Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #1921
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Since 2008... Tak tam napisano, Since 2008.
    To teraz przekop kolejne milion linków, dowiesz się, o ile zmniejszyła się emisyjność samochodów spalinowych, przez te 14 lat.
    I kolejne milion linków, które wykażą ci, o ile zmniejszyła się emisyjność pieców grzewczych i w ogóle mediów grzewczych w budynkach.
    A potem połącz wiedzę o tych farmazonach z czystością powietrza w Berlinie.
    I dopiero wtedy snuj wizje, jak to strefa czystego transportu, czyli sławna plakietka zielona, wpłynęła na jakość powietrza w Niemczech.
    To jest tylko i wyłącznie i presja i propaganda "ekologiczna", podobnie jak "zielone torowiska", "zielony beton" wchłaniający zanieczyszczenia czy "sciany z mchu" które stawiają, zdaje się, w Krakowie.
    Wiatr ZAWSZE ZROBI SWOJE. Ale ty już tutaj podważałeś ogólnodostępną wiedzę o cyklach zmian klimatycznych w historii Ziemi.
    To też możesz podważyć inną wiedzę podstawową: że jeśli ja puszczę bąka to tego bąka również ty wyczujesz, jak będziesz stał "z wiatrem".

    Możemy to zresztą przetestować. Na tobie. Ja zjem garnek fasolki po bretońsku i będę puszczał bąki. Ty staniesz zgodnie z linią wiatru (czyli od większego ciśnienia atmosferycznego do mniejszego) i będziesz raportował mi, co czujesz.
    Ty serio nei masz zadnych zahamowan przed wypisywaniem teorii, które nijak sie mają do rzeczywistosci? Jeszcze raz - znajdz pierwsza lepsza strone z monitoringiem jakości powietrza. Ba, w różnych częściach miasta jest nawet różna temperatura powietrza. Wiatr jednak słabo robi swoje. Nawet amerykańskie miasta, zaprojektowane od linijki nie ustrzegaja się smogu w mieście. Jedyne wiatry, na których się znasz, to najwyrazniej te, o których piszesz na końcu.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  2. #1922
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    T Wiatr jednak słabo robi swoje. .
    Tak, Tomtrz. Wiatr NIE JEST ruchem mas powietrza, wymuszonym min. różnicami ciśnień.
    Tak, Tomtrz. W historii Ziemi NIE MA zmian klimatycznych, wynikających z czynników geo-atmosferycznych.
    Tak, Tomtrz. Ja już kupiłem worek fasoli. Pozostaje tylko kwestia umówienia się na spotkanie. I wyczyść dobrze nos z gilów, żebyś był wiarygodnym czujnikiem.

    Już nie powtórzę zapytania o zapoznanie się ze stanem techniki 15 lat temu i obecnie, stanem emisji z kominów miejskich, i ogólnie zmianami w technologii oczyszczania gazów odlotowych. Do Twojego tępego łba trolla nic nie trafia. Rozmowa z Tobą to jak walenie głową w mur. Wiedzą to już chyba wszyscy, próbujący podjąć z Tobą dyskusję.
    Amen.

  3. #1923
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    o zapoznanie się ze stanem techniki 15 lat temu i obecnie, stanem emisji z kominów miejskich, i ogólnie zmianami w technologii oczyszczania gazów
    No co TY... Przecież jakikolwiek wpływ na jakość powietrza w miastach mają jedynie samochody. Nic więcej

  4. #1924
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Przepraszam za offtop. Admina porszę w razie czego o usunięcie, ale musiałem...
    https://fb.watch/iliMl2J8li/

  5. #1925
    Użytkownik Świeżak Avatar maurize
    Dołączył
    10 2021
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Przepraszam za offtop. Admina porszę w razie czego o usunięcie, ale musiałem...
    https://fb.watch/iliMl2J8li/
    Też to wczoraj widziałem z innego źródła i się popłakałem

  6. #1926
    Użytkownik Świeżak Avatar Robalgis
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 SW 1.9 16v JTD 2006, Fiat 126p 1988, Ducati Monster 695 2007, AR 145 1.4 TS 1998 (2005-2010)
    Postów
    228

    Domyślnie

    jak już żaba dogotuje się i zmięknie to już pozamiatane, dalszy krok: pozbawić szarych ludzi dostępu do samochodów:
    https://inny.info/czy-wiedziales-ze/...towego-miasta/
    https://um.warszawa.pl/waw/strategia...sto15-minutowe

  7. #1927
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Nazwiecie mnie zapewne foliarzem czy innym pojebusem. Tak bym zareagował na takie doniesienia jeszcze trzy lata temu. Teraz, uważam że właśnie takie rzeczy zaczynają do siebie pasować i mit zeroemisyjnych samochodów, które są droższe i możecie sobie zaklinać rzeczywistość, jak chcecie ale ograniczają mobilność (będzie to dopiero widoczne realnie, jak samochodów ev będzie coraz więcej) idealnie się w tą całość wpisuje.
    W Polsce jest obecnie zarejestrowanych ile? Powiedzmy ok. 20 mln aut, ja wiem, że oczywiście będzie wszytko ok i stacji będzie dużo dla każdego, ale tak hipotetycznie i tylko raz na dobę tylko co dziesiąty chciałby się podładować - to potrzeba ponad 2 miliony stacji ładowania w Polsce. Oczywiście koledzy piszą nasi, że ładuje się samochód w domu. To weźmy taką warszawską Chomiczówkę- jest tam ok 25 tys. mieszkańców, czyli spokojnie ok. 8 tys. samochodów - i teraz nocą chce się podładowac co piąty samochód - czyli sama Chomiczowka potrzebuje ok. 1600 stacji ładowania. Pomijam już wydolność sieci. Całościowo skończy się tym, że zostanie zbiorkom i tyle. Co jeszcze z badań będzie wynikać? Rezerwoalem wczoraj bilety lotnicze, już jest przy każdym locie emisja CO2, zaraz będzie kara, latanie będzie droższe. Będziesz jeden z drugim siedzieć na dupie i na google morze oglądać
    Ostatnio edytowane przez Kurynio ; 30-01-2023 o 20:13

  8. #1928
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Całościowo skończy się tym, że zostanie zbiorkom i tyle.
    I tu trzeba zrobić małą pauzę.

    Czy byliście kiedyś np. w Berlinie?
    Bo ja znam kogoś kto był i opowiedział mi to i owo.
    Otóż po całym Berlinie da się poruszać zbiorkomem, na jednym bilecie, niezależnie od tego czy to U-Bahn, S-Bahn, czy inny autobus. Wszędzie da się szybko i sprawnie dojechać, centrum miasta jest ciche i czyste. Wielu ludziom zwyczajnie nie chce się ruszać samochodu z miejsca.
    I teraz przyrównajcie to do naszych miast, naszej komunikacji zbiorowej.
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  9. #1929
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Czy byliście kiedyś np. w Berlinie?
    Bo ja znam kogoś kto był i opowiedział mi to i owo.
    Otóż po całym Berlinie da się poruszać zbiorkomem, na jednym bilecie, niezależnie od tego czy to U-Bahn, S-Bahn, czy inny autobus. Wszędzie da się szybko i sprawnie dojechać, centrum miasta jest ciche i czyste. Wielu ludziom zwyczajnie nie chce się ruszać samochodu z miejsca.
    I teraz przyrównajcie to do naszych miast, naszej komunikacji zbiorowej.
    I jak teraz do tego wszystkiego ma się auto elektryczne, reklamowane jako alternatywa do poruszania się PO MIEŚCIE, bo jak wiadomo poza miastem jego użyteczność, jak to się ładnie matematycznie mówi, dąży do zera?
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  10. #1930
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    I tu trzeba zrobić małą pauzę.

    Czy byliście kiedyś np. w Berlinie?
    Bo ja znam kogoś kto był i opowiedział mi to i owo.
    Otóż po całym Berlinie da się poruszać zbiorkomem, na jednym bilecie, niezależnie od tego czy to U-Bahn, S-Bahn, czy inny autobus. Wszędzie da się szybko i sprawnie dojechać, centrum miasta jest ciche i czyste. Wielu ludziom zwyczajnie nie chce się ruszać samochodu z miejsca.
    I teraz przyrównajcie to do naszych miast, naszej komunikacji zbiorowej.
    W Berlinie to z 15 lat nie byłem, ale miałem "przyjemność" ostatnio w Hanowerze i Frankfurcie nad Menem korzystać ze zbiorkomu. Jedno zastrzeżenie czysto, szybko i cicho było kiedyś. Odkąd sprowadzili sobie opalonych inżynierów zwłaszcza czyste i ciche nie zgada się z tym co widziałem na własne oczy. Hanower (miasto trochę większe od Wrocławia), Hauptbanhof (dworzec główny), syf, śmierdzi, przy wejściu na każdy peron i na każdym peronie para policjantów z pistoletami maszynowymi (MP5?).
    u nas w dużych miastach tez są wspólne bilety na tramwaj/autobus i nie jest tak źle jak się wydaje. w kwestii czystości jest wręcz lepiej.

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory