Strona 99 z 484 PierwszyPierwszy ... 498990919293949596979899100101102103104105106107108109149199 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 981 do 990 z 4837

Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #981
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Zapraszam wszystkich do dołączenia do grupy na FB o nazwie kierowcy aut elektrycznych w Polsce. Ubaw gwarantowany


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #982
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Wczoraj widziałem Tesle na ukraińskich numerach, wlokącą się za ciężarówką. Pomyślałem sobie że kierowca i pasażerowie nie mają lekko.
    A ja co dzień widuje rządki benzyniaków i diesli wlokacych się za ciężarówka, podczas gdy wyprzedzam ich swoim 77 konnym szatanem z LPG i co w związku z tym? Pewnie też oni nie mają lekko.

  3. #983
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Wczoraj widziałem Tesle na ukraińskich numerach, wlokącą się za ciężarówką. Pomyślałem sobie że kierowca i pasażerowie nie mają lekko.

    Tzn w takim akurat przypadku moze mają o wiele lżej jadąc na automatyce i zajmując się czymś choć trochę przyjemniejszym niż niezwykle ekscytujące prowadzenie monotonne po autostradzie?

    Swoją drogą nie wiem czemu w spalinowych nie jest powszechnie stosowana automatyczn jazda? Infiniti pokazało że się da (pokezdilem kiedyś q50 i q60 i to spory kawałek bez dotykania kierownicy i pedałów) po co do tego elektryk? No pewnie łatwiej albo sprawy homologacyjne?

  4. #984
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Miałem na myśli ich jazdę z miejsca ich zamieszkania do miejsca docelowego, po drodze pewnie wielogodzinna kolejka na granicy. I jak tu naładować akumulatory? I gdzie? I co robić w czasie kilkugodzinnego ładowania? Przy tym jest temperatura bliska zeru- grzać w środku? Wątpię by to robili.

  5. #985
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Możecie zakłamywać fani elektromobilnosci, ale ja już to kiedyś pisałem i się powtórzę - w życiu nie widziałem szybciej ( 140 km/h i więcej ) jadącego elektryka na S7. Nigdy.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #986
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    Możecie zakłamywać fani elektromobilnosci, ale ja już to kiedyś pisałem i się powtórzę - w życiu nie widziałem szybciej ( 140 km/h i więcej ) jadącego elektryka na S7. Nigdy.
    no fajnie, nikt nie zaprzecza, i co z tego? Bo wiesz, takie jest ograniczenie prędkości na polskich autostradach...


    A przy okazji, w końcu do klientów dojechały pierwsze tesle semi.
    https://elektrowoz.pl/transport/tesl...00-v-wideo-x2/

    Przypominam, ze taki zasieg pozwala z powodzeniem zastąpić klasyczną cieżarówkę w przytłaczającej wiekszosci przypadków.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Tak tylko zostawię Oczywiście do 2035 roku problemu już nie będzie... Będzie tylko więcej elektryków...

    https://magazynauto.pl/wiadomosci/sz...znych,aid,2644

    https://motoryzacja.interia.pl/rapor...bo,nId,6441386
    fajne clickbaity.

    Szwajcaria to normalny kraj, gdzie jesli jest ryzyko kryzysu, to sie na nie przygotowują. W szwajcarii maja też wszedzie schrony, a ludzie mają broń w domach. To nie znaczy, ze będzie wojna.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  7. #987
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    no fajnie, nikt nie zaprzecza, i co z tego? Bo wiesz, takie jest ograniczenie prędkości na polskich autostradach...


    A przy okazji, w końcu do klientów dojechały pierwsze tesle semi.
    https://elektrowoz.pl/transport/tesl...00-v-wideo-x2/

    Przypominam, ze taki zasieg pozwala z powodzeniem zastąpić klasyczną cieżarówkę w przytłaczającej wiekszosci przypadków.

    - - - Updated - - -



    fajne clickbaity.

    Szwajcaria to normalny kraj, gdzie jesli jest ryzyko kryzysu, to sie na nie przygotowują. W szwajcarii maja też wszedzie schrony, a ludzie mają broń w domach. To nie znaczy, ze będzie wojna.
    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    A przy okazji, w końcu do klientów dojechały pierwsze tesle semi.
    https://elektrowoz.pl/transport/tesl...00-v-wideo-x2/

    Przypominam, ze taki zasieg pozwala z powodzeniem zastąpić klasyczną cieżarówkę w przytłaczającej wiekszosci przypadków.
    Zasięg może i tak, ale czemu nigdzie nie ma podanej masy tej Tesli?
    Bez tego ciężko mówić o powodzeniu w zastąpieniu klasycznych ciężarówek.

    No i biorąc pod uwagę ilość standardowych SuC w Polsce, to te V4 może za 10-15 lat zaczną wchodzić w PL.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  8. #988
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Zasięg może i tak, ale czemu nigdzie nie ma podanej masy tej Tesli?
    Bez tego ciężko mówić o powodzeniu w zastąpieniu klasycznych ciężarówek.

    No i biorąc pod uwagę ilość standardowych SuC w Polsce, to te V4 może za 10-15 lat zaczną wchodzić w PL.
    mnie to bardziej martwi, ze nie pokazali żadnej szoferki (ale jakas chyba jest, bo czemu by mialo nie byc)

    patrzac na to, ze na prezentacji byla wyladowana paletami po 600kg, w us standard to 120x100, więc 26 sztuk, czyli 15600kg. W US jest nizsze DMC zestawu niz w Europie (to by było 3 tony więcej). Z tego co widze to sa naczepy zabudowy, i u nas takie maja ładownosc do 22 ton, czyli świat się nie kończy.

    A i taki megacharger nie jest wszystkim potrzebny do szczęścia. Takim to naładujesz auto wystarczająco na krótkiej pauzie i nawet w podwójnej obsadzie można lecieć
    Przypominam, kierowcy mogą podczas doby jechac 9, do 10 godzin, więc co za tym idzie auto musi stać przez pozostałe 14-15 godzin.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  9. #989
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    mnie to bardziej martwi, ze nie pokazali żadnej szoferki (ale jakas chyba jest, bo czemu by mialo nie byc)

    patrzac na to, ze na prezentacji byla wyladowana paletami po 600kg, w us standard to 120x100, więc 26 sztuk, czyli 15600kg. W US jest nizsze DMC zestawu niz w Europie (to by było 3 tony więcej). Z tego co widze to sa naczepy zabudowy, i u nas takie maja ładownosc do 22 ton, czyli świat się nie kończy.

    A i taki megacharger nie jest wszystkim potrzebny do szczęścia. Takim to naładujesz auto wystarczająco na krótkiej pauzie i nawet w podwójnej obsadzie można lecieć
    Przypominam, kierowcy mogą podczas doby jechac 9, do 10 godzin, więc co za tym idzie auto musi stać przez pozostałe 14-15 godzin.
    Z paletami się zgadza, były 600kg. Ale ilości nie podali, więc to tylko Twoje szacunki, bo "tak zazwyczaj jest"

    Cytuję: "Kabina ciągnika została zbudowana „z myślą o wygodzie kierowcy”, jest przestronna i wysoka. Drugie siedzenie umieszczono za plecami kierowcy, po prawej stronie, w pobliżu miejsca na kubki. Miejsca do leżenia nie ma, chyba że fotel jest rozkładany."

    Patrząc na jedno ze zdjęć to kabina jest mniejszą klitką, niż europejskie. Do tego brak miejsca do leżenia/spania i podwójna obsada? Współczuję kierowcom

    Ok, niech stoi te 14h. Wg różnych źródeł bateria ma ok. 900kWh. Licząc, że przejeżdżasz te 800km, zostaje Ci kilka procent baterii, więc musisz ją całą naładować. Korzystając ze zwykłej 100kW ładowarki praktycznie całe 14h będziesz musiał się ładować (krzywa ładowania + zużycie prądu w trakcie postoju).

    Do tego przy tym zużyciu prądu, obecnej cenie prądu na ogólnodostępnych ładowarkach i cenie paliwa to... Diesel wychodzi taniej.



    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  10. #990
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Z paletami się zgadza, były 600kg. Ale ilości nie podali, więc to tylko Twoje szacunki, bo "tak zazwyczaj jest"

    Cytuję: "Kabina ciągnika została zbudowana „z myślą o wygodzie kierowcy”, jest przestronna i wysoka. Drugie siedzenie umieszczono za plecami kierowcy, po prawej stronie, w pobliżu miejsca na kubki. Miejsca do leżenia nie ma, chyba że fotel jest rozkładany."

    Patrząc na jedno ze zdjęć to kabina jest mniejszą klitką, niż europejskie. Do tego brak miejsca do leżenia/spania i podwójna obsada? Współczuję kierowcom

    Ok, niech stoi te 14h. Wg różnych źródeł bateria ma ok. 900kWh. Licząc, że przejeżdżasz te 800km, zostaje Ci kilka procent baterii, więc musisz ją całą naładować. Korzystając ze zwykłej 100kW ładowarki praktycznie całe 14h będziesz musiał się ładować (krzywa ładowania + zużycie prądu w trakcie postoju).

    Do tego przy tym zużyciu prądu, obecnej cenie prądu na ogólnodostępnych ładowarkach i cenie paliwa to... Diesel wychodzi taniej.
    Mysle, ze to całkiem sensowne szacunki.
    No nie, bez miejsca do spania to w USA by nie przeszło. Z tego co ja kojarzę z poprzednich prezentacji prototypów, to miała być też wersja z szoferką. Po samych wymiarach zewnetrznych nic nie wskazuje na to, zeby miejsca mialo byc mniej. Elektryczny zespół napędowy nie zajmuje więcej miejsca, wrecz przeciwnie.

    A z tym ładowaniem, to wiesz, 100kW odchodzi powoli do lamusa na rzecz 150kW, a i 800km przejechac, to jest raczej rzadkość na Europejskie warunki. Wiekszosc ciezkiego transportu, to jest ruch krajowy, i głównie stanie na placach pod rampami Tak ze nadal twierdze, ze nie kazdemu ten megacharger do szczescia jest potrzebny.

    Na ceny prądu na ładowarkach, to musisz patrzeć troche inaczej. Czyli nie na cene podstawową z cennika. Nawet dla odbiorcy indywidualnego sa plany abonamentowe ze sporymi rabatami, a przy zakupie hurtowym trudno powiedziec jakie będą ceny. Przewoznicy tez na pewno chętnie sobie własne ładowarki na bazie postawią.

    No i trzeba pamiętac, ze to w zasadzie pierwsza taka ciezarowka na rynku. Trzeba dac ze 3-4 lata konkurencji na przebudznie, i tez sie mozliwosci zaczna dynamicznie rozwijac.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory