Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #2461
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Polityka monetarna rządu ma katastrofalne skutki, może zakażemy?
    Wyścig zbrojeń też ma katastrofalne skutki, sztuczna regulacja rzek w niektórych krajach prowadzi do suszy, głodu i śmierci ludzi. Kiepska opieka zdrowotna i ograniczony dostęp do specjalistów też kosztuje co roku życia wielu ludzi.
    Co z tym chcesz zrobić? Kolejny pakiet zakazów?
    aha


    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Nie, największy problem tej dyskusji to przyjęcie dogmatu, że samochody trują ludzi w tak olbrzymim stopniu, że teraz, zaraz, natychmiast trzeba coś z tym zrobić, nie zważając na koszty, idiotyzm zaproponowanych rozwiązań i mnóstwo innych rzeczy.
    hmmm, no tak, standardowo. Samochody wcale tak bardzo nie trują! A powiedz mi, jakie inne zrodla zanieczysczen powietrza bezposrednio na ciebie oddziałą, codziennie? Kominy pewnie w zimę. No, i co jeszcze?

    Masz tez bardzo ciekawą percepcję czasu. Za 12 lat, to jest natychmiast.

    hmm....
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  2. #2462
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    A powiedz mi, jakie inne zrodla zanieczysczen powietrza bezposrednio na ciebie oddziałą, codziennie?
    Codziennie oddziałuje na mnie fabryka baterii samochodowych LG w Biskupicach Podgórnych k/ Wrocławia.
    Produkcja baterii dla jednego auta to ekwiwalent zanieczyszczeń wytworzonych przez auto spalinowe przez kilkadziesiąt tysięcy kilometrów. Ta fabryka produkuje takich baterii dziesiątki tysięcy rocznie. Zanieczyszczenia produkowane przez auta spalinowe są rozłożone w czasie i przestrzeni. A fabryka baterii kumuluje je w krótkim czasie i jednym miejscu. W razie raka zgłoszę się do ciebie po odszkodowanie.

  3. #2463
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Codziennie oddziałuje na mnie fabryka baterii samochodowych LG w Biskupicach Podgórnych k/ Wrocławia.
    Produkcja baterii dla jednego auta to ekwiwalent zanieczyszczeń wytworzonych przez auto spalinowe przez kilkadziesiąt tysięcy kilometrów. Ta fabryka produkuje takich baterii dziesiątki tysięcy rocznie. Zanieczyszczenia produkowane przez auta spalinowe są rozłożone w czasie i przestrzeni. A fabryka baterii kumuluje je w krótkim czasie i jednym miejscu. W razie raka zgłoszę się do ciebie po odszkodowanie.
    a jakie konkretnie zanieczyszczenia wdychasz z tej fabryki baterii samochodowych? W jaki sposob, ona bezposrednio na ciebie oddziałuje? Robią coś może z ołowiem? Bo urojenia, dezorientacja, otępienie, to są typowe objawy.


    ja jeszcze raz powtórze pytanie - jakie inne zrodla zanieczyszczeń bezposrednio na was oddziałują. Nie w jakis wyimaginowany sposób. Bezposrednio, czyli rzeczywiscie ten syf wdychacie, dotykacie.
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 07-03-2023 o 12:34
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  4. #2464
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    a jakie konkretnie zanieczyszczenia wdychasz z tej fabryki baterii samochodowych? W jaki sposob, ona bezposrednio na ciebie oddziałuje? Robią coś może z ołowiem? Bo urojenia, dezorientacja, otępienie, to są typowe objawy.
    Czyli twierdzisz, że fabryka produkująca podzespół do auta EV, który odpowiada za ponad połowę emisji zanieczyszczeń w całym cyklu życia auta EV i jest ekwiwalentem przejechania kilkudziesięciu tysięcy kilometrów autem spalinowym nie truje?

  5. #2465
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    a jakie konkretnie zanieczyszczenia wdychasz z tej fabryki baterii samochodowych? W jaki sposob, ona bezposrednio na ciebie oddziałuje?
    Aha, no tak, standardowo - fabryka nie truje, tylko auta na drodze.

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    hmmm, no tak, standardowo. Samochody wcale tak bardzo nie trują! A powiedz mi, jakie inne zrodla zanieczysczen powietrza bezposrednio na ciebie oddziałą, codziennie? Kominy pewnie w zimę. No, i co jeszcze?
    Kominy nie w zimę, tylko od jesieni do wiosny - taka lekka różnica. Elektrociepłownia mnie truje. Samoloty codziennie latające mi nad głową. PKP kilkaset metrów obok. Stare diesle z niesprawnym silnikiem i wyciętym katalizatorem, głównie w ciężarówkach, czasami MPK. Tanie plastiki z Chin mnie trują. Żarcie śmieciowe robi spustoszenie w moim organizmie - przy czym mówiąc o śmieciowym nie mam na myśli fast foodów, tylko 90% jedzenia ogólnodostępnego w marketach.
    Jakoś nie czuję, żeby sprawne auta z normą Euro4 czy Euro5/6 i co tam jeszcze wyżej, mnie truły. Nie śmierdzi za nimi, emitują tak śladowe ilości zanieczyszczeń, że mam to głęboko. Jest milion rzeczy, które trują mnie bardziej, a z którymi nikt nic nie robi?
    Wytłumacz mi to, bo ja tego nie rozumiem.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  6. #2466
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Czyli twierdzisz, że fabryka produkująca podzespół do auta EV, który odpowiada za ponad połowę emisji zanieczyszczeń w całym cyklu życia auta EV i jest ekwiwalentem przejechania kilkudziesięciu tysięcy kilometrów autem spalinowym nie truje?
    Trucie to chwytliwe hasełko. Potrzeba zdrowia, to jedna z podstaowych, fajnie się na niej gra. Mamy niedawne doświadczenia z tego jak można na haśle nie-zabijania wylać dziecko z kąpielą, jak tragiczne skutki przynosi napedzanie poprawnością polityczną nakazów i zakazów niewycelowanych a rzuconych na wszystkich bo to nośne i "coś się robi" . Może dlatego już tak wszyscu na hurra nie łykają jak pelikany recepty na wieczne życie w postaci tym razem zakazu aut spalinowych w całej EU, w tym poza-miejskiej i jej istotnego wpływu na klimat planety.
    Poza-miejskość spalinowych aut już tu nieraz padała, wciąż jest przemilczywana totalnie . Zakazujemy spalinowca węglarzowi z Bieszczad...bo mu zaszkodzą jego spaliny (akurat one ) , no bo nikomu innemu nie raczej w takim "skupisku" ludzkim.

    Dzisiaj miały być te sprzeciwy Niemiec , Włoch i Polski ?

  7. #2467
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Aha, no tak, standardowo - fabryka nie truje, tylko auta na drodze.
    ale ja sie pytam co ciebie truje.

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Jest milion rzeczy, które trują mnie bardziej, a z którymi nikt nic nie robi?
    no ale jakie? Bo to o czym piszesz, to troche nie o to chodzi. Nie musisz przeciez jesc smieciowego jedzenia. Samoloty? No nie za bardzo, one bardzo szkoda klimatowi, ale twojemu zdrowiu bezposrednio juz nie bardzo. PKP, no pewnie jakies tam czastki stałe przy przejedzie sie wzbijaja w powietrze, ale ile ludzie srednio siedza nad torami, a ile spedzaja przy ulicy? Plastik, jak ci szkodzi? Zatrułeś sie plastikiem?

    aaa, no samochody. Ale ty nie czujesz, ze one cie trują, bo przecież jak sie sztachniesz spalin, to nie padniesz trupem w ciagu 5 minut. Wszystko w takim razie jest w porzadku! Jak cos cie nie zabije od razu, to tego nie ma! Ludzie, no eureka! Tylko to nie dotyczy smieciowego zarcia. Bo smieciowe zarcie, pomimo tego, ze tego nie czujesz, to cie zabija, it o wiemy. Ale spalinki, pomimo tego, ze sa oficjalnie rakotwórcze, to tam nic nie robią. Czysciutkie są. Móglbym sie nawet zamknac w szczelnym garazu, zeby wam udowodnic, ale nie dzisiaj, bo musze oddac kasety do wypozyczalni

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Czyli twierdzisz, że fabryka produkująca podzespół do auta EV, który odpowiada za ponad połowę emisji zanieczyszczeń w całym cyklu życia auta EV i jest ekwiwalentem przejechania kilkudziesięciu tysięcy kilometrów autem spalinowym nie truje?
    oczywiscie, ze truje, ale nie truje ciebie, ani ogromnej wiekszosci ludzi. A juz nawet te mityczne elektrownie węglowe, które trują zamiast tej fabryki, jak nowoczesne, oprocz tego, ze emituja olbrzymie ilosci nieszkodliwego dla zdrowia człowieka CO2, to nie sa takie straszne.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  8. #2468
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Czas zacząć trolowac Tomtrz tak jak on to robi.

    Mnie auta spalinowe nie trują. Mnie truje fabryka baterii. ZAKAZAĆ AUT EV. NATYCHMIAST!!!!!

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    emituja olbrzymie ilosci nieszkodliwego dla zdrowia człowieka CO2
    Z fizyki już nie raz się pogrążyłeś, teraz czas na biologię? I skoro CO2 jest nieszkodliwe, to dlaczego jest głównym miernikiem szkodliwości aut spalinowych, od którego naliczane są kary?

  9. #2469
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Czas zacząć trolowac Tomtrz tak jak on to robi.

    Mnie auta spalinowe nie trują. Mnie truje fabryka baterii. ZAKAZAĆ AUT EV. NATYCHMIAST!!!!!
    ale moze najpierw odpowiesz na proste pytanie, w jaki konkretnie sposob, ta fabryka szkodzi twojemu zdrowiu. Nie wiem, na złość tam poszedłeś, rozpędziłeś się, i walnąłęś z baranka w ściane tej fabryki? To by wiele wyjaśniało

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Z fizyki już nie raz się pogrążyłeś, teraz czas na biologię? I skoro CO2 jest nieszkodliwe, to dlaczego jest głównym miernikiem szkodliwości aut spalinowych, od którego naliczane są kary?
    aha, kiedy sie pogrążyłem z fizyki?

    I tak no jak zwykle, chciałeś zabłysnąć, i wyjdzie jak zwykle. Zatruć się CO2 jest raczej cieżko. Tlenek węgla jest trujący, ale tez przy takich stezeniach, ze nie musimy sie martwic o nasze emisje w kontekscie swojeg zdrowia Walka z emisją CO2 nie ma zbyt wiele wspólnego z działaniem ludzkiego organizmu. No pogubiłes sie chyba trochę. Nie umrzemy wszyscy od zatrucia dwutlenkiem węgla, ale mozemy umrzec, na przykład z głodu, przez to, jaki wpływ CO2 ma atmosferę i klimat. I tu nie ma zbyt wielkiego znaczenia, gdzie konkretnie te emisje następują, bo to nie szkodzi tobie, tylko klimatowi. Do lodowców masz całkiem daleko, ale jak one sie roztopia, to zaszkodzi kazdemu. Zrozumial juz?
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 07-03-2023 o 13:24
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  10. #2470
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Bo to o czym piszesz, to troche nie o to chodzi. Nie musisz przeciez jesc smieciowego jedzenia.
    Serio? Serio, serio?? Jeżeli ja nie muszę jeść śmieciowego jedzenia, to ty nie musisz mieszkać w mieście - wyjedź w Bieszczady, sprzedaj auto i po kłopocie. Nic nie będzie ciebie truło

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Bo smieciowe zarcie, pomimo tego, ze tego nie czujesz, to cie zabija, it o wiemy.
    Wiemy i co dalej? Co z tym robimy?
    To ja proponuję przyjąć strategię: wiemy, że spaliny trują. Koniec kropka.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory