Strona 48 z 484 PierwszyPierwszy ... 38394041424344454647484950515253545556575898148 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 471 do 480 z 4837

Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #471
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    ...

    Średni roczny przebieg w Polsce to 8600km.

    ja nie wiem, czy my zyjemy w na jakiejs sawannie, ze "pokrecic sie. pozalatwiac, wrocic", to sa setki kilometrów. i to codziennie xD

    mam taki challenge

    https://historiapojazdu.gov.pl/

    pokazcie swoje roczne przebiegi
    No popatrz jakie to ... niemądre takie patrzenie ile to średnio auto jeździ. Ja mam 2 6tki każda 15-20 tys robi, ale i pucharówkę która robiła przez 3 lata 0km rocznie, wcześniej tysiąc, trzy tego rzędu, teraz kilkaset. Vki obie coś 3-5 tys od kilku lat, kitkarów nie ma w historia gov pl. I co to ma oznaczać ? co kogo średnia interesuje, gdy w momecie potrzeby auto będzie niejezdne bo na kabelku. I mi wyjdzie przegieg średni, który mówi kompletnie o niczym przy wyborze auta.

    Z tym siku podczas ładowania to już nie można słuchać. Skąd auto ma wiedzieć kiedy kierowca czy pasażer zechce siku . Może zechce (nie daj bóg dziecko będzie jechać z nami uuu) tuż PO godzinnym ładowaniu.
    Siku się robi wtedy, gdy się chce siku. Przerwy się robi wtedy gdy się ma ochotę na przerwę. A nie wtedy gdy auto każe. Nie widzisz do jakich absurdów prowadzi wprowadzanie czegoś na siłę gdy (może jeszcze) się nie nadaje po prostu i podstawowego zadania nie spełnia - ułatwiania, a nie komplikowania życia.

    Ta średniość jest ważna gdy to 2-3 czy dalsze auto a obok zawsze jest sprawne czyli benzynowe. Wtedy można się turlać elektrykiem wiedząc że jedziemy bez wymagań zasięgowych. A gdy trzeba - wąchamy z radością spaliny. Z radością bo załatwimy co trzeba i tego samego dnia wrócimy, a po powrocie może żona/dziecko wsiadać w auto i jechać w swoje kolejne kilkaset km bez żałosnego studiowania map ładowarek i albo łykania furosemidu bo jest ładowarka to trzeba sikać, albo cewnikowania się żeby dłużej wytrzymać.

  2. #472
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    eee, że co? xD

    z czego to niby ma wynikać?

    ja nie wiem, ci kierowcy musza ich pilnowac, czy jak? xD

    odlatujemy widzę
    To ty mi powiedz z czego to niby wynika?
    Bo ja chętnie posłucham. Piszę jak jest - chcesz dyskutować z faktami?
    Nie wiem o co chodzi z tymi kierowcami, może o jakieś bzdurne przepisy, chgw?
    Niemniej 2x tyle autobusów to jest najważniejsza informacja - ją też skomentujesz "eeeeeee"? xD
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  3. #473
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    No popatrz jakie to ... niemądre takie patrzenie ile to średnio auto jeździ. Ja mam 2 6tki każda 15-20 tys robi,
    no, to codziennie z tej warszawy do krakowa jezdzisz, nie ma co
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  4. #474
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    no, to codziennie z tej warszawy do krakowa jezdzisz, nie ma co
    Kurde chłopie, naprawdę nie rozumiesz, że niektórzy jeżdżą dużo?
    W poprzedniej pracy zazwyczaj 3 tygodnie w miesiącu byłem w delegacji. Każda delegacja to:
    - wyjazd w poniedziałek 500-1000km z jedną stronę
    - wtorek-czwartek wkoło komina
    - powrót w piątek 500-1000km

    Jadąc dieslem wracałem wieczorem, czasami nawet o 23:00. W poniedziałek rano kolejny wyjazd. Czyli miałem 2 dni normalnego życia w tygodniu. Ciekawe kiedy bym był w domu, wracając takim zajebistym elektrykiem. Dodam elektrykiem w cenie Golfa/Octavii, bo taki był budżet na auta dla serwisu. Widzę, że teraz taki Golf w kombiaku to 130tys. No słucham propozycji?
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  5. #475
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    To ty mi powiedz z czego to niby wynika?
    Bo ja chętnie posłucham. Piszę jak jest - chcesz dyskutować z faktami?
    Nie wiem o co chodzi z tymi kierowcami, może o jakieś bzdurne przepisy, chgw?
    Niemniej 2x tyle autobusów to jest najważniejsza informacja - ją też skomentujesz "eeeeeee"? xD
    jakie przepisy? przeciez to jakies farmazony z tymi kierowcami
    a dwa razy wiecej autobusów? Z jakiej racji niby? Ty myslisz, ze one jezdza 24h na dobe?
    Autobus codziennie jest w zajezdni na kontroli, tankowaniu, serwisie. Samo to wystarczy, zeby w tych lepszych naładować sie na cały dzień.
    Mało tego, stoją pomiędzy trasami, kierowcy maja przerwy. No jak bym nie mieszkał kilka lat koło pętli autobusowej. I na niej stoi dzisiaj szybka ładowarka pod autobus z pantografem.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Kurde chłopie, naprawdę nie rozumiesz, że niektórzy jeżdżą dużo?
    W poprzedniej pracy zazwyczaj 3 tygodnie w miesiącu byłem w delegacji. Każda delegacja to:
    - wyjazd w poniedziałek 500-1000km z jedną stronę
    - wtorek-czwartek wkoło komina
    - powrót w piątek 500-1000km

    Jadąc dieslem wracałem wieczorem, czasami nawet o 23:00. W poniedziałek rano kolejny wyjazd. Czyli miałem 2 dni normalnego życia w tygodniu. Ciekawe kiedy bym był w domu, wracając takim zajebistym elektrykiem. Dodam elektrykiem w cenie Golfa/Octavii, bo taki był budżet na auta dla serwisu. Widzę, że teraz taki Golf w kombiaku to 130tys. No słucham propozycji?
    1000km w jedną stronę? w Polsce? Ze szczecina w bieszczady? No chłopie... ok, moze i duzo jezdziles, ale jak cie tak fantazja ponosi, to nie oczekuj, ze ktokolwiek bedzie traktował poważnie to co piszesz.


    I jak bedzie z tymi przebiegami z cepiku?
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  6. #476
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    no, to codziennie z tej warszawy do krakowa jezdzisz, nie ma co
    Z Rzeszowa do Wrocławia, co za różnica ILE RAZY ? raz, dziesięc , trzydzieści, ile jest już znaczące ?
    własnie o tym piszę, że kilometr kilometrowi nierówny. Są ważniejsze i mniej ważne kilometry. I taki jeden wyjazd kiedy muszę obrócić gdy niewykonany, czy z jakimiś studiowaniami map ładowarek i ograniczaniami sikania psuje cały sens takiego pojazdu. Gdy coś co ma _zawsze działać_ działa na 100% to nie jest tylko o 1 procent lepsze, od tego co działa na 99%. To drugie jest do niczego po prostu, ma zerową wartość a nie o 1 procent niższą.

  7. #477
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Z Rzeszowa do Wrocławia, co za różnica ILE RAZY ? raz, dziesięc , trzydzieści, ile jest już znaczące ?
    własnie o tym piszę, że kilometr kilometrowi nierówny. Są ważniejsze i mniej ważne kilometry. I taki jeden wyjazd kiedy muszę obrócić gdy niewykonany, czy z jakimiś studiowaniami map ładowarek i ograniczaniami sikania psuje cały sens takiego pojazdu. Gdy coś co ma _zawsze działać_ działa na 100% to nie jest tylko o 1 procent lepsze, od tego co działa na 99%. To drugie jest do niczego po prostu, ma zerową wartość a nie o 1 procent niższą.
    ma znaczenie ile razy. Juz pomiajac fakt, ze piszesz, jak by ta dluzsza trasa, to w ogole byla niewykonalna xD Jak by to było, raz w tygodniu, to by mogło byc irytujace, ale raz na miesiac, czy dwa, robic wielka drame, bo trzeba podjechac pod superchargera?

    Gdyby działało to tak, jak piszesz, to kazdy by jezdzil - terenowym busem 4x4. Bo, co, jesli akurat ci sie spieszy, ale droga w remoncie, i musisz zjechac w lesna drogę. A co jesli bedziesz musiał przewiezc lodowke itp id.

    jakie studiowanie map? Nawigacja ci od razu powie, gdzie i kiedy masz zjechac, zeby optymalnie dojechac do celu.

    bulszit, i tyle.

    a co najwazniejsze, dyskusja jest kompletnie bezcelowa, bo 1. Nikt nikogo do niczego nie zmusza. 2. Zasiegi rosną z roku na rok. Sa juz seryjne auta z 750km zasiegu i ładowaniem 30 minut. Nie jakies tam science fiction. To benzyniaki takich zasiegow nie maja. A za 10 lat? I co wtedy bedziecie wymyslac za historie, zeby wam tego smrodku z rury nie zabrali? xD
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 03-10-2022 o 22:19
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  8. #478
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    To wróć do tego wątku za 10 lat

    Co do ad 1 jak to nikt nie zmusza?? Unikasz jak ognia tematu odzierania Cię z podatków w imię uciszania sumień .
    Sądzę że nie jesteś za odzieraniem z podatku dla organizacji religijnych obiecujących wieczne życie? Jakaś różnica?
    Potężne środki ładowane w medialność dymu z rury. Sikać nawet każesz na zawołanie. Nie widzisz tych absurdów?

    Czyli 3o ok a 29 to już robienie dramy?

    Jak mam jechać tanio i z sikaniem na nakaz i powoooli to nie lepiej dla mniej-rakow autobusem kursowym?

    Po co kupujesz i używasz samochód? Dla ograniczania czy poszerzania możliwości?

    Edit
    Postęp w zasięgu oczywiście jest. Nie mam zamiaru negować . Tylko że tak to jest że największy skok jest na początku drogi. Później już nianse. Trochę jak z torowa jazda. Na początku potężny progress z trackdaya na trackday. A później się okazuje że to już w zasadzie wszystko i pierwotny wybór wozu nie pozawala na nic więcej.
    A spalinowki pozwalają na dalsze ograniczania tego strasznego trucia przy zachowaniu użytkowości. Skąd wiesz jak wydolne będą za 10 lat gdyby ich nie wycinać zakazami?
    Btw sam je wrzuciłeś - są jakieś zasięgowe bus vanove 4x4 potrafiące offroadem dojechać gdy droga z ładowarkami będzie zamknięta? Każde obecne ograniczenie spalinowek tylko się potęguje w przypadku ciężkich nie potrafiących nic przewieźć
    elektrykow. Że spalinowkami jak najbardziej to 4x4 na metr nad ziemią zawieszone możesz wybrać. Co możesz z elektryków żeby nie truć pól i lasów?
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 03-10-2022 o 23:12

  9. #479
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    1000km w jedną stronę? w Polsce?
    A kto powiedział, że w Polsce??? No halo! Z Polski startowałem i do Polski wracałem.

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    ale jak cie tak fantazja ponosi
    Nie musisz mi wierzyć, na pewno wiesz lepiej


    Co do autobusów - Ty wysnuwasz wnioski, a ja słyszę relację od świadka. Tyle komentarza z mojej strony.
    Po prostu wszystko, co nie pasuje do twojej wizji jest fantazją.

    Czekam na propozycję elektryka za 130tys i wyliczenie ile życia by mi zostało z tych 2 dni jadąc w trasę powiedzmy 500km (te krótkie, np. Czechy) i 1000km (np. serwisy w Holandii / południe Niemiec). Konkrety proszę
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  10. #480
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Co do ad 1 jak to nikt nie zmusza?? Unikasz jak ognia tematu odzierania Cię z podatków w imię uciszania sumień .
    No kto cie zmusza? Przyszli w kominiarkach, i ci zabrali kopciucha, czy co? W salonach tez spalinowe ciągle stoją, i jeszcze wiele lat będą stały. A jak jakis polubisz, to bedziesz nim pewnie mogl jezdzic do smierci.
    Ja przeciez nic nie unikam. Są dopłaty, to jest fakt. Za to ty cały czas udajesz, ze słonia zadnego w pokoju nie ma, czyli samochody nie trują. Nikt cie nie obciąża kosztami leczenia tych raków.


    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Postęp w zasięgu oczywiście jest. Nie mam zamiaru negować . Tylko że tak to jest że największy skok jest na początku drogi. Później już nianse. Trochę jak z torowa jazda. Na początku potężny progress z trackdaya na trackday. A później się okazuje że to już w zasadzie wszystko i pierwotny wybór wozu nie pozawala na nic więcej.
    nie ma to jak aplikacja życiowych mądrości, do losowo wybranej dziedziny przemysłu xD

    wagowo nie moglem znalezc na szybko, ale powinno byc podobnie

    https://www.energy.gov/eere/vehicles...-ion-batteries

    i prajs
    https://www.greencarreports.com/news...t-rise-in-2022



    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    A spalinowki pozwalają na dalsze ograniczania tego strasznego trucia przy zachowaniu użytkowości. Skąd wiesz jak wydolne będą za 10 lat gdyby ich nie wycinać zakazami?
    hmmmm, a ile sie zmieniło przez ostatnich 10 lat w spalinowkach? A nawet 20? Cyfry na papierze sie zmieniają, a tak to pamietam moje 166 2.0 paliło dyche. Młodszy jaguar 4.2 palił 11.5. Delta, już po dałnsajzingu mi pali 11. Mazdą 3 brata jak jezdzilem to palila 9.5. BMW f30 320i 10 l.

    w spalinowcach to wieksza roznice, niz w samych silnikach, to zrobiły automatyczne skrzynie biegów.

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    tw sam je wrzuciłeś - są jakieś zasięgowe bus vanove 4x4 potrafiące offroadem dojechać gdy droga z ładowarkami będzie zamknięta? Każde obecne ograniczenie spalinowek tylko się potęguje w przypadku ciężkich nie potrafiących nic przewieźć
    elektrykow. Że spalinowkami jak najbardziej to 4x4 na metr nad ziemią zawieszone możesz wybrać. Co możesz z elektryków żeby nie truć pól i lasów?
    Eee, a o hummerze EV slyszałeś? Rivian R1T? Cybertruck?
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 04-10-2022 o 00:04
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory