Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #1991
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    chciałem tylko skromnie zauważyć, że są jeszcze autostrady i niemieckie autostrady.

  2. #1992
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Zapytam jeszcze raz-jaki jest problem jechać 120 km/h( czy to przysłowiowe 121 km/h) na drodze na krórej jest ograniczenie 120 km/h.
    No to może mi teraz Ty odpowiedz, gdzie ja napisałem, że mam z tym problem, to tak na początek.

  3. #1993
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    No to może mi teraz Ty odpowiedz, gdzie ja napisałem, że mam z tym problem, to tak na początek.
    A to nie pytałeś "Kto jeżdzi 90 na krajówce "
    Ok, zakładam,że nie pisałeś o sobie tylko o innych-w takim co jest dziwnego w jeżdzie zgodnie z przepisami?

  4. #1994
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    A to nie pytałeś "Kto jeżdzi 90 na krajówce "
    No niestety pudło
    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    pokaż mi kierowcę nowego BMW, w ogóle nowego auta marki premium, który jedzie na S-ce 120, a na krajówce 90
    Poza tym kolega tomaz, też napisał, to w zupełnie w innym znaczeniu, niż podałeś.

    Tak nieco odchodząc od tematu, właśnie oglądałem test Mustanga E u Kornackiego i co? No patrzcie, akurat właśnie jakby wypowiadał się odnośnie naszego wątku...

    https://youtu.be/JPu-NThTd0c?t=1295

  5. #1995
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Mustang. Już pomijając zeszmacenie tego czym pierwotnie mustang miał być (auto z frajda dla robotnika ...za 400 tys ?)
    Realne zasięgi :
    Ford claims 379 miles for the Mustang Mach-E, but it only managed 302 miles in the summer test, and just 247 miles on this occasion.

    Ta occassion to zima powyżej 0 stopni..(4-7)

    Ale zawsze można wolniej pojechać. Hm benzyna też można zawsze wolniej pojechać.

    Mustangi i tak kloce a Toto to jakaś parodia motoryzacji. No ale bateryjka waży cóż.

    Co do rozmów o prędkościach. AdiCarion widzę Vke 166 w posiadaniu. Naprawdę nie zdarza Ci się zamiast 50 sto zobaczyć ot tak niechcacy? Czy zamiast 140 - 200? Chwila dosłownie . To jednak Alfa co by nie mówić dla niej (chyba że złom hamulcowy , zawieszeniowy i geometryczny, ale takich fani marki nie użytkują takich niepewnych w razie potrzeby pojechać v max złomów a v max to ciut powyżej 200 wciąż pewnie) to żadna różnica i żaden wyczyn dla kierowcy i pewności prowadzenia.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 05-02-2023 o 23:38

  6. #1996
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Poza tym kolega tomaz, też napisał, to w zupełnie w innym znaczeniu, niż podałeś.
    Dokładnie. Widzę, że się wątek rozwinął, tylko nie w tą stronę, o której pisałem.

    A pisałem o własnych obserwacjach, w których jadąc całkiem mocnym przecież autem (>300KM) jestem często wyprzedzany przez nowe auta segmentu premium. Jednocześnie te same auta segmentu premium w wydaniu elektrycznym mają nagle jeździć 10, 20, 30 czy nawet 50 km/h mniej niż dozwolona prędkość??
    Szczerze mówiąc średnio to widzę
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  7. #1997
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Przejazd elektrycznego ciężarowego Volvo na trasie 3000 km. Zurych-Walencja. Pewnie było to źle zaplanowane, bo trwało 7 dni, zamiast 4 w przypadku diesla. Czas brany pod uwagę dla jednego kierowcy, zatem w przypadku diesla mogło być jeszcze krócej, gdyby obsada kierowców była podwójna.

    https://www.instalki.pl/aktualnosci/...ternautow.html
    Olaboga, wzieli ciezarowke na krótkie trasy, na długą trasę, i skandal, podróż długo trwała!!!!

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Zapytam jeszcze raz-jaki jest problem jechać 120 km/h( czy to przysłowiowe 121 km/h) na drodze na krórej jest ograniczenie 120 km/h.
    koledzy takie cwaniaki, bo jeszcze nie jestesmy na zachodzie, gdzie mandaty są jakie są. Z resztą i u nas będzie coraz więcej odcinkowych pomiarów prędkości na trasach szybkiego ruchu, i sie skończy.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    niemieckie autostrady.
    tak tak, te mityczne niemieckie autostrady bez limitów(tylko, ze limitami), którymi codziennie wszyscy jeżdzą
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  8. #1998
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    koledzy takie cwaniaki, bo jeszcze nie jestesmy na zachodzie, gdzie mandaty są jakie są. Z resztą i u nas będzie coraz więcej odcinkowych pomiarów prędkości na trasach szybkiego ruchu, i sie skończy.
    Akurat biorąc pod uwagę zarobki w PL i siłę nabywczą PLN to po ostatnich podwyżkach z mandatami już jesteśmy na zachodzie.

    Przekroczenie +40km/h:
    - Niemcy 260 euro/200 euro (zabudowany/niezabudowany)
    - Polska 800zł/1600zł recydywa

    Natomiast ilość OPP na ekspresówkach i autostradach... Obecnie chyba tylko istnieją 2-3 krótkie odcinki (jak tunel na S2) na obwodnicy Warszawy. Docelowo póki co to ma być ich chyba 7 na drogach szybkiego ruchu, także prędko się nie skończy.

    Poza tym pozostaje jeszcze kwestia uprawnień ITD do przetwarzania danych osobowych, których to nie miała zgodnie z wyrokiem TK z 2016 roku. Nie wiem czy coś w tej sprawie zrobili przez ostatnie kilka lat, czy dalej przetwarzają te dane bez uprawnień.


    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 06-02-2023 o 04:34

  9. #1999
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Olaboga, wzieli ciezarowke na krótkie trasy, na długą trasę, i skandal, podróż długo trwała!!!!
    Zawsze coś, jak nie złe planowanie, to złe opony, to nie zwolnił, to nie podgrzał baterii, to znów wzięli do testów zły model. No po prostu wszyscy są niekompetentni, firma transportowa po prostu specjalnie chciała, żeby źle wyszło, albo niewiedza.
    Potwierdza się to, co napisałem wcześniej, potrzeba do EV porządnej edukacji bo to nie jest tak, że wsiadasz i jedziesz. To ceremonia, którą trzeba celebrować, planować, delektować się nią. No i pamiętajcie o ciepłej bieliźnie, jakby była zima

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    tak tak, te mityczne niemieckie autostrady bez limitów(tylko, ze limitami), którymi codziennie wszyscy jeżdzą
    Mityczne, niemityczne. Zwykłe 140 km/h to już zanadto dla EV, żeby mieć normalny zasięg, który jest bez problemu, dla każdego spalinowego, małego czy dużego, czy nawet 20 letniego.
    Żenada i tyle. Obejrzałem wczoraj test mastodonta BMW iX M60, 619 koni, płacisz za to 650 tys. i co? Korzystając z mocy tego samochodu, robisz w temp. otoczenia ok. 5 stopni, na polskiej autostradzie (nie niemieckiej) zasięg do 280 km. No czad. Gdzie tu sens? Czy naprawdę, jak nie powiedział Kornacki, nie powinni elektryków robić na razie lekkich, do miasta, a nie takich, które przez wielkie baterie mają grubo ponad 2 tony i są na trasę, ale tak naprawdę gówno się na tę trasę nadają? Kupujesz wielkie wygodne auto i później co 2 godziny na autostradzie szukanie ładowarki i ładowanie? Naprawdę jest to według Was logiczne i dobre rozwiązanie? Gdzie tu sens?
    Elektryki nie są złe, ale do czasu, kiedy gęstość baterii się nie poprawi, nie powinny być tam gdzie są racjonalne i rzeczywiście się powiedzmy sprawdzają, czyli do miasta, na krótkie odcinki?
    Ostatnio edytowane przez Kurynio ; 06-02-2023 o 08:37

  10. #2000
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Docelowo
    docelowo, czy w tym roku?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    EV porządnej edukacji
    ja nie wiem, moze ty uznajesz takie rzeczy jako jakąś wyższą edukację, ja to nazywam zdrowym rozsądkiem.

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Elektryki nie są złe, ale do czasu, kiedy gęstość baterii się nie poprawi, nie powinny być tam gdzie są racjonalne i rzeczywiście się powiedzmy sprawdzają, czyli do miasta, na krótkie odcinki?
    ale gdzie, kto, kogoś zmusza do kupowania elektrycznego bmw za 650 tysięcy? Ja nie wiem, macie jakąś manię prześladowczą?
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory