Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #2431
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Ja bym bardzo chętnie juz dzisiaj kupił, ale nie ma z czego wybierać. Na tacyana mnie nie stac, a konkurencyjnie wyceniony model 3 jest fajny, tylko przy takim C300 coupe wygląda jak wygląda
    Już pytałem, ale nie odpowiedziałeś - Jeśli w 2035 nadal nie będzie Cię stać, lub będą wyglądać jak wyglądają, to staniesz się leśnym dziadkiem?

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Przypominam też, ze ja was w zaden sposob nie zmuszam
    O tak. Na dziś dzień to nas nikt nie zmusza.
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  2. #2432
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    E-paliwa to mrzonka, i takim zachowaniem ich nie obronicie.
    Wg ciebie Porsche inwestuje w mrzonki - no ciekawa teoria. Ty na pewno wiesz lepiej, niż Zarząd dużego koncernu z branży.
    Chciałbym zauważyć, że twoje opinie nie zmieniają w żaden sposób faktów.

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Ja bym bardzo chętnie juz dzisiaj kupił, ale nie ma z czego wybierać. Na tacyana mnie nie stac, a konkurencyjnie wyceniony model 3 jest fajny, tylko przy takim C300 coupe wygląda jak wygląda
    A my wszyscy w to wierzymy, oczywiście
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  3. #2433
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Ja widzę niebezpieczeństwo w dopuszczaniu do ruchu konmstrukcji, które nie przeszły badań wytrzymałościowych, torowych, kontroli jakości, crachtestów, ,wpływu na bezpieczeństwo pieszych, kontroli procesu produkcyjnego itp. ty widzisz w tym "lubię być sterowany"
    Oj, jak blisko do haseł Konfederacji.....

    nie interesuje mnie do czego w tym widzisz bliskość. Potężne kraje, narody, ich obywatele nie mają z tym problemu, Ale w niektórych dominuje odmiana homo sovietcus. Nie trzeba mu narzucać kagfańców, sam to sobie robi i jeszcze się cieszy.

  4. #2434
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Wg ciebie Porsche inwestuje w mrzonki - no ciekawa teoria. Ty na pewno wiesz lepiej, niż Zarząd dużego koncernu z branży.
    Chciałbym zauważyć, że twoje opinie nie zmieniają w żaden sposób faktów.
    No to moze proste pytanie. Czy bedziesz chętny przepłacać kilka razy za kazdy przejechany kilometr, zeby zachowac swoje wspaniałe pierdzenie pod maską?
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  5. #2435
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Potężne kraje, narody, ich obywatele nie mają z tym problemu
    Zdecydowana większość europejskich krajów ma z tym problem.
    USA...cóż, w wiiększości stanów można jeżdzićna motocyklu bez kasków, a autem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.
    Ostatnio edytowane przez AdiCarrion ; 06-03-2023 o 14:21

  6. #2436
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    no ok, ale ja daje konkretne argumenty, a śmieszki to tylko wisienka na torcie wy tam jakimis mirabelkami na oslep tylko strzelacie.
    Widzę, że kolega dzisiaj w dobrej formie. piaskownica, łopatki, leśne dziadki, mirabelki.

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Przypominam też, ze ja was w zaden sposob nie zmuszam, ani nawet nie namawiam do kupowania dzisiaj elektryka.
    Właśnie zastanawiałem się kiedy to napiszesz, ale już nie trzymasz w niepewności. To by było dopiero schizofreniczne, gdybyś namawiał (na szczęście Ty zmuszać nigdy nie będziesz), sam dalej jeżdżąc spalinowym.

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    ale ja daje konkretne argumenty
    Czasem pewnie tak, tylko nie liczysz się kompletnie z jak najbardziej twardymi argumentami, że w wielu aspektach elektryki według mnie i chyba nie tylko, odstają znacznie od spalinowych. Jeżeli dla Ciebie realny zasięg najtańszego obecnie samochodu EV (blisko 107 000 zł), to 90 km nie jest ograniczeniem i wadą, a dla mnie to jest po prostu żenada, to nie wiem.
    Jeżeli śmieszne zasięgi Tesli z przyczepką, Kii, która z prędkością autostradową robi trochę ponad 200 km i później konieczność ładowania, które trwa jakby nie patrzeć znacznie dłużej niż tankowanie, nie są wadami, to nie wiem. Dla mnie są wadami i ciężko z tym dyskutować.
    Widzisz, różnica jest taka, że wszyscy, jak to nazwałeś "strzelający pestkami mirabelek", nie mówią że EV w pewnych warunkach nie mają zalet i są złe kompletnie. Mówimy, nie wiem czy reszta "pestkowców" się ze mną zgodzi, że na chwilę obecną (nie mówimy o świetlanej przyszłości, kiedy już będzie super), nie są w stanie 1:1 zastąpić spalinowych samochodów, ba jest im jeszcze na razie bardzo daleko. Nie twierdzimy, że spalinowe nie mają wad, że nie emitują szkodliwych substancji. Ty natomiast, każdy argument, że EV mają wady, z uporem maniaka albo ich nie dostrzegasz, albo ignorujesz, albo zrzucasz na niekompetencje użytkownika lub złe planowanie podróży. Ewentualnie mówisz, że po co zasięgi większe, jak statystycznie nikt daleko nie jeździ, nie potrzebuje i przytacza przykładu rodem z "różowego phaetona".

  7. #2437
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    No to moze proste pytanie. Czy bedziesz chętny przepłacać kilka razy za kazdy przejechany kilometr, zeby zachowac swoje wspaniałe pierdzenie pod maską?
    Ja tam nie wiem jaki Jag ma dźwięk, ale żeby dla przyjemności poobcować z dźwiękiem Busso, albo posłuchać wrzasku V8 w Audi - tak, będę w stanie przepłacać. Nie będę chętny (stąd niechęć do tego, co się dzieje), ale za emocje jestem w stanie płacić więcej, niż za popkulturową papkę. Może cię to dziwi? Ale tak już jest - od lat na takiej zasadzie funkcjonuje sztuka, dobre jedzenie, wyjątkowe kawy czy dobre wina. Wszystko co wyrafinowane ma coraz większe ceny. Szkoda, że motoryzacja idzie w tym samym kierunku, bo to oznacza kolejny rozdźwięk pomiędzy biednymi, a bogatymi.

    Tesla jest dla mnie jak kawa rozpuszczalna z Biedronki. Niby kawa, niby stawia na nogi, a na dłuższą metę to można się.. za przeproszeniem sraczki nabawić. Tyle w tym zdrowia i smaku.
    Porządne auto jest jak włoskie espresso - smakuje inaczej, kofeina działa dłużej i nic ci po nim nie jest

    Czym chcesz jeździć - wybierz sobie sam, póki jeszcze możesz. Opowieści o pierdzeniu pod maską, truciu planety itp. idź głosić razem z Gretą - skoro czujesz taką misję, czemu nie?
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  8. #2438
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    się ze mną zgodzi, że na chwilę obecną
    tak na wypadek, gdybys zapomniał

    czy ktoś, na chwilę obecną, zmusza cie do kupowania elektryka?

    Nikt cie na chwilę obecną do niczego nie zmusza. Nie musisz na chwilę obecną kupować tej dacii. Czemu w takim razie ta dacia wam służy, za jakikolwiek argument w kontekscie bana na auta spalinowe, kiedy on, na chwilę obecną, z ta dacia, nie funkcjonuje?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    tak, będę w stanie przepłacać.
    a przypadkiem wczesniej sie cos nie chwaliles, ze na codzien raczej pierdziawka jezdzisz, a nie audi? Zakladam, ze ci szkoda/zeby przyoszczedzic?

    No i dodatkowo - to myslisz, ze ile osob sie na taki manewr zdecyduje oprócz ciebie? bedzie sens nadal utrzymywac stacje paliw? No i to tez jest ciekawe, ze elektryki nie nie nie, bo drogie! Ale sam chetnie spali bezsensownie troche kasy, zeby posłuchać pierdzenia
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 06-03-2023 o 16:14
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  9. #2439
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    a przypadkiem wczesniej sie cos nie chwaliles, ze na codzien raczej pierdziawka jezdzisz, a nie audi? Zakladam, ze ci szkoda/zeby przyoszczedzic?
    No widzisz... nie wytrzymałem w pierdziawce i właśnie zmieniłem na coś większego od Audi
    Na dłuższą metę ciężko mi było tym jeździć, trzęsawka diesla z roku '98 doprowadzała mnie do białej gorączki
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  10. #2440
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    No widzisz... nie wytrzymałem w pierdziawce i właśnie zmieniłem na coś większego od Audi
    Na dłuższą metę ciężko mi było tym jeździć, trzęsawka diesla z roku '98 doprowadzała mnie do białej gorączki
    aaa, czyli jednak przyłapany Czyli jak przyszło co do czego, to dopłacałeś od świeta, bo jednak rozum. To teraz juz na serio, bez ściemniania - dwie dyszki za litr bys zapłacił, zeby posłuchać pierdzonka? Tak w codziennej jezdzie?
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory