Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #2491
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Powtórzę, zmęczony: z półidiotą nie rozmawiam. Żyj dalej w świecie linków, ja Ci już podsyłałem linki, udowadniające płaskość Ziemi. Łykasz jak indyk kluski wszelkie informacje, jakie znajdziesz w necie. I nazywasz je "źródłami". Atakujesz, obrażasz, szydzisz z rozmówców, walczysz chyba z połową forum. TY naprawdę nie masz nic do roboty w życiu? Jesteś jak ta upierdliwa gnida, która zawsze ale to zawsze MUSI mieć ostatnie zdanie i ostatni wpis. Jak wesz na tyłku.
    kogoś mi to przypomina
    https://twitter.com/krzysztofbosak/s...50130965323776

    Ty jestes gosciu niesamowity. Nie dosc, ze w ogole negujesz potrzebę weryfikacji faktów, to jeszcze robisz z tego jakąś cnotę.

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Dodam tylko, że islandzki wulkan, który w 2011 roku odpalił i dymił przez niecały miesiąc, a zasadniczo przez dwa tygodnie, wyemitował tyle CO2, co wszystkie auta w Europie wyemitowały przez kilkanaście lat. Twój "link" nie odnosi się zupełnie do wulkanizmu ryftowego i strefy ogniowej. Ty nie masz oczywiście pojęcia, że takie coś istnieje. Takiemu durniowi można wszystko sprzedać, byle był "link". Jak ci dam link do smietnika, to polecisz tam wyjadać resztki, bo w linku bedzie napisane, że to jadłodajnia.
    Ludzie o których mówisz, zginęli od nadmiaru CO2 i nie powinieneś suszyć tu pyska w temacie, o jakim nie masz pojęcia. Ale oczywiście będziesz go suszył.
    Susz. Ja się już słowem nie odezwę.
    I tak po raz kolejny zapytam. Czy jestes w stanie w jakikolwiek sposób potwierdzic to, co piszesz? Jakikolwiek. Bo to jest bzdura. Aktywnosc wulkaniczna emituje ułamek tego, co emitują ludzie. Ja jestem w stanie to potwierdzic badaniami. Ludzi z tytułami naukowymi. Ty masz tylko swoje słowa. Internetowego, anominowego trolla. Jak mi jakis żul pod sklepem sprzeda jakis "fakt", to on jest tak samo wiarygodny, jak opublikowane badania naukowe? Ja nie wiem, moze zacznijmy od razu cytować w pracach naukowych komentarze z onetu, albo wpisy na forach internetowych

    Misu tadziu, kiedy ten nobel? W koncu jestes madrzejszy od NASA
    https://climate.nasa.gov/faq/42/what...limate-change/
    takze od United States Geological Survey
    https://www.usgs.gov/programs/VHP/vo...affect-climate
    i nawet ONZ
    https://unric.org/en/even-volcanos-d...co2-emissions/
    i tu jaki zabawny cytat
    "“It takes only three days for man-kind to equal the entire annual CO2 emissions of all volcanoes on earth,”" - no, co za debil! Przeciez misio tadzio juz nam wyjaśnił jak jest!

    Ośmieszasz się. Daj spokój, wracaj do swojej jaskini.
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 10-03-2023 o 08:33
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  2. #2492
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Atakujesz, obrażasz, szydzisz z rozmówców
    No dokładnie. Cały czas to robie. Poniżej prezentuje przykłady, jakim jestem chamem i prostakiem

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Jesteś jak ta upierdliwa gnida
    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Jak wesz na tyłku.
    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Takiemu durniowi można wszystko sprzedać
    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Nie tylko jesteś trollem.
    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Ty kretynie bez mózgu.
    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Powiedz to durniu dwóm ludziom
    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Czy ty durniu wiesz
    oh, wait
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  3. #2493
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    https://wydarzenia.interia.pl/raport...ia,nId,6642044

    Ciekawy artykuł o ekologach i ekologii.

  4. #2494
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    https://wydarzenia.interia.pl/raport...ia,nId,6642044

    Ciekawy artykuł o ekologach i ekologii.
    to jest wprowadzanie troche mylnych pojęć do obiegu. Artykuł jest o partiach politycznych "zielonych", terrorystach i generalnie ekologii, jako ideologii. To nie ma nic wspolnego z nauką. Uznajac stanowisko nauki w sprawie zmian klimatu, nie stajesz sie członkiem partii zielonych. Tak przypominam, ze oni nie rządzą, a polityka jest jaka jest, i nie ma nic wspolnego z ta ideologią. Nikt nie walczy ze zmianami klimatu, bo mu zalezy na planecie i powrocie do korzeni. Walczymy ze zmiana klimatu, zeby chronic wlasna cywilizację i poziom życia.
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 10-03-2023 o 13:40
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  5. #2495
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    https://wydarzenia.interia.pl/raport...ia,nId,6642044

    Ciekawy artykuł o ekologach i ekologii.
    Greta aresztowana za protest przeciw OZE...

    Ekologizm . Dobre.

  6. #2496
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Tymczasem Volvo wycofało się już z deklaracji, ze spalinowe tylko do 2025, przesunęli termin o pięć lat Czekamy na Jaguara i innych oszołomionych. Zrobią to samo.
    No i rzeczy dzieją się szybciej nawet, niż przewidywałem... Otóż Umberto de Pretto, szef Miedzynarodowej Unii Transportu Drogowego uważa, że unijny zakaz rejestracji nowych aut spalinowych od 2035 roku jest "zupełnie nierealny". Pełny zapis wywiadu można znaleźć na money.pl w dziale gospodarka.
    Kilka watków z wywiadu:
    - cieżarówka lub autobus zużywa dziennie (maksymalny czas pracy transportu wg tachymetru) tyle energii co 144 gospodarstwa domowe. Nie ma opcji, aby zapewnić tak ogromny wzrost producji prądu.
    - parcie na zeroemisyjność będzie skutkowało wzrostem bezrobocia (uzasadnienie w wywiadzie)
    - bezsensowny i zabijający konkurencyjnie gospodarki europejskie względem reszty swiata jest slogan "chcemy być neutralni klimatycznie". Chodzic bowiem powinno o zmniejszenie zużycia paliw i energii i to jest realistyczne podejście.
    - najlepszym rozwiązaniem jest mix różnych napędów.

    Cieszy, że w tym całym "eko-amoku" zaczynają się pojawiać zarówno rozsądne głosy jak i rozsądne modyfikacje swoich krzykliwych decyzji.

    Jeszcze dodam, pomijając już argumenty finansowe, ekonomiczne i gospodarcze, ciekawy materiał, jaki niedawno czytałem. Jak znajdę linę to podeślę. Gość jechał spalinówką z Warszawy do Krakowa a potem elektrykiem. W pierwszym przypadku jechał trzy i pół godziny, w drugim siedem i pół godzin. Oczywiście kluczową kwestią było doładowanie auta. Ciekawe przygody opisywał.
    Tym, którzy wierzą, że w ciągu dekady jesteśmy w stanie zbudować zarówno dostatecznie gęstą sieć stacji, jak i zapewnić do nich przesył energii a przy okazji radykalnie zwiększyć produkcję prądu, powiem: nie palcie tego, co palicie. Nie służy wam.

    I nie wyciągajcie argumentów, że w domu sobie mozna ładować, ze połowa Polaków ma domy itd. Bo tu nie chodzi o to, żeby Jan Kowalski z domku pod Łomżą mógł sobie naładować samochód pod domem i przejechać 300 czy 400 km. W wersji optymistycznej. Tu chodzi o zapewnienie infrastruktury na terenie całego kraju, tak, aby przemieszczanie sie, w dowolnym celu i kierunku, było tak samo płynne i bezproblemowe, jak dzisiaj.
    Do tego jeszcze tak daleka droga, że końca nie widać.
    Ostatnio edytowane przez Teddy Bear ; 11-03-2023 o 22:16

  7. #2497
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    ....

    I nie wyciągajcie argumentów, że w domu sobie mozna ładować, ...

    W domu może i można ładować ... W słonecznej Kalifornii. U nas to nie używając domu - siedząc cały czas w pracy i po powrocie chodząc spać z kurami.

    Co do mixu - w naturze - biologii zawsze różnorodność wygrywa. Jak myśląc o ekologii można prawa natury podważać .
    A w sprawach systemowych, po naszym krajowym doświadczeniu historycznym - jedynie słusznej linii. Tylko będąc oklapkowanym na oczach wyznawcą kolejnego -izmu. Lub czerpiąc korzyści z -izmu ale to takie płytkie.

  8. #2498
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Otóż Umberto de Pretto
    Miałem zalinkować ten artykuł, ale nie chciałem wywołać "doktora avalanche". Padły tam ważne słowa: nawet jeśli unia zostanie zeroemisyjna, będzie miało to zerowy wpływ na klimat ze względu na resztę świata.
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  9. #2499
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    JEST: Giulia Veloce Ti MY21, 166 FL 3.2, BYŁY: 166 2.0TS, 156 1.8TS
    Postów
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Padły tam ważne słowa: nawet jeśli unia zostanie zeroemisyjna, będzie miało to zerowy wpływ na klimat ze względu na resztę świata.
    Może nie zerowy - ale nie rozwiąże problemu ocieplania klimatu, a tego chyba za bardzo nie rozumie nasz kolega Tomtz - mają być elektryki oraz zakazać spalinowców - i ch*j - resza się nie liczy.

  10. #2500
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    Może nie zerowy - ale nie rozwiąże problemu ocieplania klimatu, a tego chyba za bardzo nie rozumie nasz kolega Tomtz - mają być elektryki oraz zakazać spalinowców - i ch*j - resza się nie liczy.
    Nie wiem, moze jestem jakis ograniczony, ale mi sie wydaje, ze jednak skoro tych emisji bedzie mniej, to pomoże. Czy nie? To jest bardzo osobliwy sposob myslenia - jesli cos samodzielnie nie rozwiaze tego problemu, to znaczy, ze nie ma sensu, tak?
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory