Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #2531
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Ekooszołomstwo w czystej postaci. O możliwościach realizacji "planu" nie chce mi się nawet strzępic jęzora, bo w branży gadamy o tym od dawna.

    https://www.money.pl/gospodarka/budo...84091168a.html

    Tomtrz - wyżyj się. Olewam Twoje odrealnione wpisy.
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  2. #2532
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Ekooszołomstwo w czystej postaci. O możliwościach realizacji "planu" nie chce mi się nawet strzępic jęzora, bo w branży gadamy o tym od dawna.

    https://www.money.pl/gospodarka/budo...84091168a.html
    Ale jak to? Czepiaja sie samochodów - zle! niech nam dadza spokoj, niech sie innymi zajmą! Zajmują się innymi....tez zle!

    juz pomijajac fakt, ze co tam, ze ludzie juz od dawna za wlasne pieniadze, z własnej, nieprzymuszonej woli, bardzo chetnie inwestuja w energooszczedne domy, fotowoltalike, zeby w perspektywie oszczedzic

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Tomtrz - wyżyj się. Olewam Twoje odrealnione wpisy.
    to znaczy, ze nie opowiesz o tej gospodarczej katastrofie w wyniku zakazu sprzedazy aut spalinowych? nadal bede żył w nieświadomości
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  3. #2533
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    1. No w stanach generalnie problem bezdomnosci jest wiekszy, ale chyba zgodzisz sie, ze w warszawie czesciej widac bezdomnych, niz w lublinie? czy nie? i co to ma niby znaczyc? I to tez ich nie zobaczysz na przedmiesciach, tylko w samym centrum. "prestiżowe" miejscówki, jak w LA. Ano dlatego, ze bezdomnym łatwiej w miejscach o duzej gestosci zaludnienia, bogatszych gdzie łatwiej im wyżebrać kasę, łatwiej znalezc schronienie i tak dalej. Tak ze powodzenia w twoich diagnozach na podstawie "wskaznika widocznosci bezdomnych".
    Nie wiem, nie byłem w Lublinie dłużej niż przejazdem.

    Wskaźnik widoczności bezdomnych? Cóż, skoro nie przemawia do Ciebie to co widać gołym okiem, to może liczby będą lepsze.

    CA pod względem ilości jest na 3 miejscu przeliczając bezdomnych na 100 tysięcy mieszkańców - 402 bezdomnych na 100k. W TX ten wskaźnik wynosi 94.
    Jednak przeliczając to na liczby, to CA jest na pierwszym miejscu z wynikiem 151 tysięcy bezdomnych, co stanowi ponad 25% wszystkich bezdomnych w całych Stanach.

    Dla przykładu w Polsce, przeliczając na 100k mieszkańców, mazowieckie jest na 6 miejscu z wynikiem 89 na 100k.

    I pytanie - powodzenia w jakich diagnozach? Bo nie bardzo wiem co diagnozowałem, poza opisem faktów. Znowu wciśniesz mi jakąś swoją teorię, wg własnego "wydaje mi się"?

    Mea culpa, przyznaję się, miałem stare dane. Nie zmienia to jednak faktu, że te wskaźniki są bardzo optymistyczne, bo... za zatrudnionego uważa się osobę, która pracuje chociaż 1 godzinę tygodniowo.

    LINK


    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Centrum Warszawy to najbiedniejsze miejsce w Polsce, bo jest tam najwiecej bezdomnych na kilometr kwadratowy w Polsce. Ekonomiks łan oł łan proszę państwa.
    I po raz kolejny próbujesz wmówić mi coś, czego nie napisałem

    Skoro ja mam słabszy dzień, to nie wiem jak określić Twój, bo w niemal każdym poście, próbujesz mi przypisać swoje wymyślone tezy, których rzekomo ja bronię. Nie wiem, nie potrafisz się od tego powstrzymać, jest to silniejsze od Ciebie czy o co chodzi?

  4. #2534
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Produkowane w Polsce przez...? No właśnie, przez LG, a to chyba koreańska firma, czyż nie?
    Która daje pracę polskim pracownikom i zostawia u nas podatki, podobnie jak fabryki japońskiej Toyoty, czy amerykańskiego GM umiejscowione w Polsce.
    No chyba,że im wszystkim podziękujemy za współpracęi zostawimy sam rodzimy przemysł motoryzacyjny .

  5. #2535
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Która daje pracę polskim pracownikom i zostawia u nas podatki, podobnie jak fabryki japońskiej Toyoty, czy amerykańskiego GM umiejscowione w Polsce.
    No chyba,że im wszystkim podziękujemy za współpracęi zostawimy sam rodzimy przemysł motoryzacyjny .
    Zatem zapytam raz jeszcze - gdzie jest ta dezinformacja, skoro sam potwierdzasz to co napisałem?

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  6. #2536
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Zatem zapytam raz jeszcze - gdzie jest ta dezinformacja, skoro sam potwierdzasz to co napisałem?

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Bawienie się retoryką.
    Przedstawiłeś to w taki sposób jakby Europa miała na tym nie zarabiać.
    Tylko,że jeśli pochodzenie firm byłoby naganne, to co mielibyśmy w takim razie produkować w Polsce?

  7. #2537
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Bawienie się retoryką.
    Przedstawiłeś to w taki sposób jakby Europa miała na tym nie zarabiać.
    Tylko,że jeśli pochodzenie firm byłoby naganne, to co mielibyśmy w takim razie produkować w Polsce?
    Słownik Języka Polskiego PWN:
    "dezinformacja [wym. dez-informacja] «wprowadzenie kogoś w błąd przez podanie mylących lub fałszywych informacji»"

    Nadal nie potrafię znaleźć w moim poście chociaż grama mylących bądź fałszywych informacji, będących dezinformacją.

    Nie, nie napisałem nic o zarabianiu przez Europę. Przedstawiłem fakt, Ty sobie zinterpretowałeś jak chciałeś - a za to nie odpowiadam.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 14-03-2023 o 20:46

  8. #2538
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Słownik Języka Polskiego PWN:
    "dezinformacja [wym. dez-informacja] «wprowadzenie kogoś w błąd przez podanie mylących lub fałszywych informacji»"

    Nadal nie potrafię znaleźć w moim poście chociaż grama mylących bądź fałszywych informacji, będących dezinformacją.

    Nie, nie napisałem nic o zarabianiu przez Europę. Przedstawiłem fakt, Ty sobie zinterpretowałeś jak chciałeś - a za to nie odpowiadam.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    No OK.
    A teraz mi powiedz, czy widzisz coś złego,że koreańska firma produkująca baterie daje pracę polakom i płaci u nas podatki?
    Pytam, gdyż na forum ostatnio podawane są przykłady JEDYNIE zwolnień z powodu wzrostu popularności elektromobilności.

  9. #2539
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    juz pomijajac fakt, ze co tam, ze ludzie juz od dawna za wlasne pieniadze, z własnej, nieprzymuszonej woli, bardzo chetnie inwestuja w energooszczedne domy, fotowoltalike, zeby w perspektywie oszczedzic
    Tomtrz, masz już zeroemisyjny dom z fotowoltaiką?

  10. #2540
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Bawienie się retoryką.
    Przedstawiłeś to w taki sposób jakby Europa miała na tym nie zarabiać.
    Tylko,że jeśli pochodzenie firm byłoby naganne, to co mielibyśmy w takim razie produkować w Polsce?
    Problem w tym, że próbujecie przedstawiać to tak, że za ropę naftową (jako surowiec) Europa płaci obcym państwom i nic z tego nie ma, tylko wydane pieniądze, a za baterie, które również będziemy płacić obcym państwom, to nagle 90% kasy zostanie u nas.
    No raczej nie zostanie, bo u w EU tylko te baterie są tworzone jako końcowy produkt, a za surowce i ich wydobycie również trzeba zapłacić tym obcym państwom.

    Do tego wprowadzenie nawet w tym 2035 roku EV nie wyeliminuje całkowicie potrzeby zakupu ropy, bo transport ciężki stoi Dieslem (obecne ciężarówki EV są w powijakach), rolnictwo stoi Dieslem (widział ktoś elektryczne ciągniki?), wojsko stoi i będzie stać Dieslem. Do tego oleje, smary, tworzywa sztuczne itd. itd.

    Teraz jeżeli ktoś chce zestawić koszt zakupu surowca jakim jest ropa naftowa to niech to zestawi z zyskami jakie mamy z tytułu przerobu tej ropy i wytwarzania wszystkich produktów, gdzie substancje ropopochodne są niezbędne.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 14-03-2023 o 21:06

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory