Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #1911
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,280

    Domyślnie

    [QUOTE=Teddy Bear;2335637]
    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    nagle nie znikają, i nie przenosza się na przedmieścia. One są po prostu zastępowane nowszymi, z wyzszymi normami. Nawet jesli nie mieszkasz w samym centrum, to posiadanie auta, którym nie mozesz wjechac do centrum, mocno mija sie z celem, wiec albo zmieniasz auto, albo przesiadasz sie do komunikacji.][/COLOR]

    Myślałem, że Tomtrz już przekroczył granice bredni, jakie człowiek może wypisać. Ale nie, penetruje rejony absurdów jeszcze dalej)
    Tak, Tomtrz, mój sąsiad, jak mu zrobią strefę, zmieni auto. Zarabia 3 tysiące na rękę i ma dziecko. No ale kupi sobie nowe, "ekologiczne" auto.
    Nie kupi? Przesiądzie się do komunikacji?
    Komunikacją miejską do pracy jedzie, z przesiadką, godzinę i kwadrans w jedną stronę. W zimie półtorej godziny. Samochodem jedzie 20 minut. W zimie 30. I nie ma jak ominąć centrum, owszem, może ale nadłoży wtedy dwa razy więcej drogi i czasu.
    Brak słow na ten twój bełkot.
    ???

    ty zdajesz sobie sprawę, jakie normy obowiazuja w tych strefach niskiej emisji? I wiesz, za ile mozna taki samochód kupic? A jak kogos nie stac, na samochód za takie kwoty, to w ogóle go nie stac na samochód, który nie stwarza zagrożenia na drodze, ergo, nie powinien mieć samochodu. Będziesz się kłócił i dalej robił z siebie głupca, czy mam ci podać, o jakie kwoty chodzi? Czy moze ta kwota nie ma znaczenia, tylko chcesz komunę wprowadzac jakas? Samochod dla kazdego! Jak go nie stac, to mu jeszcze ma państwo zapewnić

    wystarczyło poswiecic jakies 2 minuty, zeby to sprawdzić, i uniknąłbyś ośmieszenia się jak zwykle, ale po co?
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 26-01-2023 o 14:02
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  2. #1912
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Poziom zanieczyszczen w centrum Berlina, gdzie od ładnych paru lat obowiazuje umweltplakette jest w zasadzie taki sam jak przed wprowadzeniem plakietki eko.
    Ponowie pytanie: jak zatrzymasz wiatry na granicy strefy?
    Oczywiście, większe stężenia (nieznaczne) okresowo będą poza granicami strefy, wymiana powietrza nie jest całościowa od razu, ale zatem co z tymi, którzy mieszkają wokół strefy?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    [ Samochod dla kazdego! Jak go nie stac, to mu jeszcze ma państwo zapewnić ?
    Kto mowi, że państwo ma mu zapewnić samochód? gdzie ja to napisałem? Natomiast jego praca skutkuje odprowadzaniem podatków do budżetu. I on tę pracę musi wykonywać korzystając z samochodu, bo nie stać go na marnowanie dwóch godzin dłużej na dojazdy. Ma rodzinę, inne sprawy poza pracą.
    Ty nie tylko nie rozumiesz najprostszych spraw, ale zachowujesz się jak prowokacyjny troll. Już walczysz z połową forum. Podnieca cię to? onanizujesz się? Bo jak to inaczej wytłumaczyć?

  3. #1913
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,545

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    W benzynach też? Bo mi nigdy nie kontrolowali spalin. W ogole te kontrole to smiech na sali. Ostatnio nawet mi nie sprawdzili amortyzatorów ani świateł, chociaż prosiłem. Z 5 minut cały przegląd, w duzym miescie, a nie gdzieś w szczerym polu.
    Zwłaszcza w benzynie, bo w Dieslu się mierzy zadymienie, a nie skład spalin.
    W Gdyni gdzie robię przeglądy zawsze sprawdzają analizatorem, amortyzatorów zgodnie z przepisami nie muszą sprawdzać na przeglądzie, chociaż u mnie też sprawdzają. W tym tygodniu przegląd MiTo robiła żona, to ok. pół godziny trwał.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 26-01-2023 o 15:33

  4. #1914
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,280

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Poziom zanieczyszczen w centrum Berlina, gdzie od ładnych paru lat obowiazuje umweltplakette jest w zasadzie taki sam jak przed wprowadzeniem plakietki eko.
    Ponowie pytanie: jak zatrzymasz wiatry na granicy strefy?
    Oczywiście, większe stężenia (nieznaczne) okresowo będą poza granicami strefy, wymiana powietrza nie jest całościowa od razu, ale zatem co z tymi, którzy mieszkają wokół strefy?
    https://www.sciencedirect.com/scienc...52146517305185

    ???

    jescze raz - a kto powiedział, ze wpływ tej strefy niskiej emisji, ma dotyczyć tylko i wyłącznie tej strefy? Juz ci dokładnie wyjaśniłem, ze to nie o to chodzi. To też jest pokazane w wynikach podlinkowanych wyżej. Jakość powietrza poprawia się także poza samą strefą, i o to chodzi. Moze jak zaczniesz więcej myśleć o tym, o czym piszesz, zamiast o onanizującach się mężczyznach, to w końcu do tego dojdziesz.

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Kto mowi, że państwo ma mu zapewnić samochód? gdzie ja to napisałem? Natomiast jego praca skutkuje odprowadzaniem podatków do budżetu. I on tę pracę musi wykonywać korzystając z samochodu, bo nie stać go na marnowanie dwóch godzin dłużej na dojazdy. Ma rodzinę, inne sprawy poza pracą.
    Ty nie tylko nie rozumiesz najprostszych spraw, ale zachowujesz się jak prowokacyjny troll. Już walczysz z połową forum. Podnieca cię to? onanizujesz się? Bo jak to inaczej wytłumaczyć?
    to sprawdziłeś już ile kosztuje samochód, który spełnia takie normy, i jestes gotowy odszczekać swoje farmazony?
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  5. #1915
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,619

    Domyślnie

    Tak nieco zmieniając temat. Taki artykuł znalazłem odnośnie ceny eksploatacji samochodów elektrycznych.
    Oczywiście pewnie to bzdury, nie ma wystarczającej liczby źródeł, badań, a poza tym przecież każdy ma dom i panele, zatem jest na bank bez sensu

    https://motoryzacja.interia.pl/rapor...on,nId,6558566

  6. #1916
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,453

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Tak nieco zmieniając temat. Taki artykuł znalazłem odnośnie ceny eksploatacji samochodów elektrycznych.
    Oczywiście pewnie to bzdury, nie ma wystarczającej liczby źródeł, badań, a poza tym przecież każdy ma dom i panele, zatem jest na bank bez sensu

    https://motoryzacja.interia.pl/rapor...on,nId,6558566
    Czyż nie pisałem o tym gdzieś kilkadziesiąt stron wcześniej - że jak już uzależnią ludzi od elektryków to ceny polecą i wyjdzie na to samo
    Widzę, że nawet nie czekali na nasycenie rynku

    Jak te koszty jeszcze trochę wzrosną to ciekawe ilu tych rycerzy, paladynów ekologii pozostanie?
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  7. #1917
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    ? A jak kogos nie stac, na samochód za takie kwoty, to w ogóle go nie stac na samochód, który nie stwarza zagrożenia na drodze, ergo, nie powinien mieć samochodu. Będziesz się kłócił i dalej robił z siebie głupca, czy mam ci podać, o jakie kwoty chodzi? Czy moze ta kwota nie ma znaczenia, tylko chcesz komunę wprowadzac jakas?
    Po pierwsze: ten ktoś już ma samochód
    Po drugie: może tego kogoś być nie stać ( ależ karkołomna polszczyzna ) na samochód, który zaspokoi żądze ( bo trudno to nazwać inaczej ) Tomtrza i innych bardziej wpływowych elektrozagubionych
    Po trzecie: za komuną to Ty łaskawie optujesz tu od początków tego wątku
    Po czwarte: nie myl wolności z komuną, udaj się do źródeł, o ile biblioteka lub księgarnia nie jest poza zasięgiem elektrowozu
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  8. #1918
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Czyż nie pisałem o tym gdzieś kilkadziesiąt stron wcześniej - że jak już uzależnią ludzi od elektryków to ceny polecą i wyjdzie na to samo
    Widzę, że nawet nie czekali na nasycenie rynku

    Jak te koszty jeszcze trochę wzrosną to ciekawe ilu tych rycerzy, paladynów ekologii pozostanie?

    Zawsze można podnieść koszt użytkowania spalinowca jaki problem. Żeby dalej na baterie (albo raczej w realu zbiorkomem) było taniej choć niewygodnie.

    Ostatnio Warszawa durne Krakowskie plany jeszcze durniejszymi chce przelicytować .

  9. #1919
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,220

    Domyślnie

    Ja to chyba sobie kupię hektar albo dwa lasu i będę mógł z czystym sumieniem jeździć spalinówką. W końcu to co wytworzę to mój las wchłonie i odda tlen. I będę mógł po buspasach jeździć jako bezemisyjny

  10. #1920
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Since 2008... Tak tam napisano, Since 2008.
    To teraz przekop kolejne milion linków, dowiesz się, o ile zmniejszyła się emisyjność samochodów spalinowych, przez te 14 lat.
    I kolejne milion linków, które wykażą ci, o ile zmniejszyła się emisyjność pieców grzewczych i w ogóle mediów grzewczych w budynkach.
    A potem połącz wiedzę o tych farmazonach z czystością powietrza w Berlinie.
    I dopiero wtedy snuj wizje, jak to strefa czystego transportu, czyli sławna plakietka zielona, wpłynęła na jakość powietrza w Niemczech.
    To jest tylko i wyłącznie i presja i propaganda "ekologiczna", podobnie jak "zielone torowiska", "zielony beton" wchłaniający zanieczyszczenia czy "sciany z mchu" które stawiają, zdaje się, w Krakowie.
    Wiatr ZAWSZE ZROBI SWOJE. Ale ty już tutaj podważałeś ogólnodostępną wiedzę o cyklach zmian klimatycznych w historii Ziemi.
    To też możesz podważyć inną wiedzę podstawową: że jeśli ja puszczę bąka to tego bąka również ty wyczujesz, jak będziesz stał "z wiatrem".

    Możemy to zresztą przetestować. Na tobie. Ja zjem garnek fasolki po bretońsku i będę puszczał bąki. Ty staniesz zgodnie z linią wiatru (czyli od większego ciśnienia atmosferycznego do mniejszego) i będziesz raportował mi, co czujesz.
    Ostatnio edytowane przez Teddy Bear ; 27-01-2023 o 13:55

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory