Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #1841
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Kolega [MENTION=67978]AdiCarrion[/MENTION] zawsze powtarza, że przecież można bez problemu jak się chce kupić dalej v6 czy v8. ę
    Kolega AdiCarrion powtarza rózwnież,że producenci nie będą oferować wszystkich modeli w całej gamie silnikowej tylko po to,żeby na internecie ludzie pisali,że można kupić auta X z v6 lub v8.Producentów interesuje klient, który rzeczywiście auto kupi, a nie taki, który na forach pisze-kupiłbym, ale nie ma v8 to wezmę jednak 15 letniego Passata w TDI.
    Chcesz V8 ibierz BMW,Audi,Mercedesa,Lexusa,Bentleya,corvett,Charger a....albo narzekaj,że akurat auto X, którego być może wcale nie chciałeś kupić nie ma V8.
    Ostatnio edytowane przez AdiCarrion ; 21-01-2023 o 21:18

  2. #1842
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Kolega AdiCarrion powtarza rózwnież,że producenci nie będą oferować wszystkich modeli w całej gamie silnikowej tylko po to,żeby na internecie ludzie pisali,że można kupić auta X z v6 lub v8.Producentów interesuje klient, który rzeczywiście auto kupi, a nie taki, który na forach pisze-kupiłbym, ale nie ma v8 to wezmę jednak 15 letniego Passata w TDI.
    Chcesz V8 ibierz BMW,Audi,Mercedesa,Lexusa,Bentleya,corvett,Charger a....albo narzekaj,że akurat auto X, którego być może wcale nie chciałeś kupić nie ma V8.
    Rynek premium z naprawdę dużymi pojemnościami w ostatnich latach miał największe przyrosty sprzedaży, a i tak jest na siłę downsizowany z V8. Lexus nawet V6 odpuszcza. Nam szaraczkom odmawia się w autach pospolitych R6, R5, czy nawet r4. Ciężko znaleźć pojemność powyżej 1,6 w popularnym aucie. Tylko tyle i aż tyle.

  3. #1843
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Oczywiście, że tak. Głównym kryterium był napęd czysto spalinowy z automatem. Przy moich rocznych przebiegach koszty paliwa mają małe znacznie. Czas jest cenny. A mój wolny czas jest bardzo cenny. Ile razy będę musiał ładować EV, żeby zrobić 550km z prędkością przelotową 160+? 2 czy 3? A jak mam jechać tempem EV, to dieslem jest szansa, że tam i z powrotem zrobie na zbiorniku.
    Jakim Dieslem? przecież będziesz jeździł potężną benzynową. SUVem, która będzie złapał benzynę na autostradzie jak pijak tanie wino.

    Nawet tak ekstremalny wyjazd dobrym EV to około godziny dłużej, wliczając 20 minut dłuższego postoju na jedno solidniejsze doładowanie. Przy EV jazda 120 km/h na drogach szybkiego ruchu, wtedy spokojnie da się zamknąć się w jednym ładowaniu. Obiektywnie patrząc dwie godziny dłużej za cenę bezpieczniejszego wyjazdu raz czy dwa razy w roku to nie jest powód żeby nie brać pod uwagę elektryka. Z drugiej strony jak ktoś robi takie trasy raz w tygodniu to elektryka trzeba odpuścić na ten moment. Hybryda jest w takim przypadku optymalnym wyborem.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Panowie, dzisiaj z ciekawości wszedłem na stronę Jeepa. Zobaczyłem jakie są dostępne modele z jakimi silnikami i naprawdę i się załamałem. Wrangler jedynie plug-in? Ikona samochodu w teren jedynie plug-in? W konfiguratorze nawet nie ma Grand Cherokee, jest jakaś opcja wyceny z silnikiem 4 cyl. też tylko plug-in. Reszta to mhev 1,3 i takie tam.
    I bardzo dobrze. Po co w takich kwadratowych kioskach tak duże silniki, przecież nie dla sportu. Oczywiście potrzebna jest moc żeby to napędzić ale hybryda plugin daje sobie z tym radę, mocy ma pod dostatkiem. Przy okazji można na codzień jeździć takim wozem bezemisyjne na prądzie, co jest chyba jedynym usprawiedliwieniem kupna tak wielkiego wozu do zwykłego kręcenia się po mieście.

  4. #1844
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Jakim Dieslem? przecież będziesz jeździł potężną benzynową. SUVem, która będzie złapał benzynę na autostradzie jak pijak tanie wino.

    Nawet tak ekstremalny wyjazd dobrym EV to około godziny dłużej, wliczając 20 minut dłuższego postoju na jedno solidniejsze doładowanie. Przy EV jazda 120 km/h na drogach szybkiego ruchu, wtedy spokojnie da się zamknąć się w jednym ładowaniu. Obiektywnie patrząc dwie godziny dłużej za cenę bezpieczniejszego wyjazdu raz czy dwa razy w roku to nie jest powód żeby nie brać pod uwagę elektryka. Z drugiej strony jak ktoś robi takie trasy raz w tygodniu to elektryka trzeba odpuścić na ten moment. Hybryda jest w takim przypadku optymalnym wyborem.
    159-ka 2,4 przy 100km/h pali poniżej 6, więc zbiornik na styk powinien starczyć na 1100km. Przy 120 koło 7, więc jak wleje pod korek też starczy. Przy 160+ zużywam 3/4 zbiornika w jedną stronę. Cupra spokojnie zrobi trasę w jedną stronę na zbiorniku. EV 550km przy 120 z jednym ładowaniem godzinnym? Niepoprawny optymistą. Poza tym 120 to bardzo niebezpieczna prędkość. Bardzo łatwo zasnąć.
    Twierdzisz, że EV to tylko 2 godziny dłużej. Dla mnie to aż 4 godziny krócej na plaży. Zamiast 18 godzin tylko 14.
    Poza tym ja cię pytam ile razy trzeba ładować EV przy 160, ty odpowiesz ile przy 120. To ja kupuję auto które pasuje do mojego stylu jazdy, a nie ja mam się dostosować do auta.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 21-01-2023 o 22:20

  5. #1845
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    TOMTRZ: Ponownie proszę,, nie komentuj moich wpisów. Rozumiesz po polsku? Czy ZAWSZE musisz miec ostatnie zdanie?

  6. #1846
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,549

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    159-ka 2,4 przy 100km/h pali poniżej 6, więc zbiornik na styk powinien starczyć na 1100km. Przy 120 koło 7, więc jak wleje pod korek też starczy. Przy 160+ zużywam 3/4 zbiornika w jedną stronę. Cupra spokojnie zrobi trasę w jedną stronę na zbiorniku. EV 550km przy 120 z jednym ładowaniem godzinnym? Niepoprawny optymistą. Poza tym 120 to bardzo niebezpieczna prędkość. Bardzo łatwo zasnąć.
    Twierdzisz, że EV to tylko 2 godziny dłużej. Dla mnie to aż 4 godziny krócej na plaży. Zamiast 18 godzin tylko 14.
    Poza tym ja cię pytam ile razy trzeba ładować EV przy 160, ty odpowiesz ile przy 120. To ja kupuję auto które pasuje do mojego stylu jazdy, a nie ja mam się dostosować do auta.
    Jakiego tego Formentora ostatecznie zamówiłeś?

  7. #1847
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Chcesz V8 ibierz BMW,Audi,Mercedesa,Lexusa,Bentleya,corvett,Charger a....albo narzekaj,że akurat auto X, którego być może wcale nie chciałeś kupić nie ma V8.
    Nie no spoko, ten sam pułap cenowy definitywnie. Ja już nie mówię o V8, V6 jest już właściwie nieosiągalny. Oczywiście nikt nie kupował Grand Cherokee z 3 litrowym CRD nikt nie kupował, finalnie wybierał 15 letniego passata w tdi. Z resztą nic straconego dla potencjalnego nabywcy Jeepa, można sobie przecież kupić Bentleya.

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    I bardzo dobrze. Po co w takich kwadratowych kioskach tak duże silniki, przecież nie dla sportu. Oczywiście potrzebna jest moc żeby to napędzić ale hybryda plugin daje sobie z tym radę, mocy ma pod dostatkiem.
    3 litrowe CRD w grand cherokee miał 550 Nm, osiągi niewiele gorsze od Hemi, a przy pojemności zbiornika 100 litrów i spalaniu na poziomie 9 litrów, można było pojechać nad morze i wrócić i nawet nie zaglądać na stację. Hybryda, oczywiście nie wpłynie na cenę

  8. #1848
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    [MENTION=81254]zuczek[/MENTION] ty czytasz co piszesz?
    Jaki jest sens posiadania samochodu? Aby służył w razie nawet .. uwaga ...niezaplanowanej .. potrzeby
    Dla zaplanowanych MPK i PKS spoko wystarcza. I hulajnogi.120km/h ? Godzina dłużej ? Po czymnauto nie do użytku bo trzeba ładować ? ( Najlepej żebrząc o prąd po dojezdzie. Gorzej jak ktoś lubi poza cywilizacja z prądem sobie wakacjowac. Idiota. Ba w ogóle idiota że się rusza z domu bo ma ochote. Na google maps wszystko zobaczy po co w ogóle jeździć ..to dopiero ratowanie planety! Żadnego nawet na baterie auta nie trzeba . Jedynie prąd do laptopa..wow.

    Jakies absurdy totalne .

    Co do 6 cyl silników przypomnę ze cywilna cx60 R6 oferuje wystawiając wiadomy palec unii.

  9. #1849
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,549

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Nawet tak ekstremalny wyjazd dobrym EV to około godziny dłużej, wliczając 20 minut dłuższego postoju na jedno solidniejsze doładowanie. Przy EV jazda 120 km/h na drogach szybkiego ruchu, wtedy spokojnie da się zamknąć się w jednym ładowaniu. Obiektywnie patrząc dwie godziny dłużej za cenę bezpieczniejszego wyjazdu raz czy dwa razy w roku to nie jest powód żeby nie brać pod uwagę elektryka. Z drugiej strony jak ktoś robi takie trasy raz w tygodniu to elektryka trzeba odpuścić na ten moment. Hybryda jest w takim przypadku optymalnym wyborem.
    Dobry EV to jaki?
    W cenie Formentora to można się rozglądać za jakąś Kią e-Niro 204KM z 64kWh baterią.

    I tym chcesz pokonać 550km przy prędkości 120km/h robiąc tylko jedno ładowanie? Matematyka i zużycie prądu mówią - bzdura
    Nawet zakładając, że byś wyjechał z SOC 100% i do ładowarki dojeżdżał z SOC 0% to i tak Ci nie starczy prądu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obraz_2023-01-21_161158130.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	116.6 KB
ID:	285969

    A trzeba dodać, że ABRP dopiero w wersji Premium uwzględnia obecną temperaturę i natężenie ruchu, więc w praktyce to będzie jeszcze dodatkowych kilka kWh

    Dodając ceny na ładowarkach DC sieci GW, otrzymujemy ok. 200zł przy założeniu, że mamy średni abonament + koszt naładowania do 100% baterii w domu - licząc ekstremalnie tanio, w taryfie nocnej to jakieś 30zł.
    Przy tej kwocie, Diesel musiałby spalić 5,7l/100, a benzyniak 6,5l/100.
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 21-01-2023 o 23:24

  10. #1850
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał fxx Zobacz post
    jakiego tego formentora ostatecznie zamówiłeś?
    vz 310km

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory