Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #2421
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    O
    Jak w tych zastosowaniach baterie będą sku boteczniejsze to można porównywać. Póki co to utopia i pranie mózgów .
    Przykłady tych wypranych są także na naszym forum. Tomtrz bije tu wszystkich na głowę ale jest i AdiCarrion i Żuczek i inni. Ja tylko niecierpliwie czekam, aż Volvo i jaguar spełnią swoje obietnice i za dwa lata zakończą w ogóle produkcję spalinówek. Po tym "teście prawdy" poczekam, kiedy UE przesunie sławetną już datę 2035, jako zakaz produkcji spalinowców.
    I jeszcze na kilka podobnych "testów prawdy" czekam))
    Póki co, oddajmy się lekturze wypracowań Tomtrz i jego kamratów. Bo to zaiste modelowa lektura.

  2. #2422
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,553

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Przykłady tych wypranych są także na naszym forum. Tomtrz bije tu wszystkich na głowę ale jest i AdiCarrion i Żuczek i inni. Ja tylko niecierpliwie czekam, aż Volvo i jaguar spełnią swoje obietnice i za dwa lata zakończą w ogóle produkcję spalinówek. Po tym "teście prawdy" poczekam, kiedy UE przesunie sławetną już datę 2035, jako zakaz produkcji spalinowców.
    I jeszcze na kilka podobnych "testów prawdy" czekam))
    Póki co, oddajmy się lekturze wypracowań Tomtrz i jego kamratów. Bo to zaiste modelowa lektura.
    Nie musisz czekać tych dwóch lat Volvo już jakie czas temu zmieniło trochę zdanie i plan zakończenia produkcji spalinowych przesunęło na 2030 rok, a od 2025 chcą tylko połowę modeli mieć w wersji EV.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  3. #2423
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Znacznie mniej spalin.
    wy w ogole rozumiecie jak działa fizyka?

    no nie, takie same ilosci spalin
    https://www.transportenvironment.org..._pollution.pdf

    Po prostu przynajmniej emisje CO2 mają być offsetowane przy produkcji. Takie substancje jak NOx-y są emitowane tak jak były.

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Ponadto cena tego paliwa wynika z jego w zasadzie eksperymentalnej produkcji. Gdyby była to produkcja na wielką skalę, cena by spadła.
    Sprawdz sobie jaki udział w cenie ma koszt energii elektrycznej. Wiem, ze o duzo proszę, ale pomyśl chwilę. Żeby te paliwa były tanie, musi być tania energia elektryczna. Jak będzie tania energia elektryczna, to elektrykiem tez bedzie sie jezdziło taniej, i elektryk potrzebuje ten energii jeszcze kilka razy mniej, więc jego przewaga rośnie.

    Ja jeszcze raz - życze wam powodzenia z paliwami syntetycznymi. Fajnie sie bedzie posmiac za te 30 lat z lesnych dziadków w ich pierdzących rydwanach
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 06-03-2023 o 08:24
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  4. #2424
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Ja jeszcze raz - życze wam powodzenia z paliwami syntetycznymi. Fajnie sie bedzie posmiac za te 30 lat z lesnych dziadków w ich pierdzących rydwanach
    To się pośmiejesz. Czekając na miejsce przy słupku. Śmiech to zdrowie.

    P.S. Czy wyznaczyłeś już datę, od której będziesz ekologiczny i zgodny z tym "działaniem fizyki"?
    Ostatnio edytowane przez Krzyk ; 06-03-2023 o 09:15
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  5. #2425
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Ja jeszcze raz - życze wam powodzenia z paliwami syntetycznymi. Fajnie sie bedzie posmiac za te 30 lat z lesnych dziadków w ich pierdzących rydwanach
    Ja również Ci życzę, żebyś oprócz teoretycznego wychwalania plusów EV, mógł w końcu wychwalać je jako posiadacz, zupełnie praktycznie, jako użytkownik.
    Jak na razie, to sam masz pierdzący rydwan i takie teksty tym bardziej w takich okolicznościach brzmią groteskowo.

  6. #2426
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Jak na razie, to sam masz pierdzący rydwan i takie teksty tym bardziej w takich okolicznościach brzmią groteskowo.
    Chciałbym tylko zwrócić uwagę, że mój, twój, i Andrzeja pierdzący rydwan smrodzi i truje, podczas gdy auto spalinowe Tomtrz wydala z siebie cudownie pachnący fiołkowy zapach, a gdy jedzie przez miasto wszyscy w koło ze szczęścia śpiewają "kumbaja". Nie wiem jak nie możesz zauważać tej różnicy.

  7. #2427
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Ja również Ci życzę, żebyś oprócz teoretycznego wychwalania plusów EV, mógł w końcu wychwalać je jako posiadacz, zupełnie praktycznie, jako użytkownik.
    Jak na razie, to sam masz pierdzący rydwan i takie teksty tym bardziej w takich okolicznościach brzmią groteskowo.
    ho ho ho, ale mi dowaliłeś gdybyśmy byli w piaskownicy, to pewnie bys jeszcze rzucił łopatką, tupnął, i poszedł do mamy

    Niestety nie jestesmy. E-paliwa to mrzonka, i takim zachowaniem ich nie obronicie.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  8. #2428
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    ho ho ho, ale mi dowaliłeś gdybyśmy byli w piaskownicy, to pewnie bys jeszcze rzucił łopatką, tupnął, i poszedł do mamy
    Że co? Śmiejesz się z ludzi, że jeżdżą pierdziawkami, jak to ująłeś, używasz określeń jak leśne dziadki, a teraz jakaś piaskownica? Proszę Cię

  9. #2429
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post

    Tym wpisem dajesz sobie przylepiać łatkę "lubię być sterowany, inni na pewno wiedzą co dla mnie lepsze" .
    Ja widzę niebezpieczeństwo w dopuszczaniu do ruchu konmstrukcji, które nie przeszły badań wytrzymałościowych, torowych, kontroli jakości, crachtestów, ,wpływu na bezpieczeństwo pieszych, kontroli procesu produkcyjnego itp. ty widzisz w tym "lubię być sterowany"
    Oj, jak blisko do haseł Konfederacji.....

  10. #2430
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Że co? Śmiejesz się z ludzi, że jeżdżą pierdziawkami, jak to ująłeś, używasz określeń jak leśne dziadki, a teraz jakaś piaskownica? Proszę Cię
    no ok, ale ja daje konkretne argumenty, a śmieszki to tylko wisienka na torcie wy tam jakimis mirabelkami na oslep tylko strzelacie.

    Czy mam, czy nie mam elektryka, nie zmienia w zaden sposób faktów. Przypominam też, ze ja was w zaden sposob nie zmuszam, ani nawet nie namawiam do kupowania dzisiaj elektryka. Ja bym bardzo chętnie juz dzisiaj kupił, ale nie ma z czego wybierać. Na tacyana mnie nie stac, a konkurencyjnie wyceniony model 3 jest fajny, tylko przy takim C300 coupe wygląda jak wygląda
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory