Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #2001
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    ale gdzie, kto, kogoś zmusza do kupowania elektrycznego bmw za 650 tysięcy? Ja nie wiem, macie jakąś manię prześladowczą?
    Stosując logikę takiego jednego z forum, w temacie silników dużej pojemności, skoro nikt tego nie kupuje, to producenci nie powinni tego produkować bo i tak się nie sprzeda. Analogicznie do silników dużej pojemności zakazać ciężkich EV z dużą baterią. Nie żeby wprost zakazać. Obłożyć cłami, podatkami, opłatami. Bo są nieekologiczne.

    povagowani śledzą nasze forum świeży głos w dyskusji o downsizingu
    https://www.youtube.com/watch?v=U5frVICDO68
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 06-02-2023 o 09:52

  2. #2002
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    ja nie wiem, moze ty uznajesz takie rzeczy jako jakąś wyższą edukację, ja to nazywam zdrowym rozsądkiem.
    No nie wiem, ja jak gdzieś dalej jadę to jedyne, czym się przejmuję to czy nie zapomniałem czegoś spakować. Jeżeli Ty lubisz planować podróż, ustalać miejsca ładowania i trasę przejazdu, bo to okazuje się w podróży EV sprawą nadrzędną, to super. Mnie to nie bawi.

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    ale gdzie, kto, kogoś zmusza do kupowania elektrycznego bmw za 650 tysięcy? Ja nie wiem, macie jakąś manię prześladowczą?
    Dla Ciebie chłopie nie ma ratunku, serio. Zakaz sprzedaży silników spalinowych, jest za 12 lat. Żywotność generacji modelu to jakieś 6-7 lat. Wielu producentów już teraz nie opracowuje, nie inwestuje w nowe modele spalinowych, chyba nie muszę wyliczać. Według tego co mówi Imperato, nowe modele Giulii/Stelvio, też będą już EV. Ty naprawdę nie widzisz, że już realnie niedługo, wszyscy którzy będą chcieli kupić nowy samochód będą skazani na takie atrakcje, które fundują nam EV? BMW za 650 tys. to przykład, że za te pieniądze to już top, topów jeżeli chodzi o rozwiązania i dalej dupa z funkcjonalnością na duże odległości z wyższymi prędkościami przejazdu. Ustawodawcy jednak dalej z uporem maniaka idą jedyną słuszną drogą. Niebawem (zatwierdzone kamienie milowe) będą dodatkowe podatki od spalinowych, oczywiście też to jest super i nikogo do niczego nie zmusza, ani nie faworyzuje.

    Poniżej przykład zajebistej logiki, transporter VW z zasięgiem 100 km... Z 2019 roku jest na sprzedaż z nikłym przebiegiem, bo jazda nim była bez sensu. Często taki zakup jest podyktowany presją i wymaganiami, a jest kompletnie niefunkjonalny. Podobnie wygląda sprawa nie tylko tutaj, w jednym z urzędów w Pruszkowie jest podobny VW i tam sprawa wygląda identycznie. Jest kupiony i nikt nie chce nim jeździć bo to bez sensu.

    https://spidersweb.pl/autoblog/elekt...nsporter-abte/
    Ostatnio edytowane przez Kurynio ; 06-02-2023 o 10:13

  3. #2003
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    No nie wiem, ja jak gdzieś dalej jadę to jedyne, czym się przejmuję to czy nie zapomniałem czegoś spakować. Jeżeli Ty lubisz planować podróż, ustalać miejsca ładowania i trasę przejazdu, bo to okazuje się w podróży EV sprawą nadrzędną, to super. Mnie to nie bawi.
    no tak, wielka edukacja jak bierzesz auto, które ma 300km zasiegu, na trasę kilku tysięcy kilometrów, to będziesz długo jechał. 3 lata studiów minimum potrzebne, zeby to zrozumieć.
    Wpisanie w nawigacje celu podróży, wpisanie parametrów auta i zaznaczenie, zeby prowadzic przez ładowarki, to juz potrzebny jest doktorat.

    ja tu widze dwie opcje. Albo ktos ktoś tu robi z siebie głupka, albo jest drama queen

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Dla Ciebie chłopie nie ma ratunku, serio. Zakaz sprzedaży silników spalinowych, jest za 12 lat.
    jakiego ratunku? To twierdzisz, ze ktos cie jednak zmusza do kupna tego bmw?

    zobacz tez co sie działo przez z bateriami przez ostatnie 12 lat:
    https://www.energy.gov/eere/vehicles...-ion-batteries
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  4. #2004
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    zobacz tez co sie działo przez z bateriami przez ostatnie 12 lat:
    https://www.energy.gov/eere/vehicles...-ion-batteries
    To na pewno pocieszające i wzrost na pewno imponująca, ciężko się z tym nie zgodzić. Na początku wzrosty i progres w każdej technologii są imponujące. Później na pewno (podoba mi się to słowo ) się wypłaszcza. No zobaczymy jak to będzie z tym wszystkim, a przede wszystkim z dostępnością energii i infrastrukturą.

  5. #2005
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    tak tak, te mityczne niemieckie autostrady bez limitów(tylko, ze limitami), którymi codziennie wszyscy jeżdzą
    Znów coś mitycznego. Ja tam jeździłem tymi autostradami bez limitów, które mityczne nie są, istnieją, i wszyscy, głównie Niemcy, tną nimi ponad 200km/h, codziennie.
    To też są mordercy, cwaniaki, idioci itd.?

  6. #2006
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maxi Zobacz post
    To też są mordercy, cwaniaki, idioci itd.?
    I złodzieje, bo każdy cwaniak to złodziej

  7. #2007
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    To na pewno pocieszające i wzrost na pewno imponująca, ciężko się z tym nie zgodzić. Na początku wzrosty i progres w każdej technologii są imponujące. Później na pewno (podoba mi się to słowo ) się wypłaszcza. No zobaczymy jak to będzie z tym wszystkim, a przede wszystkim z dostępnością energii i infrastrukturą.
    tak sie wypłaszcza i wypłaszcza, i wypłaszczyć nie może. Są przecież już za pasem rozwiązania, które podwajają gęstość energii, jednocześnie rozwiązujac większość problemów obecnych akumulatorów . I nie jakies sci-fi, tylko rozwiazania znane od dawna, dla których trzeba obniżyć koszty.

    https://www.sciencedirect.com/topics...-state-battery
    https://www.dnv.com/to2030/technolog...-for-2030.html

    Nie wybucha, nie płonie, pojemność x2-3, szybkość ładowania tak samo (chociaz i tak watpie, ze beda komercyjne ładowarki do osobowek powyzej 300Kw, bo to sie po prostu robi mało bezpieczne), wiekszy zakres temperatur roboczych. 12 lat to mnóstwo czasu, szczególnie, ze pojawiły się olbrzymie pieniądze.

    No i mam nadzieje, ze wkoncu stara gwardia się obudzi. Jedynie ford, i troche grupa VW w miare powaznie podchodzi do tematu, a reszta liczy na to, ze klient kupi takie gówno jak wspomniane już BMW, chyba tylko z przywiązania do marki. Albo jakies juz wczesniej wspomniane toyoty czy mazdy, ktore wolą płakać w mediach, zamiast wziąć sie za robote i zaprojektować sprzedawalny samochód elektryczny. Bo się da.
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 06-02-2023 o 13:46
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  8. #2008
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,553

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    docelowo, czy w tym roku?
    W tym roku? Nie, w przyszłym mają zacząć wszystkie działać.
    Docelowo odnosi się do najnowszych planów.

    Inna sprawa, że to są krótkie odcineczki. Chcąc jechać A1 z Gdańska do Łodzi, można będzie jeden odcinek przejechać te 140, a potem ogień na tłoki.

    No i pozostaje kwestia ściągalności tych wykroczeń. Jak na razie jest bardzo słaba.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  9. #2009
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Takie coś pojawiło się w internetach:

    https://nieoddamyaut.pl/
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  10. #2010
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Ta "odezwa" kierowana jest pod niewłaściwy adres - obecny rząd jest przeciw wykluczeniu sprzedaży samochodów spalinowych do 2035 roku co ostatnio komunikował radośnie minister klimatu. Tylko co z tego jak sama przyznała, że po za Polską każdy rozumie konieczność wprowadzenie tych ograniczeń a jeden głos odrębny nic tu nie wniesie.

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory