Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #2371
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Nikt nie musi przedstawiać dowodów, to nie sala rozpraw. Możesz uważać inaczej, ale skoro ministrowie rządów krajów, w których potężna cześć dochodu pochodzi z i setki tysiące obywateli pracuje w branży motoryzacyjnej, ma obawy to może coś wiedzą, do tego stopnia, że swoją własną politykę dotychczasową podważają. To naprawdę muszą być poważnie czarne scenariusze im znane, że takie stanowisko oficjalnie przedstawiają ( takie że "ban na wszystko i panuj nam baterio" to nierealna droga). Możesz ich pytać o dowody na te obawy skoro ich podstaw nie widzisz. Czy nie miałeś co do tej drogi własnych wątpliwości. Czy nie wzmocniły ich ruchy takie jak wspólne stanowisko Toyoty-Subaru-Mazdy-Kawasaki- Yamahy chyba powszechnie znane (choć może nie, bo jakoś w mainstreamie i wsród piewców komunizmu nie przytaczane, jakby to pikuś był zdanie nr 1 w sprzedaży samochodów na świecie.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 02-03-2023 o 21:12

  2. #2372
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    A czytać umiesz, czy Cię to przerasta?
    no to bardzo ciekawa koncepcja Czyli generalnie co do zasady mozna zabraniac ludziom robic rzeczy, które szkodą wszystkim, tak? A od twojego arbitralnego widzimisie zalezy, czy to jest komuna, czy nie jest komuna, tak? A ze przy okazji konflikt interesów jawny tutaj sie pojawia, to już w ogóle nieistotne
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  3. #2373
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    no to bardzo ciekawa koncepcja Czyli generalnie co do zasady mozna zabraniac ludziom robic rzeczy, które szkodą wszystkim, tak? A od twojego arbitralnego widzimisie zalezy, czy to jest komuna, czy nie jest komuna, tak? A ze przy okazji konflikt interesów jawny tutaj sie pojawia, to już w ogóle nieistotne
    Nie czaruj. Dyskutowałbym z Tobą dalej na temat palenia śmieci i benzyny, gdyby spełnione były dwa warunki:

    1. Zakaz palenia śmieci wiązałby się z kosztem dla pojedyńczego konsumenta na poziomie 200tys złotych w ciągu najbliższych lat w porównaniu ze stanem zakazanym ( to koszt zakupu elektryka, używania go i ubezpieczania nie liczę bo tym bardziej głupio wyjdzie )
    2. Zakaz palenia śmieci powodował konieczność użycia paliwa, które pozwalałoby na ogrzanie domu jedynie na parterze i tylko przez 3 godziny na dobę, a potem kolejny zakup ( to taki odpowiednik zasięgu elektryka )

    Porównujesz dwie kwestie o diametralnie różnej skali i skutkach finansowych dla konsumenta i każesz mi wybierać: czarne czy białe.

    Skoro tak, to rozważ: jeśli zakazaliśmy przekraczania 50km/h w mieście i wszyscy to zaakceptowali, to może zakażemy też przekraczania 5km/h? Zaakceptują? Nie, bo w tym drugim brak logiki.

    Żegnam na dziś. Idę pić wódkę, póki jeszcze unia pozwala.
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  4. #2374
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Taka luźna dygresja po wypiciu :

    My nie opowiadamy się za zakazem używania elektryków. Wy opowiadacie się za zakazem używania spalinowych. I od nas domagacie się twardych danych na Waszą wersję zdarzeń.

    Czuję się, jakby ktoś postawił mnie na pomoście i kazał skoczyć na główkę. Ja go pytam: A ty tutaj skakałeś? On odpowiada: To ty masz mi dostarczyć danych, czy tu jest bezpiecznie.

    Dziękuję, postoję.

    Jak tam sprawuje się Jaguar? A 166 ciśnie w trasie?
    Ostatnio edytowane przez Krzyk ; 03-03-2023 o 00:36
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  5. #2375
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Nikt nie musi przedstawiać dowodów, to nie sala rozpraw.
    Ma to sens.Ja na przykład mogę napisać,że wzrost elektromobilności powoduje zwiększenie ogólnego zatrudnienia i nie muszę przedstawiać żadnych dowodów na moją tezę-bo przecież to nie sala rozpraw.

  6. #2376
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Ma to sens.Ja na przykład mogę napisać,że wzrost elektromobilności powoduje zwiększenie ogólnego zatrudnienia i nie muszę przedstawiać żadnych dowodów na moją tezę-bo przecież to nie sala rozpraw.
    Jeśli kilka/kilkanaście wielkich koncernów swoimi wypowiedziami oraz decyzjami potwierdzi twoją tezę, to na pewno weźmiemy to na poważnie.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  7. #2377
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Ma to sens.Ja na przykład mogę napisać,że wzrost elektromobilności powoduje zwiększenie ogólnego zatrudnienia i nie muszę przedstawiać żadnych dowodów na moją tezę-bo przecież to nie sala rozpraw.
    https://auto.dziennik.pl/aktualnosci...spalinowe.html
    https://moto.rp.pl/na-prad/art380612...moga-go-niemcy
    https://forsal.pl/biznes/aktualnosci...uropejska.html

    Pewnie dlatego chcą opóźnić zakaz bo nie chcą zbyt szybkiego wzrostu przychodów z podatków, szybko rozwijającej się gospodarki. Może nie chcą by producenci samochodów, którzy mają spory udział w gospodarkach tych krajów (Niemcy i Włochy) zatrudniali zbyt dużo ludzi, nie wiem. Pewnie się mylą, są jakimiś randomami. Może ogólne zasady ekonomii i gospodarki w przypadku EV wymagają zmiany spojrzenia i innego planowania, jak samo prowadzenie elektrycznego pojazdu... [MENTION=67978]AdiCarrion[/MENTION] może napiszcie razem z kolegą [MENTION=53152]Tomtrz[/MENTION], że się mylą nie znają się. Podeślijcie im jakieś linki, że produkcja tylko EV wpłynie pozytywnie na gospodarkę, a tak tylko debile przyczynią się jedynie do pogłębienia recesji.

  8. #2378
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Pewnie się mylą, są jakimiś randomami.


    https://www.youtube.com/watch?v=UIE9lFNxlrc
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  9. #2379
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    https://auto.dziennik.pl/aktualnosci...spalinowe.html
    https://moto.rp.pl/na-prad/art380612...moga-go-niemcy
    https://forsal.pl/biznes/aktualnosci...uropejska.html

    Pewnie dlatego chcą opóźnić zakaz bo nie chcą zbyt szybkiego wzrostu przychodów z podatków, szybko rozwijającej się gospodarki. Może nie chcą by producenci samochodów, którzy mają spory udział w gospodarkach tych krajów (Niemcy i Włochy) zatrudniali zbyt dużo ludzi, nie wiem. Pewnie się mylą, są jakimiś randomami. Może ogólne zasady ekonomii i gospodarki w przypadku EV wymagają zmiany spojrzenia i innego planowania, jak samo prowadzenie elektrycznego pojazdu... [MENTION=67978]AdiCarrion[/MENTION] może napiszcie razem z kolegą [MENTION=53152]Tomtrz[/MENTION], że się mylą nie znają się. Podeślijcie im jakieś linki, że produkcja tylko EV wpłynie pozytywnie na gospodarkę, a tak tylko debile przyczynią się jedynie do pogłębienia recesji.
    widzę znowu połapaliście temat, i zamiast chociaz chwile pomyśleć, to klepiecie głupoty jak opętani.

    bo przeciez nie pomysleliscie nawet przez chwile, ze te miliardy, które idą na ropę do obcych, czesto wrogich krajów, zostaną w kraju. I na przykład pójdą, na inwestycje w tania energie odnawialną. Czyli nie dość, ze pieniadze zostana w kraju, to przyczyiną się do wzrostu konkurencyjności.

    Druga kwestia, to ze ktoś tu mysli troche jak komunista, i chyba uwaza, ze praca sama w sobie ma jakas wartosc. Ano nie. Dobrobyt nie bierze sie z pracy. Dobrobyt bierze sie z wydajnosci tej pracy. Jesli bedzie mozna produkowac elektryki, wykorzystujac mniej ludzkiej pracy, to znaczy, ze rosnie efektywnosc. I wy sie o tych ludzi nie martwcie, znajdą sobie inną pracę. Miejsca pracy powstaną w innych miejscach, jak na przykład wspomniana wczesniej energetyka.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  10. #2380
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    JEST: Giulia Veloce Ti MY21, 166 FL 3.2, BYŁY: 166 2.0TS, 156 1.8TS
    Postów
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    A tak z ciekawości - czy zakaz palenia śmieciami, to tez jest nakazowo-rozdzielcza komuna? Przeciez smieci grzeją dobrze, i tanio, to czemu mają nie konkurować na wolnym rynku z innymi paliwami?
    Oczywiście ..., że nie.
    Ktoś tak twierdzi?

    Stawiasz znak równości pomiędzy spalaniem śmieci i samochodami spalinowymi?
    Jeżeli tak (zgadzam się - obie rzeczy trują) - i masz takie same recepty, to znów jest to czarno-biały punkt widzenia, bez oglądania się na wpływ....

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory