Strona 44 z 484 PierwszyPierwszy ... 34353637383940414243444546474849505152535494144 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 431 do 440 z 4837

Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #431
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał ika Zobacz post
    Nie jestem ekspertem w temacie, żeby w pełni ocenić który artykuł jest lepszy a który nie, ale przejrzałam kilka podsumowań i pojawiają się w nich podobne wnioski. Przykład z czasopisma o dość wysokim impact factorze (chociaż nie do końca jest on miarą na ile czasopisma są dobre, ale jeśli nie pracuje się od lat w danej dziedzinie to chyba jedyne czym można się sugerować) : https://www.sciencedirect.com/scienc...WjoiLhQytwI8EU

    "Whence, the process involved in lithium recovery all over the world are limited and needs proportionately development to meet the lithium requirement at present and future. Literature investigation shows that to recover high pure Li2CO3 for pharmaceutical interest also very limited, in contrast, which is considered to be very important. Need for development of efficient and feasible technology for pure lithium recovery from low-lithium bearing sources recommended and secondary resources like LIBs is also recommended. The urgency for the alternative recycling technologies/processes to recover the lithium in particular from LIB needs an attention to avert the projected crisis in the near future."

    2017? okeeej

    a gdzie tu jest napisane, ze elektryki wcale nie sa bardzej eko? "Need for development of efficient and feasible technology for pure lithium recovery" ? No chyba nie, to nie to.

    Cytat Napisał ika Zobacz post
    Jeśli do ładowarek zrobią się kolejki i nie pojawią się radykalne zmiany w infrastrukturze, to zacznie mieć większe znaczenie.
    pojawią się. Skoro sie dało i opłacało nastawiać nieraz i 50 metrów od siebie po dwie stacje benzynowe, to czemu ma sie niby nie dac, nastawiac wystarczajaco ładowarek, zeby zapewniały komfort uzytkowania? Mało tego, pewnie dobrze ponad połowa, bedzie miało swoja prywatna "stacje benzynową".

    Cytat Napisał ika Zobacz post
    Nawiązując do statków, są jeszcze inne kwestie związane z zanieczyszczeniem, o których praktycznie się nie mówi. Weźmy przykładowo niedawno wprowadzone przepisy odnośnie przejść dla pieszych - wiążą się z częstszym przyspieszaniem i hamowaniem, czyli większą ilością pyłu z klocków. To też więcej trucia i śmierci. Gdzie są protestujący ekolodzy? Poza tym trzeba zachować złoty środek między wygodą a szkodliwością. Z takim tokiem myślenia jak teraz, czemu nie zakazać ludziom powiedzmy wyjazdów na wakacje? To też więcej spalin, śmierci i trucie, jedynie dla własnej rozrywki.
    No zgadzam się, praktycznie sie nie mówi. Dobrze,ze poruszyłeś bo elektryki w wiekszosci hamuja regeneracyjnie, i nie korzystaja z klocków hamulcowych. Żeby nie było - jak sa ciezsze, to mozliwe, ze opony sie szybciej zuzywaja, ale tego nie jestem pewien
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  2. #432
    Użytkownik Świeżak Avatar ika
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Alfa 159 TBi, Mazda RX8
    Postów
    128

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    2017? okeeej
    a gdzie tu jest napisane, ze elektryki wcale nie sa bardzej eko? "Need for development of efficient and feasible technology for pure lithium recovery" ? No chyba nie, to nie to.
    To tylko przykład. Nie jest napisane, ale jest opisany inny problem z nimi związany.


    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    pojawią się. Skoro sie dało i opłacało nastawiać nieraz i 50 metrów od siebie po dwie stacje benzynowe, to czemu ma sie niby nie dac, nastawiac wystarczajaco ładowarek, zeby zapewniały komfort uzytkowania? Mało tego, pewnie dobrze ponad połowa, bedzie miało swoja prywatna "stacje benzynową".
    Może pojawią się w wystarczającej ilości, może nie. Na 100 procent stwierdzić się nie da

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    No zgadzam się, praktycznie sie nie mówi. Dobrze,ze poruszyłeś bo elektryki w wiekszosci hamuja regeneracyjnie, i nie korzystaja z klocków hamulcowych. Żeby nie było - jak sa ciezsze, to mozliwe, ze opony sie szybciej zuzywaja, ale tego nie jestem pewien
    PoruszyłAm. Oczywiście korzystają, ale nie na tyle często co samochody spalinowe - to tylko efektywny wspomagacz. Poza tym jak na dzień dzisiejszy wyobrazić sobie hamowanie awaryjne bez klocków? Ograniczone korzystanie ze zwykłego hamulca ma też swoje wady, jeśli mało się go używa to zmniejsza się trwałość. Nawiasem mówiąc odzyskiwanie energii kinetycznej można też wykorzystać w przypadku benzyny. Przykład z F1 - KERS
    Ostatnio edytowane przez ika ; 30-09-2022 o 13:21

  3. #433
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Serio, az tak ci brakuje dystansu, zeby nie zdawac sobie sprawe, ze dyskusja o roznych rodzajach pierdzenia w kontekscie obiektywizmu, to jest jakis żart?
    Pierwszy z brzegu filmik, prawie 6mln wyświetleń:
    https://www.youtube.com/watch?v=5YbJhq1nltw

    Dużo tych żartownisiów ogląda, ogólnie same świry na tym internecie

    Jedni wspinają się na Broad Peak, inni pierdzą swoimi V6/V8, a jeszcze inni sklejają statki w butelkach. No taki świat, co zrobisz?

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    no akurat giulia Q to slaby dalesz przyklad, bo w taj kategorii cenowej mozna kupic elektryka z porownywalnymi osiagami...taniej.
    To nie był przykład na tani samochód, tylko na coś zupełnie innego. Przeczytaj jeszcze raz, bo nie chce mi się przeklejać.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  4. #434
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Jak nie jesteś pewien (zużycia większego opon ) w cięższym pojeździe. To jedyny kontakt z nawierzchnią przez który przyspiesza tą większą masę i hamuje (czy regeneracyjnie czy klockami, btw klockami jednak hamują i to zdrowo, po co potężne zaciski w tesli 3 na przykład by były).

    Domowe stacje ładowania no ja też tak sądziłem, i MX30 mi się bardzo jako gażet podoba, ale mając ponad 6kW fotowoltaiki nijak bym nie naładował nic nie dopłacając (a tu można być pewnym wzrostu cen, zresztą to się przecież dzieje ). Chyba że świeciłbym świeczkami, ale to są ten.. spaliny. I rak.

    Generalnie utopia, utopia jest fajna bo pyk i umysłu nie męczą nierozwiązywalne lub wymagające wyrzeczeń faktycznych problemy, czujemy się zbawcami świata, a do tego potężny przemysł, budowniczy infrastruktury mają zajęcie i rynek, rządy wpływy podatkowe na rozdawanie, nie wkraczajac w teorie spiskowe ale można mocno przypuszczać powiązania lobbystyczne , kogoś trzeba wybierać do inwestyucji, ktoś będzie wdzięczny, możliwości centralnego sterowania, generalnie wszyscy są zadowoleni .

    Na stację benzynową się wjeżdża i wyjeżdża, nie stoi godzinami. Więc gęstość tych ładowania potrzebna by była taka pomnożona przez aktualną przepustowość płynnych stacji.
    Zresztą po co w ogóle o innych aspektach rozmawiać. Zasięg, czas ładowania, brak zdolności transportowych praktycznie wykluczają elektryki, stąd potrzebują dopłat. BTw nie wiem czy są jakieś dane ile rodzin z elektrykiem , ma poza tym i ile benzyniaków żeby moc gdy naprawedę portrzeba auta zrobić nim co do auta należy. Coś jak z Alfą , można sobie mieć, ale trzeba mieć obok coś pewnego. (uwaga - dystansujemy się, tak na wszelki wypadek zaznaczam )

    Naprawdę nie można tak patrzeć pod kątem tylko do i z pracy. I to że badaniach 90kilka procent czssu użytkowania auta to taka aktywność na tych krótkich dystansach. Tylko potężnym cynnikiem skłaniającym do zakupu własnego auta a nie wypożyczania/jazdy taxi jest to że _w rezie potrzeby_ jest pod ręką. Czy w razie kaprysu i potrzeba tych 5 procent wykorzystania go na dłuższy dystans, w czasie nie wymagających łądowania godzinami w tej trasie. Niech to będzie kilka razy w roku nawet. Wg mnie brak takiej możliwości, gdy w stojącym w salonie obok spalinowym taka jest dyskwalifikuje elektryka. No chyna że centralnie sterowana "gospodarka" usunie tego spalinowca.
    Naprawdę podoba Ci się mechanizm wprowadzania elektryków ? wszystko jest w porządku? wolny rynek ? Wiesz, ja już w końcówce ale zaznałem ustroju z centralnym sterowaniem, gdzie ktoś wiedział lepiej co obywatelom służy i gdzie wmawianie pierdół a później skandowanie ich przez masy było na porządku dziennym. I wielu w nie wierzyło , bo idea była piękna przecież.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 30-09-2022 o 13:42

  5. #435
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    To kolejny kamyk do ogródka: a czy Ty wiesz, ze autobusy elektryczne czasem kopcą w ruchu miejskim? A wiesz, kiedy to się dzieje? To a propos "bezemisyjności".
    No to jak? Kopcą czy nie?

  6. #436
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Pierwszy z brzegu filmik, prawie 6mln wyświetleń:
    https://www.youtube.com/watch?v=5YbJhq1nltw

    Dużo tych żartownisiów ogląda, ogólnie same świry na tym internecie

    Jedni wspinają się na Broad Peak, inni pierdzą swoimi V6/V8, a jeszcze inni sklejają statki w butelkach. No taki świat, co zrobisz?
    Filmik na jutube z tytułem best off, jest dowodem na to, ze dzwiek silnika mozna obiektywnie ocenić. W sensie ze wyswietlenia sa jakims takim wymiernym wskaznikiem jakiejs nie wiem, jakości? jezu, przeciez to jest tak niedorzeczne, ze ja nie wiem co ci mam powiedzieć.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Jak nie jesteś pewien (zużycia większego opon ) w cięższym pojeździe. To jedyny kontakt z nawierzchnią przez który przyspiesza tą większą masę i hamuje (czy regeneracyjnie czy klockami, btw klockami jednak hamują i to zdrowo, po co potężne zaciski w tesli 3 na przykład by były).
    niby rozum tak mowi, ale niektore zrodla mowia, ze to skomplikowane
    https://www.nokiantyres.com/company/...r-a-long-time/
    https://www.rac.co.uk/drive/electric...an-petrol-and/

    a za hamulcami to nie no, mylisz sie ewidentnie. Co z tego, ze sa wielkie tarcze, jak sie z nich po prostu bardzo rzadko korzysta? Ty wiesz, jak hamowanie regeneracyjne działa?

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Więc gęstość tych ładowania potrzebna by była taka pomnożona przez aktualną przepustowość płynnych stacji.
    no nie. Dzisiaj wszyscy musza korzystać ze stacji benzynowych. Bez wyjątku. Czy jezdzisz duzo, czy jezdzisz mało. Musisz. Z elektrykiem, mysle, ze na oko 2/3 uzytkownikow bedzie mialo w domu ładowarke (jest to tak korzystne, ze watpie, ze jak ktos ma mozliwosc, czyt dom jednorodzinny/prywatne miejsce w garazu, z tego nie skorzysta), i nie bedzie musiało przez wiekoszsc czasu korzystać ze "stacji benzynowych".

    Jest cało mnóstwo ludzi, którzy z publicznej ładowarki skorzystaja 2 razy w roku, jak jadą na urlop.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał ika Zobacz post
    To tylko przykład. Nie jest napisane, ale jest opisany inny problem z nimi związany.
    ale czego przykład? Przeciez nijak nie da sie z tego wyciagnać wniosku, że "elektryki wcale nie są takie eko". Przeciez pisałAś o tym, ze "nie traktują problemu całościowo", a tutaj wyciagasz cos, co dotyczy małej częsci, i w sumie nic konkretnego z tego nie wynika.

    Kaman, postaraj sie bardziej. Albo daj sobie spokój, bo ja wiem, ze nie znajdziesz nic takiego. Sam szukałem

    Cytat Napisał ika Zobacz post
    Może pojawią się w wystarczającej ilości, może nie. Na 100 procent stwierdzić się nie da
    nie da sie tez na 100% stwierdzic, czy jutro też będzie dzień Daj spokoj, beda potrzebne, to sie pojawią. Przeciez to sa pieniadze dla kogos do zarobienia.


    Cytat Napisał ika Zobacz post
    PoruszyłAm. Oczywiście korzystają, ale nie na tyle często co samochody spalinowe - to tylko efektywny wspomagacz. Poza tym jak na dzień dzisiejszy wyobrazić sobie hamowanie awaryjne bez klocków? Ograniczone korzystanie ze zwykłego hamulca ma też swoje wady, jeśli mało się go używa to zmniejsza się trwałość. Nawiasem mówiąc odzyskiwanie energii kinetycznej można też wykorzystać w przypadku benzyny. Przykład z F1 - KERS
    no chyba mamy nowego kandydata na teze miesiąca - jeśli mało się używa hamulca, to on sie szybciej zuzywa no sorry, ale inaczej, niz w przesmiewczy sposob, sie z tego skomentować nie da.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  7. #437
    Użytkownik Świeżak Avatar ika
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Alfa 159 TBi, Mazda RX8
    Postów
    128

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    ale czego przykład? Przeciez nijak nie da sie z tego wyciagnać wniosku, że "elektryki wcale nie są takie eko". Przeciez pisałAś o tym, ze "nie traktują problemu całościowo", a tutaj wyciagasz cos, co dotyczy małej częsci, i w sumie nic konkretnego z tego nie wynika.

    Kaman, postaraj sie bardziej. Albo daj sobie spokój, bo ja wiem, ze nie znajdziesz nic takiego. Sam szukałem
    Nigdy nie pisałam że nie są, jedynie że tak do końca ciężko powiedzieć. Jeśli będą trudności z wytwarzaniem i recyklingiem baterii to nie jest to mały problem. Nie jest w pełni jasne czy przechodząc ze spalinówek na elektryki nie zamieniamy po prostu jednego problemu w drugi, a czy cięższy czy lżejszy trudno jednoznacznie stwierdzić

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    no chyba mamy nowego kandydata na teze miesiąca - jeśli mało się używa hamulca, to on sie szybciej zuzywa no sorry, ale inaczej, niz w przesmiewczy sposob, sie z tego skomentować nie da.
    Czyli jak się mało używa to jakimś cudem nie zardzewieją?
    https://thebrakereport.com/ev-brakin...rent-approach/

  8. #438
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał ika Zobacz post
    Nigdy nie pisałam że nie są, jedynie że tak do końca ciężko powiedzieć. Jeśli będą trudności z wytwarzaniem i recyklingiem baterii to nie jest to mały problem. Nie jest w pełni jasne czy przechodząc ze spalinówek na elektryki nie zamieniamy po prostu jednego problemu w drugi, a czy cięższy czy lżejszy trudno jednoznacznie stwierdzić
    Ale jak to nie jest w pełni jasne? Gdzie tak jest napisane? To są tylko i wyłacznie twoje wnioski, i wątpliwości.
    Rozumiem, ze probujesz sobie gdzies cos desperacko dopisac, do swojej tezy, ale no mogłaś się postarać troche bardziej.

    Cytat Napisał ika Zobacz post
    Czyli jak się mało używa to jakimś cudem nie zardzewieją?
    https://thebrakereport.com/ev-brakin...rent-approach/
    fajna reklama producenta klocków

    nie, hamulce nie "zużywają się od nieużywania". One rdzewieją ze startości. Tak jak opony, w których starzeje się guma, zanim zużyje się bieżnik, jesli mało jezdzisz.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  9. #439
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    ...)

    nie, hamulce nie "zużywają się od nieużywania". One rdzewieją ze startości. Tak jak opony, w których starzeje się guma, zanim zużyje się bieżnik, jesli mało jezdzisz.

    Akurat się zużywają od nieużywnia, delaminacja to jedno, w samej mieszance klocka zależy ile żelaza, jak chłonna , o prowadnicach itd nie wspominając. Może nie bez powodu te leafy kórych przykład podałeś jaklo mało zużywające hamulce miały tyle wymian zwichrowanych tarcz. Zwichrowane tarcze w taxi... a to nie to Taxi filmowe .

    Generalnie nie ma tutaj żadnego zmiłuj - większa masa = większe zużycie wszystkiego, co byś nie robił, jakich mieszanek opon nie stosował jak zmniejszająych opory toczenia (a to zawsze kompromis z przyczepnością) itd. Zresztą to wszystko można zastosować w spalinowych.

    Temat wq ogóle można zapomieć do czasu zwiększenia gęstości energii w akumulatorach. I szybkości ładowania. Wtedy nie będzie nikogo trzeba przekonywać nakazami i dopłatami wyrywanymi z pracy obywateli, że będą niechrowoalni na raki dzięki elektrykom.
    (co do ładowania domowgo to naprawdę trzeba potężnej powierzchni dachu i oszczędnego w sensie energochłonności życia aby go ładować nie mówiąc o 2-3 a mając dom raczej stoi tam więcej aut. A z gniazdek w garażach podziemnych prąd będzie , jasne, tylko za coraz większe pieniązki. A tabuny, połacie aut na parkingach, dróżkach , gdziepopadnie osiedlowych - pod chmurkami ? - sieci przedłużaczy zwisające z okien? wstawanie w nocy na podmianę auta pod ładowarką ? komitety kolejkowe do nich osiedlowe? w sumie to jeszcze można przekuć w zaletę - jak to zdrowo pooddychać tym oczyszczonym przez elektryki powietrzem rześkim, z sąsiadmi pogadać, może się pobić o ładowarkę, coś się będzie działo, nie sama nuda do i z pracy w ciszy)

  10. #440
    Użytkownik Świeżak Avatar andie
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    śląsk
    Auto
    Giulia 2.0; BMW E46 touring
    Postów
    160

    Domyślnie

    2/3 ludzi będzie tankować w domu? Super. Nie znam się, ale na polskich osiedlach raczej ciężko o garaże prywatne lub zbiorowe. Ile jest nowych osiedli z przystosowaną infrastrukturą?Kto to będzie finansował? Dziś elektryków jak na lekarstwo a właściciele łatwego życia nie mają.
    Oczywiście budujcie, kupujcie, inwestujcie tylko nie z mojej kasy.

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory