliw Orlenu na S7 teraz podczas wakacji), to jakieś szaleństwo nie normalna jazda samochodem, Też te wpatrywanie w zużycie energii, ślimacza jazda, w lecie najlepiej wyłączyć klimatyzacje, w zimie wyłączyć ogrzewanie. A ceny tych wehikułów Niro EV powyżej 200.000 zł i tylko tak tanio...., bo nie ma możliwości naprawdę bardzo szybkiego ładowania, co zaczyna być standardem przy samochodach powyżej ... 300.000 zł. Też dochodzą oczywiście inne super hasła niby w imię ekologii jak skóra... wegańska, czy tez elementy tapicerki a to z bambusa czy czegoś podobnego z dodatkiem 90 procent syntetycznych mas. Skórzane naprawdę czy to kierownica, czy siedzenia same ulegną biodegradacji, też służą wiele lat z możliwością napraw, odświeżenia itp, a tu kierownica ze skaju, nazywanego skórą wegańską, takie też siedzenia i my mamy ulegać tym niby proekologicznym hasłom? Podobno jeden z największych problemów przy recyklingu to odzież i nie tak oczywiście naturalna, nie ta syntetyczna , ale łączona czyli powiedzmy nawet 80% bawełny i 20 elastiku bo tego to naprawdę nie wiadomo jak przerobić- a ten cały nowy Niro to właśnie takie niby naturalne materiały zlepione przez syntetyczne masy. Tu bohater filmu na inne "normalne" samochody i kupił sobie elektryka - brawo ja tez bym sobie kupił jako drugi na jazdę po mieście itp. i na pewno nie jako atrakcję, tylko jak jeden z baranów zmuszony do tego przez ceny, przepisy (parkowanie za darmo), a za chwilę jeszcze inne restrykcje wobec posiadaczy samochodów spalinowych. Nawet patrzyłem za czymś takim tanim, używanym na dojazdy do centrum miasta do pracy ( spalinowy na dłuższe wyjazdy, nagłe wyjazdy itp. oczywiście chce mieć), wstawiłem na OTO MOTO cenę 10000 zł - nic, podwyższyłem do 20.000 zł - nic, przy 30.000 zł znalazłem importowany 10 letni... bez baterii - tak się z nami zabawiają, więc chociaż nie nagrywajcie takich filmików...., że to niby fajne i dobre, ekologiczne dla nas dla planety, że to świetlana przyszłość.

    - - - Updated - - -

    - - - Updated - - -

    Stonoga i etron

    https://www.youtube.com/watch?v=UgCwoACnylw
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  6. #256
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    I co tu można więcej powiedzieć? Jedzmy gówno - miliardy much nie mogą się mylić.

  7. #257
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    I co tu można więcej powiedzieć? Jedzmy gówno - miliardy much nie mogą się mylić.


    Głosów rozsądku jest na szczęście coraz więcej. Pod tym samym filmem jeden z komentujących napisał o wykluczeniu społecznym osób, których nie będzie stać na elektryka ( o rynku używanych chyba nawet nie warto myśleć ) lub nie będą miały możliwości ich ładowania ( blok wielorodzinny a w nim 90 mieszkań ). Słusznie wspomniał iż to spalinówki z ich dostępnością, ceną i "niesurwiwalowymi" możliwościami umożliwiają pracę i podróże. Zwolennicy pracy zdalnej niech zamilkną lub zbudują mi zdalnie dom na Mazurach.

    A to niby już za 13 lat.

    Mam nadzieję, iż elektryki to takie pagery obecnych czasów - chwilowy zachwyt ustąpi miejsca rozsądkowi odbiorców. Bo ostatecznie to kupujący zdecydują o losach koncernów a nie urzędnicy.
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  8. #258
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Pozwolę sobie wkleić wypowiedź jednego z internautów pod filmem : https://www.youtube.com/watch?v=uqiMCodvX08


    Sławomir Pawlak13 dni temu

    Zachowujemy się jak stado baranów, może nie dlatego, że jesteśmy tacy głupi, tylko dlatego, ze nie mamy wyjścia. Ale, żeby to jeszcze co sie dzieje chwalić to juz chyba przesada. Jak ceny samochodów na tyle relatywnie spadły, że prawie każdy mógł coś kupić używanego za 10.000-40.000 zł, a nowy za mniej niż niż 100 000 zł, to niby w imię ekologii to wszystko chcą zmienić, odebrać prawie wszystkim ludziom taką możliwość, bogacąc sie przy tym w maksymalny sposób, też kreując popyt przez konieczność wymiany pojazdów. Smog, zatrucie środowiska to przede wszystkim przemysł ale też ogrzewanie domów, ogrzewanie wody itp. to wszystko dałoby się rozwiązać przez bardzo tani prąd i tu nie trzeba ważących setki kilogramów akumulatorów, stacji ładowania, tracenia czasu jak przy pojazdach na naładowanie. Gdzie zatem ten tani dostępny dla wszystkich prąd w domach ??? - zamiast tego węgiel, a teraz ... chrust. Kierowcy to idealna grupa do ograbiania ich, a jakieś do tego chwyty o ekologii to już znęcanie się, robienie z ludzi idiotów. Jazda samochodem elektrycznym to w porównaniu ze spalinowym jakaś paranoja, szukanie ładowarek, obliczanie trasy jak przy jakiejś wyprawie survivalowej, niczym nieuzasadnione przetrzymywanie dzieci rodziny w upale czy mrozie podczas przerw naładowanie ( czy ktoś widział co dzieje sie na stacjach paliw Orlenu na S7 teraz podczas wakacji), to jakieś szaleństwo nie normalna jazda samochodem, Też te wpatrywanie w zużycie energii, ślimacza jazda, w lecie najlepiej wyłączyć klimatyzacje, w zimie wyłączyć ogrzewanie. A ceny tych wehikułów Niro EV powyżej 200.000 zł i tylko tak tanio...., bo nie ma możliwości naprawdę bardzo szybkiego ładowania, co zaczyna być standardem przy samochodach powyżej ... 300.000 zł. Też dochodzą oczywiście inne super hasła niby w imię ekologii jak skóra... wegańska, czy tez elementy tapicerki a to z bambusa czy czegoś podobnego z dodatkiem 90 procent syntetycznych mas. Skórzane naprawdę czy to kierownica, czy siedzenia same ulegną biodegradacji, też służą wiele lat z możliwością napraw, odświeżenia itp, a tu kierownica ze skaju, nazywanego skórą wegańską, takie też siedzenia i my mamy ulegać tym niby proekologicznym hasłom? Podobno jeden z największych problemów przy recyklingu to odzież i nie tak oczywiście naturalna, nie ta syntetyczna , ale łączona czyli powiedzmy nawet 80% bawełny i 20 elastiku bo tego to naprawdę nie wiadomo jak przerobić- a ten cały nowy Niro to właśnie takie niby naturalne materiały zlepione przez syntetyczne masy. Tu bohater filmu na inne "normalne" samochody i kupił sobie elektryka - brawo ja tez bym sobie kupił jako drugi na jazdę po mieście itp. i na pewno nie jako atrakcję, tylko jak jeden z baranów zmuszony do tego przez ceny, przepisy (parkowanie za darmo), a za chwilę jeszcze inne restrykcje wobec posiadaczy samochodów spalinowych. Nawet patrzyłem za czymś takim tanim, używanym na dojazdy do centrum miasta do pracy ( spalinowy na dłuższe wyjazdy, nagłe wyjazdy itp. oczywiście chce mieć), wstawiłem na OTO MOTO cenę 10000 zł - nic, podwyższyłem do 20.000 zł - nic, przy 30.000 zł znalazłem importowany 10 letni... bez baterii - tak się z nami zabawiają, więc chociaż nie nagrywajcie takich filmików...., że to niby fajne i dobre, ekologiczne dla nas dla planety, że to świetlana przyszłość.

    - - - Updated - - -

    - - - Updated - - -

    Stonoga i etron

    https://www.youtube.com/watch?v=UgCwoACnylw
    Olaboga, wszyscy umrzemy, bo nie można dzis kupic uzywanego elektryka za 20 tysiecy, a nowy kosztuje 200 xD A wez i dziś w ogole kup nowy samochod za mniej, zeby nie mial silnika 1.0.

    Elektryki sukcesywnie tanieją, i za kila lat ceny nowych zrownaja sie ze spalinowymi. A jesli beda podobne cenowo w samym zakupie, to całkowity koszt użytkowania elektryka będzie zdecydowanie tanszy.

    Jak mozna takie banialuki wypisywac, kiedy dopiero co benzyna była po 8zł.

    Taka logika, wszystkich stać, żeby lać benzyne po 8 zł, ale nikogo nie bedzie stać, żeby potencjalnie jezdzic za poldarmo, i oszczedzic na serwisowaniu.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  9. #259
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Bo ostatecznie to kupujący zdecydują o losach koncernów a nie urzędnicy.
    Jeżeli by tak było, to byłbym spokojny. Obawiam się jednak setek: nakazów, zakazów, dopłat, podatków, itp. w zależności czy masz lub kupujesz elektryka czy spalinówkę. Poza tym zobacz, że już niektórych aut po prostu nie ma w nowej generacji jako spalinówki. Obawiam się, że za dużo zostało zainwestowane

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    potencjalnie jezdzic za poldarmo, i oszczedzic na serwisowaniu
    Potencjalnie, słowo klucz Już wychodzi jakie to potencjalne półdarmo, ostatnie informacje z Holandii. Są również potencjalnie uniwersalne, zakazy ładowania w Californi, bo za ciepło. Tak samo potencjalnie będą takie w eksploatacji (wymiana płynu jakiegoś w Kia przy przeglądzie ok. 2000 zł) nie mówiąc jak walnie coś grubszego, bo oczywiście elektryki nie będą się psuły, no bo jak... Oczywiście twierdzisz, że rynek wtórny elektryków będzie taki sam jak spalinowych? Jaka jest żywotność baterii? 10-15 lat? No pewnie później wystarczy jakieś 60-70 tys i już masz fajne tanie auto. Takie banialuki już można wypisywać, tak?

  10. #260
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    A wez i dziś w ogole kup nowy samochod za mniej, zeby nie mial silnika 1.0.
    Dla uboższej osoby ( są takie w tym kraju, może o tym zapomniałeś ) lepszy 1.0, który go dowiezie do miasta / lekarza / na wakacje pod gruszą niż elektryk bez baterii. Wiem, że pieniądze czasem przesłaniają trzeźwe myślenie, też tak miewałem.
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory