Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #1701
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Jak zwykle, misiu tadziu, dziekujemy ci za ten merytoryczny i wartościowy wkład w dyskusję
    Obawiasz się, że to jednak nastąpi. Ja już się poddałem, paru innych też, zatem namawiam resztę.
    Tę resztę, która jeszcze nie zauważyła, że dyskusja z tobą nie ma końca, bo twoim celem jest mnożenie tasiemcowych wpisów i mieszanie w wątkach, byle tylko pisać można było dalej i dalej. Do ciebie nie trafiają absolutne żadne argumenty. A jak jesteś pod ścianą, uciekasz w kpinę albo udajesz, że danego pytania nie było. Ewentualnie zasypujesz linkami.
    To kompletnie nie ma sensu.

  2. #1702
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    A ja jestem ciekaw, kiedy w obliczu doniesień prasowych o pożarach elektryków, wzrosną ceny ubezpieczenia tychże i nagle się okaże, że utrzymanie elektryka jest 2x droższe niż teraz.

    Inna sprawa, jak to będzie z dostępem do parkingów podziemnych. Bo auta na LPG nie mogą tam wjeżdżać, choć doniesień o wybuchających samochodach brak. Ja osobiście wolałbym mojego spalinowca nie parkować obok elektryka, skoro istnieje jakaś tam szansa (wcale nie taka znów mała), że to auto spłonie i to tak skutecznie, że nie da się go ugasić...
    No to sie raczej nie wydarzy, bo ubezpieczalnie nie opieraja sie na doniesieniach prasowych, tylko na twardych danych. Twarde dane wskazują, ze elektryki zapalają się rzadziej, niz auta spalinowe. Było powtarzane wielkorotnie, ale jak zwykle - kogo obchodza jakies dane
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  3. #1703
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,553

    Domyślnie

    Taka ciekawostka:

    https://www.carscoops.com/2023/01/te...box=1673414422



    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  4. #1704
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Podałem jedynie przykład najtańszego EV, jakie można u nas kupić. Ja nadal traktuje EV, jak powietrze i te i te inne. Dziwię się, że jak staniały, to Ty jeszcze nie zamówiłeś. Przecież dobro planety jest dla Ciebie istotne, a dalej jeździsz i trujesz i zabijasz misie polarne. Trochę to bez sensu
    Jak to bez sensu, przecież Alfa jeszcze nie wypuściła elektryka także nie mam czego kupić. Na szczęście w przyszłym roku już wychodzi, nawet fajnie się składa bo do tego czasu może się skończy cyrk z tą wojną i inflacją. Jeep Avenger który będzie jej kuzynem już zdobył tytuł "car of the year 2023". Wybiorę się na jazdę próbną tym modelem, żeby już rozpocząć rozeznanie w temacie.

  5. #1705
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,553

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Podałem jedynie przykład najtańszego EV, jakie można u nas kupić. Ja nadal traktuje EV, jak powietrze i te i te inne. Dziwię się, że jak staniały, to Ty jeszcze nie zamówiłeś. Przecież dobro planety jest dla Ciebie istotne, a dalej jeździsz i trujesz i zabijasz misie polarne. Trochę to bez sensu
    Przecież AR nie ma elektryka, a wiadomo - najpierw własne upodobania, a potem dobro planety

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  6. #1706
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Twarde dane wskazują, ze elektryki zapalają się rzadziej, niz auta spalinowe.
    Ale mówimy o takich pożarach, których nie dało się ugasić, czy może o takich co zgasili i auto dało się naprawić?
    Chciałbym też nieśmiało zauważyć, że hybrydy plugin to też w zasadzie elektryki, więc może nie warto ich wyciągać poza te "dane"
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  7. #1707
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Fajna w zasadzie ta ekologia jest. Można ją głosić, innych pouczać, pierdoły opowiadać, czuć się świetnie jako zbawca, a samemu truć w najlepsze bo "alfa nie ma elektryka". No jak nie mieć skojarzeń z religią ...
    Nie bardzo widze jaka różnica miedzy tym że Alfa nie ma elektryka, a "bo mam w dupie trucie" . Wg mnie żadna , aut nietrujących już jest masa do wyboru do koloru, ba nawet gdyby jedno było głosząc jakąś ideę warto już dawno nim jeździć i sprawdzać czy faktycznie zastępuje użytkowo spalinowca.
    _Przed_ rozpoczęciem głoszenia tej idei.'

    Zwykła wymówka, bo najwyraźniej sam widzisz bezsens takiego auta jako jedynego użytkowego, zwłaszcza w połączeniu z jego ceną .

    I z tym czekaniem to żebyś się nie prze-czekał ( z wojną i inflacją to pobożne kolejne życzenia) . Tu i ówdzie gdzie elektryków się więcej sprzedaje w magiczny sposób powolutku przywileje dopłaty tracić zaczynają. Za prąd też bedziesz bulił aż miło.
    A co do Rumunii i Daci ... byś nie kpił będąc wyznawcą aut na baterię i ekologii ( patrz taka Dacia a elektryka ma , a taka Alfa a nie ma, gdzie ta innowacyjność Alfy się ukrywa, ba, dacia od dawna ma w ofercie ekologiczne fabryczne lpg )a pochwalił za największe w Europie dopłaty do elektryków (wyczytałem że 10tys euro (!!!!) ) .

  8. #1708
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Ale mówimy o takich pożarach, których nie dało się ugasić, czy może o takich co zgasili i auto dało się naprawić?
    Chciałbym też nieśmiało zauważyć, że hybrydy plugin to też w zasadzie elektryki, więc może nie warto ich wyciągać poza te "dane"
    no powodzenia z naprawianiem spalonych samochodów spalinowych
    I no nie, hybrydy plug in posiadają silnik spalinowy.

    Ja tu widze dwie opcje. Albo celowo i swiadomie powtarzacie w kółko te same, obalone definitywnie tezy (czyt. zwyczajnie kłamiecie, zeby wyszło na wasze), albo macie krótką pamięć, albo nie jestescie zainteresowani faktami. To jak to z wami jest?
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  9. #1709
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Fajna w zasadzie ta ekologia jest. Można ją głosić, innych pouczać, pierdoły opowiadać, czuć się świetnie jako zbawca, a samemu truć w najlepsze bo "alfa nie ma elektryka". No jak nie mieć skojarzeń z religią ...
    Też jestem za ekologią, ale poczekam, aż wprowadzą prąd lewoskrętny, bo prąd prawoskrętny powoduje raka ważne żeby mieć pro wymówkę.

  10. #1710
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Też jestem za ekologią, ale poczekam, aż wprowadzą prąd lewoskrętny, bo prąd prawoskrętny powoduje raka ważne żeby mieć pro wymówkę.
    O! , ja tam na zdrowie nie uważam za bardzo. Ale też czekam "tylko na" takie banalne przyziemne sprawy jak doładowanie (tankowanie) w 2 minuty na 500 km prędkościami niekoniecznie zgodnymi z prawem, kanistry na prąd żeby go dolać jak stacja jakimś cudem nie bedzie akurat tam gdzie ja potrzebuję i tam którędy chcę jechać, a nie jechać tam i tamtędy którędy każe mi "apka" , będą mieć pełną funkcjonalność w tym zimą, nieograniczony masą własną niebotyczną DMC, ładowność na kilkanaście kół i skrzynki narzędziowe i zdolność holowania. A i na zniesienie kar na spalinowce. I na ceny elektryka bez nich konkurencyjne.

    No to w zasadzie też jestem eko, "tylko" _na razie_ nie. Jeżdżę czasem autami bez katalizatorów i w ogóle nie mało litrażowymi, ale - też nie 5cio i więcej litrowymi i nie zostawiam aut na całą noc na chodzie. Ba , gaszę je jak dojadę gdzie potrzebowałem. To mogę zrobić czekając na auto j.w., a i co tam, nie ma co się ograniczać, niech będzie do tego Alfą. Niewymagającą ani jednej wizyty ani telefonu do serwisu między rokrocznymi przegladami.

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory