Strona 37 z 484 PierwszyPierwszy ... 27282930313233343536373839404142434445464787137 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 361 do 370 z 4837

Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #361
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    człowieku, taksiarze, ktorych robota
    Człowieku:

    a) nie pisałem o taksiarzach tylko karetkach i straży pożarnej
    b) taksówka pracuje tyle, ile jej właściciel, czyli pan taksiarz. Kiedy Pan taksiarz ładuje swoje baterie, to taksówka ładuje swoje. Zaś karetka, czy straż muszą być w stałej gotowości ( trudno raczej nazwać gotowością podpięcie wozu strażackiego do gniazdka, naładować też się go nie da w godzinę, bo wymaga odrobinkę większych baterii ). Ponadto karetka gania całą dobę z różnymi załogami.


    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    jutro poszukam jak z karetkami i wozami strazy pozarnej
    Błagam, nie szukaj. Nie rozumiesz - co udowadniasz swoim wpisem - konieczności utrzymania gotowości tych wozów do nagłych wyjazdów ( policji też dotyczy ). Nie ma to nijakiego przełożenia na ilość przejechanych dziennie kilometrów. Lepiej, żeby mniej jeździły i oby to oznaczało mniej nagłych sytuacji, a nie zaś "niedyspozycyjność z powodu niskiego stanu naładowania".
    Ostatnio edytowane przez Krzyk ; 27-09-2022 o 21:51
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  2. #362
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Naprawdę sądzisz że nie ma ważniejszych czynników ryzyka zagrożenia zdrowia niż dymek z rury? Cygary i wódę jakoś rządy tolerują z radością. Brak edukacji również.
    rzecz w tym, ze tych cygarów, i wódy, to nikt w ciebie nie wlewa na siłę. Nawet dmuchać cygarem nie mozesz komus pod nosem, i chyba mało kto juz jest przeciwny temu zakazowi.
    A samochód truje nie tylko kierowce, tylko wszystkich wokół. Tak ze dlatego, ze ty musisz sobie wygodnie cztery litery wozic, ktos inny za to placi zdrowiem. Wolnosc sie konczy tam, gdzie zaczyna sie wolnosc drugiego człowieka, wiec tak, wolnosc innych od twoich spalin jest wyzej, niz twoja wolnosc do wozenia tyłka samochodem. I tak, ja tez smrodzilem duzym dieslem, i smrodziłem V8, chociaz moglem jezdzic rowerem, i pewnie jeszcze troche posmrodze. Tylko, ze ja nie mam zamiaru zaklinac rzeczywistosci, twierdzac, ze problemu nie ma, bo przeciez wszyscy tak robią, albo jeszcze bezczelnie domagac sie prawa do trucia

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Błagam, nie szukaj. Nie rozumiesz - co udowadniasz swoim wpisem - konieczności utrzymania gotowości tych wozów do nagłych wyjazdów ( policji też dotyczy ). Nie ma to nijakiego przełożenia na ilość przejechanych dziennie kilometrów. Lepiej, żeby mniej jeździły i oby to oznaczało mniej nagłych sytuacji, a nie zaś "niedyspozycyjność z powodu niskiego stanu naładowania".
    no tak, i jak sie jezdzi, 66 kilometrów dziennie, i mając baterie na, powiedzmy 300km max, to utrzymanie w gotowosci bojowej, to jest rozumiem wielki problem? Ok, no w służbach rzadko kiedy jacy wielcy tytani intelektu pracuja, ale chyba nie az tak, zeby sobie nie poradzic.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  3. #363
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    utrzymanie w gotowosci bojowej, to jest rozumiem wielki problem?
    No to rozumiesz, czy nie? Bo chyba jednak nie.

    Juz tylko krok od kolejnych przepisów unijnych:

    Zabrania się powodowania wypadków komunikacyjnych, wzniecania pożarów oraz przeprowadzania aktów terrorystycznych w godzinach od 20.00 do 6.00 z uwagi na konieczność wykorzystania tego czasu na przywrócenie taboru do stanu gotowości bojowej. Równocześnie zabrania się doznawania udarów, zawałów serca, złamań, zadawania ran ciętych itp. z powodów jak wyżej.

    Ja podziękował Ci za dyskusję.
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  4. #364
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    No to rozumiesz, czy nie? Bo chyba jednak nie.
    no chyba nie zrozumiałem, a ty nie odpowiedziales na pytanie. To twierdzisz, ze robiac srednio 66 kilometrów dziennie,a majac zasieg 250 km, czy 300km nie da sie utrzymac gotowosci bojowej?
    Jeszcze szczegolnie, ze służby maja bazy, do których wracaja, i w ktorych moga zainstalowac własne ładowarki.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  5. #365
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    no chyba nie zrozumiałem, a ty nie odpowiedziales na pytanie. To twierdzisz, ze robiac srednio 66 kilometrów dziennie,a majac zasieg 250 km, czy 300km nie da sie utrzymac gotowosci bojowej?
    Jeszcze szczegolnie, ze służby maja bazy, do których wracaja, i w ktorych moga zainstalowac własne ładowarki.
    I z których czasem muszą wyjeżdżać co kilka minut na kolejną akcję.

    Ech, daj już spokój.
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  6. #366
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    I z których czasem muszą wyjeżdżać co kilka minut na kolejną akcję.

    Ech, daj już spokój.
    nadal taktycznie nie odpowiadasz na pytanie

    niech nawet nie wysiadaja przez 3 dni, nadal beda mieli zapas. Oczywiscie, mozna sobie wymyslac niestworzone historie o poscigac przez 3 wojewodztwa (bo zeby codziennie tankowac spalinowca pod korek to przeciez jest czas), ale ja tez moge wymyslic historie o tym, jak to nie mozna bylo ujac terrorysty, bo spalinowy radiowoz byl na wymianie oleju.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  7. #367
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Ale dlaczego Tomtrz Twoja wolność do nietrucia spalinami rzekomego ma być najwyższą ? wiesz przecież że te ruchy klimatoochronne prowadzą do wzrostu cen energii we wszelkiej postaci. Wzorst cen energii prowadzi do powiększania ubustwa już ubogich . Społeczeństw, państw, kontynentów. Zubożanie to skracanie długości życia- gorsze odżywianie, praca w cięższych warunkach itd nie idąc w czarne scenariusze po prostu głodu.
    Wiec dlaczego Twój kaprys do bycia nietrutym i potencjalnego przedłużenia życia o miesiąc rok czy ile obenie modne wyliczenia podają jest ważniuejsze niż większe straty zdrowotne i jakości życie gdzieś w innym miejscu planety?
    Ty masz wybór , możesz się przenieść do lasu. Jakieś bidaki z czarnej afryki nie bardzo. No jak ich dotkną efekty "oczyszczczania planety" w formie granicznego ubustwa to się przeniosą ci ci dadzą radę ...do Europy.
    Więc o argumentach użytkowo / fun / motoryzacyjnych elektryków można rozmawiać, ale w tony ocalania ziemi i zdrowia jednostki może nie idźmy , to akurat chyba jeden z najmniej znaczących czynników spośród mających na nie wpływ (osobówki).
    Zreszta to trucie z rur jak się okazuje można wciąż stopniowo redukować.
    Wciąż się nie odnosisz do elektryfikacji armii , transportu ciężkiego, lotnicwa, flot itd. Temat na nabranie wody w usta, bo obnaża nieefektywność baterii wobec tej brudnej ropy i pochodnych. BTW jak nie Europie to komu innemu putin nie sprzeda swojej ? sprzeda. I spali się tak samo i tak samo na tej samej planecie pochodne wytworzy przecież.
    Nie ma bata , czlowiek jako gatunek eksploatuje tereny / planete gdzie zamieszkuje i kropka. Taka natura i nic tu nie da poprawianie sobie samopoczucia : "nie truję z rury " (BTW a gdzie pył z klocków i opon raczej przez ciężkie auta a takie są EV produkowany w większych ilościach - ja sobie nie życzę zeby mi jakiś 2 tonowy kloc produkował pył z opon rakotwórczy, zakłoca moją wolność - tak w nawiązaniu, czy "segreguję śmieci" .

    EDIT , uwaga tryb dystans on dla Alfisti
    To trochę jak karbonowy wał w Alfie - te elektryki - jasne idea zsasadna, redukcja masy wirującej wkręcanie/schodzenie z obrotów, damy Alfisti karbonowe wały \! Ale jednocześnie... laga skrzyni który całą tą robotę wkręcania zniweczy czy tradycyjną awaryjność i serwisy zostawimy jakimi były z wiadomymi efektami. Nie lepiej by było zacząć od produkcji jakości i wymiany serwisów ? a nie od d... karbonowego wału?
    Karbonowy wał jest fajny *(gdy wykorzystywany) / elektryki są fajne (gdy potrzeby zgadzają się z tym co oferują). Ale jedno i drugie tematu nie rozwiązują.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 27-09-2022 o 22:49

  8. #368
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Ale dlaczego Tomtrz Twoja wolność do nietrucia spalinami rzekomego ma być najwyższą ? wiesz przecież że te ruchy klimatoochronne prowadzą do wzrostu cen energii we wszelkiej postaci. Wzorst cen energii prowadzi do powiększania ubustwa już ubogich . Społeczeństw, państw, kontynentów. Zubożanie to skracanie długości życia- gorsze odżywianie, praca w cięższych warunkach itd nie idąc w czarne scenariusze po prostu głodu.
    Wiec dlaczego Twój kaprys do bycia nietrutym i potencjalnego przedłużenia życia o miesiąc rok czy ile obenie modne wyliczenia podają jest ważniuejsze niż większe straty zdrowotne i jakości życie gdzieś w innym miejscu planety?
    Ty masz wybór , możesz się przenieść do lasu. Jakieś bidaki z czarnej afryki nie bardzo. No jak ich dotkną efekty "oczyszczczania planety" w formie granicznego ubustwa to się przeniosą ci ci dadzą radę ...do Europy.
    Więc o argumentach użytkowo / fun / motoryzacyjnych elektryków można rozmawiać, ale w tony ocalania ziemi i zdrowia jednostki może nie idźmy , to akurat chyba jeden z najmniej znaczących czynników spośród mających na nie wpływ (osobówki).
    Zreszta to trucie z rur jak się okazuje można wciąż stopniowo redukować.
    Wciąż się nie odnosisz do elektryfikacji armii , transportu ciężkiego, lotnicwa, flot itd. Temat na nabranie wody w usta, bo obnaża nieefektywność baterii wobec tej brudnej ropy i pochodnych. BTW jak nie Europie to komu innemu putin nie sprzeda swojej ? sprzeda. I spali się tak samo i tak samo na tej samej planecie pochodne wytworzy przecież.
    Nie ma bata , czlowiek jako gatunek eksploatuje tereny / planete gdzie zamieszkuje i kropka. Taka natura i nic tu nie da poprawianie sobie świadomosci "nie truję z rury " (BTW a gdzie pył z klocków i opon raczej przez ciężkie auta a takie są EV produkowany w większych ilościach - ja sobie nie życzę zeby mi jakiś 2 tonowy kloc produkował pył z opon rakotwórczy, zakłoca moją wolność - tak w nawiązaniu, czy "segreguję śmieci" .
    tak tak, ja wiem, ze idac tym tropem mozna powiedziec, ze zjedzenie burgera jest czyimś kosztem. Tylko, ze tutaj jest dokładnie tak, jak z fajami. Dosłownie dmuchasz komusz prosto z rury wydechowej w nos. Chcesz, zeby ci ktos fajami dmuchal prosto w nos?

    do transportu drogowego przeciez juz sie odnosiłem. A co maja samoloty do samochodow elektrycznych? bo jak samochody, to i wszystko musi byc na prad? Przeciez nie ma takich technicznych mozliwosci na ten moment. I co?
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  9. #369
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    A co do karetek czy wozów straży pożarnej - uchroń nas borze zielony od pomysłów @Tomtrza.
    [MENTION=89350]Krzyk[/MENTION], Ty się nie znasz, policja używa i sobie chwali
    Myślę, że ratownictwo, też będzie zachwycone

    https://motoryzacja.interia.pl/wiado...je,nId,6143746
    tutaj info lokalne
    https://www.gloucestershirelive.co.u...e-cars-7288705

  10. #370
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    [MENTION=89350]Krzyk[/MENTION], Ty się nie znasz, policja używa i sobie chwali
    Myślę, że ratownictwo, też będzie zachwycone

    https://motoryzacja.interia.pl/wiado...je,nId,6143746
    tutaj info lokalne
    https://www.gloucestershirelive.co.u...e-cars-7288705
    https://www.gloucestershirelive.co.u...e-only-7427656

    no, jak sie pozniej okazalo, zdarzylo im sie dwa razy w ciagu trzech lat. Bo tytani intelektu nakupowali elektrykow, a nie pomysleli, ze moze warto we wlasne ladowarki zainwestowac xD
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory