Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #2471
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Serio? Serio, serio?? Jeżeli ja nie muszę jeść śmieciowego jedzenia, to ty nie musisz mieszkać w mieście - wyjedź w Bieszczady, sprzedaj auto i po kłopocie. Nic nie będzie ciebie truło

    Wiemy i co dalej? Co z tym robimy?
    To ja proponuję przyjąć strategię: wiemy, że spaliny trują. Koniec kropka.
    Jak jesz smieciowe jedzenie, to robisz krzywdę samemu sobie. Jak smrodzisz samochodem, to smrodzisz wszystkim. Skoro tego nie rozumiesz, to moze analogia. Jak założysz maskę gazową, i połączysz ją z rurą wydechową swojego samochodu, to bedzie podobna sytuacja, co z jedzeniem smieciowego jedzenia.

    P.S. Nie demonizowałbym śmieciowego jedzenia. Jest śmieciowe, bo jest tanie. Tanie, to dostępne. Kazdy moze sobie pozwolic na zroznicowana diete ze swiezych produktów. Moze i smieciowych, ale pod dostatkiem. Niedozywienie jest gorsze, niz smieciowe jedzenie. A jak cie stac na organiczne, zawsze mozesz przeciec kupic.
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 07-03-2023 o 13:39
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  2. #2472
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    P.S. Nie demonizowałbym śmieciowego jedzenia. Jest śmieciowe, bo jest tanie. Tanie, to dostępne. Kazdy moze sobie pozwolic na zroznicowana diete ze swiezych produktów. Moze i smieciowych, ale pod dostatkiem. Niedozywienie jest gorsze, niz smieciowe jedzenie.
    No to prze analogię: teraz wyobraź sobie, że zakazujesz śmieciowego jedzenia - możecie jeść albo ekologicznie, zdrowo, albo wcale. Alternatywa: zbiorkom, albo zero przemieszczania (jakieś miasta 15minutowe - coś , ktoś?). Dla jedzenia alternatywą niech będą bary mleczne - mniej więcej poziom zbiorkomu.
    ICE jest łatwo dostępne i pod dostatkiem. I w nowych wersjach wcale nie takie śmieciowe.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  3. #2473
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Rozmowa z Tomtrz przypomina mi Ławrowa. Jeden wcale nie zmusza (pochwala wymuszenie) do przejścia na EV, a drugi wcale nie napadł na Ukrainę. Podobny poziom odklejenia.

  4. #2474
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Rozmowa z Tomtrz przypomina mi Ławrowa. Jeden wcale nie zmusza (pochwala wymuszenie) do przejścia na EV, a drugi wcale nie napadł na Ukrainę. Podobny poziom odklejenia.
    Mnie zaś codzienną wizytę w Żabce:

    Aplikacja?
    Nie.
    Hot dog?
    Nie.
    Może kawa albo coś z koszyczka?
    Nie.

    Jutro będzie tak samo.

    Córka nosi koszulkę z napisem NIE, żeby nie musieć odpowiadać w kółko na to samo.
    Ostatnio edytowane przez Krzyk ; 07-03-2023 o 14:53
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  5. #2475
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    No to prze analogię: teraz wyobraź sobie, że zakazujesz śmieciowego jedzenia - możecie jeść albo ekologicznie, zdrowo, albo wcale. Alternatywa: zbiorkom, albo zero przemieszczania (jakieś miasta 15minutowe - coś , ktoś?). Dla jedzenia alternatywą niech będą bary mleczne - mniej więcej poziom zbiorkomu.
    ICE jest łatwo dostępne i pod dostatkiem. I w nowych wersjach wcale nie takie śmieciowe.
    No wszystko fajnie pieknie, ale troche sie zalozenia rozjechały. Zakaz (potencjalnie) za 12 lat. Nowych. Nikt nikomu nie zabierze starego auta, pewnie jeszcze przez wiele lat. Zakaz wjazdu centrów miast? Spoko, tam akurat jest komunikacja. Sam sie juz od dawna nie poruszam własnym samochodem po centrum miasta. Szkoda czasu.
    Elektryki wzgledem spalinowych sukcesywnie tanieja. 12 lat to tez mnostwo czasu na budowe sieci ładowarek. Na zachodzie juz jest przyzwoicie. Najlepszy dowod, ze się da. 12 lat to tez mnostwo czasu na rozwój technologii.

    Tak ze raczej nikt z tego samochodowego głodu nie umrze.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  6. #2476
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    ...
    Córka nosi koszulkę z napisem NIE, żeby nie musieć odpowiadać w kółko na to samo.
    Mam podejrzenia że też to nic nie daje, żeby dało druga strona musi przeczytać

  7. #2477
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Dzisiaj miały być te sprzeciwy Niemiec , Włoch i Polski ?
    Jedyne, co dziś się pojawiło w temacie, to że spotkanie odwołano:

    https://businessinsider.com.pl/gospo...-ugiac/d3dpyfh

    To powyżej o czytaniu - dobre
    Ostatnio edytowane przez Krzyk ; 07-03-2023 o 15:04
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  8. #2478
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Rozmowa z Tomtrz przypomina mi Ławrowa. Jeden wcale nie zmusza (pochwala wymuszenie) do przejścia na EV, a drugi wcale nie napadł na Ukrainę. Podobny poziom odklejenia.
    Moze ty jestes dwubiegunowy albo cos Jak ci sie wydaje, ze czyms blysniesz, to sie wyrywasz, ale jak sie okazuje ,ze palnąłeś głupotę, i trzeba odpowiedziec na jakies pytania, to nagle tomtrz głupi, nie ma sensu z nim gadać
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  9. #2479
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Jedyne, co dziś się pojawiło w temacie, to że spotkanie odwołano:

    https://businessinsider.com.pl/gospo...-ugiac/d3dpyfh

    To powyżej o czytaniu - dobre
    No naprawdę, mam do rządzących sporo , ale tu punktują :

    Szynkowski vel Sęk zaznaczył, że strona Polska przekonuje do przeprowadzania transformacji różnych obszarów funkcjonowania gospodarki w kierunku bardziej ekologicznych rozwiązań, jednak musi ona następować na drodze ewolucji. "Nie można tego dokonywać w sposób rewolucyjny i oparty na ideologii oraz kosztem obywateli" - dodał.

    Zdaniem ministra ds. UE zamiast zakazów, należy proponować obywatelom różnego rodzaju zachęty. - Unia Europejska powinna być przestrzenią wolności, a nie przestrzenią zakazów i nakazów - podkreślił.


    Zastanawiam się jakby się zachowywała druga strona naszego krajobrazu politycznego. Mam pewne obawy, jako woda w usta na ten temat.


    Może faktycznie jest tak, że politycy chcąc pozostać, trochę jednak na ciemny lud muszą patrzeć, i pewnych totalnych absurdów nawet nowomową , straszeniem nagłą śmiercią od rury z Euro 5,6,7 itp nie przepchną żeby nie wiem co .

  10. #2480
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Zatruć się CO2 jest raczej cieżko. ?
    Nie mogę już tych bredni czytać. Nie tylko jesteś trollem. Ty nie masz pojęcia kompletnie o niczym. Zatruć się CO2 jest raczej cieżko jprdl...
    Ty kretynie bez mózgu.
    Hiperkapnia. Nie znasz tego pojęcia. Jak możesz znać, jak nie masz pojęcia o zmianach klimatycznych w historii Ziemi.
    Powiedz to durniu dwóm ludziom, jakich znałem, a którzy weszli kiedyś do ujęcia wody mineralnej w Polanicy i już z niego nie wyszli. Przez dwutlenek węgla.
    Rozumiesz istotę chemiczną przejścia dwutlenku węgla w tlenek węgla, na przykład?
    Rozumiesz, że osoba z niewydolnością oddechową zatruje się na śmierć nawet przy niewiele większym od przyjętych norm stężeniu CO2?
    Czy ty durniu wiesz, jaka jest emisja CO2 do atmosfery ze skorupy ziemskiej? masz pojęcie, że codziennie na świecie wybucha kilkadziesiąt wulkanów, codziennie podkreślam i one emitują gigantyczne ilości gazów, w tym CO2?
    (wulkanizm podmorski w strefach ryftowych, podpowiem ci, durniu, bo zaraz wyskoczysz z durnym pytaniem, gdzie te wulkany, czemu w tv nie podają).

    Nie mam siły dalej pisać. Terror wyszczekanych i pewnych siebie kretynów to gangrena internetu. Niestety, mamy na forum takiego osobnika, który znajduje przyjemność w kompromitowaniu się i wzniecaniu, nieustannym, kolejnych "dyskusji". Panowie, OLEJCIE TROLLA. On się Wami bawi i zabiera wam czas.
    Ostatnio edytowane przez Teddy Bear ; 08-03-2023 o 01:35

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory