Strona 96 z 484 PierwszyPierwszy ... 468687888990919293949596979899100101102103104105106146196 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 951 do 960 z 4837

Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #951
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Albo jak kogos zdrowie nie interesuje, to inaczej. Ziemniaki wyjaławiają glebę, i niektorych ludzi to nie interesuje, bo przeciez tansze, to lepsze, ale za 20 lat, bedziemy mieli głód.
    Pisanie o ziemniakach, które wyjaławiają glebę w perspektywie wylewanych nieopodal ścieków prosto na to samo pole jest wg mnie (i nie tylko wg mnie) absurdem. Wręcz, bym powiedział, hipokryzją - nie z twojej strony, tylko ze strony tych, którzy ustanawiają te wszystkie prawa, zakazy, "ułatwienia" itp.

    Wiem, zaraz napiszesz, że i jedno i drugie. Nie zgodzę się z tym - skala problemu sprawia, że wyjaławianie gleby jest problemem nieistotnym (choć wyolbrzymionym) w porównaniu do reszty problemów.
    Euro6 jest wystarczające, wystarczy tylko je egzekwować i robić prawdziwe przeglądy dla starszych aut, a całą energię skupić na tych prawdziwych ściekach, które nas trują.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  2. #952
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Pisanie o ziemniakach, które wyjaławiają glebę w perspektywie wylewanych nieopodal ścieków prosto na to samo pole jest wg mnie (i nie tylko wg mnie) absurdem. Wręcz, bym powiedział, hipokryzją - nie z twojej strony, tylko ze strony tych, którzy ustanawiają te wszystkie prawa, zakazy, "ułatwienia" itp.

    Wiem, zaraz napiszesz, że i jedno i drugie. Nie zgodzę się z tym - skala problemu sprawia, że wyjaławianie gleby jest problemem nieistotnym (choć wyolbrzymionym) w porównaniu do reszty problemów.
    Euro6 jest wystarczające, wystarczy tylko je egzekwować i robić prawdziwe przeglądy dla starszych aut, a całą energię skupić na tych prawdziwych ściekach, które nas trują.
    To jest dopiero głęboka myśl. Bo to nie my najbardziej trujemy! Więc na złość tym złym onym, umrzyjmy z głodu. No sorry, ale to jest miejsce na iksde. Nie mogę się powstrzymać.

    I tak, standardowo, co złego, to nie my, to oni! Wszyscy, tylko nie ja!

    Ja jeszcze rozumiem ludzi, którzy mieszkają koło elektrowni węglowej, czy coś, ale mi, i większości ludzi, żaden zakład przemysłowy w nos dymem nie dmucha. Samochody już tak.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  3. #953
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Ja jeszcze rozumiem ludzi, którzy mieszkają koło elektrowni węglowej, czy coś, ale mi, i większości ludzi, żaden zakład przemysłowy w nos dymem nie dmucha. Samochody już tak.
    Krótko mówiąc, masz w 4 literach ekologię, interesuje cię tylko i wyłącznie koniec twojego nosa, nawet kosztem innych. Rozumiem i doceniam szczerość.

  4. #954
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Krótko mówiąc, masz w 4 literach ekologię, interesuje cię tylko i wyłącznie koniec twojego nosa, nawet kosztem innych. Rozumiem i doceniam szczerość.
    Ja juz to próbowałem raz wytłumaczyć, ale chyba nie dotarło.

    Ta cała ekologia (poza jakimis psycho-terrorystami), to nie jest dbanie o zwierzątka w lesie, ekosystem, czy całą planetę. W dupie mamy zwierzatka w lesie i planetę. To jest dla nas, ludzi. Nikt tego nie ukrywa, to wy sobie do tego dorabiacie jakąś ideologię ratowania planety.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  5. #955
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Ta cała ekologia (poza jakimis psycho-terrorystami), to nie jest dbanie o zwierzątka w lesie, ekosystem, czy całą planetę. W dupie mamy zwierzatka w lesie i planetę. To jest dla nas, ludzi. Nikt tego nie ukrywa, to wy sobie do tego dorabiacie jakąś ideologię ratowania planety.
    Czyli ci, którzy musza wykopać lit, kobalt itd to nie ludzie? spuść trochę z tonu, bo zaczyna to zajeżdżać rasizmem.
    W każdym razie dotarło do kolegi, że auta elektryczne nie są ekologiczne. 1000 postów nie poszło na marne.

  6. #956
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Czyli ci, którzy musza wykopać lit, kobalt itd to nie ludzie? spuść trochę z tonu, bo zaczyna to zajeżdżać rasizmem.
    W każdym razie dotarło do kolegi, że auta elektryczne nie są ekologiczne. 1000 postów nie poszło na marne.
    Litu się nie wykopuje. A kobalt (ktory nie jest niezbedny w akumulatorach i sie od niego odchodzi) sie wydobywa jak kazdy inny metal. Co jest z tym nie tak? I co niby zajezdza rasizmem?
    Skad wniosek, ze nie są ekologiczne? W jakim sensie?
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  7. #957
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Skad wniosek, ze nie są ekologiczne? W jakim sensie?
    Z twojego postu. "W dupie mamy zwierzatka w lesie i planetę. To jest dla nas, ludzi. Nikt tego nie ukrywa, to wy sobie do tego dorabiacie jakąś ideologię ratowania planety."

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Litu się nie wykopuje.
    oświeć mnie, skąd w takim razie bierze się lit (może ogólniej metale ziem rzadkich potrzebne do produkcji baterii). z powietrza? skup się na technologiach używanych w krajach afrykańskich i azji.
    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    I co niby zajezdza rasizmem?
    to, że samochód elektryczny jest produktem dla krajów 1 świata produkowanym z surowców krajów 3 świata.

  8. #958
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Z twojego postu. "W dupie mamy zwierzatka w lesie i planetę. To jest dla nas, ludzi. Nikt tego nie ukrywa, to wy sobie do tego dorabiacie jakąś ideologię ratowania planety."
    no to bardzo ciekawe, ze znalazłeś tu zwiazek przyczynowo skutkowy. Gratuluję wyobrazni.

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    oświeć mnie, skąd w takim razie bierze się lit (może ogólniej metale ziem rzadkich potrzebne do produkcji baterii). z powietrza? skup się na technologiach używanych w krajach afrykańskich i azji.
    to, że samochód elektryczny jest produktem dla krajów 1 świata produkowanym z surowców krajów 3 świata.
    Lit nie jest metalem ziem rzadkich.
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Metale_ziem_rzadkich
    Lit się wypompowuje Ja wiem, ze chciałeś przedstawic orbaz tych biednych, brudnych mieszkancow afryki w prowizorycznych szybach, ale nie tym razem.
    Najwieksza produkcja litu jest w australii (wrzucałem juz w tym watku dane, ale kto by tam sie przejmował danymi, nie?), kraju ewidentnie trzeciego świata.

    Tak że no zaczynasz gonić misia tadzia w ilosci wyprodukowanych głupot na jednego posta
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  9. #959
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Lit się wypompowuje Ja wiem, ze chciałeś przedstawic orbaz tych biednych, brudnych mieszkancow afryki w prowizorycznych szybach, ale nie tym razem.
    wypompowywanie i odfiltrowanie to jedna z technologii, nawet twoja wspaniała wikipedia podaje: "Większość światowej produkcji litu przypada na cztery zakłady mineralne w Australii, dwa zakłady solankowe w Argentynie i Chile i jedną kopalnię mineralną w Chinach."
    https://obserwatorgospodarczy.pl/2022/03/09/chinczycy-kupuja-kopalnie-litu-w-afryce-trzy-w-ciagu-czterech-miesiecy/

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    no to bardzo ciekawe, ze znalazłeś tu zwiazek przyczynowo skutkowy. Gratuluję wyobrazni.
    wytłumacz w takim razie co miałes na myśli pisząc: "Ta cała ekologia (poza jakimis psycho-terrorystami), to nie jest dbanie o zwierzątka w lesie, ekosystem, czy całą planetę. W dupie mamy zwierzatka w lesie i planetę. To jest dla nas, ludzi. Nikt tego nie ukrywa, to wy sobie do tego dorabiacie jakąś ideologię ratowania planety."
    Tylko nie używaj argumentów w stylu "nie bedzie zakazu sprzedazy samochod spalinowych, tylko bedzie norma emisji zero", bo to świadczy o twoim braku szacunku do innych.

  10. #960
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Panowie, podziwiam Was Dyskusja z Tomtrz to niebywałe przeżycie intelektualne. Gość ma wybitny talent pomijania wątków niewygodnych, wyszydzania tych, na które nie ma odpowiedzi, wciskania kitu i upraszczania rzeczywistości.
    Jest taki typ ludzi, że muszą, zawsze muszą, mieć ostatnie zdanie "a ja i tak mam rację".

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Tylko nie używaj argumentów w stylu "nie bedzie zakazu sprzedazy samochod spalinowych, tylko bedzie norma emisji zero", bo to świadczy o twoim braku szacunku do innych.
    O właśnie) Wie, że pisze brednie straszliwe ale mimo to musi, zawsze, wszędzie, kaźdemu się odciąć.
    Albo pomija, z nadzieją, że zapomną, jak wpis 934.

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory