Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #1901
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,285

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    wyższa szkoła jazdy gru . Nieźle rozgrywają eirope. ?
    po co komu gru, jak mają pożytecznych idiotów, którzy chcą dalszego uzalezaniania się od ropy, której sami nie mają, ale za to ruscy chętnie ją będą sprzedawać

    na pohybel logice!

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Mówiłem, że random
    nie no ciekawe te newsy, podczas gdy w NL od 2030 ban na spalinowce, i jakoś zdają się kompletnie nie przejmować doniesieniami pana redaktora z jutuba
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  2. #1902
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    nie no ciekawe te newsy, podczas gdy w NL od 2030 ban na spalinowce, i jakoś zdają się kompletnie nie przejmować doniesieniami pana redaktora z jutuba
    No, faktycznie to jest argument
    Władze Wrocławia też się niczym nie przejmowały ani na długo, ani na krótko przed powodzią, co jakoś nie powstrzymało wody w '97.

    To, że się ktoś nie przejmuje jakoś nie zmienia jego sytuacji obiektywnie. Oczywiście subiektywnie tak - mniej stresu to zawsze miło


    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    po co komu gru, jak mają pożytecznych idiotów, którzy chcą dalszego uzalezaniania się od ropy, której sami nie mają, ale za to ruscy chętnie ją będą sprzedawać
    Słyszałeś zapewne o dywersyfikacji? Ale po co zostawić sprawdzone mechanizmy rynkowe i pozwolić równolegle rozwijać się obu technologiom... wtedy bylibyśmy elastyczni, jakby wspomniani ruscy podnieśli ceny to mielibyśmy alternatywę. I odwrotnie - w razie braku prądu też byłaby alternatywa.
    W zamian mamy pożytecznych idiotów, z Gretą na czele, głoszących jedyny słuszny kierunek bez względu na wszystko
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  3. #1903
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Czynnikami wpływającymi na rynek elektromobilności jest też zasięg pojazdów oraz tempo ładowania ich baterii. Kwestie te są uznawane przez polskich konsumentów za najbardziej niepokojące w kontekście wyboru elektryka (odpowiednio 56 i 44 proc. wskazań). "Chociaż oczekiwania dotyczące zasięgu pojazdu elektrycznego różnią się w zależności od kraju pochodzenia konsumentów, to najwięcej odpowiedzi dotyczy możliwości przejechania minimum 400 kilometrów" - zaznaczono w środowej informacji Deloitte. Dodano, że takiego zasięgu oczekuje od auta dwie trzecie ankietowanych Polaków.

    Z kolei co trzeci Polak gotowy jest czekać od 10 do 20 minut na naładowanie pojazdu od zera do 80 proc. za pomocą publicznej stacji ładowania, a co czwarty może poświęcić na to do 40 minut. "Podobnie wyglądał rozkład odpowiedzi respondentów pochodzących z innych państw, natomiast co trzeci konsument z Niemiec i Chin gotowy jest czekać nawet godzinę" - dodano.
    A reszta tutaj:
    https://stooq.com/n/?f=1533031

    A co do "banu na spalinowce od 2030" to najpierw poczekamy na same elektryki od volvo i jaguara, kiedy to? chyba za trzy lata już.
    Zobaczymy, jakie będą realia.
    Niektorzy tu nakręcają się podawanymi datami. Proponuję nakręcić się tak samo datą otwarcia CPK w Polsce, a będzie to za 4 lata. Bo taką datę podano.
    To wszystko jest
    a) szum medialny
    b) sondowanie rynków, jak zareagują
    c) podpychanie, wymuszanie przyśpieszenia pewnych zmian
    W zdecydowanej większości przypadków takie podawane na pałę daty się potem albo przesuwa, albo odwołuje.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    ale jakies takie konkretne, oficjalne zrodlo? Czy ze redaktor tak powiedział, to jest zrodlo? czy ze tam jakies lokalne stowarzyszenie tak powiedziało? A jak ...nie wiem, lokalne stowarzyszenie przyjaciół piwa wypowie sie o lotach na marsa, to bedzie to wiążąca informacja?
    oj ludzie, ludzie a raczej pelikany
    Trochę jakby inny wątek ale jest źrodło:
    Tego się nikt nie spodziewał! Pierwszą linią, która ogłosiła, że ze względów bezpieczeństwa wstrzymuje przyjmowanie na pokład pojazdów elektrycznych, jest norweski przewoźnik Havila Kystruten. To o tyle dziwne, bo nie dość, że to właśnie Norwegia jest pierwszym europejskim krajem, w którym już teraz sprzedaje się znacznie więcej aut z napędem elektrycznym, niż pojazdów spalinowych, to jeszcze o samym armatorze było do tej pory głośno w kontekście promowania ekologicznych napędów.
    Więcej tu:
    https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci...efined&utm_v=2
    Ostatnio edytowane przez Teddy Bear ; 25-01-2023 o 11:53

  4. #1904
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Żuczek boi się o trucia swoich płuc przez diesla, nawet nowego, ale już niestraszne jest to co się dzieje na dworze obecnie. Dzisiaj pojechaliśmy połazić z córką do Kazimierza, to co się dzieje to przechodzi ludzkie pojęcie, dodatkowo pogoda sprawiła, że aż siadła mgła z dymu. Z kominów wydobywają się takie rzeczy, że ho ho i jest gitara, później pojechaliśmy do Puław, w mijanych miejscowościach było jeszcze gorzej, ale co? Dojebmy się do samochodów to one najbardziej trują, bo to co się dzieje na wioskach już do Żuczka do miasta nie dochodzi, a taki Jeep CRD już jest zabójczy...
    Nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz, że nie denerwuje mnie pogorszenie stanu powietrza w miastach w wyniku opalania odpadów w piecach. Szlak mnie trafia, jak widzę że domy jednorodzinne w centrum mojego miasta dymią z komina... Różnica w porównaniu do samochodów jest jednak taka, że są programy poprawy jakości powietrza, dopłaty do ekologicznych rozwiązań, wymogi wymiany starych pieców do konkretnej daty itp. Widać, że w tej materii zmienia się na lepsze. W motoryzacji w naszym kraju brakuje takich ruchów. Nie ma kontroli spalin nawet na przeglądzie, nie mówiąc o kontrolach policyjnych. Jedyną jaskółką są strefy czystego transportu - ostatnio zapowiedzieli taką nawet w Warszawie. Oczywiście na początku niewiele one zmienią ze względu na niskie wymagania odnośnie norm ale w przyszłości łatwiej będzie wyeliminować z takiej strefy wszystkie pojazdy emisyjne, jak ludzie się do niej przyzwyczają.

  5. #1905
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Jedyną jaskółką są strefy czystego transportu - ostatnio zapowiedzieli taką nawet w Warszawie. Oczywiście na początku niewiele one zmienią ze względu na niskie wymagania odnośnie norm ale w przyszłości łatwiej będzie wyeliminować z takiej strefy wszystkie pojazdy emisyjne, jak ludzie się do niej przyzwyczają.
    Wiatr się zatrzyma i ominie "czystą" strefę"?

  6. #1906
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz, że nie denerwuje mnie pogorszenie stanu powietrza w miastach w wyniku opalania odpadów w piecach. Szlak mnie trafia, jak widzę że domy jednorodzinne w centrum mojego miasta dymią z komina... Różnica w porównaniu do samochodów jest jednak taka, że są programy poprawy jakości powietrza, dopłaty do ekologicznych rozwiązań, wymogi wymiany starych pieców do konkretnej daty itp. Widać, że w tej materii zmienia się na lepsze. W motoryzacji w naszym kraju brakuje takich ruchów. Nie ma kontroli spalin nawet na przeglądzie, nie mówiąc o kontrolach policyjnych. Jedyną jaskółką są strefy czystego transportu - ostatnio zapowiedzieli taką nawet w Warszawie. Oczywiście na początku niewiele one zmienią ze względu na niskie wymagania odnośnie norm ale w przyszłości łatwiej będzie wyeliminować z takiej strefy wszystkie pojazdy emisyjne, jak ludzie się do niej przyzwyczają.
    Nie wiem gdzie robisz przeglądy, ale kontrola spalin jest obowiązkowa na przeglądzie i tam gdzie jeżdżę to zawsze ją wykonują.

    Będzie łatwiej wyeliminować pojazdy emisyjne z miast, bo ludzie się przyzwyczają? Tylko czy portfele mieszkańców tych stref się przyzwyczają, że będą musieli kupować droższe samochody albo nie będzie ich na takowy stać
    No i czy firmy transportowe się przyzwyczają razem z zakładami komunikacji miejskiej, bo obecnie koszt przejazdu elektrycznego autobusu jest znacznie wyższy niż Diesla.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 26-01-2023 o 00:38

  7. #1907
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Wiatr się zatrzyma i ominie "czystą" strefę"?
    Oczywiście. Wystarczy napisać stosowną dyrektywę i zanieczyszczenia będą omijały czyste strefy. Papier wszystko przyjmie, a w excelu tak można policzyć, żeby wykazać że to działa. Przecież nie zanieczyszczają gramy CO2, tylko procenty w ogólnym udziale.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Nie wiem gdzie robisz przeglądy, ale kontrola spalin jest obowiązkowa na przeglądzie i tam gdzie jeżdżę to zawsze ją wykonują.
    Przeglądy w Polsce, to w dużej mierze fikcja. Prawo sobie, życie sobie. W zeszłym roku moja alfa przeszła pozytywnie przegląd z zapieczoną jedną linką od ręcznego. "Pan to naprawi". Naprawiłem niezwłocznie. Ilu nie naprawi?
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 26-01-2023 o 10:47

  8. #1908
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,285

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Oczywiście. Wystarczy napisać stosowną dyrektywę i zanieczyszczenia będą omijały czyste strefy. Papier wszystko przyjmie, a w excelu tak można policzyć, żeby wykazać że to działa. Przecież nie zanieczyszczają gramy CO2, tylko procenty w ogólnym udziale.
    ale przecież efekty wprowadzania stref niskiej emisji sa potwierdzone pomiarami. To jest fakt, ale wam to najwyrazniej kompletnie nie przeszkadza.

    zamiast pisac farmazony o wiatrach, to lepiej sobie wejsc na pierwsza lepsza strone z monitorongiem jakosci powietrza w roznych czesciach miasta. uwaga uwaga, wyniki nie sa wszedzie takie same.

    pojawia sie też głupie założenie, ze efekty tych regulacji dotyczą tylko i wyłącznie samej strefy objętej regulacjami. Też błąd. Przecież to nie jest tylko przenoszenie emisji z jednego miesca do drugiego. Auta, które jezdziły po centrum, nagle nie znikają, i nie przenosza się na przedmieścia. One są po prostu zastępowane nowszymi, z wyzszymi normami. Nawet jesli nie mieszkasz w samym centrum, to posiadanie auta, którym nie mozesz wjechac do centrum, mocno mija sie z celem, wiec albo zmieniasz auto, albo przesiadasz sie do komunikacji.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Nie wiem gdzie robisz przeglądy, ale kontrola spalin jest obowiązkowa na przeglądzie i tam gdzie jeżdżę to zawsze ją wykonują.
    W benzynach też? Bo mi nigdy nie kontrolowali spalin. W ogole te kontrole to smiech na sali. Ostatnio nawet mi nie sprawdzili amortyzatorów ani świateł, chociaż prosiłem. Z 5 minut cały przegląd, w duzym miescie, a nie gdzieś w szczerym polu.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  9. #1909
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    [QUOTE=Tomtrz;2335628]nagle nie znikają, i nie przenosza się na przedmieścia. One są po prostu zastępowane nowszymi, z wyzszymi normami. Nawet jesli nie mieszkasz w samym centrum, to posiadanie auta, którym nie mozesz wjechac do centrum, mocno mija sie z celem, wiec albo zmieniasz auto, albo przesiadasz sie do komunikacji.][/COLOR]

    Myślałem, że Tomtrz już przekroczył granice bredni, jakie człowiek może wypisać. Ale nie, penetruje rejony absurdów jeszcze dalej)
    Tak, Tomtrz, mój sąsiad, jak mu zrobią strefę, zmieni auto. Zarabia 3 tysiące na rękę i ma dziecko. No ale kupi sobie nowe, "ekologiczne" auto.
    Nie kupi? Przesiądzie się do komunikacji?
    Komunikacją miejską do pracy jedzie, z przesiadką, godzinę i kwadrans w jedną stronę. W zimie półtorej godziny. Samochodem jedzie 20 minut. W zimie 30. I nie ma jak ominąć centrum, owszem, może ale nadłoży wtedy dwa razy więcej drogi i czasu.
    Brak słow na ten twój bełkot.

  10. #1910
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    ak, Tomtrz, mój sąsiad, jak mu zrobią strefę, zmieni auto. Zarabia 3 tysiące na rękę i ma dziecko. No ale kupi sobie nowe, "ekologiczne" auto.
    Nie kupi? Przesiądzie się do komunikacji?
    Komunikacją miejską do pracy jedzie, z przesiadką, godzinę i kwadrans w jedną stronę. W zimie półtorej godziny. Samochodem jedzie 20 minut. W zimie 30. I nie ma jak ominąć centrum, owszem, może ale nadłoży wtedy dwa razy więcej drogi i czasu.
    Brak słow na ten twój bełkot.
    Już był taki jeden, co na takie dictum radził "zmień pracę i weź kredyt". wszyscy wiemy jak skończył.

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory