Strona 47 z 484 PierwszyPierwszy ... 37383940414243444546474849505152535455565797147 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 461 do 470 z 4837

Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #461
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post

    Wszystko fajnie, tylko patrzę w cenniki Mustanga Mach-E i co widzę:
    - rok modelowy 2022 - już wyprodukowane - AWD 269KM - 314 tys. zł.
    - rok modelowy 2023, czyli rocznik 2022 do produkcji - 334 tys. zł - cena obowiązuje od 1 września 2022.

    Druga sprawa - dopłata z programu Mój elektryk jest dla osób fizycznych do ceny samochodu równej 225 tys. zł. Dlatego jej nie liczyłem dla konkurencji Giulii czy Stelvio, bo się nie łapią na nią.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Jeśli Ford przegiął z ceną zawsze zostaje jeszcze VW ID 5 GTX 299KM za 270 tyś.

    Co do dopłat to faktycznie zapomniałem o limicie.

  2. #462
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Tomtrz? Pytanie było poważne. Ponawiam je. Bo kopcą. Wiesz dlaczego?
    dobra, bo widze juz ganiasz jak ten dzieciak za mamą, żeby się pochwalić, bo stracił mleczaka.

    Chodzi ci o to, ze tansze autobusy elektryczne grzeją za pomocą webasto? Bo to tansze niz pompy ciepła i wiekszy akumulator?

    Olaboga, skandal, sodoma i gomora, dramat. Samorządy sa biedne, i najwyrazniej nie stac na lepsze, kto by pomyślał.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  3. #463
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Jeśli Ford przegiął z ceną zawsze zostaje jeszcze VW ID 5 GTX 299KM za 270 tyś.

    Co do dopłat to faktycznie zapomniałem o limicie.

    Ale jaja fan AR proponuję szkopa.
    Czemu nie cx60? Szybsza tańsza z zasięgiem nieograniczonym bo bazuje na benzynie bardziej przestronna i z japońską jakością?
    No tak bez dopłat z naszych podatków...
    I bez założenia utopijnych niskich cen prądu. I dla ludzi którym pół doby ładowania iebrobi różnicy.
    Ja dziś potrzebowałem. 2x 480km przejechać . Ok trzeba wsiadam jadę . Bez klikania gdzie ładowarki i gdzie być może głodny będę.
    Co do piszących że 90 czy ilestam procent się nie wykorzystuje zasięgu. Matematycznego to brzmi. Przełóżcie to ma czas coitus z partnerkami i pozostały czas spedzany z nimi . No ja wiem czy bardzo różnie wyjdzie? To się tak wprost nie przekłada. Bez kilku 'aut' w tym spalinowego mocno dymiącego marnie to widzę.

  4. #464
    Użytkownik Świeżak Avatar ika
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Alfa 159 TBi, Mazda RX8
    Postów
    128

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    No ja nadal nie widze w ktorym tam miejscu jest napisane, ze elektryki wcale nie są eko. Moze ja czytac nie umiem. To, co widze, to ze ty masz jakies watpliwosci.
    Nie jest, ale czy musi być wprost napisane że "nie są eko"? I czy miarą szkodliwości jest tylko i wyłącznie emisja? Chodzi o to, że są wątpliwości związane z tym jak produkcja i utylizacja mają w rzeczywistości wyglądać. I nie widać żeby ktoś podjął temat na tak szeroką skalę, jak to się robi z CO2, szczególnie w mediach. Tak jakby ktoś wyszukał sobie pretekst do uzasadnienia nagonki i nagłaśniał wybiórczo jedynie argument pasujący do tezy. Trudno mieć do tego pełne zaufanie... Co z tego że same w sobie są eko, jeśli hipotetycznie ich wprowadzenie w praktyce okazałoby się niewykonalne, nieopłacalne, skrajnie niewygodne lub obciążające dla środowiska? Skoro technologia i infrastruktura wymagają jeszcze znacznego rozwinięcia, gdzie jest rozsądek w podejmowaniu radykalnych decyzjach? Ja tu widzę raczej brak odpowiedzialności

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Ale to przecież nie jest tak, ze te hamulce nie pracują w ogóle. Hamowanie regeneracyjne jest tym mniej efektywne, im wolniej jedziesz, dlatego tarcze nadal są potrzebne, poza tym przy pełnej baterii chyba tez nie działają. Znaczy no nie sa niezbedne, bo mozna przeciez zatrzymac koła całkowicie, ale juz uzywajac energii silnika, wiec moze kiedys, jak bedzie nadmiar pojemnosci.
    Co nie przeczy że są bardziej narażone niż spalinówki. I są niezbędne, bo regeneracyjne nie byłyby w stanie w każdej sytuacji wykonać awaryjne zatrzymanie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Czesto nawet jest mniej niz mieszkań. Mi sie udało kupic dwa, jak juz osiedle było praktycznie oddane do uzytku, czyt. najwyrazniej nie było chętnych. Nie każdy ma samochód. Nie kazdy chce samochód. Nawet rodziny. A młodzi ludzie, to już w ogóle mozna sie grubo zdziwić.

    A jak ktos by chciał, a nie ma swojego miejsca, no to życie, bedzie sie bujał po publicznych. A te historie, ze ktos zablokuje ładowarke na cały dzien, to miedzy bajki. Za przekrocznie limitu czasu sie płaci.

    Ja widze. A na drogach tesli widzę wiecej, niż Giuli/Stelvio.
    Z tego co ja widzę na śląsku i w małopolsce wygląda to tak, że parkingi podziemne są praktycznie w całości wypełnione, na zewnątrz brakuje miejsc do parkowania i bardzo ciężko znaleźć wolny garaż. A na drogach jest więcej Giuli/Stelvio niż Tesli

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    W samochodach małych klasy A/B sytuacja nie jest tak różowa ale jeśli ktoś szuka bogatej wersji z mocnym silnikiem, to elektryka może też brać pod uwagę.
    O korzyściach elektryfikacji mówi się głównie w kontekście miast, ze względu na zanieczyszczenia i małe dystanse. A do poruszania po mieście zwykle nie szuka się bogatego modelu, więc w większości przypadków argument opłacalności traci na sile.
    Co do opłacalności, dodatkowy wgląd w sytuację może dać sytuacja związana z carsharingiem. Jeszcze przed pandemią na śląsku można było wynająć elektryki na minuty, później zniknęły z rynku. Podobnie chyba wyglądało to w całej Polsce
    https://wysokienapiecie.pl/33010-kon...znikna-z-ulic/

  5. #465
    Użytkownik Świeżak Avatar andie
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    śląsk
    Auto
    Giulia 2.0; BMW E46 touring
    Postów
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał ika Zobacz post
    Nie jest, ale czy musi być wprost napisane że "nie są eko"? I czy miarą szkodliwości jest tylko i wyłącznie emisja? Chodzi o to, że są wątpliwości związane z tym jak produkcja i utylizacja mają w rzeczywistości wyglądać. I nie widać żeby ktoś podjął temat na tak szeroką skalę, jak to się robi z CO2, szczególnie w mediach. Tak jakby ktoś wyszukał sobie pretekst do uzasadnienia nagonki i nagłaśniał wybiórczo jedynie argument pasujący do tezy. Trudno mieć do tego pełne zaufanie.../[/url]
    Martwisz się o utylizację baterii - świat super poradził sobie z dużo bardziej niebezpiecznym plastikiem… z bateryjką sobie nie poradzi. proszę cię

  6. #466
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał ika Zobacz post
    Nie jest, ale czy musi być wprost napisane że "nie są eko"? I czy miarą szkodliwości jest tylko i wyłącznie emisja? Chodzi o to, że są wątpliwości związane z tym jak produkcja i utylizacja mają w rzeczywistości wyglądać. I nie widać żeby ktoś podjął temat na tak szeroką skalę, jak to się robi z CO2, szczególnie w mediach. Tak jakby ktoś wyszukał sobie pretekst do uzasadnienia nagonki i nagłaśniał wybiórczo jedynie argument pasujący do tezy. Trudno mieć do tego pełne zaufanie... Co z tego że same w sobie są eko, jeśli hipotetycznie ich wprowadzenie w praktyce okazałoby się niewykonalne, nieopłacalne, skrajnie niewygodne lub obciążające dla środowiska? Skoro technologia i infrastruktura wymagają jeszcze znacznego rozwinięcia, gdzie jest rozsądek w podejmowaniu radykalnych decyzjach? Ja tu widzę raczej brak odpowiedzialności
    Pisałaś, że wątpliwości. To implikuje, ze one są uniwersalne, takze wsrod naukowców. A wychodzi na to, ze Ty masz wątpliwości. To jest istotna różnica


    Cytat Napisał ika Zobacz post
    Co nie przeczy że są bardziej narażone niż spalinówki. I są niezbędne, bo regeneracyjne nie byłyby w stanie w każdej sytuacji wykonać awaryjne zatrzymanie
    Tak, mysle, ze mozna sięz tym zgodzic, ze sa bardziej podatne na delaminacje. Fajnie, ale jak miały żywotność spokojnie dwukrotnie dłuższą, tak nadal mają. Jeszcze raz odsyłam do artykułu o teslie z 400kkm na liczniku na oryginalnych klockach.

    Cytat Napisał ika Zobacz post
    Z tego co ja widzę na śląsku i w małopolsce wygląda to tak, że parkingi podziemne są praktycznie w całości wypełnione, na zewnątrz brakuje miejsc do parkowania i bardzo ciężko znaleźć wolny garaż. A na drogach jest więcej Giuli/Stelvio niż Tesli
    Witamy w mieście


    Cytat Napisał ika Zobacz post
    Co do opłacalności, dodatkowy wgląd w sytuację może dać sytuacja związana z carsharingiem. Jeszcze przed pandemią na śląsku można było wynająć elektryki na minuty, później zniknęły z rynku. Podobnie chyba wyglądało to w całej Polsce
    https://wysokienapiecie.pl/33010-kon...znikna-z-ulic/
    kupili drogie, szitowe BMW, zeby dać je ludziom rozbijać (moment dostepny od 0 obrotow, hamowanie regeneracyjne, brak skrzyni biegów. Troche sie trzeba przyzwyczaić). Co mogło pojsc nie tak?
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  7. #467
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    czas ładowania - ok. Obiektywnie! Tylko teraz przypiszmy do tego wagę. Skoro 95, czy tam 97% podrozy samochodem nie wymaga ładowania w trakcie tej podróży, to ten czas ładowania nie ma zadnego znaczenia. Czyli rzeczywiscie, w przypadku tych 3-5% tracisz czas.
    Ale, w przypadku tych 95-97% czasu użytkowania samochodu, oszczedzasz czas, nie musząc odwiedzac stacji benzynowej.
    Patrz, gdzie można wsadzić sobie statystykę.
    Jadę z punktu A do punktu B, 800 km. Mamy już sporo autostrad, można jechać z grubsza przepisowo. Skromny obiad po drodze i jestem na miejscu bez problemów w 9h. A Ty w najlepszym wypadku będziesz jechał od zmierzchu do świtu (latem), biorąc pod uwagę jedno ładowanie (czyli jakieś mega drogie auto z giga pakietem baterii). Bo jak się trafi zwykły elektryk i 4 ładowania na trasie to dojeżdżasz na drugi dzień...
    Wszystkim matołom z UE zabrać spalinówki i odrzutowce, dać po elektryku - moment zmienią zdanie.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #468
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Wszystkim matołom z UE zabrać spalinówki i odrzutowce, dać po elektryku - moment zmienią zdanie.
    Dokładnie!
    Wielcy mądrale, bo jak jadą dalej niż drugi koniec miasta to albo wiezie ich szofer hybrydą, albo lecą samolotem.

    Lepsze jeszcze - transport miejski. Wydawało by się, idealne wykorzystanie elektryków. No to proszę bardzo - tego nigdzie nie przeczytacie, bo nikt się tym nie chwali. Info od pracownika MPK: żeby obstawić tą samą ilość tras autobusami elektrycznymi potrzeba 2x tyle autobusów i 2x tyle kierowców. Natomiast zimą są mega problemy z ładowaniem.
    Teoria vs praktyka
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  9. #469
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Patrz, gdzie można wsadzić sobie statystykę.
    Jadę z punktu A do punktu B, 800 km. ...
    Nawet nie trzeba 800, kilkaset w jedną, coś się pokręcić pozałatwiać (nie może auto stać podpięte), wrócić. To normalne użytkowanie, częste, nieczęste, ale po to się samochody kupuje. Aby casem gdy trzeba zrobiły co do nich należy, a nie my dla nich siedzieli i godzinami jedli hotdogi. To całe planowanie podróży, zgłębianie tajników ładowarek, która gdzie jakie moce, co to ma być.

  10. #470
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Patrz, gdzie można wsadzić sobie statystykę.
    Jadę z punktu A do punktu B, 800 km. Mamy już sporo autostrad, można jechać z grubsza przepisowo. Skromny obiad po drodze i jestem na miejscu bez problemów w 9h. A Ty w najlepszym wypadku będziesz jechał od zmierzchu do świtu (latem), biorąc pod uwagę jedno ładowanie (czyli jakieś mega drogie auto z giga pakietem baterii). Bo jak się trafi zwykły elektryk i 4 ładowania na trasie to dojeżdżasz na drugi dzień...
    Wszystkim matołom z UE zabrać spalinówki i odrzutowce, dać po elektryku - moment zmienią zdanie.
    eeeeeee...

    To jedno ładowanie w 40 minut zrobi ci na takiej trasie tak wielka roznice? A i tak bys sie zatrzymał na tankowanie, siku, i zjedzenie czegoś. Twoj swiat sie zawali przez te, niech bedzie 20 minut więcej? xD
    Mega drogie auto z giga pakietem? No chyba nie, juz mozna jakas kijanke niro kupic ponizej 200k, co nie jest straszna cene jak za crossovera tego segmentu, z takimi osiagami i wyposazeniem.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    tą samą ilość tras autobusami elektrycznymi potrzeba 2x tyle autobusów i 2x tyle kierowców.
    eee, że co? xD

    z czego to niby ma wynikać?

    ja nie wiem, ci kierowcy musza ich pilnowac, czy jak? xD

    odlatujemy widzę

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    coś się pokręcić pozałatwiać (nie może auto stać podpięte), wrócić.
    przypominam raz jeszcze.

    Średni roczny przebieg w Polsce to 8600km.

    ja nie wiem, czy my zyjemy w na jakiejs sawannie, ze "pokrecic sie. pozalatwiac, wrocic", to sa setki kilometrów. i to codziennie xD

    mam taki challenge

    https://historiapojazdu.gov.pl/

    pokazcie swoje roczne przebiegi
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory