Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #1521
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Ja to już od 20 lat słysze, ze te nowe auta, to 100kkm, i do smietnika.
    Kiedy Ford przedstawiłe Ecoboosta polscy mechanicy określili żywotność tego silnika na 100 tys km.
    Ocenili nie widząc go na oczy ,dzięki swojej fachowej wiedzy.
    Po kilku latach na otomnoto pokazały się te Fordy z przebiegami 300 tys-co na to mechanicy nie wiadomo

  2. #1522
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    ty tak na powaznie?? Oczekujesz, ze pięcoletnie auto w benzynie, bedzie miało przebiegi takie, jak dziesiecioletni diesel??
    To diesel taki dobry i trwały? Przecież diesel to zło. Weź ty podpowiedz jednemu , czy drugiemu producentowi, żeby takie 1,0 wsadził do busa. Te 130KM czy 150KM to tyle co w 1,9 w dieslu 10 lat temu. Do tego lżejsze, więcej towaru do 3,5t się zmieści. do tego mniej spali. same zalety. że tez nikt na to nie wpadł.

  3. #1523
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    no tak, bo brakuje w historii wolnossacych silników, które się nie sypały To jeszcze raz - jakie sa te policzalne zalety??
    Takich, które zastąpiły swoje małe, turbodoładowane poprzedniki, bo miały być mniejsze, lżejsze i ogólnie lepsze?
    Chętnie posłucham, jakie to były silniki

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    tak z brzegu, nie mam zamiaru szukac wiecej
    https://www.forum.alfaholicy.org/159...a_3_2_a-2.html
    https://www.forum.alfaholicy.org/159...s_3_2_a-3.html
    https://www.forum.alfaholicy.org/159..._testowej.html

    Sam miałem dwa razy takie samo auto z roznymi silnikami (r4 i v6 lub r5). W obydwu wypadkach ze lzejszym silnikiem auto skrecalo wyraznie lepiej.
    Zapytam jeszcze raz, chociaż pytałem o to już kilkukrotnie:
    Ty czytasz co wrzucasz, czy tylko wrzucasz, licząc, że ktoś tam nawet nie zajrzy?

    Link nr 1 - Diesel vs V6. Ani słowa o TBi, ani słowa, że V6 ryjem przodem, ba nawet nie ma krzyku żeby zostać przy Dieslu, bo V6 ryje przodem...
    Link nr 2 - TBi vs V6. Ani słowa o ryciu przodem przez V6, dywagowanie o kosztach, nie o prowadzeniu, nadal nie widać krzyku: Bierz TBi...
    Link nr 3 - żadnego porównania, post z 2007 roku o tym jak V6 zajebiście brzmi i że ma za mało mocy.

    Powtórzę pytanie: gdzie te wątki w których tak wszyscy zgodnie krzyczą, żeby brać TBi, a nie V6, bo ryje przodem?

    Teraz rozumiem czemu zaznaczyłeś, dlaczego nie masz zamiaru szukać więcej - ciężko się szuka czegoś, czego nie ma

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    No, 4C to jest auto z porownywalnego segmentu, do jazdy na codzien, takie to sie zawsze sprzedają
    Zawsze mi się wydawało, że sportowa marka powinna sprzedawać sportowe samochody, a nie ryczące do jazdy na co dzień do sklepu po bułki, ale widocznie coś pomyliłem
    W dodatku na dwóch rynkach, w dwukrotnie dłuższym okresie...

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    a i jeszcze raz - cały czas w tych swoich rozwazaniach i porownaniach zakładasz, ze ludzie kupują auta dla typu silnika, a nie dla osiągów. Czy mozesz to w jakikolwiek sposób potwierdzic, zanim zaczniemy brnąc dalej w ta absurdalna dyskusję?
    Proszę ponownie, wskaż numer mojego posta z takim założeniem Przedstawiłem liczby, nic nie zakładam.
    Dlatego nie zamierzam niczego potwierdzać, ale chętnie zobaczę dowód (liczbowy) na to, że ludzie kupują auta dla osiągów, a nie typu silnika
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 05-01-2023 o 14:13

  4. #1524
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Hej, czy ktoś w tym temacie porównywał sprzedaż Alfy 4c, która jest typową zabawką do aut mających służyć na codzień?
    2 osobowe,bez bagażnika, bardzo głośne, bardzo twarde i wymagająceciągłej uwagi od kierowcy nie zostało hitem sprzedaży?-no kto by się domyślił
    To nie jest Cayman którym możesz się i pobawić i w miarę wygodnie pojeżdzić tylko autko dość specyficzne.
    porównywał do sprzedaży 147 V6. i co? 147 sprzedano więcej. wychodzi na to że więcej od Gulii QV. To przemilczeliście. Tylko wy możecie wyciągać przykłady z .upy (Phaeton)?

  5. #1525
    Użytkownik Świeżak Avatar andie
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    śląsk
    Auto
    Giulia 2.0; BMW E46 touring
    Postów
    160

    Domyślnie

    Badania, ja pi... obiektywne, skrupulatne, za ciężkie pieniądze zebrane na kwestach.
    Bateria wytrzyma 10 lat lub 500tyskm. W teorii rzecz jasna. Silnik wytrzyma 400tys.km w teorii rzecz jasna, poparte badaniami oczywiście. Ty masz przykłady z życia on cię będzie badaniami zarzucał.
    Łańcuszki i ślizgi zrobione z guwnolitu o połowę słabsze, explaatacja zgodnie z zaleceniami producenta - max okres gwarancji. Olej w skrzyni wieczny, silnikowy na 50tys.km. Wszystko w badaniach wyszło i będzie pan zadowolony.

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka

  6. #1526
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Hej, czy ktoś w tym temacie porównywał sprzedaż Alfy 4c, która jest typową zabawką do aut mających służyć na codzień?
    2 osobowe,bez bagażnika, bardzo głośne, bardzo twarde i wymagająceciągłej uwagi od kierowcy nie zostało hitem sprzedaży?-no kto by się domyślił
    To nie jest Cayman którym możesz się i pobawić i w miarę wygodnie pojeżdzić tylko autko dość specyficzne.
    A ktoś pisał o byciu hitem sprzedaży? Po co komuś wciskać coś czego nie napisał?
    Porównałem sprzedaż zabawki jaką była 147GTA, która była sprzedawana tylko w Europie, tylko 4 lata, do innej zabawki jaką była 4C sprzedawana na 2 kontynentach przez 8 lat. .
    A podobno AR jest marką sportową

    Z drugiej strony porównałem sprzedaż Giulii Q. Chyba nie powiesz, że Q jest też tylko zabawką na weekendy, a nie samochodem do jazdy na co dzień?
    I co? I sytuacja dokładnie ta sama. Tak, Giulia Q jest droższa, ale stosunek ceny do kolejnej Veloce jest podobny jak w przypadku 147 JTS i GTA.

    Ba, skoro 147 GTA to samochód do jazdy na co dzień, po bułki, to dlaczego wszystkie wystawione do sprzedaży np. na mobile.de egzemplarze mają przebiegi rzędu 50 - 100kkm?
    Chcesz powiedzieć, że samochód, który zrobił 50kkm w ciągu 20 lat, był samochodem do codziennej jazdy? W Niemczech?

  7. #1527
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Porównałem sprzedaż zabawki jaką była 147GTA, która była sprzedawana tylko w Europie, tylko 4 lata, do innej zabawki jaką była 4C sprzedawana na 2 kontynentach przez 8 lat. .
    )
    4 osobowe auto z normalnym bagażnikiem i odrobinę twardszym zawieszeniem, normalnym wyciszeniem i wyposażeniem to nie to samo co dwuosobowe auto bez bagażnika, w którym masz silnik za plecami.
    147 GTA była autem w którym bez prob;lemu można było jeżdzić z żoną i dwójką dzieci-zrób to w 4C.
    147 o ile nie przesadzałeś z gazem była normalnym cywilizowanym autem-4C zawsze jest twarde, głośne i niewygodne.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał FXX Zobacz post

    Ba, skoro 147 GTA to samochód do jazdy na co dzień, po bułki, to dlaczego wszystkie wystawione do sprzedaży np. na mobile.de egzemplarze mają przebiegi rzędu 50 - 100kkm?
    Chcesz powiedzieć, że samochód, który zrobił 50kkm w ciągu 20 lat, był samochodem do codziennej jazdy? W Niemczech?
    Statystyka opierająca się na kilkunastu egzemplarzach?

  8. #1528
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Statystyka opierająca się na kilkunastu egzemplarzach?
    A masz jakąś statystykę, która potwierdza, że rodziny jeździły tym na wakacje? I robiły po 200 000 km w 10 lat?

  9. #1529
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maxi Zobacz post
    A masz jakąś statystykę, która potwierdza, że rodziny jeździły tym na wakacje? I robiły po 200 000 km w 10 lat?
    Ty też nie widzisz róznicy między 147 GTA a 4C?

    https://otoklasyki.pl/645/volkswagen...ant-zloty-1986


    Hahaha Prawie 40 letnim Passat ma 140 .000 km.
    Król niezawodności i wół roboczy, który robi 3500 km rocznie !!!!
    Tak wygląda "robienie" statystyki na podstawie starych aut.
    Ostatnio edytowane przez AdiCarrion ; 05-01-2023 o 15:31

  10. #1530
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    hohohoho teraz, to popłynąłeś Juz pomijajac, ze nawet z fizyką się pomyliłeś, bo więcej materiału = większa wytrzymałość na obciążenie, a juz niekoniecznie przekłada sie to wprost na ilosc cykli. Widziałeś jakies wybuchajace bloki w turbopierdziawkach? Mało tego, więcej materiału tez niekoniecznie wpływa na wytrzymałość - patrz, wez stalowy pręt, i rurkę o tej samej masie i powiedz, co łatwiej wygiąć Mało tego, wieksza masa, to tez wieksza bezwładność wielu elementów, i wieksze obciazenia, wieksze masy wirujące. Juz nawet z sama termodynamika tez sie kłania. Juz serio, nie ośmieszajmy się takimi farmazonami, ze to jest jakakolwiek zaleta

    Tak ze nie, ciezszy nie oznacza w praktyce bardziej trwały. Mozecie sobie opowiadac anegdoty i nowych silnikach, co sie psuja, ale według wszelkich badan, jakie widziałem, nowe silniki albo sa tak samo, albo mniej awaryjne, od starych. Kiedy wam sie to w koncu znudzi? Ja to już od 20 lat słysze, ze te nowe auta, to 100kkm, i do smietnika.
    Faktycznie, nie ma sensu...
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory